Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu
Autor Wiadomość
Kitikejt
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-25, 00:10   

Mam nadziej??, Â?e nie dostan?? bury za maÂ?y offtop ;-) ale jestem bardzo ciekawa czy ktoÂ? moÂ?e czytaÂ? juÂ? drugÂ? seri?? J. R. Ward - "Fallen Angels".
W tej chwili seria zawiera tylko dwie ksiÂ?Â?ki ale jest perspektywa na co najmniej 5 nast??pnych. W bardzo luÂ?ny spos??b "Fallen Angels" Â?Â?czy si?? z "Balack Dagger Brotherhood" - akcja pierwszego tomu dzieje si?? w Caldwell, gÂ???wnÂ? bohaterkÂ? tomu jest Marie-Terese prostytutka pracujÂ?ca w klubie Rehvenge'a, epizodycznie wyst??pujÂ? tu teÂ? Trez, detektyw De la Cruz a nawet Phury. PowtarzajÂ? si?? teÂ? znane z BDB miejsca. Pomimo tych powiÂ?za?? seria jest zupeÂ?nie autonomiczna, ma nowych bohater??w i nowÂ? intryg??. :-D
W Polsce podobno ksiÂ?Â?ki majÂ? si?? ukaza?? w wakacje 2011r.
To oficjalny opis:

COVET

Redemption isn't a word Jim Heron knows much about--his specialty is revenge, and to him, sin is all relative. But everything changes when he becomes a fallen angel and is charged with saving the souls of seven people from the seven deadly sins. And failure is not an option. Vin diPietro long ago sold his soul to his business, and he's good with that--until fate intervenes in the form of a tough-talking, Harley-riding, self-professed savior. But then he meets a woman who will make him question his destiny, his sanity, and his heart--and he has to work with a fallen angel to win her over and redeem his own soul.

CRAVE

Seven deadly sins. Seven souls that must be saved. One more no-holds- barred battle between a fallen angel with a hardened heart and a demon with everything to lose.
Isaac Rothe is a black ops soldier with a dark past and a grim future. The target of an assassin, he finds himself behind bars, his fate in the hands of his gorgeous public defender Grier Childe. His hot attraction to her can only lead to trouble-and that's before Jim Heron tells him his soul is in danger. Caught up in a wicked game with the demon who shadows Jim, Isaac must decide whether the soldier in him can believe that true love is the ultimate weapon against evil.

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-25, 02:13   

GdzieÂ? widziaÂ?am zapowiedÂ? nowej serii, ale nie jestem pewna czy to byÂ?a taka og??lna, czy Â?e b??dÂ? jÂ? u nas wydawa??, ale na pewno ch??tnie si??gn??.

Jak wraÂ?enia? CzytaÂ? juÂ? ktoÂ? Dziedzictwo Krwi? ;-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-05-02, 12:28   

CzytaÂ?am dziedzictwo i jest caÂ?kiem niezÂ?e. Zacz??Â?am AnioÂ?a Zemsty, ale raz po raz si?? przyÂ?apuj??, Â?e czekam ,aÂ? b??dzie jakiÂ? wÂ?tek z Payne. Dziewczyna mnie zachwyca. OczywiÂ?cie znowu jest mowa o jakiÂ? niedogodnoÂ?ciach w polskim wydaniu, jakby nie mogÂ?o oby?? si?? bez przeszk??d.
Co do drugiej serii, to wiem,Â?e b??dzie si?? toczy?? w tym samym Â?wiecie, ale mowa b??dzie o czarownicach- tak sÂ?yszaÂ?am.

Kitikejt
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 21:05   

Dla mnie „Lover Enshrined” ("Dziedzictwo Krwi") byÂ? najsÂ?abszym tomem z caÂ?ej serii. Win?? za to ponosi gÂ???wny bohater – Phury, za kt??rym delikatnie m??wiÂ?c nie przepadam. WÂ?tki poboczne i inni bohaterowie byli caÂ?kiem w porzÂ?dku i czytaÂ?o mi si?? bardzo przyjemnie, natomiast jeÂ?eli chodzi o Phury’ego to fragmenty z nim zwiÂ?zane albo mnie nudziÂ?y albo denerwowaÂ?y. Jednym sÂ?owem nie odczuwam potrzeby przeczytania ponownie tej ksiÂ?Â?ki. PozostaÂ?e tomy byÂ?y dla mnie duÂ?o lepsze.

Co do drugiej serii pani Ward to jak sama nazwa wskazuje („Fallen Angels”) jest ona o anioÂ?ach (mniej lub bardziej upadÂ?ych :mrgreen: ). Jak anioÂ?y to i demon??w oczywiÂ?cie nie moÂ?e zabraknÂ??? ale jak na razie to nie pojawiÂ?a si?? tam ani jedna czarownica ;-) .
FabuÂ?a serii w bardzo duÂ?ym skr??cie:
Stw??rca znudziÂ? si?? odwiecznÂ? walkÂ? dobra ze zÂ?em i zarzÂ?dziÂ? ostatecznÂ? rozgrywk??. Jest to walka o wszystko albo nic, jeÂ?eli wygrajÂ? demony to wszystkie dusze automatycznie zostanÂ? pot??pione a anioÂ?y zostajÂ? niewolnikami piekÂ?a, jeÂ?eli wygrajÂ? anioÂ?y to na ziemi zapanuje wieczny raj a piekÂ?o i demony przestanÂ? istnie??. Rozgrywk?? poprowadzi jeden czÂ?owiek wybrany przez obie strony – czÂ?owiek, kt??ry jest jednakowo zdolny do czynienia dobra jak i zÂ?a. Rozgrywka skÂ?ada si?? z siedmiu rund – siedem grzech??w gÂ???wnych i siedem dusz, kt??re Jim Heron (bo to on zostaÂ? wybrany przez niebo i piekÂ?o na gÂ???wnego rozgrywajÂ?cego) musi nakierowa?? na wÂ?aÂ?ciwÂ? drog??.
Jak wspominaÂ?am, akcja dzieje si?? zasadniczo w tym samym Â?wiecie co BDB ale wi??kszych zwiÂ?zk??w z akcjÂ? BDB nie ma (Przynajmniej na razie. Chwilowo sÂ? tylko dwie ksiÂ?Â?ki.)

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 21:46   

Git, uwielbiam ksiÂ?Â?ki krÂ?Â?Â?ce w anielskim temacie ;-)

Szczerze m??wiÂ?c mi si?? najbardziej podobaÂ?y trzy pierwsze tomy ( do historii z BellÂ?), ale reszta teÂ? nie jest zÂ?a, mimo, iÂ? nie trzyma poziomu poczÂ?tk??w serii.

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-05-05, 15:22   

Czytam w?a?nie 6 cz??c, tak si? wci?gn??am! Dopiero jakie? dwa tygodnie temu si?gn??am po pierwsz? cz??c ( po raz kolejny ;p) i jako? tak szybko posz?o..
Ksi??ki s? wci?gaj?ce i ?atwo si? je czyta. Do tego wszyscy bracia s? tacy.. cudowni xD Moim ulubiencem jest Zbihr. Ale Furiath, Vhredny, Rankhor te? s? niczego sobie.. ;p Sam Butch jest troch? denerwuj?cy, ale w duecia z V - ?wietny. Wgl uwielbia?am ich skomplikowan? relacj? przed pojawieniem si? Jane.
W ksi??kach denerwuj? mnie te w?tki z punktu widzenia reduktorów. Niby dobrze, ?e wiemy co sobie my?l? itd, ale ja bym si? bez tego obesz?a.
Za to John.. Jezu, jak ten kole? mnie wkurza.. Ja wgl nie czekam na ksi??ke o nim. I tak w poprzednich tomach jest go za du?o.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-06-21, 17:52   

Wczoraj przeczytaÂ?am oficjalnÂ? wersj?? si??dmego tomu po polsku. Niestety, tylko do oryginalnej poÂ?owy. Dlaczego? Sama nie wiem. Wydawnictwo tÂ?umaczy si??, iÂ? angielskie wersje sÂ? zbyt dÂ?ugie i trzeba byÂ?o je pociacha??. ( Dobra, moÂ?e nie uÂ?yli sÂ?owa "ciacha??" ) Tak czy inaczej koniec historii miÂ?osnej Mordha i Eleny nastÂ?pi w ??smym tomie- "Duszy wampira", gdzie swe perypetie b??dzie przeÂ?ywaÂ? takÂ?e John i Xhenex. Jestem bardzo zawiedziona. Nie mam teÂ? poj??cia jak oni zamierzajÂ? to zrobi??, przecieÂ? nie dadzÂ? w Duszy wampira poÂ?owy si??dmego tomu i caÂ?y ??smy, wi??c to teÂ? b??dzie podzielone, ale w ten spos??b wyjdzie normalnie caÂ?a, zwykÂ?a wersja....
Ajjajaj..... aÂ? mnie gÂ?owa rozbolaÂ?a. Mam nadziej??, Â?e coÂ? mi si?? Â?le przyÂ?niÂ?o.... :evil:

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-21, 20:47   

TeÂ? byÂ?am zdziwiona tym, Â?e nagle na ko??cu bach i wÂ?tki si?? urywajÂ?, ale teÂ? wyczytaÂ?am, Â?e b??dÂ? od teraz dzieli?? tomy, bo sÂ? bardzo obszerne.
Wszystko ok, niech dzielÂ? nawet na pi???? oddzielnych tom??w, ale dlaczego, na miÂ?oÂ??? boskÂ?, nie wydajÂ? tego w tym samym czasie :evil: ! To chyba logiczne, Â?e sensowniej byÂ?oby wypuÂ?ci?? dwie ksiÂ?Â?ki na raz?

Kitikejt
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-21, 22:20   

Jak dla mnie to zwykÂ?e oszustwo ze strony wydawnictwa - naciÂ?gajÂ? po prostu ludzi na wi??ksze wydatki. Wiem, Â?e nasz j??zyk jest bardziej opisowy niÂ? angielski i cz??sto jedno angielskie sÂ?owo to u nas caÂ?e zdanie ale nie przesadzajmy, w ten spos??b moÂ?na "dorobi??" ksiÂ?Â?ce max 20 - 30 stron. to jeszcze nie jest materiaÂ? na nowy tom.
Decyzja wydawnictwa jest po prostu sposobem na zarobienie wi??cej... Baaaaardzo mi si?? to nie podoba. :evil:

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-06-21, 22:26   

W og??le nie rozumiem tÂ?umaczenia, bo ksiÂ?Â?ka jest za dÂ?uga... Czy to oznacza, Â?e wedle szanownego wydawcy przeci??tny durny polski czytelnik moÂ?e nie podoÂ?a?? na raz 500-set stronom? Albo przeci??tny durny polski czytelnik przyjmie po prostu do wiadomoÂ?ci ten Â?mieszny pow??d? :-?

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-21, 23:58   

Zaargumentowali to w ten spos??b, Â?e muszÂ? podzieli?? tomy bo wychodzi 700-800 stron, jak dla mnie to nie byÂ?by problem, dwa dni i po sprawie, a czekanie kolejny miesiÂ?c albo dwa na kontynuacj?? urwanej historii to masakra- nie cierpi?? takich otwartych albo urywanych zako??cze??, wrrr :evil: !!!

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-06-22, 22:55   

Wydaje mi się, że nie tylko chęć zarobienia skłoniła wydawnictwo do takich kroków. Może być tak, że przez (według nich) zbyt obfita ilość stron wzrosła by cena, a z tego co ostatnio widziałam mała to ona nie jest.
Nie wydadzą też w jednym czasie dwóch z tego powodu, że sprzedaż mogła by się przeciągnąć. To by było na tyle z moich teorii na ten temat.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-07-01, 14:43   

Tula napisał/a:
Wydaje mi się, że nie tylko chciwość zarobienia skłoniła wydawnictwo do takich kroków. Może być tak, że przez (według nich) zbyt obfita ilość stron wzrosła by cena, a z tego co ostatnio widziałam mała to ona nie jest.
Nie wydadzą też w jednym czasie dwóch z tego powodu, że sprzedaż mogła by się przeciągnąć. To by było na tyle z moich teorii na ten temat.

Mogę się przychylić do twojej opinii. Prawda jest jednak taka, że ludzie nie skandowali by przed wydawnictwem z maczetami, widłami i zapalonymi pochodniami, gdyby sprawnie wydawano książki. Oni nie tylko spóźniają się miesiącami, to jeszcze dzielą wszystko na pół, karząc nam czekać jeszcze dłużej ... :-/

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-07-02, 10:48   

Blair masz rację oczywiście, czas oczekiwania jest długi, ale akurat przy bractwie moim zdaniem jeszcze tak źle nie jest. W ręcz byłam zaskoczona szybkością wydawania kolejnych tomów.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-10-27, 19:19   

Wiecie co, powoli mam dosyć tej serii. Jestem po dziesiątym tomie, który kończy się happy endem Johna i Xhex ( jak mogło by być inaczej? :roll: ) i cykl zaczyna mnie nudzić. Nie dzieje się nic ciekawego. Wszystko zaczyna się obracać wokół perypetii danego głównego bohatera. Sądziłam, że będzie tutaj więcej krwi i zadawania bólu ( nie żebym była sadystyczna 8-) ).

Trochę zawiodłam się też postacią Peyne.

Spoiler:

Siostra V. miała być zabójcza i Zła jak Xhex, a autorka zrobiła z niej drugą Leylę :shock: .

Tak więc coraz bardziej zastanawiam się nad tym, czy sobie zwyczajnie nie odpuścić...

Odpowiedz do tematu