Studia - ale jakie?

Dyskusje o zainteresowaniach, hobby, rozmaite gry i zabawy. Wszystko to, co nas kręci ;)

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

piter

Studia - ale jakie?

Post autor: piter »

Człowiek po skończeniu szkoły średniej, staje na rozdrożu na którym nie ma drogowskazów. Zastanawia się, na jakie studia warto jest się wybrać?

metz

Re: Studia - ale jakie?

Post autor: metz »

Nie ma prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wybór studiów to indywidualna kwestia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to decyzja, która niesie ze sobą całkiem dużo konsekwencji. Wręcz rzutuje na resztę życia.
Powinna być więc dokładnie przemyślana. A to, że warto studiować, wydaje się być oczywistą kwestią.
Odsyłam jeszcze tutaj pod linka: https://www.konto-studenckie.pl/
Witryna na której można sprawdzić jak to wygląda w praktyce.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, 08:13 przez metz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Re: Studia - ale jakie?

Post autor: Majster »

Z mojej perspektywy, (starego dziada) jeśli jeszcze nie wiesz co chcesz robić w życiu, to zastosuj odwrotne podejście. Uświadom sobie czego byś chciał uniknąć w przyszłości. Następnie zrób małe badania (mały research jak teraz mówią) co będzie intratnym i poszukiwanym zawodem na rynku pracy za 5-10 lat. Na bazie tego co znajdziesz i swoich anty-preferencji poszukaj uczelni. W przypadku studiów, najbardziej kieruj się poziomem i renomą uczelni. Osobiście preferuje uczelnie państwowe, absolwenci prywatnych mają u mnie opinię bardziej zmanierowanych, takich francuskich piesków - być może jestem niesprawiedliwy.
Porządne studia powinny nauczyć cię szybkiego uczenia się. To chyba najważniejsze, + jakieś solidne ogólne podstawy. Szczegóły mogą się szybko dezaktualizować. Poza tym, po kilkunastu latach lub szybciej, życie może cię zmusić (lub ładniej ujmując dać ci sposobność) do "przebranżowienia" i wtedy umiejętność szybkiej nauki i znajomość podstaw będzie nie do przeszacowania.
Tyle ode mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”