Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:56
Lilith Saintcrov
Autor Wiadomość
Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 21:49   Lilith Saintcrov

01. Working for the devil
Kiedy Diabe? chce zabi? demona renegata, kogo wtedy wzywa?
Gracz: Nekromanta do wynaj?cia, Dante Valentine jest wybredna je?li chodzi o zlecenia. Porywcza i z nerwami ze stali, potrafi o?ywia? umar?ych jak nikt inny. Ale jednego deszczowego poniedzia?kowego poranka wszystko zaczyna zmierza? prosto ku piek?u.
Pula: Diabe? zatrudnia Dante do wyeliminowania demona-renegata: Vardimala Santino. W zamian za to pozwoli jej ?y?. To oferta, której Dante nie mo?e odrzuci?.
Haczyk: Jak zabi? co?, co nie umiera?

02. Dead man rising
Kiedy ?mier? wzywa, ona odpowiada. Bycie ?owc? g?ów to cholernie ci??kie zaj?cie, ale przynajmniej mo?na zap?aci? rachunki. I pomaga Nekromancie Dante Valentine zapomnie? o jej problemach... takich jak zmaganie si? ze swoj? demoniczn? drug? natur? i wspomnieniami o ?mierci swojego kochanka. Na domiar z?ego kto? w mie?cie bestialsko morduje psioników... a cz??? przesz?o?ci Dante, o której my?la?a, ?e ju? dawno zostawi?a za sob?, znów zaczyna nawiedza? j? w koszmarach. Tym gorzej, ?e nie mo?e powiedzie? któremu z przyjació? - albo wrogów - mo?e zaufa?. I ?e wszystkie jej najgorsze koszmary gromadz? si? nad jej g?ow?, ?eby uderzy?. Ale to dopiero pocz?tek. Diabe? ponowi? wezwanie. Szuka kochanka Dante - tego, którego zabi?...

03. The Devil's Right Hand
Dante Valentine, Nekromanta i ?owca nagród, chce by dano jej ?wi?ty spokój. Ale Diabe? ma inne plany.
Ksi??? jej potrzebuje. I to natychmiast. A Dante i jej ukochany, Japhrimel, nie maj? innego wyboru, jak tylko odpowiedzie? na jego wezwanie. Maj? do wype?nienia pozornie proste zadanie - sta? si? Praw? R?k? Ksi?cia, dopa?? czwórk? demonów, które zbieg?y z Piek?a i zyska? sobie Jego wdzi?czno??.
Szkoda tylko, ?e gdy chodzi o Diab?a, nic nie jest takie proste, jak na pierwszy rzut oka. A to dlatego, ?e nie powiedzia? Dante ca?ej prawdy: w Piekle szykuje si? rebelia. Jakby tego by?o ma?o, istnieje du?e prawdopodobie?stwo, ?e Lucyfer mo?e zosta? obalony z tronu.
Ale Dante ma ju? do?? bycia na czyich? us?ugach. Tym razem mo?e by? wystarczaj?co w?ciek?a, ?eby zem?ci? si? na Ksi?ciu w?asnor?cznie...

Wspania?a seria, jak na razie mo?na znale?? w sieci te trzy nieoficjalne t?umaczenie(szuka? na chomiku EricaNorthman). Wci?ga, zaskakuje, czasem wyciska ?zy, czasem chce si? krzykn??: -Oby tak dalej Dante! Jeste? najlepsza!
A tak na powa?nie, to bardzo polecam. Jedna z nielicznych serii, w których nie jest wa?ne, któr? cz??? ksi??ek ju? czytasz, nadal trzyma poziom i jest ?wietna.
Podobno s? plany wydania Dante w Polsce. Kiedy? Tego nikt nie wie... Ale mam szczer? nadziej?, ?e za nied?ugo kolejna pozycja Lilith SaintCrow zawita na naszych pó?kach...

Night_Huntress
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 16:09   

Jedna z najlepszych serii jakie do tej pory przeczyta?am. U ericki mo?na znale?? kolejne rozdzia?y czwartego tomu. To tylko tak dla przypomnienia :lol:

Loleczka: Poprosz? o d?u?sze posty.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-01-27, 11:36   

W?a?nie przeczyta?em 2 tom, rzeczywi?cie czyta si? szybko mi?o i przyjemnie. Wartka akcja z ciekawymi zwrotami i szybkie tempo to najwi?ksze zalety tej serii. Je?eli jednak szuka czego? ambitniejszego, to mo?e si? zawie??, od tej lektury nie nale?y tego oczekiwa?.
Natomiast przek?ad tej ksi??ki jest dobrym przyk?adem czego? szerszego co si? dzieje w sieci. Mianowicie seria, jak mi si? wydaje, nie zosta?a w ogóle oficjalnie przet?umaczona na j?zyk polski, t?umaczeniem zajmuje si? kto? spontanicznie, udost?pniaj?c wyniki swojej pracy ogó?owi czytelników :-) Takie podej?cie bardzo mi si? podoba. Bardzo ciekawe, czy podoba?oby mi si? gdybym to ja by? autorem tych ksi??ek :oops: Do tej pory (nie mam na my?li ostatniego roku czy dwóch) takie t?umaczenia by?y dost?pne tylko dla zamkni?tych grup. Oczywi?cie, mo?na sobie t?umaczy?, ?e prawdopodobnie taka czy owaka pozycja nigdy nie zostanie wydana w Polsce, ale w?tpliwo?ci pozostaj?....

Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-29, 20:27   

Czyta?am i szczerze polecam dwie pierwsze cz??ci - rewelacja. Trzeci? oczywiscie te? przeczyta?am ale ju? bez dreszczyku. No, ale innym ta cz??? mog?a najbardziej przypa?? do serca. Przeczytajcie i zobaczcie jak jest. Tak prawd? mówi?c to chyba nasta?a moda na silne niezale?ne kobiety które jednak odnajduj? m??czyzn/? swego ?ycia :lol:

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 18:19   

jak do tej pory 2 tom mi si? najbardziej podoba. Faktycznie bardzo ciekawa seria. Sam pocz?tek jest zaskakuj?cy i lekko groteskowy, ale reszta bardzo ciekawa. Najfajniejsze w ca?ej serii jest chyba to, jak to jej stara szko?a prze?laduj? j?. Jest to najlepiej napisany w?tek z traumatycznym prze?yciem w ksi??ce sf jaki do tej pory si? spotka?am, dlatego tez bije pok?ony. Na dodatek motyw by?ego ch?opaka z mafii co? cudnego.
Nic innego nie pozostaje tylko poleci?!

anay
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 20:04   

Czyta?am pierwszy tom i uwa?am ?e ksi??ka jest ?wietna. Zw?aszcza podoba mi si? kreacja g?ównej bohaterki, oraz wprowadzenie do powie?ci osoby diab?a. To chyba pierwsza seria w której autorka przedstawia, jako jedn? z postaci, ksi?cia ciemno?ci.
Na pewno wkrótce wezm? si? za czytanie kolejnych cz??ci

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 11:51   

Mi seria równie? si? bardzo podoba. Szczególnie g?ówna bohaterka i ten jej dystans. Pierwsza cz??? wzrusza do ?ez, druga wydaje mi si? ?e ma troszk? ciekawsz? intryg?. No i Japhrimel i jego: "Nie zostawisz mnie, bym b??ka? si? samotnie po ziemi". Polecam

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-18, 18:51   

Cudowna seria! Pierwsze trzy czesci przeczytalam jednym tchem - jedna dziennie. Po pierwszej czesci troszke sie wystraszy?am, z powodu...(Ci którzy przeczytali wiedza co mam na my?li:))Trzecia czesc jak na razie chyba najlepsza. Japhrimel przewspanialy, tylko troszeczke denerwuje mnie to, ze tak duzo rozkazuje, mimo, iz robi to z dobrych pobudek. Zastanawia mnie tylko co oznacza bycie 'hedaira'.

Odpowiedz do tematu