Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Opowieści z Narnii
Autor Wiadomość
Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-12-11, 21:08   Opowieści z Narnii

Opowieści z Narnii (ang. The Chronicles of Narnia) – cykl siedmiu powieści fantasy dla dzieci napisanych przez C. S. Lewisa. Napisany przez Lewisa pomiędzy 1949 a 1954 i zilustrowany przez Pauline Baynes, został kilkukrotnie zaadaptowany, częściowo lub w całości, na potrzeby radia, telewizji, teatru i kina. Oprócz dużej liczby motywów chrześcijańskich, cykl zapożycza postaci i idee z mitologii greckiej oraz rzymskiej, jak również z tradycyjnych baśni brytyjskich i irlandzkich.

Części:
* Lew, czarownica i stara szafa
* Książę Kaspian: Powrót do Narnii
* Podróż "Wędrowca do świtu"
* Srebrne krzesło
* Koń i jego chłopiec
* Siostrzeniec czarodzieja
* Ostatnia bitwa

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-12-11, 22:18   

hmm... no powiem tylko tyle, ?e wstyd si? przyzna? ale ksi??ki czy te? serii tej nie przeczyta?am (tylko nie rzuca? tam niczym ci??kim). A podobno to klasyka tak??
Ale Opowie?ci z Narnii nie s? mi obce. Jak by?am ma?a to lecia?y odcinki w TV tak mi sie zdaje, a w ko?cu filmy kr?c? na podstawie dzie? literackich ( w przewa?aj?cej wi?kszo?ci). No i na najnowszej adaptacji filmowej w kinie te? by?am.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-12-11, 22:27   

AISA napisał/a:
Jak by?am ma?a to lecia?y odcinki w TV

Wreszcie!!! Kto? pami?ta ten sam serial co ja!!! A my?la?am, ?e ju? taka stara jestem!

Ja wersji ksi??kowej Opowie?ci te? nie znam. Jedynie t? serialow? i nowe produkcje. Na Kaspianie nawet w kinie by?am.
A teraz niedawno do kin wesz?a 3 cz???.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-12-11, 22:31   

WereWolf napisał/a:
Wreszcie!!! Kto? pami?ta ten sam serial co ja!!! A my?la?am, ?e ju? taka stara jestem!

Ja wersji ksi??kowej Opowie?ci te? nie znam. Jedynie t? serialow? i nowe produkcje. Na Kaspianie nawet w kinie by?am.
A teraz niedawno do kin wesz?a 3 cz???.

A ja sie ba?am , ?e mnie tu obrzuc? jakimi? pomidorami czy co, he he. Ale jak wida? nie jestem sama :mrgreen:
Were a kto twierdzi ?e stara jeste??? Normalnie pami?tam jak siada?am przed telewizorem i nic innego si? nie liczy?o :-D kiedy? to robili filmy (czy seriale bo nie wiem jak to traktowa?) nie to co teraz.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-11, 22:33   

Serialu nie pami?tam - pewnie nie ogl?da?am. widzia?am ekranizacj? pierwszej cz??ci w wersji kinowej. Za to wszystkie siedem cz??ci stoi dumnie u mnie na pó?ce. Ale to jest w?a?ciwie ksi??ka dla starszych dzieci. Ja takie lubi?, ale wiecie ?e ja lubi? ksi??ki dla dzieci. To taka pe?na uroku opowie?? fantastyczna - dobra do czytania dla ca?ej rodziny w mro?ne zimowe wieczory, przy kominku. Sielski obrazek opisa?am, ale tak t? ksi??k? odbieram.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-12-11, 22:49   

AISA napisał/a:
Were a kto twierdzi ?e stara jeste???

No bo jak ostatnio zapyta?am o serial sprzed lat to nikt nie pami?ta?.
dorota7677 napisał/a:
dobra do czytania dla ca?ej rodziny w mro?ne zimowe wieczory, przy kominku.

Czyli najpierw musz? si? dorobi? domku z kominkiem ?eby przeczyta?.
No to b?dzie musia?o poczeka?.
I jeszcze b?dzie problem z t? "ca?? rodzin?".

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-11, 22:51   

nie wiem czy taki sielski, w ko?cu koniec jest do?? smutny, przynajmniej dla mnie. Ksi??ka niby dla dzieci, ale z wieloma podtekstami zrozumia?ymi raczej przez starszych. Podstawowa lektura.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-11, 22:57   

Dlatego napisa?am ?e dla ca?ej rodziny. dociera i do dzieci i do doros?ych. Urzek? mnie w niej szczególnie Ryczypisk. Tak wspania?ej myszy mo?na ze ?wieca szuka?. A ja przecie? boje si? gryzoni. ale scena w której
Cytat:
Ryczypisk oddala si? w stron? ?wiat?a jest urzekaj?ca - smutna i porywaj?ca zarazem.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-12, 01:02   

Ja czyta?am i bardzo lubi?:) Mimo, ?e s? pisane bardzo nie skomplikowanym j?zykiem i nie zbyt rozbudowanymi zdaniami. Uwielbiam "narnie" za t? pi?kn? otoczk?: ba?niowe krainy, dziwne postacie i to ?e dobro wygrywa:) Polecam najm?odszym i tym starszym.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-12-12, 16:22   

Sorry Were i Asia ale ja nie pamiętam serialu. Za mojego dzieciństwa to leciało słuchowisko. I zgadzam się z Dorotką, że jest to seria dla całej rodziny. Po prostu czytając tą serię w naście lat a później mając dwa razy tyle postrzegamy niektóre rzeczy czy też osoby całkiem inaczej.
A propos I część Narnii kręcili niedaleko mnie. Przylecieli na tydzień a byli dwa dni. Wybrali środek zimy. Zlodowaciałe jezioro to Siemianówka i lasy wokół. Po prostu nie wytrzymali -40 stopni Celsiusza. Słabeusze. A mogli zrobić tyle fajnych ujęć.

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-13, 16:30   

Ja kiedy? mia?am ochot? na te ksi??ki, ale szybko mi przesz?o. Mimo tego, ?e s?ysza?am wiele pozytywnych opinii o tej serii to mnie do niej w ogólne nie ci?gnie. Mo?e kiedys przeczytam 'Opowie?ci..', ale na pewno nie w najbli?szej przysz?o?ci.

Anka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 17:03   

Bardzo lubi?, czyta?am miliony razy :)
Stoi u mnie na pó?ce pierwsza cz??? i niecierpliwie czeka na przeczytanie.
Polecam ka?demu. Dlaczego? Bo ka?dy znajdzie co? dla siebie.

Wcale nieprawda, ?e jest to seria dla dzieci. Wiele rzeczy ma swój g??bszy sens, który mo?na zrozumie? dopiero z czasem.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 15:18   

Pierwsza i druga cz??? filmu by?a nawet nawet. Na trzeciej by?am jaki? miesi?c temu w kinie na 3D i przyznam szczerze w ogóle mi si? nie podoba?. Pod koniec zacz??am przysypia? ale uda?o mi si? dotrwa?. Za to mojej siostrze 12-letniej si? bardzo podoba?.Serial? Pierwsze s?ysz?. Ksi??ek tez nie czyta?am, ale kto wie, mo?e si? za nie jeszcze kiedy? zabior?.

Mishla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 15:19   

Serial? Nawet nie wiedzia?am ?e takie cos istnia?o :D Film, dwie pierwsze cz??ci ogl?dn??am, mia?am zamiar wybra? si? do kina na trzeci? ale dosz?am do wniosku ?e wole obejrze? ja w domu(zbyt du?o ju? tego ca?ego 3D jak dla mnie). Co do ksi??ek, nie przeczyta?am wszystkich. Dobrn??am do po?owy czwartej cz??ci(„Srebrne Krzes?o”) i jako? tak co? mnie odci?gn??o. Nie wiem czy wróc? do sko?czenia serii, mo?e kiedy?, na razie mnie do tego nie ci?gnie:)

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 18:08   

O no ja te? o serialu poj?cia nie mia?am, ale ksi??ki poczyta?am. Ekranizacje dwóch pierwszych cz??ci do?? wiernie oddane, ale ostatni film to juz nie to samo, chcia? w 3D, ale to moja opinia. Seria bardzo mi sie podoba?a, jednak przeczyta?am tylko raz, ale stoi na pó?ce i kusi, wi?c kiedy? na pewno do tego wróc?. Opowie?? ponadczasowa i faktycznie dla ka?dego, jednak zako?czenie, troch? przyt?aczaj?ce ;)

Odpowiedz do tematu