Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu
Autor Wiadomość
Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-02-03, 17:14   

Ze wszystkich cz??Â?ci, najbardziej oczarowaÂ?a mnie historia Rhage i Mary, nie waÂ?ne ile razy bym jÂ? czytaÂ?a ciÂ?gle nie mam doÂ???. AÂ? trudno uwierzy??, Â?e za takim wojownikiem (zwaÂ?ywszy na jego styl Â?ycia), kryje si??, taka fontanna uczy??. Mimo sytuacji w jakiej znajduje si?? Â?ycie Mary, nie ma zamiaru zrezygnowa??. AÂ? si?? Â?ezka w oku kr??ci :->

anay
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 13:22   

Jedna z moich ulubionych serii. Pierwszy raz us?ysza?am o niej z opowie?ci kole?anki, która czyta?a j? w wersji angielskiej ( nie by?o wtedy jeszcze nawet planów prze?o?enia jej na polski) . Tak zachwyci?am si? jej opisem, ?e stera?am si? j? sama przet?umaczy? ( to co z tego wysz?o to... szkoda s?ów - po?al si? bo?e). Potem napisa?am do wydawnictwa mag z pytaniem czy jest szansa na wydanie tego w Polsce? Odpisali ?e seria ta znajduje si? u nich na li?cie pozycji do przemy?lenia.
Wi?c czeka?am... i czeka?am, a? pewnego dnia wchodz? na forum dyskusyjne i co widz? ... zapowiedz "Mrocznego Kochanka". Chyba ?atwo si? domy?li? jak przeogromna by?a moja rado??.

Let_Me_In
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 15:28   

Kocham tÂ? serie i nie moge czeka?? aÂ? polskie wydawnictwa przetÂ?umaczÂ? 6 cz??Â???, dlatego czytam w oryginale.Moimi ulubionymi bohaterami sÂ? Rhage i Mary, moÂ?e to przezwzglÂ?d na jego osobowoÂ??? i jej sile.UwaÂ?am Â?e razem si?? uzupeÂ?niajÂ? ;)

Maddie
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 18:56   

Po przeczytaniu ,,śmiertelnej klątwy” mam mieszana uczucia. Mam wrażenie że autorka próbuje wszystkiego aby nas zaskoczyć. I w tym tomie troszkę przesadziła. Czytając historię V miałam wrażenie że chce ona nam opisać kolejnego wiecznie cierpiącego wampira.
Zaczynając od traumatycznego dzieciństwa, przez nieszczęśliwą „miłość” do Butcha kończąc na partnerce-duchu..... :-/

Mam nadzieje że w następnych tomach autorka troszkę przystopuje.

A fankom trzeciej części polecam
J. R. Ward - an insider' Bella i Zsadist w bibliotece

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-13, 22:10   

Mi najbardziej podobaÂ?a si?? historia Zsadista (Zbihra). UwaÂ?am, Â?e byÂ?a najbardziej dopracowana. Jego losy od narodzin do spotkania z BellÂ? byÂ?y wstrzÂ?sajÂ?ce. Potem ich wsp??lne perypetie zapieraÂ?y dech w piersiach :-) Teraz czekam na Thormenta (Tohrtura) i jestem pewna, Â?e jego historia pobije wszystkie inne :-) Chyba, Â?e Ward znowu b??dzie pisaÂ?a na haju ;-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-12, 15:22   

Uwielbiam t?? seri?? :-D Jest w niej coÂ? co przyciÂ?ga , taka innoÂ??? ,bo bez wÂ?tpienia moÂ?na zgodzi?? si?? ,Â?e ta seria r??Â?ni si?? od pozostaÂ?ych . PrzeczytaÂ?am pierwsze pi???? ,a niedÂ?ugo zaczn?? sz??stÂ? . Jeszcze w tym miesiÂ?cu ma wyjÂ??? si??dma po polsku ,a razem ma by?? w sumie ponad dziesi???? .Jestem lekko rozczarowana ,bo ze streszczenia wynika ,Â?e sz??sta b??dzie opowiada?? o Cormii i Furiathie . Si??dma jest napisana z perspektywy Mordha ( dziwnego brata Belli ) i Ehleny ,a ??sma Johna i Xenex :-o
MiaÂ?am nadziej?? ,Â?e niedÂ?ugo b??dzie Tohr ,bo sÂ?dz?? ,Â?e ta cz??Â??? b??dzie najciekawsza . Z resztÂ? po wszystkich wÂ?tkach z nim zwiÂ?zanych i dÂ?ugiej nieobecnoÂ?ci ,ciekawa jestem z kim pani Ward go sparuje . :shock:
ZastanawiajÂ?ca jest teÂ? Peyne ( czy jakoÂ? tak ) , siostra V ,Â?yjÂ?ca w kokonie ,kt??ry pani Kronik wytworzyÂ?a ,Â?eby jÂ? chroni?? .(ByÂ?o jakoÂ? pod koniec piÂ?tej cz??Â?ci )

XD

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-12, 17:29   

Eeeee, miaÂ?y kolejne cz??Â?ci wyjÂ??? kolejno w lutym/marcu i kwietniu bodajÂ?e, a jak na razie ani widu, ani sÂ?ychu, ani Â?adnych zapowiedzi :-?

TeÂ? czekam od czasu przeczytania KlÂ?twy, aÂ? wyjdÂ? kolejne, a tu takÂ? lip?? odstawiajÂ?...

dla potwierdzenia CHAÂ?Y odstawianej przez wydawnictwo Videograf link z rzekomymi zapowiedziami:

http://paranormalbooks.pl...tu-zapowiedz-2/

BTW, nasze okÂ?adki sÂ? paskudne ;-)

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-18, 20:54   

Nie wiem czy s?ysza?y?cie o serii "Dragonfire" D. Cooke, na któr? ostatnio natrafi?am. Jest ona zbli?ona histori? co do Bractwa (oczywi?cie nie w zupe?no?ci), tylko tutaj mamy smoki zamiast wampirów. My?l?, ?e powinna Wam si? spodoba?. Kolejne tomy s? pisane na takiej samej zasadzie jak Bractwa. Tutaj jest t?umaczenie, gdy? nie zosta?a jeszcze wydana w Polsce.
http://chomikuj.pl/Filipi...*c5*82umaczenie
Mi?ego czytania. ;-)

Viki 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-19, 07:42   

Troch? nowinek: 22 marca wychodzi nast?pna cz??? opowiadaj?ca histori? F i jednej z wybranek. Nast?pny tom o Mordhu powinien si? pojawi? w kwietniu ale pewnie znowu b?d? mieli. S? ju? znane ok?adki do tych tomów niestety obydwie s? ohydne :-( .

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-19, 18:57   

Ostatnimi czasy sÂ? juÂ? dost??pne po angielsku ,ale jakoÂ? nie potrafi?? si?? przem??c :->
Chyba zaczekam na polskÂ? sz??stk?? ,chociaÂ? w tym tempie to nie wiadomo ,czy zdÂ?Â??? przed Â?mierciÂ? :-P

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-19, 19:33   

Sz??stka juÂ? na dniach b??dzie dost??pna na stronie empiku, teoretycznie juÂ? jest tyle, Â?e niedost??pna na razie w sprzedaÂ?y, a kolejnÂ? cz??Â??? zaplanowano na kwiecie??- mam nadziej??, Â?e nie b??dzie obs??wy :-?

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-24, 15:37   

red_head napisał/a:
Sz??stka juÂ? na dniach

C??Â? , chyba sobie poradz?? i nie b??d?? umieraÂ?a na dniach ;P
Jednak wydaje mi si?? ,Â?e op??Â?nienia do nast??pnych cz??Â?ci si?? zdarzÂ? , bo nie podali dokÂ?adnego terminu ,wi??c chyba sami nie sÂ? tego pewni ... .Mam nadziej?? ,Â?e tego unikniemy :P

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-28, 22:43   

Cytat:
Troch? nowinek: 22 marca wychodzi nast?pna cz??? opowiadaj?ca histori? F i jednej z wybranek. Nast?pny tom o Mordhu powinien si? pojawi? w kwietniu ale pewnie znowu b?d? mieli. S? ju? znane ok?adki do tych tomów niestety obydwie s? ohydne :-( .

Co? jednak nie wychodzi ;/ Wszystko stoi . Co do ok?adek - zawsze mog?y by? gorsze prawda ? :P
Nie mog? si? doczeka? cz??ci, w której Tohr wróci i troszeczk? nam?ci ... :P

Viki 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-04-02, 08:50   

Fakt, ok?adki mog?y by? gorsze wystarczy spojrze? na cz??? z V. Ja nie mog? doczeka? si? cz??ci z Johnem ale w takim tempie to wydaj? ?e chyba przerzuc? si? na wersj? angielsk?.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-04-02, 14:11   

Viki napisał/a:
Ja nie mog? doczeka? si? cz??ci z Johnem ale w takim tempie to wydaj? ?e chyba przerzuc? si? na wersj? angielsk?.

Historia Johna ma by? ju? opowiedziana w ósmym tomie :P
Co do angielskich wersji to mam mieszane uczucia. Z jednej strony chcia?abym szybko przeczyta?, bo nie mog? si? doczeka? rozwini?cia serii, a z drugiej wol? po polsku, bo jest tam tak wiele "wymy?lonych" s?ów i dziwnych zwrotów akcji, ?e bym si? zacz??a myli? :(
S?ysza?am, ?e szóstka idzie ju? w ten poniedzia?ek, wi?c mo?e za tydzie?, za dwa dostan? tomik w swoje ?apki ... :)

Odpowiedz do tematu