Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:43
[serial] Grey's Anatomy - Chirurdzy
Autor Wiadomość
WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-04-19, 18:08   Grey's Anatomy - Chirurdzy

Istnieje na forum już temat o serialu Dr House, więc postanowiłam założyć temat o Chirurgach.
Co sądzicie o tym serialu, oglądacie, podoba się wam a może nie możecie na niego patrzeć i na sama wzmiankę o Grey's Anatomy budzą się w Was mordercze instynkty?

Ja przez długi czas wzbraniałam się przed tym serialem sądząc, że to jakiś łzawo-uczuciowy badziew, w którym wątki medyczne są tylko mało istotnym dodatkiem do rozterek miłosnych głównych bohaterów.
Ale gdy skończył się 5 sezon House'a, a ja nie miałam co oglądać w wolnej chwili postanowiłam sprawdzić co to ludzie tak widzą w tych Chirurgach i sięgnęłam po pierwszy sezon - wcześniej widziałam tylko strzępy jednego czy dwóch odcinków. Jakby nie było "wroga trzeba poznać od podstaw" :-P
I tak jakoś się wciągnęłam, że obecnie oglądam na bieżąco 6 sezon. :-P

A jakie są Wasze opinie i doświadczenia z Chirurgami?

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-04-19, 18:15   

ObejrzaÂ?am pierwszy sezon i jakoÂ? nie zebraÂ?o mi si?? na oglÂ?danie drugiego i nie dlatego Â?e mi si?? nie podobaÂ? .
PoniewaÂ? spodobali mi si?? gÂ???wni bohaterowie a wczeÂ?niej oglÂ?daÂ?am "Ostry dyÂ?ur " i lubi?? seriale medyczne to chyba zdecyduje si?? obejrze?? pozostaÂ?e sezony .
Tylko nie wiedziaÂ?am Â?e jest ich juÂ? aÂ? szeÂ??? .

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-19, 21:24   

Oki to ja teÂ? si?? wypowiem. Zaczn?? od tego Â?e teÂ? lubie oglada?? seriale medyczne: zagraniczne (rownieÂ? Ostry DyÂ?ur i czasem, kiedys cz??Â?ciej Dr Housa a nawet pare odcinkow Prywatna praktyka) jak i polskie (Na dobre i na zÂ?e, Daleko od noszy :-P )

Dobra teraz do rzeczy:
ObejrzaÂ?am kaÂ?dy odcinek do 3 sezonu- wÂ?Â?cznie z 3. ZaniechaÂ?am pozniej z braku czasu i tego ze na Polsacie przestali emitowac Foxa zadko ogladalam bo brat caly czas Cartony oglada :-/ no i wspomniany czas (to najwazniejsze). Co do samych bohaterow to glownie przez ich perypeti sie wciagnelam- one sa na glownym planie: miÂ?oÂ?ci, rozstania i wymiany partnerami :mrgreen: . A jak zacz??li wprowadza?? nowych bohaterow, np McBoski ( nie wiem czy dobrze pamietam jego ksywke, nie chce mi sie szuka?? :lol: ) to dopiero byla jazda, Â?e tak si?? wyraÂ???- przychodzilam ze szkoly i chocby sie walilo i palilo ja przed telewizorem z Chirurgami ;-)

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-19, 22:08   

ub??stwiam "Chirurg??w". doÂ??? dawno temu zacz??Â?am oglÂ?da?? ten serial na Polsacie. stamtÂ?d widziaÂ?am pewnie niecaÂ?y 3. sezon. przestali emitowa?? i jakoÂ? to przeÂ?yÂ?am, ale pod koniec wrzeÂ?nia poprzedniego roku jakoÂ? mnie wzi??Â?o, Â?eby sobie Â?ciÂ?gnÂ??? wszystkie serie. akurat byÂ?a taka wstawka na stronce z torrentami. Â?ciÂ?gaÂ?am jakieÂ? dwa tygodnie non stop, ale udaÂ?o si?? i zdecydowanie byÂ?o warto. uzaleÂ?niÂ?am si?? od niego. oglÂ?daÂ?am po kilka odcink??w dziennie, nawet przed szkoÂ?Â? udawaÂ?o mi si?? zobaczy?? jeden caÂ?y przy odrobinie szcz??Â?cia (wstawaÂ?am o 6, ale - Â?eby nie byÂ?o - to nic nadzwyczajnego. zawsze wstaj?? o tej godzinie). tak wi??c zobaczyÂ?am wszystkie odcinki wszystkich sezon??w i jestem na bieÂ?Â?co. ostatnio miaÂ?am taki sam wkr??t na "Dr House'a" i teÂ? dogoniÂ?am aktualny sezon xD nic na to nie poradz?? - jeÂ?li coÂ? mi si?? podoba, to szybko si?? wciÂ?gam ;]

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-04-19, 23:32   

Na poczÂ?tku:

WereWolf, stacja ABC jest strasznie chamska, Â?eby caÂ?y miesiÂ?c nie emitowa?? serialu! Jak tak moÂ?na?

KiedyÂ?, gdy na Polsacie leciaÂ? Ostry DyÂ?ur to oglÂ?daÂ?em go z zapaÂ?em. Smutno mi byÂ?o, Â?e si?? sko??czyÂ?o. I zaraz po sko??czonej emisji OD zapowiedzieli Chirurg??w. MyÂ?laÂ?em sobie, Â?e juÂ? lepszego od OD nie b??dzie. WzbraniaÂ?em si??, ale gdy obejrzaÂ?em kilka odcink??w.... nie wierzyÂ?em. Fenomen Greys Anatomy nie polegaÂ? na tym, Â?e w kaÂ?dej serii gÂ???wny bohater odchodziÂ? i zaraz wracaÂ? w nast??pnej, gdzie miejsce miaÂ?o w OD. Nie! Greys Anatomy to doskonaÂ?e poÂ?Â?czenie wÂ?tk??w medycznych z wÂ?tkiem prywatnym. Pokazuje prawdziwÂ? Ameryk??, pokazuje dorastanie mÂ?odzieÂ?y po studiach. Chirurdzy pokazujÂ? problemy, staÂ?yst??w (w poczÂ?tkowych seriach) a potem rezydent??w.
Greys Anatomy to teÂ? dobra rozrywka. Jest peÂ?no scen, z kt??rych na prawd?? moÂ?na si?? poÂ?mia??. Nie przez to iÂ? reÂ?yserzy serialu zepsuli scen??, przez to iÂ? specjalnie tworzÂ? takie wÂ?tki.
Greys Anatomy to teÂ? niezwykÂ?a obsada aktorska. Uwielbiam doktor Torres i oczywiÂ?cie Dereka oraz samÂ? Grey.

Tak prywatnie, gdy odcinek jest smutny to i ja jestem, gdy jest peÂ?en radoÂ?ci to i ja jestem ;-)

Polecam wszystkim osobom, nie tylko fanom seriali medycznych.

Onyks 
Weteran

Wysłany: 2010-04-20, 08:44   

Greys Anatomy to od pierwszego odcinka jeden z moich ulubionych seriali. Z podnieceniem Â?ledziÂ?am losy staÂ?yst??w w pierwszym sezonie. P??Â?niej kolejne sezony jakoÂ? coraz mniej mi si?? podobaÂ?y. Lubi?? Meredith za "jej" przemyÂ?lenia o Â?yciu i jego Â?cieÂ?kach. Z wypiekami na twarzy Â?ledziÂ?am losy jej zwiÂ?zku z Derekiem i ich problemy. Ale zawsze najbardziej lubiÂ?am[SPOILER] Georga, kt??rego niestety uÂ?miercili.[SPOILER] I od finaÂ?u tamtego sezonu jakoÂ? nie umiem si?? przem??c. I chyba przy Â?adnym innym serialu tak cz??sto nie pÂ?akaÂ?am, jak przy tym. Niesamowicie dziaÂ?a na moje emocje. [Nie jestem pÂ?aczliwa, Â?eby nie byÂ?o, Â?e jestem. :P]

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-04-20, 11:09   

Ilir napisał/a:
WereWolf, stacja ABC jest strasznie chamska, Â?eby caÂ?y miesiÂ?c nie emitowa?? serialu! Jak tak moÂ?na?

TeÂ? tak sÂ?dz??. I w og??le jakoÂ? w tym sezonie wypada jeden odcinek na miesiÂ?c. BezczelnoÂ??? pierwszego stopnia! :mrgreen:

Tysiek, taka maÂ?a proÂ?ba, nast??pnym razem ewentualne spojlery (np. o Georgu) zaznaczaj na biaÂ?o. Nie wszyscy musieli obejrze?? juÂ? wszystkie sezony i moÂ?e to popsu?? ch???? do oglÂ?dania. ;-) :-D

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-04-20, 13:07   

Mi Chirurg??w oglÂ?daÂ?o sie bardzo fajnie :)
TeÂ? pamietam teÂ? motyw z tym jak [SPOLER]Izy zakochaÂ?a si?? w facecie, kt??ry miaÂ? chore serce. I jak po przeszczepie wydawaÂ?o si??, Â?e wszystko juz b??dzie dobrze....[SPOILER]
O matko jak ja na tym ryczaÂ?am, ojojoooooj dawno nic mnie tak nie ruszyÂ?o - nie wiem, czy to ze wzgledu na scenariusz, czy aktora grajÂ?cego tego pacjeta. Jednak dotad pamietam to i chyba nigdy nie zapomn??.

Selene 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-04-20, 15:31   

Ja uwielbiam Chirurg??w. Og??lnie to przepadam za prawie wszystkimi serialami medycznymi z Dr Housem na czele, ale do Grey's Anatomy mam szczeg??lnÂ? sÂ?aboÂ??? :mrgreen: Jest to serial, w kt??rym znajdziemy nie tylko same motywy medyczne, ale r??wnieÂ? r??Â?ne intrygi, przyjaÂ?nie, wÂ?tki miÂ?osne i rozterki postaci. Zacz??Â?am go oglÂ?da??, kiedy pierwszy raz puÂ?cili go na Polsacie. ByÂ?am bardzo mile zaskoczona. PolubiÂ?am gÂ???wnych bohater??w i od tego czasu zacz??Â?am z zapaÂ?em Â?ledzi?? kolejne losy pi??ciu staÂ?yst??w na odziale chirurgii w szpitalu Seattle Grace. Owszem zdarzaÂ?y si?? serie lepsze i gorsze, ale to mnie wcale nie zniech??ciÂ?o. Obecnie jestm na etapie oglÂ?dania 6 sezonu.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-04-20, 17:14   

ZaznaczyÂ?am spoilery ,Sasanka daruj u Ciebie teÂ? ;-)
Postarajcie si?? pilnowa?? aby nie powt??rzyÂ?a si?? taka sytuacja .

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-22, 14:35   

Grey's Anatomy zaczęłam oglądać jakiś czas temu i tak mnie wciągnął, że oglądam 6 sezon.
Główne przemyślenia, bohaterowie - ich związki, uczucia przyjaźnie czy problemy dotykające wszystkich ludzi - to wszystko jest fantastycznie wplecione w serial o leczeniu i ratowaniu życia ludzkiego, któremu bohaterowie poświęcają się całkowicie i co stanowi całe ich życie.
Świetny serial! :-D

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-04-22, 20:22   

A czy macie ulubionego bohatera? Czy moÂ?e ulubiony watek? Pami??tajcie by zaznacza?? spojlery na biaÂ?o ;-)

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-22, 22:39   

[spoiler]moim ulubiony wÂ?tek wiÂ?Â?e si?? z tym nowatorskim leczeniem guz??w w m??zgu, kt??rym zajmowali si?? Meredith i Derek w 4. sezonie. pod koniec - bodajÂ?e w ostatnich dw??ch odcinkach - byÂ?a taka para nastolatk??w. byli w sobie zakochani i oboje chcieli spr??bowa?? tej metody. ten chÂ?opak nie przeÂ?yÂ?, a jej si?? udaÂ?o jako pierwszej. to byÂ?o takie poruszajÂ?ce, takie gÂ???bokie i prawdziwe... [koniec spoilera]
oglÂ?daÂ?am te odcinki juÂ? par?? razy i zawsze dziaÂ?ajÂ? na mnie tak samo. a jeÂ?li chodzi o ulubionÂ? posta??, to takowej nie mam.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-04-23, 11:41   

A ja tam najbardziej lubi?? dr Bailey. Niby taka maÂ?a, niepozorna kobietka a tak naprawd?? wszyscy z szpitalu jej si?? "bojÂ?". Â?Â?cznie z szefem :mrgreen: I zawsze potrafi si?? odgryÂ???. A wbrew pr??bie uchodzenia za takÂ?, kt??rej nie interesujÂ? sercowo-uczuciowe problemy innych zawsze pomoÂ?e. Tak samo jak bardziej jej zaleÂ?y na wszystkich niÂ? to okazuje.

Asiak2206
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-16, 12:14   

Nie jest tak tragicznie, Â?eby si?? od razu we mnie mordercze instynkty budziÂ?y, ale ja og??lnie jakoÂ? za tego typu serialami nie przepadam :mrgreen: OglÂ?dn??Â?am par?? odcink??w, ale jakoÂ? mnie nie wciÂ?gn??Â?o ;-)

Odpowiedz do tematu