Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu
Autor WiadomoŠ
Tula 
Weteran
Noaida

Do│▒czy│a: 12 Wrz 2009
Sk▒d: od siebie
Wys│any: 2010-08-18, 22:43   Bractwo Czarnego Sztyletu

Mroczny kochanek
Cytat:
Mroczny kochanek - to trzymaj┬?ca w napi??ciu powie┬??? grozy z fascynuj┬?cym w┬?tkiem mi┬?osnym w tle. To barwna opowie┬??? o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampir??w z ich odwiecznymi prze┬?ladowcami, rozgrywaj┬?cej si?? w realiach wsp??┬?czesnej Ameryki. Cz┬?onkowie Bractwa Czarnego Sztyletu to m┬?odzi przystojni m??┬?czy┬?ni, sympatyczni, dowcipni, pe┬?ni wdzi??ku. Uwielbiaj┬? rap, szybkie samochody i wieczory sp??dzane w klubach. Mieszkaj┬? w przebudowanej na twierdz?? posiad┬?o┬?ci w Caldwell, w stanie Nowy Jork. Szefem bractwa jest Ghrom - nieustraszony wojownik i nami??tny kochanek. To w┬?a┬?nie historia mi┬?osna Ghroma - jedynego wampira czystej krwi na Ziemi - i m┬?odej dziennikarki Beth jest g┬???wnym w┬?tkiem fabu┬?y pierwszego tomu serii. Beth jest c??rk┬? jego starego druha, ale nic nie wie o swoim wampirzym pochodzeniu. Zostaje jednak wci┬?gni??ta w wir walki i Ghrom musi postawi?? na szali wszystko, by ratowa?? ukochan┬?...

Ofiara krwi
Cytat:
Drugi tom kultowego cyklu powie┬?ciowego J.R. Ward - ameryka??skiej pisarki, kt??ra od paru lat go┬?ci na czo┬?owych miejscach ameryka??skich i europejskich list bestseller??w.

Ofiara krwi - to trzymaj┬?ca w napi??ciu powie┬??? grozy z fascynuj┬?cym w┬?tkiem mi┬?osnym w tle.

Jest to opowie┬??? o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampir??w z ich odwiecznymi prze┬?ladowcami, rozgrywaj┬?cej si?? w realiach wsp??┬?czesnej Ameryki.

Bractwu Czarnego Sztyletu udaje si?? wygra?? bitw?? z Korporacj┬? Reduktor??w, ale wojna toczy si?? dalej. Ghrom wraz z garstk┬? towarzyszy musi zadba?? o bezpiecze??stwo swego ludu. Przeciwnicy s┬? coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo mo┬?e straci?? swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, pi??kny i niezwyci??┬?ony wampir, zakocha┬? si?? bez pami??ci w Mary, kt??ra nie do┬???, ┬?e jest cz┬?owiekiem, to w dodatku jest ┬?miertelnie chora. Tym samym z┬?ama┬? obowi┬?zuj┬?ce w ┬?wiecie wampir??w zasady, czym narazi┬? si?? na gniew Pani Kronik.

Niechc┬?cy sprowadza na Bractwo wielkie niebezpiecze??stwo: przeciwnicy planuj┬? ┬?miertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by z┬?amanie jej przykaza?? zosta┬?o surowo ukarane. By uratowa?? siebie i swoj┬? ukochan┬?, Rankohr musi przezwyci??┬?y?? straszn┬? kl┬?tw??, kt??ra ci┬?┬?y na nim od stu lat. Tylko w??wczas b??dzie mia┬? szans?? unikn┬??? ┬?miertelnego zagro┬?enia. Tak┬?e Mary musi podj┬??? swoj┬? walk??...

Wieczna mi┬?o┬???
Cytat:
Trzeci tom cyklu: walka z odwiecznymi przeciwnikami wampir??w toczy si?? dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bli┬?niacy, Furiath i Zbihr, zostaj┬? uwik┬?ani przez los w dramatyczny splot wydarze??. Swego czasu Furiath uwolni┬? swego brata z r┬?k okrutnej Posiadaczki. Mimo ┬?e od tego czasu min??┬?o ponad sto lat, Zbihr nie potrafi zapomnie?? cierpie??, kt??rych do┬?wiadczy┬?. Zraniony na ciele i duszy jest najbardziej ponurym, zamkni??tym w sobie i budz┬?cym groz?? wojownikiem Bractwa. Dopiero gdy spotyka pi??kn┬? Bell??, kt??ra najwyra┬?niej jest w nim zadurzona, nagle budzi si?? w nim dawno pogrzebane uczucie: nadzieja. Tymczasem jego brat, kt??ry od dawna ┬?yje w narzuconym przez siebie celibacie, r??wnie┬? zaczyna interesowa?? si?? Bell┬?. Gdy m┬?oda wampirzyca zostaje uprowadzona przez jednego z reduktor??w, bracia musz┬? przezwyci??┬?y?? wzajemne animozje i ruszy?? ukochanej kobiecie na ratunek.

tom IV - koniec pa┬?dziernika br.
tom. V - listopad br.
tom VI - wiosna 2011
tom VII - wiosna 2011

Moja opinia :Na pocz┬?tek napisz?? ┬?e strasznie ale to strasznie nie podobaj┬? mi si?? tytu┬?y ksi┬?┬?ek .
Co do tre┬?ci :Jest to romansid┬?o nie da si?? ukry?? ,ale jest tam te┬? przedstawiony ┬?wiat wampir??w inaczej (do pewnego stopnia )ni┬? w innych podobnych ksi┬?┬?kach .Sam pomys┬? bractwa walcz┬?cego z eliminatorami wampirzej rasy jest ┬?wietny ,do tego sami reduktorzy s┬? ciekawym pomys┬?em na postaci ,cho?? ma┬?o rozwini??tym .
Ka┬?dy z braci nosi ze sob┬? jakie┬? osobiste przekle??stwo :┬?lepot?? ,besti?? we w┬?asnym ciele ,d┬?o?? kt??ra zabija ,wizie przysz┬?o┬?ci ,kalectwo ,ci??┬?ki uraz psychiczny spowodowany stuletni┬? niewol┬? .
Do tego autora tak przeprowadza akcj?? ┬?e w ka┬?dej z cz??┬?ci jest wplecione co┬? z kolejnej w taki spos??b ┬?e podsyca ciekawo┬??? i absolutnie nie przeszkadza w┬?a┬?nie czytanej .W cz??┬?ciach nast??puj┬?cych po sobie jest p┬?ynno┬??? .
Ma┬?o tego s┬? sytuacje kt??rych kompletnie nie spodziewa┬?am si?? i przez kt??re (czytaj┬?c je) p┬?aka┬?am .Ci kt??rzy spodziewaj┬? si?? po tej serii samych szcz??┬?liwych zako??cze?? rozczaruj┬? si?? ,nie zawsze si?? zdarzaj┬? .
Mam wszystkie cz??┬?ci jaki ukaza┬?y si?? u nas w kraju i na pewno kupie te kt??re wyjd┬? bo Bractwo przypad┬?o mi do gustu i koniecznie musz?? wiedzie?? co b??dzie dalej .
Daje ocen?? 7/10

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2010-08-18, 22:50   

Przeczyta┬?am wszystkie trzy, kt??re wysz┬?y i s┬? naprawd?? fajne. Bohaterowie s┬? ciekawi, tak jak ich losy, wi??c z ch??ci┬? si??ga┬?am po nast??pn┬? cz??┬???. Moim ulubie??cem jest Zsadist (czyli trzecia cze┬??? Wieczna mi┬?o┬???) :-)

Co do tytu┬???w to w og??le co┬? pokr??cili, bo trzecia cz??┬??? po angielsku to "Lover Awakened" i jaka tu niby wieczna mi┬?o┬????! To druga cz??┬??? ma tytu┬? "Love Eternal" :-?

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Z krainy marze˝
Wys│any: 2010-08-19, 18:14   

Ja przeczyta┬?am jak na razie 1 cz??┬??? i podobnie jak Oksa, nie mog?? si?? doczeka?? 3 cz??┬?ci bo zafascynowa┬? mnie Zbihr. Powiedzcie mi czy trzeba koniecznie przeczyta?? 2 cz??┬??? czy mo┬?na od razu przej┬??? do trzeciej.

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2010-08-19, 18:25   

Troszk?? ┬?le zrozumia┬?a┬? - ja ju┬? jestem po trzeciej cz??┬?ci i mi??dzy innymi dlatego moim ulubie??cem jest Zsadist ;-)

Tula 
Weteran
Noaida

Wys│any: 2010-08-19, 19:28   

Cytat:
Powiedzcie mi czy trzeba koniecznie przeczyta?? 2 cz??┬??? czy mo┬?na od razu przej┬??? do trzeciej.

Raczej tak jak pisa┬?am wcze┬?niej w ka┬?dej cz??┬?ci jest nawi┬?zanie do kolejnej a w┬?a┬?ciwie jej pocz┬?tek .Wi??c wydaje mi si?? ┬?e lepiej kupi?? wszystkie cz??┬?ci po kolei ,cho?? ka┬?da z cz??┬?ci opowiada o innym z cz┬?onk??w Bractwa .
To co jeszcze mi si?? podoba to to ┬?e tak szybko wydaj┬? ,jestem pod wra┬?eniem .Wygl┬?da to tak jakby Videograf zakupi┬? prawa do siedmiu cz??┬?ci od razu .

bizonicatoja
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-08-19, 21:27   

Mam mieszane uczucia, bo w┬?a┬?nie poch┬?on??┬?am 3 cz??┬??? - mieszane, bo jak si?? nic nie odzywa┬?am i czyta┬?am po kolei te trzy tomy, to m┬?┬? pyta┬? mi si?? „Co tak tam czytasz?”, a ja nie bardzo umia┬?am mu odpowiedzie??, ┬?eby si?? ze mnie nie ┬?mia┬?. No bo co? Romansid┬?o o wampirach? Wydaje mi si??, ┬?e powinnam czyta?? co┬? wy┬?szych lot??w, a tutaj mi si?? podoba┬?o i nie mog┬?am si?? oderwa??... Jest co┬? w tej serii, co sprawia, ┬?e mam tzw. guilty pleasure - czytam i wydaje mi si??, ┬?e to typowe romansid┬?o, tylko zamiast facet??w s┬? wampirzy macho. Ale… No w┬?a┬?nie. To "ale" - jak si?? przyssa┬?am w zesz┬?ym tygodniu, to do wczoraj czyta┬?am w ka┬?dej wolnej chwili.
Ksi┬?┬?ki podobne do tych napisanych przez Lar?? czy Showalter – je┬?li kto┬? czyta┬? i lubi co┬? takiego, to polecam.
Ksi┬?┬?ki zdecydowanie dla doros┬?ych czytelnik??w, du┬?o seksu, ale opisy nie ra┬?┬?. Nareszcie co┬? dla antyfan??w cnotliwego Edwarda :mrgreen: Podoba mi si?? spos??b przedstawienia bohater??w, do gustu przypad┬?o mi poczucie humoru, ksi┬?┬?ki s┬? pe┬?ne takich „smaczk??w” jak chocia┬?by:
(...)Tak, ┬?adne "Tom", "Rysiek" czy "Harry" nie nadawa┬?o by si?? na imi?? dla wampira. Ale z drugiej strony, czy w og??le mo┬?na sobie wyobrazi?? ┬?miertelnie gro┬?nego krwiopijc?? o imieniu Howard? Eugeniusz? Och, nie Krzysiu, prosz??, nie gry┬? mnie.(...)
Najlepsza jak dot┬?d wydaje mi si?? 3 cz??┬??? – historia Zsadist’a czyli Zbihra, ale ja czyta┬?am tylko to co wysz┬?o po polsku. W pa┬?dzierniku i listopadzie maj┬? wyj┬??? kolejne tomy.

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2010-08-19, 21:33   

Ja nie wiem kompletnie co takiego jest w nas kobietach, ┬?e maj┬?c obok siebie niesamowitego przystojniaka, muskularnego kr??la i faceta okaleczonego na duszy i ciele (a na dodatek niezbyt hmm subtelnego) wybieramy tego ostatniego?

Taka ju┬? nasza chyba kobieca natura :lol:

Ale tak serio, to po prostu bardzo mnie wzruszy┬?a jego historia i chyba jemu najbardziej dopingowa┬?am w odnalezieniu szcz??┬?cia i zmiany swojego charakteru oraz nastawienia do ┬?ycia (oraz do siebie).

Ronni 

Wys│any: 2010-08-23, 19:46   

Oksa napisa│/a:
Ale tak serio, to po prostu bardzo mnie wzruszy┬?a jego historia i chyba jemu najbardziej dopingowa┬?am w odnalezieniu szcz??┬?cia i zmiany swojego charakteru oraz nastawienia do ┬?ycia

Mnie on od pocz┬?tku fascynowa┬?, poniewa┬? lubi?? takich facet??w spod ciemniej gwiazdy:P

Onyks 
Weteran

Do│▒czy│a: 21 Sty 2010
Sk▒d: Szczecin
Wys│any: 2010-08-24, 13:49   

Przeczytane pierwsze 3 czŕÂci. ;-)

Faktycznie fajne pomys│y na postacie - Ghrom i Zbihr :mrgreen: moje ulubione - i sam pomys│ na wampiry jako uciskana mniejszoŠ. Ale... wola│abym wiŕcej akcji, wiŕcej wrogˇw i walk, wiŕcej ┐artˇw, zabawnych sytuacji, niedomˇwie˝ rozbudzaj▒cych ciekawoŠ, a mniej seksu. Wiem, ┐e to romans, ale mam poczucie jakby kto mia│ fajny pomys│ na ksi▒┐kŕ i zmarnowa│ go na opisy fantazji seksualnych. :shock: Ciekawa jestem jak bŕdzie pokazywana pani Kronik w dalszych czŕÂciach. I jak rozwinie siŕ sytuacja Johna. W dwˇch s│owach: wci▒gnŕ│o mnie.

Ronni 

Wys│any: 2010-08-25, 20:00   

Johna? Czy by┬? on w pierwszej cz??┬?ci bo jako┬? go nie kojarz?? :-| . Chocia┬? mog┬?am go przeoczy?? :-)

Oksa 
Gawron

Wys│any: 2010-08-25, 20:32   

Nie on si?? dopiero pojawi┬? w 2 cz??┬?ci, w historii Mary, chocia┬? ja jestem pewna na 100%, ┬?e on jest reinkarnacj┬? ojca Beth.

Tula 
Weteran
Noaida

Wys│any: 2010-08-25, 21:20   

Oksa napisa│/a:
Nie on si?? dopiero pojawi┬? w 2 cz??┬?ci, w historii Mary, chocia┬? ja jestem pewna na 100%, ┬?e on jest reinkarnacj┬? ojca Beth.

On jest reinkarnacj┬? Hardhego .Kiedy zosta┬? zabity Pani kronik powiedzia┬?a ┬?e wr??ci z powrotem ,ale nie b??dzie ju┬? pami??ta┬? swojego dawnego ┬?ycia i swojej c??rki .

Ronni 

Wys│any: 2010-08-27, 19:35   

Tula napisa│/a:
On jest reinkarnacj┬? Hardhego

Szkoda mi tego Hardhego. Pani Kronik powinna mu pozwoli?? wr??ci?? na ziemi??, w tym samym wcieleniu co wcze┬?niej.

Sagi 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 08 Sie 2010
Sk▒d: mam wiedzie?
Wys│any: 2010-09-05, 09:17   

Przeczyta┬?am 3 cz??┬?ci i faktycznie wci┬?ga. Bardzo fajny pomys┬? i dobrze zrealizowany. Banda napakowanych wampir??w kt??rzy potrafi┬? by?? romantyczni, no i jak tu si?? nie rozp┬?yn┬??? :-D Oczywi┬?cie jak na razie najbardziej lubi?? Zsadist'a, no c??┬? jak to napisa┬?a Oska: Taka ju┬? nasza chyba kobieca natura :-D Z rzeczy kt??re mi si?? nie spodoba┬?y to tytu┬?y i to ┬?e czasami w jednym zdaniu by┬?y z trzy kryptoreklamy. A i jeszcze zastanawia mnie ok┬?adka pierwszej cz??┬?ci, kt??ra by┬?a o Wrath'u (Ghromie) a go┬??? z ok┬?adki mi nijak nie pasuje do opisu.

Ale_sandra
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-11-05, 01:19   J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu

CZ??? PIERWSZA- MROCZNY KOCHANEK

to trzymaj?ca w napi?ciu powie?? grozy z fascynuj?cym w?tkiem mi?osnym w tle. To barwna opowie?? o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirˇw z ich odwiecznymi prze?ladowcami, rozgrywaj?cej si? w realiach wspˇ?czesnej Ameryki. Cz?onkowie Bractwa Czarnego Sztyletu to m?odzi przystojni m??czy?ni, sympatyczni, dowcipni, pe?ni wdzi?ku. Uwielbiaj? rap, szybkie samochody i wieczory sp?dzane w klubach. Mieszkaj? w przebudowanej na twierdz? posiad?o?ci w Caldwell, w stanie Nowy Jork. Szefem bractwa jest Ghrom - nieustraszony wojownik i nami?tny kochanek. To w?a?nie historia mi?osna Ghroma – jedynego wampira czystej krwi na Ziemi - i m?odej dziennikarki Beth jest g?ˇwnym w?tkiem fabu?y pierwszego tomu serii. Beth jest cˇrk? jego starego druha, ale nic nie wie o swoim wampirzym pochodzeniu. Zostaje jednak wci?gni?ta w wir walki i Ghrom musi postawi? na szali wszystko, by ratowa? ukochan?...

http://ksiazki.polter.pl/...arnego+Sztyletu

tutaj daje link, ?eby?cie mogli obejrze? sobie ok?adeczki

CZ??? DRUGA- OFIARA KRWI
Drugi tom kultowego cyklu o bractwie wampirˇw, ktˇrzy tocz? walk? z korporacj? Reduktorˇw. Najdzielniejszy z nich zakochuje si? w normalnej, ale ci??ko chorej kobiecie, i tym samym sprowadza na Bractwo wielkie niebezpiecze?stwo. By uratowa? ukochan?, musi uwolni? si? od strasznej kl?twy, ktˇra ci??y na nim od stu lat.

CZ??? TRZECIA- WIECZNA MI?O??
Walka z odwiecznymi przeciwnikami wampirˇw toczy si? dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bli?niacy, Furiath i Zbihr, zakochuj? w tej samej wampirzycy i zostaj? uwik?ani przez los w dramatyczny splot wydarze?.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: