Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze uzależnienia
Autor Wiadomość
Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-10-10, 21:40   Wasze uzależnienia

Z racji tego, ?e jak wida? uzale?nienia s? chwytliwym tematem, to zak?adam.
Wasze uzale?nienia, te du?e i te ma?e.
U mnie to niestety jest ich a? pi??:
1. Papierosy
2. Bia?a czekolada
3. Komputer
4. Ksi??ki
5. Sen

Ciekawa jestem waszych ;-)

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-10-10, 22:08   

Hmmm...
Papierosy, kiedy? dawno temu zdarzy?o si? zapali?...
Bia?a czekolada/ i zwyk?a mleczna a nawet z ca?ymi orzechami ( mniam )
Komputer no u?ywany na co dzie?...
Ksi??ki czytam i to sporo...
wszystko to znam ale nie mog? powiedzie? ?ebym by?a uzale?niona bo mog? si? bez tego wszystkiego obej?? ...
Sen no ka?dy musi spa? to nie podlega dyskusji, ale sen uwa?am za naturaln? czynno?? fizjologiczn? organizmu...
Ogólnie to uwa?am si? za cz?owieka wolnego od uzale?nie?. Cho? ostatnio zauwa?am, ze coraz wi?cej czasu sp?dzam przy komputerze, ale to wszystko wina forum - mo?e ono podpina si? pod uzale?nienia??

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-10-10, 22:12   

Ja si? na temat swoich uzale?nie? nie b?d? wypowiada?, bo jest ich za du?o. Ale zdaj? sobie z nich spraw? - a to ju? jest co?.
No i chyba kupi? sobie e-papierosa.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-10-10, 22:16   

Cytat:
No i chyba kupi? sobie e-papierosa.

Hmmm... Czy ja wiem czy to taki dobry pomys?... To takie samo ?wi?stwo jak tradycyjny "pecik"

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-10-10, 22:20   

AISA napisał/a:
Hmmm... Czy ja wiem czy to taki dobry pomys?... To takie samo ?wi?stwo jak tradycyjny "pecik"

Wcale, ?e nie. Bo zawiera tylko nikotyn?. A normalny papieros zawiera jeszcze substancje smoliste i tlenek w?gla. Mój ojciec to ma wi?c wiem :-D

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-10-10, 22:23   

Loleczka napisał/a:
Wcale, ?e nie. Bo zawiera tylko nikotyn?. A normalny papieros zawiera jeszcze substancje smoliste i tlenek w?gla. Mój ojciec to ma wi?c wiem :-D

No i jak z takimi dyskutowa?! :shock: Mi chodzi?o o to, ?e i tak nie jest zdrowe i oddzia?uje na otoczenie i tak i dalej pozostaje uzale?nieniem...

A Loleczko skoro masz w tej kwestii do?wiadczenie, to powiedz mi prosz? - ?mierdzi to ustrojstwo tak samo jak tradycyjny papieroch??

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-10-10, 22:32   

Nikotyna nie jest szkodliwa w ma?ych ilo?ciach. To substancje smoliste w papierosie nas truj?. A nikotyna uzale?nia. E-papieros dostarcza ma?e dawki nikotyn ale eliminuje substancje smoliste. Na tej samej zasadzie dzia?aj? te wszystkie plastry i gumy pomagaj?ce rzuci? palenie. Pali?am raz e-papierosa... mia? kto? z was do czynienia kiedy? z par? z nawil?acza powietrza? To mniej wi?cej co? takiego... Nie ?mierdzi i nie dusi w ogóle, wypuszczasz par? wodn?. Przyrówna?abym to nawet do inhalowania si? >.>

To oczywi?cie dalej jest uzale?nienie, ale ju? nie szkodzi tobie i osob? w twoim otoczeniu, wi?c uwa?am ?e e-papieros to fajna sprawa cho? sama nie pal? ;)

Moje najwi?ksze uzale?nienie - komputer. Potem ksi??ki. S?odycze. I co? jeszcze pewnie, ale teraz nie pami?tam :D

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-10-10, 22:32   

Uzale?nienie pozostaje, ale mniejsze. Przy próbach rzucenia palenia, najbardziej brakowa?o mi odczucia, kiedy dymek drapie w gardle. A e-apieros to zapewnia. No i nie ma tych substancji smolistych, wi?c oszcz?dza si? p?uca

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-11, 07:22   

Moje uzależnienia:
1) Książki
2) Sen
3) Lody

Kolejność nie przypadkowa.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-10-11, 16:44   

Moje uzale?nienia? Hmmm... Nie pal? (i nie mam zamiaru), nie pij? (tylko okazyjnie ;-) ), nie ?pam (i nie b?d?). Przez forum uzale?ni?am si? od komputera. Czasem pod wieczór tak mnie ci?gnie, ?eby wej??, ?e ledwo si? powstrzymuj?, sama nie wiem jak to robi?. Kto? ma tak? Tak? siln? potrzeb? wej?cia na forum?

Viki 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-10-11, 16:47   

Moje uzale?nienia: ksi??ki, komputer, internet, rower, rolki, imprezy. Troch? tego jest ale przynajmniej w wi?kszo?ci nie s? toksyczne ;-)

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 17:03   

Hm...
-Na pewno ksi??ki. Gdyby nie szko?a to oprócz czytania nic innego bym nie robi?a :-D
-S?odycze, a zw?aszcza czekolada. Momentami trudno si? mi opanowa? ;-D
-Bardzoooo d?ugo lubi? spa?. Czasem co prawda ni mog?, ale czekam do weekendu, aby sobie pospa? do czternastej.
-Komputer, codziennie przy nim siedz?, aby przynajmniej zrobi? ?ci?gi na nast?pny dzie?, a jak mam wolny czas to wchodz? na t? stronk?, demotywatory.pl i chomikuj.pl
- ?y?wy, uwielbiam je?dzi? na ?y?wach, niestety mog? to robi? tylko gdy jest zima.
- Sny, fantazje. prawie po ka?dej ksi??ce któr? przeczytam musz? sobie wymy?li? sen ze mn? w roli g?ównej. Zazwyczaj mam wtedy co? ko?o 18, albo jestem ogólnie po Liceum. Bardzo cz?sto takie sny ci?gn? mi si? miesi?cami, kole?anka wtedy do mnie przychodzi i opowiadam jej co ciekawsze historie, bo tak jak ona stwierdzi?a, umiem wymy?la? fabu??, ale nie umiem tego uk?ada? w zdania. Zw?aszcza je?li mam te zdania spisa?, bo opowie?ci moje s? ciekawe, gorzej gdy spisuj?...
I to by by?o na tyle z tego co pami?tam...

Maddie
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 18:01   

Moje uzale?nienia:
1.czekolada
2.d?ugie k?piele
3.ksi??ki
4.?mianie si? "do" komputera czy te? ksi??ki
5.muzyka

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-10-11, 18:12   

Maddie napisał/a:
2.d?ugie k?piele

Jezu, jak ja bym chcia?a mie? wann?. Chyba przez godziny bym nie wy?azi?a z ?azienki.

Maddie napisał/a:
4.?mianie si? "do" komputera czy te? ksi??ki

Te? tak mam. I w?a?nie przez to rodzice my?l?, ?e nie jestem normalna :-D

Maddie
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 18:34   

Loleczka napisał/a:
Jezu, jak ja bym chcia?a mie? wann?. Chyba przez godziny bym nie wy?azi?a z ?azienki

Posiadanie wanny ma swoje dobre strony jednak gdy si? ?pieszysz marzysz o szybkim prysznicu.

Loleczka napisał/a:
Te? tak mam. I w?a?nie przez to rodzice my?l?, ?e nie jestem normalna

Mój staruszek zawsze w tych momentach zastanawia si? czyim ja jestem dzieckiem :-D

Odpowiedz do tematu