Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Nieświęte duchy
Autor Wiadomość
Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-10-20, 23:00   Nieświęte duchy

Tytuł: Nieświęte duchy, Nieświęta magia, Miasto duchów
Autor: Stacia Kane
Wydawca: Amber
Cena: 34,80 zł
Data wydania: 27 maja 2010

Opis:

Nieświęte duchy:

Świat się zmienił. Zmarli powstali, by nawiedzać żywych. Tylko potężny Kościół Prawdy może ochronić ludzi przed duchami…

Chess Putnam, czarownica na us?ugach Ko?cio?a, ma prawdziwy talent do odsy?ania duchów z powrotem do za?wiatów. Ale ma i k?opotliwy sekret: ogromny d?ug za narkotyki. ?eby go odpracowa?, Chess musi oczy?ci? z duchów nawiedzone lotnisko. I pakuje si? w piekielne k?opoty, przy których jej dotychczasowe problemy rozwiewaj? si? jak zjawa potraktowana ektoplazmarkerem…

Nieświęta magia

Czarna magia, mordercze zjawy i seksowna łowczyni duchów w drugiej części serii

Chess, czarownica na usługach Kościoła, dostaje nowe zadanie: ma zbadać, czy złośliwy duch prześladujący rodzinę gwiazdora filmowego to prawdziwy gość z zaświatów czy zwykłe oszustwo. Również Lex, z którym ma romans, potrzebuje jej pomocy – ktoś zabija dziewczyny z miasta i podobno w zabójstwa wmieszana jest siła nieczysta. Chess rozpoczyna śledztwo i jak zwykle trafia w sam środek nadprzyrodzonej i śmiertelnie niebezpiecznej intrygi...

Miasto duchów:

Łowczyni duchów z Nieświętych duchów i Nieświętej magii odkrywa, jak cienka granica oddziela żywych od nieumarłych.

W Dolnej Dzielnicy zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Kościół Prawdy zleca śledztwo Chess Putnam, czarownicy-demaskatorce duchów, i zobowiązuje ją do milczenia surową magiczną przysięgą. Ale Chess niełatwo jest zachować tajemnicę: boss przestępczego podziemia naciska na nią i grozi czymś o wiele gorszym niż najstraszliwsza klątwa. Kłopoty zaczynają się piętrzyć. Tajemniczy zabójca szuka nowych ofiar. Zła magia wypełnia miasto duchów. A jedyny człowiek, który mógłby pomóc Chess, ma wszelkie powody, by życzyć jej śmierci…

Moja opinia:
Jak na razie przeczytałam dwie z trzech części i muszę powiedzieć, że się nie rozczarowałam. Główna bohaterka to nie jakaś lalka barbie, a wprost przeciwnie. Nie, żeby była jakimś babo chłopem. Jest uzależniona od narkotyków, wisi szefowi gangu forsę i ledwo co starcza jej kasy na życie. Cóż, jej zawód nie jest łatwy, ani dobrze opłacalny. Ale ma wyjątkowy talent i zawdzięcza Kościołowi to kim jest. Więcej nie powiem, bo boję się, że za dużo bym zdradziła. Na sam koniec jeszcze cztery słowa: Warto te książki przeczytać.

monika78
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-21, 12:08   

Ja, te? przeczyta?am dwa pierwsze tomy, nie mog? si? doczeka? trzeciego. Ksi??ka jak dla mnie jest niesamowita, nie mog?am si? oderwa? od czytania. Najbardziej podoba mi si? g?ówna bohaterka, która ma du?o wad. Czytaj?c ksi??k? cz?sto my?la?am "jak ona mog?a", ale nie da si? jej nie lubi?. Ksi??ka warta przeczytania, polecam.

bizonicatoja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-25, 20:23   Seria Chess Putnam

TytuÂ?: "NieÂ?wi??te duchy", "NieÂ?wi??ta magia", "Miasto duch??w"
Autor: Stacia Kane
Wydawca: Amber
Cena: okoÂ?o 33 zÂ? w zaleÂ?noÂ?ci od tomu i ksi??garni
Data wydania: 2010 rok (aktualnie byÂ?a premiera III cz??Â?ci)

KsiÂ?Â?ki o pogromczyni duch??w, czarownicy na usÂ?ugach koÂ?cioÂ?a - Chess Putnam. Niepokorna, z trudnÂ? przeszÂ?oÂ?ciÂ? - rodzice zgin??li w krwawym tygodniu gdy ujawniÂ?y si?? duchy i znikn??Â?y granice pomi??dzy zaÂ?wiatami a Â?wiatem realnym. Chess stara si?? zapomnie?? o przeszÂ?oÂ?ci, latach sp??dzonych w mniej lub bardzie patologicznych rodzinach zast??pczych, biorÂ?c tony r??Â?nego rodzaju speed??w i innego narkotycznego Â?wi??stwa. Przez to wplÂ?tuje si?? w intryg?? bossa p??Â?Â?wiadka, by odpracowa?? dÂ?ug za narkotyki zgadza si?? zrealizowa?? zlecenie - musi oczyÂ?ci?? z duch??w nawiedzone lotnisko. R??wnoczeÂ?nie nie moÂ?e dopuÂ?ci??, by ludzie z koÂ?cioÂ?a dowiedzieli si?? o jej problemach.

Bardzo ciekawa jestem czy czytaliÂ?cie? Ja osobiÂ?cie 2 pierwsze cz??Â?ci i szykuj?? si?? do 3. MyÂ?l??, Â?e warto. Jest to coÂ? innego niÂ? moÂ?na wokoÂ?o w ksi??garniach znaleÂ???, takie mroczne urban fantasy. A poza tym oczywiÂ?cie jest maÂ?y element romantyczny - Â?wietne napi??cie pomi??dzy gÂ???wnÂ? bohaterkÂ? a jednym z pomagier??w narkotycznego bossa. No i caÂ?y ten Â?wiat duch??w (bynajmniej nie romantycznych) i koÂ?ci??Â? (bynajmniej nie katolicki) - warto.

I niech nie zniech??cajÂ? si?? Ci co czytali "Osobiste Demony" tej samej autorki. KsiÂ?Â?ki sÂ? caÂ?kowicie r??Â?ne, o ile "Osobiste Demony" to dla mnie byÂ? jakiÂ? kompletny gniot, to ta seria jest Â?wietna.

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-25, 20:52   

Moja jako-taka opinia - NieÂ?wi??te Duchy

Akcja rozgrywa si?? w niedalekiej przyszÂ?oÂ?ci. To jest zupeÂ?nie inny Â?wiat...

W roku 1997 rozegraÂ?a si?? straszna tragedia. Duchy zmarÂ?ych powr??ciÂ?y. Powr??ciÂ?y by urzÂ?dzi?? mord na Â?yjÂ?cych. Ta tragedia doprowadziÂ?a do zmniejszenia ludnoÂ?ci o 2/3.
KoÂ?ci??Â? jaki znamy nie istnieje od tej tragedii. PrzestaÂ?a istnie?? wiara. Od tej pory istnieje tylko Prawda.
Co roku obchodzone sÂ? „pamiÂ?tki” z tamtej tragedii – Nawiedzony Tydzie??, gdzie zmarli ponownie wracajÂ? z dalszÂ? Â?Â?dzÂ? mordu. Tylko KoÂ?ci??Â? Prawdy ma nad duchami kontrol?? za pomocÂ? magii. W ten spos??b co rok przypomina ludzkoÂ?ci kto tak naprawd?? ma wÂ?adz??, jednoczeÂ?nie przypominajÂ?c r??wnieÂ? o dÂ?ugu jaki ludzkoÂ??? ma wobec KoÂ?cioÂ?a za to, Â?e ich chroni. KoÂ?ci??Â? ten gÂ?osi, Â?e nie ma wiary, a co za tym idzie nie ma bog??w... Hmm, warto teÂ? wspomnie??, Â?e wszystkie rzeczy zwiÂ?zane z religiÂ? z czas??w sprzed Prawdy uwaÂ?ane sÂ? za herezj?? ;) A ich posiadanie moÂ?e Â?le si?? sko??czy??...

Po Â?mierci dusze udajÂ? si?? do Wiecznego Miasta... Po cz??Â?ci, bo niekt??re nigdy tam nie trafiajÂ? i nawiedzajÂ? wciÂ?Â? Â?yjÂ?cych... I wÂ?aÂ?nie tym si?? zajmuje nasza bohaterka – czarownica Chess Putnam. PosyÂ?a duchy tam gdzie ich psia ma?? miejsce.

Chess jak juÂ? wspomniaÂ?am jest czarownicÂ? i to caÂ?kiem niezÂ?Â?. Niestety ma ogromny problem. Jest uzaleÂ?niona od narkotyk??w, maÂ?o tego, jest zadÂ?uÂ?ona u samego dilera narkotykowego na bardzo pokaÂ?nÂ? kwot??. Ten zaÂ? proponuje Chess pewien ukÂ?ad. Ma oczyÂ?ci?? stare lotnisko (zbudowane w czasach Przed PrawdÂ?) z duch??w, Â?eby ten m??gÂ? na spokojnie prowadzi?? tam dziaÂ?alnoÂ??? narkotykowÂ?, natomiast Chess b??dzie miaÂ?a czyste konto...
Chess uznaÂ?a, Â?e zadanie jest proste, istna buÂ?ka z masÂ?em, robota na jednÂ? nock??. No c??Â?... czy aby na pewno?

Dodatkowo Chess jako koÂ?cielna czarownica nie moÂ?e uÂ?ywa?? sprz??tu koÂ?cielnego do odprawiania duch??w w zaÂ?wiaty bez zgody KoÂ?cioÂ?a, a tym bardziej na pewno pomaga?? dilerowi narkotykowemu. JeÂ?li ten fakt wyjdzie na Â?wiatÂ?o dzienne to m??gÂ?by to by?? koniec kariery Chess. Nie wspominam juÂ? w og??le co by si?? dziaÂ?o jakby KoÂ?ci??Â? dowiedziaÂ? si?? o jej uzaleÂ?nieniu.

Czarownicy KoÂ?cioÂ?a majÂ? tatuaÂ?e, magiczne runy, co rozr??Â?nia ich od zwykÂ?ych Â?miertelnik??w. Czarownicy budzÂ? r??Â?ne emocje u pozostaÂ?ych ludzi, raczej szacunek, niekiedy nawet odraz??. Czarownicy uÂ?ywajÂ? sprz??tu do swoich „magicznych” rytuaÂ???w. Przyznam, Â?e to mnie troszk?? rozczarowaÂ?o, bo ja tak po prostu chc?? serii Urban fantasy z wiedÂ?ma z krwi i koÂ?ci... No c??Â?, moÂ?e nast??pnym razem :P

Jest to mroczna historia, dosy?? brutalna i krwawa. Duchy sÂ? przeraÂ?ajÂ?ce z uwagi na hmm... niepohamowanÂ? niekiedy Â?Â?dz?? krwi. Niekt??re momenty sÂ? brr, straszne :P
WÂ?tek miÂ?osny jest. Jednak jest on taki male??ki, sÂ?uÂ?Â?cy jako dalsze tÂ?o. ChociaÂ? tak szczerze, jak dla mnie obeszÂ?oby si?? bez niego.

Sama bohaterka raczej jest pozytywnÂ? i nawet sympatycznÂ? bohaterkÂ?. MiaÂ?a ci??Â?kie i trudne dzieci??stwo, a teraz wcale nie jest jej lepiej. MiaÂ?a to szcz??Â?cie, Â?e zaÂ?apaÂ?a etap jako koÂ?cielna czarownica. JedynÂ? jej wadÂ?, takÂ? bardzo konkretnÂ? wadÂ? jest jej sÂ?aboÂ??? do narkotyk??w. Bez nich nie jest w stanie trzeÂ?wo myÂ?le??. I wÂ?aÂ?nie ta sÂ?aboÂ??? cholernie nie w niej irytuje. Mam nadziej??, Â?e w dalszych cz??Â?ciach Chess opami??ta si?? zawczasu ;) ChociaÂ? jakby nie patrze??, takiej bohaterki jeszcze zdaje si?? nie byÂ?o :D

Moja ocena: 7/10. Kurcze, nie jest to jakaÂ? wciÂ?gajÂ?ca przez caÂ?e te 350 stron ksiÂ?Â?ka, ale ma takie momenty Â?e nie spos??b si?? oderwa??. Czasami niekt??re fragmenty sÂ? obrzydliwe. Ale to tak na plus dla ksiÂ?Â?ki. Ko??c??wka bardzo emocjonujÂ?ca i nerwowa.

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-04, 22:03   

Dwa razy si?ga?am po t? ksi??k? i.. dwa razy j? odk?ada?am. Po prostu nie mog? si? prze?ama? i przeczyta? cho?by po?ow?. S?ysza?am juz kilka pozytywnych opinii i przekonuj? si? :) Musz? przyzna?, ?e pomys?, ?e g?ówna bohaterka jest narkomank? wicz?c? grub? kas? szefowi gangu jest .. ciekawy. Jak przeczytam to dam zna? czy si? podoba?o ;)

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2010-12-08, 07:33   

Czyta?em 3 tomy bez kolejno?ci chronologicznej, tak jak wpad?y w moje r?ce. Poszczególne historie zaz?biaj? si? ze sob?, ale nie a? tak ?eby przeszkadza?y czyta? ksi??ki niezale?nie. Wady bohaterki nie ra??, bo s? konsekwencj? jej trudnego dzieci?stwa i s? logicznie uzasadnione przez autork?. ?wiat po duchowej ;-) katastrofie jest przedstawiony spójnie i do?? mrocznie, ma swój klimat. Wra?liwo?? i czupurno?? Chess, g?ównej bohaterki, bardzo mi si? spodoba?a. Ciekawe czy seria ko?czy sie na 3 tomach czy jest ich wi?cej?

Dominika
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 21:06   

CzytaÂ?am wszystkie trzy cz??Â?ci ,chwilami byÂ?o strasznie ale og??lnie fajnie si?? czytaÂ?o.Bohaterka inna od znanych z innych serii i moÂ?e to wÂ?aÂ?nie czyni jÂ? postaciÂ? ciekawÂ?.Ma sÂ?aboÂ??? do narkotyk??w i facet??w od kt??rych powinna zwiewa?? "gdzie pieprz roÂ?nie. PodsumowujÂ?c polecam t?? seri?? bo fajnie si?? jÂ? czyta czasami zaskakuje a niekiedy przeraÂ?a.

Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 22:10   

Polecam, ksi??ka naprawd? ciekawa, bohaterka nie jest ?wi?t? i nawiedzon? istot? jest czarownic? z problemami.Ksi??ka dobrze napisana, jest w niej troche humoru. Historia dobrze si? czyta, bohaterowie ciekawi. Naprawde dobre urban fantasy. Jednak nie powala na kolana, do przeczytania dla relaksu :-) ;-)

scarlett 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
Evocator

Wysłany: 2011-01-29, 16:48   

Pierwszy raz spotykam si? w literaturze urban fantasy z bohaterk? uzale?nion? od narkotyków co si? bardzo chwali bo jest oryginalnie i nie sztampowo. Przynajmniej nie jest nieprzystosowan? spo?ecznie 17-latk?. Ogólnie mi si? podoba?o ale nie na tyle by do niej wraca? tak jak do Kate Daniels czy Nocnej ?owczyni.

Div
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-29, 17:53   

Ekhem... ale podobieństwo do Feliksa Castora.

Opis:
Felix Castor umie sobie radzi? z umarłymi. To żywi go wkurzają.
Felix Castor to prywatny egzorcysta, jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety - płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi - ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy. Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha nawiedzającego jedno z londyńskich archiwów - w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem "Kto Pierwszy Załatwi Castora", w których o główną nagrodę walczą duchy i demony.

I tak jak Castor, bohaterka ma długi. Trochę takie dziwne podobieństwo. Chcę tylko zapytać, jaka jest narracja w książkach o Chess i ogólny jej opis oraz jaka jest sama bohaterka. Poza tym serdecznie polecam książki o Feliksie - autor Mike Carey.
Ostatnio wzięło mnie na wszelakie książki o egzorcystach :D.

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 18:16   

Po przeczytaniu serii by?am pod wrazeniem. Ca?y ?wiat podstawiony bardzo przypad? mi do gustu no i sama bohaterka równie?. Przemy?lana akcja, budowanie napi?cia i ciekawe zakl?cia no i T., który dla odmiany wcale nie by? chodzacym bóstwem ( w sumie troch? szkoda, zawsze wola?am Lexa)

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-04, 11:36   

Wczoraj zacz??Â?am czyta??, jestem gdzieÂ? w poÂ?owie pierwszego tomu i jak na razie si?? nie zawiodÂ?am, a skoro piszecie, Â?e ko??c??wka jest emocjonujÂ?ca a Chess nie za??pa si?? gdzieÂ? po drodze na Â?mier??, to chyba odpuszcz?? sobie dzisiaj robot?? i siÂ?d?? z ebookiem na kolanach ;-)

scarlett 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
Evocator

Wysłany: 2011-03-06, 12:08   

*Div narratork? jest osoba tak jakby postronna ale ona relacjonuje tylko uczucia Chess
Chess wysy?a przeró?ne duchy do za?wiatów. Taka jest mniej wi?cej fabu?a oczywi?cie okraszona w?tkami kryminalnymi policj?, zabójstwami itd.
Ci??ko okre?li? charakter Chess, bo (to wed?ug mnie jest najwi?kszy minus ksi??ki) ona nie ma dok?adnie go sprecyzowanego. Jest to dziewczyna po przej?ciach i z mocno pokr?con? psychik?.
Znowu przeczyta?am pierwsz? cz??? i troch? zweryfikowa?am swoj? pierwsz? opini?. Zacz??y mnie wkurza? jej wewn?trzne rozterki. Jak bez przerwy my?li o tym ile jak gdzie i kiedy wzi?? narkotyków. Albo jest na g?odzie albo jest na?pana. My?li tylko o tym ?e albo "musi wzi?? tabletk?" albo "jak mi dobrze po tym jak wzi??am tabletk?" :-/
Na d?u?sz? met? irytuj?ce
M_and_M mo?e Lex i Chess jeszcze si? zejd? albo bo chodz? s?uchy ?e ma by? czwarta cz??? serii niebawem :-)

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 12:00   

Hmmm... Seria bardzo mi się podobała. Szczególnie przypadł mi do gustu nietypowy świat zarysowany w książce. Władzę przejmuję kościół, ale nie liczy się wiara, Bogów nie ma. Tylko prawda. Ludzie płacą Kościołowi podatki, natomiast ten ustanawia prawa i pilnuje porzadku.
Co do bohaterów, daawno już żadne postacie tak mnie sobą nie zauroczyły. Wiadomo że pewien powtarzalny standard został zachowany: czyli ona biedna, a on taki silny:) Nie zmienia to faktu że sama Chess ma problemy nie tylko z narkotykami, czy alkoholem ale ma też długi i problemy z przeszłością.
Postacie męskie..... hmm... jak zwykle dwóch, chociaż moim zdaniem Terrible bije Lexa na głowę...

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 23:03   

Kole?anka mi j? po?yczy?a pewnego dnia, gdy? jej zdaniem jest to bardzo fajna ksi??ka. Od tamtego dnia le?y ona na moim stoliku i nie mog? si? za ni? zabra?. Czytaj?c Wasze opinie ju? mia?am po ni? si?gn??, ale znowu si? nie powiod?o. W ko?cu musz? j? przeczyta?, bo g?ównym motyw mnie interesuje. Nie wiem co si? ze mn? dzieje. :-D

Odpowiedz do tematu