Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Era Pięciorga
Autor Wiadomość
radek3012
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 14:06   Era Pięciorga

Składa się z trzech części:
1.Kapłanka w Bieli
Ta książka opowiada o dziewczynie o imieniu Auraia, której wioska została zaatakowana przez wojowników z sąsiadującego kraju. Auraia rozwiązuje z nimi sprawę dyplomatycznie, kiedy przybywa Mariae jedna z Białych-najwyzszych kapłanów Cyrklian, jej życie zmienia się na zawsze, zostaje adeptką na kapłankę, awansuje coraz wyżej, aż wreszcie staje się piata i ostatnia z Białych. Pentadrianie, kult który, tak jak cyrklianie czci pieciu bogów, jednak nie tych samych, najeżdża na kontynent Ithanii Północnej, a zadaniem Białych jest zjednoczyć ten kontynent i pokonać Pentadrian.
2.Ostatnia z dzikich
Ciągle poluje
3.Głos Bogów
j/w

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 16:57   

Próbowa?am przeczyta? "Kap?ank? w Bieli", ale jako? mnie ta ksi??ka nie wci?gn??a. Mo?e mia?am z?y dzie?. W ka?dym razie zapomnia?am o tej ksi??ce po kilku stronach i ju? do niej nie wróci?am. Za to trylogia Czarnego Maga bardzo mi si? podoba?a.

radek3012
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 17:25   

A ja nie mog? znale?? nigdzie Gildii Magów, A Kap?anka w Bieli mi si? na pocz?tku troch? nie podoba?o ale pó?niej zrobi?a si? bardzo ciekawa, tylko szkoda, ?e nie mia?a tego humoru tak du?o w sobie.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-03-09, 21:06   

Czytałam wszystkie książki Trudi ale najlepsza jest Trylogia Czarnego Maga. Nowa trylogia zaczęta Ambasadorem to już nie to. Czegoś brak. Z kolei Kapłanka w Bieli, Ostatnia z Dzikich i Głos Bogów może być. Chociaż nie jest lepsza od Trylogii Czarnego Maga. Jest bardziej skomplikowana, ma wiele wątków, wiele postaci, czasem po przerwie od książki do książki trudno się połapać. Myślę, że ta wielowątkowość zgubi autorkę i zostanie niedosyt.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-10, 15:52   

Zgadzam si?, ?e "Misja Ambasadora" to ju? nie to co "Gildia magów", ale kto wie jakie b?d? dalsze cz??ci. Mo?e b?dzie tak jak w Trylogii Czarnego Maga i akcja nabierze t?pa. Chocia? czy ja wiem.
Era Pi?ciorga w ka?dym razie mnie nie poci?ga do czytania. Nie chcia?abym si? pogubi? w czytaniu jej, a mog?oby tak si? zdarzy?. :-D

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-28, 22:32   

Mi jako? ta seria nie podpad?a do gustu . Jest strasznie przegadana. Ma?o si? dzieje ,a wi?kszo?? to sprawy polityczne i duchowne. Potem na ko?cu akcja nabiera tempa. Nie spodoba? mi si? równie? zarys bogów. Nie polecam.
:-/

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-03-29, 06:42   

A mi si? podoba?a :-) Rzeczywi?cie Caravan ma to do siebie, ?e do?? powoli si? rozkr?ca, ale co zrobi?, taki ma styl i ju?. To samo jest w Erze pi?ciorga, ca?y 1-szy tom to w zasadzie wprowadzenie do akcji. A ?e akcja jest wielow?tkowa mo?e si? to wydawa? popl?tane. Dla mnie wa?ne, ?e wszystkie w?tki zgrabnie zaz?biaj? si? ze sob? i tworz? do?? spójn? ca?o??. Nie ma te? takich "niepozamykanych" które cz?sto s? wykorzystywane jako furtki do dalszych cz??ci. A te s? ci?gni?te na si??, na co zanosi si? w serii Czarnego Maga :-/

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-29, 11:09   

Majster napisał/a:
Nie ma te? takich "niepozamykanych" które cz?sto s? wykorzystywane jako furtki do dalszych cz??ci. A te s? ci?gni?te na si??, na co zanosi si? w serii Czarnego Maga :-/

Tutaj musz? przyzna? Ci racj?. Co prawda bardziej podoba?a mi si? "Trylogia Czarnego Maga", ale "Era Pi?ciorga " jest bardziej spójna. Teraz w sumie ma wyj?? jeszcze "Trylogia Zdrajcy" - nast?pny odpowiednik maga. Ciekawa jestem jak to wyjdzie. Akcja ma si? toczy? w niedalekiej przysz?o?ci Sonei, a g?ównych bohaterem ma by? jej syn. Troch? za bardzo ju? to ci?gn? .. .

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-03-30, 19:03   

Pierwsza cz??? tej trylogii ju? wysz?a. Ma tytu? -Misja Ambasadora. Ale warto przed jej przeczytaniem si?gn?? po prequel obu tych cykli - Uczennic? Maga. Sporo faktów z Uczennicy Maga pomaga zrozumie? wydarzenia z nowej trylogii.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 22:31   

Uczennica Maga wiele obja?nia. Chocia? musz? si? przyzna?, ?e o wiele gorzej mi si? t? cz??? czyta?o. Mimo to warto j? przeczyta?, bo jednak jest przydatna.
A Era Pi?ciorga nie ma ?adnych "dodatkowych" ksi??ek, prawda?

Majster 

Wysłany: 2011-03-31, 07:05   

klara napisał/a:
A Era Pi?ciorga nie ma ?adnych "dodatkowych" ksi??ek, prawda?

Z tego co wiem to nie. I mam nadziej?, ?e tak zostanie, bo nie lubi? ci?gni?cia serii na si??. Podam przyk?ad Anny Bishop i jej serii Czarnych Kamieni, która powinna si? sko?czy? dla mnie po 3 tomach. Ale chyba Trudi Caravan to nie grozi, bo pierwsze co mi przysz?o na my?l przy czytaniu jej opowiada? Szepty Dzieci Mgie? to to, ?e wiele z nich nadawa?oby si? do rozwini?cia do powie?ci co najmniej. Tak wi?c weny jej raczej nie brakuje :-)

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-31, 15:21   

To dobrze, bo nie wiem czy Trylogia Zdrajcy to by? dobry pomys?. Jednak jeszcze nie oceniam, dopiero po przeczytaniu ca?ej (jak w ko?cu wyjdzie).
Te? si? martwi? jak to b?dzie z ksi??kami pani Bishop, bo jednak seria Czarnych Kamieni by?a dla mnie bardzo dobra i nie chcia?abym w inny sposób o niej my?le? przez pryzmat "dodatków".
W?a?nie nie czyta?am "Szeptów Dzieci Mgie?", bo troch? si? ba?am, ?e jednak opowiadania to mo?e nie by? ju? to co?. Jednak mo?e je przeczytam w takim razie. ;-)
Czy Era Pi?ciorga ma jakie? zapadaj?ce w pami?? zako?czenie jak Trylogia Czarnego Maga?

Majster 

Wysłany: 2011-04-01, 06:35   

Dla mnie ma, i nawet nie jakie? specjalnie nieszcz??liwe :-) Nie chc? pisa? wi?cej, ?eby nie psu? ci przyjemno?ci, ale jak ju? pisa?em ja i inni, Caravan przyspiesza tempo z tomu na tom. Ko?cówki s? u niej dynamiczne i na ogó? do?? zaskakuj?ce. Tak?e mi?ej lektury :-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-04-01, 22:06   

klara napisał/a:
W?a?nie nie czyta?am "Szeptów Dzieci Mgie?", bo troch? si? ba?am, ?e jednak opowiadania to mo?e nie by? ju? to co?.

Te? tak s?dzi?am, ale teraz kiedy jestem ju? "po", to w?a?ciwie bardzo bym chcia?a, ?eby pani Canavan napisa?a ksi??k? na podstawie opowiada? "Szepty Dzieci Mg?y", albo "Szalony Ucze?", poniewa? bardzo mi si? spodoba?y.

Majster napisał/a:
Ko?cówki s? u niej dynamiczne i na ogó? do?? zaskakuj?ce.

Zgadza si?. Na podstawie "Ery Pi?ciorga" nauczy?am si?, ?e lepiej zaczeka?, a? wszystkie tomy b?d? wydane i dopiero zag??bia? si? w lektur?. Pó?niej pozostaje tylko nie potrzebny stres i pytania "Co by by?o gdyby ...?"
Ko?cówka trzeciego tomu jest powalaj?ca - dos?ownie. Nie spodziewa?am si?, ?e wypadki rozwin?? si? w taki sposób, ale w sumie to najbardziej lubi? w stylu tej autorki :P

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-07-02, 19:18   

Mam pytanie po przeczytaniu "Wielkiego Mistrza" co jest następne?
W jakiej kolejności wyszły powieści Canavan?

Odpowiedz do tematu