Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:57
Artemis Fowl
Autor Wiadomość
Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-01-18, 22:48   Seria Artemis Fowl

Artemis Fowl to seria ksiÂ?Â?ek fantasy autorstwa Eoina Colfera, irlandzkiego pisarza i nauczyciela, poÂ?wi??cona przygodom nastoletniego geniusza Artemisa Fowla Drugiego, parajÂ?cego si?? dziaÂ?alnoÂ?ciÂ? przest??pczÂ?.
Seria napisana jest w tonie humorystycznym, przeplatajÂ?c motywy powaÂ?ne z parodiÂ? i czarnym humorem. Colfer jako jeden z pierwszych autor??w ksiÂ?Â?ek dla dzieci poÂ?Â?czyÂ? technologi?? komputerowÂ? z tradycyjnÂ? magiÂ?.
DotÂ?d ukazaÂ?o si?? szeÂ??? tom??w serii
Artemis Fowl (ang. Artemis Fowl Book 1)
Artemis Fowl. Arktyczna przygoda (ang. Artemis Fowl. The Arctic Incident)
Artemis Fowl. Kod wiecznoÂ?ci (ang. Artemis Fowl. The Eternity Code)
Artemis Fowl. Fortel wr??Â?ki (ang. Artemis Fowl. The Opal Deception)
Artemis Fowl. Zaginiona kolonia (ang. Artemis Fowl. The Lost Colony)
Artemis Fowl. Paradoks czasu (ang. Artemis Fowl. Time Paradox) - (polska premiera 12 sierpnia 2009 roku)
Artemis Fowl: Atlantis Complex w Angli ma si?? ukaza?? w lipcu 2010)
Kartoteka Artemisa Fowla (ang. Artemis Fowl. Files)

Eoin Colfer
Artemis Fowl,
Artemis Fowl. Arktyczna przygoda,
wydawca: Wydawnictwo W.A.B.
tytuÂ? oryginaÂ?u: Artemis Fowl
miejsce wydania: Warszawa
data wydania: 2002
nr wydania: I
ISBN: 83-88221-77-9
liczba stron: 291
kategoria: fantastyka
tÂ?umacz: Barbara Kope??-Umiastowska
format ksiÂ?Â?ki: S 6
okÂ?adka: mi??kka
cena: 27 zÂ?

Eoin Colfer
Artemis Fowl. Kod wiecznoÂ?ci
data wydania: 2004
ISBN: 83-7414-027-5
liczba stron: 344
kategoria: dla mÂ?odzieÂ?y
tÂ?umaczenie: Barbara Kope??-Umiastowska
format ksiÂ?Â?ki: 125 x 195 mm
cena: 29.90 zÂ?

Eoin Colfer
Artemis Fowl. Zaginiona kolonia wydawca: Wydawnictwo W.A.B.
tytuÂ? oryginaÂ?u: Artemis Fowl. The Lost Colony
data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7414-344-8
liczba stron: 432
tÂ?umaczenie: Krzysztof Mazurek
cena: 34.90 zÂ?

Eoin Colfer
Artemis Fowl. Fortel wr??Â?ki
tytuÂ? oryginaÂ?u: Artemis Fowl. The Opal Deception
data wydania: 2006
ISBN: 83-7414-182-4
liczba stron: 344
tÂ?umaczenie: Tomasz Piwowarczyk
cena: 29.90 zÂ?
OsobiÂ?cie przeczytaÂ?am Fortel wr??Â?ki, Â?wietnie napisana cho?? nie zgodz?? si?? ze dla dzieci, pewne momenty raczej si?? nie nadajÂ? dla dzieci „ mÂ?odzieÂ? to co innego”. :lol: WÂ?aÂ?ciwie to co by nie napisa?? to by caÂ?Â? fabuÂ??? odkryÂ?o. Skr??ty i fragmenty sÂ? na stronie wydawnictwa. Ale w tekÂ?cie ci??te riposty, genialny humor i "nisko technologiczni-zwrot a treÂ?ci ' winni przeczyta?? te ksiÂ?Â?ki
Kojarzy ktoÂ? te tytuÂ?y?

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-19, 12:16   

Hmmm.... CzytaÂ?am to, ale nic, a to nic nie pami??tam. To chyba nie Â?wiadczy zbyt dobrze o tej ksiÂ?Â?ce 8-)

Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-19, 15:27   

Ja przeczytaÂ?am wszystkie cz??Â?ci :-D bardzo lubi?? tÂ? serie :mrgreen:
Te ksiÂ?Â?ki moÂ?e czyta?? kaÂ?dy i dorosÂ?a osoba i nastolatek, wiek nie ma wi??kszego znaczenia
KsiÂ?Â?ki sÂ? bardzo dobrze przemyÂ?lane a fabuÂ?a naprawd?? wciÂ?ga :-)

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2010-12-12, 02:08   Artemis Fowl

Opisy pochodz? z ok?adek.

Wydawnictwo W.A.B., wydanie I, 2006 r.
ARTEMIS FOWL
„Dwunastoletni Artemis Fowl to najwi?kszy geniusz w historii ?wiata przest?pczego. Jego plan jest podst?pny i zuchwa?y: rozszyfrowa? tajemnice elfów, a potem porwa? jednego z nich i za??da? godziwego okupu.
Jednak technologia elfów jest bardziej zaawansowana, ni? Artemis przypuszcza...”

Wydawnictwo W.A.B., wydanie I, 2007 r.
ARTEMIS FOWL. ARKTYCZNA PRZYGODA
„Kto zaopatruje przest?pcz? organizacj? goblinów w zakazane, ludzkie ?ród?a energii?
Holly Niedu?a – oficer elitarnej jednostki Si? Krasnoludzkiego Reagowania – nie ma w?tpliwo?ci, ?e stoi za tym wróg numer jeden, trzynastoletni Artemis Fowl.
Ale czy tak jest naprawd??
Artemis ma w?asne problemy: jego ojciec jest zak?adnikiem rosyjskiej mafii i tylko cud móg?by go uratowa?. Genialny plan to za ma?o. By? mo?e tym razem to Artemis potrzebuje pomocy...”

ARTEMIS FOWL. KOD WIECZNO?CI
„Czy?by koniec niecnych planów Artemisa Fowla? Jego ojciec, wydarty z r?k rosyjskiej mafii, wraca do domu ca?kiem odmieniony – ku przera?eniu naszego bohatera, jest teraz uczciwym cz?owiekiem. Zanim jednak Artemis zb??dzi na drog? cnoty, ma jeszcze czas na jeden, ostatni interes: skonstruowa? komputer, który zamierza pokaza? bezwzgl?dnemu ameryka?skiemu przedsi?biorcy.
Komputer ten w niew?a?ciwych r?kach móg?by zniszczy? ?wiat ludzi i wró?ek, lecz Artemis to przecie? diabolicznie inteligentny nastolatek o gigabajtowym umy?le. A wi?c, co z?ego mo?e si? sta??”

Wydawnictwo W.A.B., wydanie I, 2006 r.
ARTEMIS FOWL. FORTEL WRÓ?KI
„Grzeczny Artemis?
O, nie! Czternastoletni geniusz, któremu wró?ki odebra?y wspomnienia, przygotowuje si? do kradzie?y cennego obrazu ze skarbca najlepiej strze?onego banku ?wiata.
Tymczasem kilka kilometrów ni?ej – w podziemnym ?wiecie – Opal Koboi, prawdziwa diablica w skórze chochliczki, szykuje ludziom i elfom niemi?? niespodziank?. Liste jej osobistych wrogów otwiera Artemis, który nawet nie wie, w jak wielkim jest niebezpiecze?stwie. Czy wraz z kapitan Holly Niedu?? stanie do walki w obronie wró?ek? Czy uda mu si? raz jeszcze ustrzec karin? elfów przed dekonspiracj?? Czy odzyska utracone wspomnienia?”

ARTEMIS FOWL. ZAGINIONA KOLONIA
„Dziesi?? tysi?cy lat temu ludzie toczyli z wró?kami wielki bój o magiczn? wysp?, Irlandi?. Kiedy wró?ki zda?y sobie spraw?, ?e nigdy nie wygraj?, przenios?y swoje królestwo pod ziemi? i od tamtej pory ?yj? w ukryciu. Tego uk?adu nie chc? uzna? przepe?nione nienawi?ci? demony, które planuj? kolejn? wojn? z rodzajem ludzkim.
Tylko jedna osoba mo?e zapobiec tragedii – nastoletni Artemis Fowl, geniusz o przest?pczych sk?onno?ciach. BY ratowa? ?wiat, znów po??czy swoje si?y z kapitan Holly Niedu??. Zanim jednak b?d? mieli okazj? zmierzy? si? z demonami, kto? ich uprzedzi...”

Wydawnictwo W.A.B., wydanie I, 2009 r.
ARTEMIS FOWL. PARADOKS CZASU
„Okolice Dublina, siedziba rodu Fowlów, atmosfera przygn?bienia i bezradno?ci. Angelina Fowl zapad?a na dziwn? chorob?. Najlepsi lekarze nie potrafi? jej wyleczy?. Jedyne antidotum to wyci?g z mózgu lemura sifaka, ostatniego przedstawiciela gatunku, który par? lat wcze?niej wygin?? za spraw? Artemisa. M?ody Fowl bez wahania decyduje si? powróci? do niebezpiecznego ?wiata, o którego istnieniu próbowa? zapomnie?. Wraz ze sw? przyjació?k? Holly rusza w podró?, by dla swojej matki dokona? tego, co niemo?liwe. Czy uda im si? przechytrzy? czas?”

Dodatek do cyklu.
KARTOTEKA ARTEMISA FOWLA

Eoina Colfer wyda? w chyba lipcu 2010 cz??? siódm? (Artemis Fowl. The Atlantis Complex), ale nic mi nie wiadomo, czy wydawnictwo planuje wydanie.

No a teraz troszku ode mnie.
Ca?y cykl jest niesamowity, podobnie jak inne ksi??ki Colfera. Uwielbiam go – i Artemisa, i Eoina. Jego ksi??ki wprost ociekaj? od barwnej ironii, b?yskotliwego sarkazmu, zachwycaj?cych aluzji. Potrafi zbudowa? odpowiednie napi?cie, ju?, ju? prawie wybuchasz – i wtedy rzuca jak?? dowcipno-k??liw? uwag?, która ci? rozlu?nia i sprawia, ?e wybuchasz – ale ?miechem.
Bohaterowie s? tak ?ywi, jak tylko ?ywym by? mo?na, ka?dy jest inny, ka?dy rozbraja w swej odmienno?ci. Maj? swoje s?abo?ci i wady, ale s? te? silni – na swój sposób. Artemis zgniecie przeciwnika swoj? ?waw? inteligencj?, Butler, ochroniarz Artemisa, zmia?d?y wroga w r?kach wielkich jak ?opaty, Holly popie?ci delikwenta pa?k? elektryczn?, a Mierzwa, krasnal-kleptoman... potraktuje go wybuchem gazu. Bardzo silnym wybuchem. Takim z tej cz??ci cia?a, gdzie plecy trac? swe szlachetne miano.
G?ówn? rol? odgrywaj? wró?ki – ale nie byle jakie! Elfy, krasnale, chochliki, gnomy, fauny, centaury, trolle. Metr wzrostu to przeci?tna, sto jeden centymetrów – powód do dumy, ?e ho ho! Ale nie dziwcie si? – ka?dy centymetr si? liczy, gdy ma si? ich tak ma?o.
Ma?y wzrost równa si? wielki umys?! Wró?ki zostawi?y technologi? ludzk? daleko w tyle, s? jednak pozbawione (przynajmniej wi?kszo??, pomi?my trolle, gnomick? mafi? i jedn? chochliczk?) pragnienia chaosu, wojny, dlatego zaszy?y si? g??bi Ziemi, uciekaj?c przed cz?owiekiem, zamist walczy?, cho? odwagi im nie brak. T? par? kilometrów ni?ej pod Irlandi? pulsuje ich stolica (Oaza): siedlisko SKR, Rady, geniuszów, których w?ród centaurów nie brak.

Polecam gor?co. Nie na darmo to mój drugi ulubiony cykl.

http://www.wab.com.pl/?autor=41
http://www.wab.com.pl/ind...is+Fowl&x=0&y=0

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

hag_esmeralda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 19:36   

zgadzam si? ztym jak najbardziej - ciekawi mnie tylko czy Arti b?dzie z Minerw? czy z Holly. ;-)

Tula:Uprzejmie prosz? o nieco d?u?sze posty. Tak jak inne w Twoim wykonaniu. Pozdrawiam.

destrakszyn 
Ostra jak komar

Wysłany: 2011-01-09, 20:21   

CO?! :shock:
Nie! Nie! I jeszcze raz NIE!
Artemis nie mo?e "by?" Z Holly, przeca ona ma grubo ponad sto lat i z innego gatunku! To nieetyczne!
Minerwa wkurza mnie jak ma?o która posta? literacka. Niby jest geniuszem, niby jest bezwzgl?dna w d??eniu do swojego celu, ale jak przychodzi co do czego to dupa. wy?azi z niej ciapa, a geniusz gdzie? si? ulatnia. Nie znosz? jej i ul?y?o mi, gdy dowiedzia?am si?, ?e w Paradoksie Czasowym jej posta? nie wyst?puje. I mam nadziej?, ?e w Atlantis Complex te? nie istnieje.
Zabior? tacie pistolet, polec? do Irlandii i zabij? Colfera, je?li wplecie do cyklu w?tki mi?osne. Po?wiartuj? i zastrzel?. Ju? teraz nie mog? mu przebaczy? tego "poca?unku" Holly i Fowla Juniora z Paradoksu.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-01-09, 20:35   

Bardzo lubię ten cykl. Niby dla dzieci i m?odzieży, ale czytałam go z prawdziwą przyjemnością. Myślę Destrakszyn, że nie musisz się przejmować wątkami miłosnymi - autor pewnie wie, że mnóstwo czytelników zareagowałoby tak jak Ty. Chyba, ?e cykl będzie ewoluował w kierunku starszej m?odzieży i dorosłych - a wtedy to już nie wiadomo.
Ja z tego cyklu najbardziej lubię Butlera i centaura.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

hag_esmeralda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-10, 15:29   

Wiesz nawet nie pomy?la?am jeszcze o tym ?e Minerwa jest taka a taka ja znam j? dopiero z 1 tomu i nie mia?am szans na zapoznanie si? z charakterem.Co do Holly i Artiego to mi wysz?o po gruntownym przemy?leniu ?e to nie by?oby w stylu autora (no ale nieetyczne albo nieby?oby albo mnie zmierzch sprowadzi? na z?a drog? w zwi?zku z czym obi?cuj? :lol: zarzuci? ten w?tek),dzi?ki za prób? opami?tania Destrakszyn ;-)

destrakszyn 
Ostra jak komar

Wysłany: 2011-01-14, 18:21   

hag_esmeralda napisał/a:
dzi?ki za prób? opami?tania Destrakszyn ;-)

Ale? prosz?.

Ja te? znam Minerw? tylko z jednego tomu, przeca pojawi?a si? w Zaginionej kolonii i wi?cej ani s?uchu, ani widu, dzi?ki Bogu. Ale tyle mi wystarczy?o, by znielubi? ja na amen.
Dlatego strasznie podoba?o mi si?, jak Artemis j? zjecha?, "zabieraj?c" sprzed nosa Numer Jeden. :-P

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-05-02, 12:24   

PrzeczytaÂ?am wszystkie tomy. Czasami si?? przy nich wkurzaÂ?am, ale co mi tam.CaÂ?kiem niezÂ?e. Nie wiem dlaczego, ale cykl jest por??wnywany do Harrego Pottera. OsobiÂ?cie widz?? bardzo duÂ?o podobie??stw, ale bohaterowie sÂ? caÂ?kiem r??Â?ni.
Nie mam ciÂ?got, Â?eby wraca?? do Artemisa. PrzeczytaÂ?am raz i mi wystarczy.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-10-18, 18:33   

Destrakszyn pewnie się cieszy, bo ukazał się następny tom "Kompleks Atlantydy". Jak zwykle przeczytałam go z przyjemnością, i mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś inne książki o Artemisie.

destrakszyn 
Ostra jak komar

Wysłany: 2011-10-18, 18:41   

Czarownica napisał/a:
Destrakszyn pewnie się cieszy, bo ukazał się następny tom "Kompleks Atlantydy".

Nie cieszę! :-( Tzn że wreszcie wydano owszem, ale...

Nie w miękkich okładkach = drogo (jestemtakaBIEDNAtakbardzoUBOGA) = nie pasuje do reszty cyklu wizualnie! Zatem kupić nie mogę. Przeczytać przeczytam, kupić kupię (ale w miękkich okładkach!!!), ale obawiam się, że spotka mnie poważne rozczarowanie.
Spoiler:

Po powrocie Opal Koboi w Paradoksie miałam ochotę tłuc głową o ścianę, jeśli pojawiła się i w Kompleksie, znajdę Colfera i utłukę go na śmierć zardzewiałą patelnią!

Ale nie zdradzaj, Dorotko, powiedz jedynie, jak wypada na tle reszty cyklu - źle czy beznadziejnie? :-( (Na "dobre" nie liczę...)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-10-18, 18:44   

Ja wypożyczyłam w bibliotece. Nie jest źle - jest - zadziwiająco. Tego się nie spodziewałam. Przeczytaj Destrakszyn. Nie powinnaś się zawieść

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-11-19, 16:45   

Ostatnio znalazłam chwilkę i przeczytałam Kompleks. Troszeczkę się zawiodłam. Książka nie była zła, autor nie zaniżył poziomu, ale zabrakło mi Artemisa...
Przez te jego "problemy" miałam wrażenie, że w momentach kiedy nie był sobą, odstawał od tej postaci, którą zdążyłam poznać w poprzednich tomach. Zabrakło mi jego ciętych ripost, impertynencji, arogancji i wogóle tego wszystkiego, co czyniło go dzeckiem - geniuszem :cry:

Odpowiedz do tematu