Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki.
Autor Wiadomość
skrzacik 
Wielbiciel Ciemności
skrzacik le?ny

Wysłany: 2010-05-25, 23:02   

Mnie seria Kuzynki i reszta wciÂ?gn??Â?a bardzo szybko i z przyjemnoÂ?ciÂ? ja przeczytaÂ?am. Co prawda zacz??Â?am od Ksi??Â?niczki, ale ja czytam wszystko co mi w r??ce wpadnie :-) .Ale nie Â?aÂ?uje. Co do Pilipiuka to bardzo lubi?? opowieÂ?ci o "naszym" wspaniaÂ?ym egzorcyÂ?cie bimbrowniku.Najlepsze sÂ? ogÂ?oszenia drobne na okÂ?adce :mrgreen: .Pilipiuk og??lnie w sporej cz??Â?ci zajmuje naszÂ? biblioteczk??. Ja i m??j facet ch??tnie do niego wracamy
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-06-24, 17:45   Kuzynki, Ksi??Â?niczka, Dziedziczki

Ja lubi?? Pilipiuka a wi??kszoÂ??? opowiada?? o Jakubie W??drowyczu poprawia mi humor. PodobaÂ? mi sie teÂ? cykl o kuzynkach. Najlepszy w nim jest chyba sam pomysÂ?. Ta ksiÂ?Â?ka jest spokojna, nie trzyma w napi??ciu ale coÂ? w sobie ma. Troch?? mnie denerwuje , Â?e tak duÂ?o jest o jego poglÂ?dach politycznych, ale to w ko??cu jego ksiÂ?Â?ka i moÂ?e pisa?? co chce, a my po prostu moÂ?emy tego nie czyta??.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-10-03, 22:33   Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki.

Autor: Andrzej Pilipiuk
Tytu?: Kuzynki
Cykl: Kuzynki, Ksi??niczka, Dziedziczki
Tom: 1
J?zyk orygina?u: Polski
Liczba stron: 295(wydanie I), 320(wydanie II)
Rok wydania: Wydanie I - maj 2003, Wydanie II - kwiecie? 2007
Oprawa: mi?kka
Wymiary: Wydanie I - 120 x 195 mm, Wydanie II - 123 x 195 mm
Wydawca: Fabryka S?ów

Opis :
Kraków, pocz?tek XXI wieku. Splot przypadków prowadzi do spotkania trzech kobiet. Wspólnie musz? podj?? wyzwanie i stawi? czo?a wrogom...
M?oda kobieta niespodziewanie odkrywa tajemnic? rodzinn?. Kuzynka jest niezwykle podobna do prababki, której portret wisi w muzeum. Zbieg okoliczno?ci? Dlaczego kobieta wygl?daj?ca na dwadzie?cia lat ma tak bogate do?wiadczenie, a o carskiej Rosji mówi jak o dniu wczorajszym? Czy tynktura d?ugowieczno?ci mistrza S?dziwoja jest tylko legend??
Pojawia si? m?oda dziewczyna, nastolatka uciekaj?ca od wojny na Ba?kanach. Czy tylko? Czy zbie?no?? z podobizn? na monecie bizantyjskiej jest przypadkowa? Dlaczego w Bo?ni znów od?y?y legendy o wampirach?
Andrzej Pilipiuk w niezwykle frapuj?cej powie?ci odwo?uje si? do mitów s?owia?skich. Historyczne w?tki niepostrze?enie ??czy wci?gaj?c? i ciekaw? fabu??. Doskona?a lekko?? pióra.

Tytu?: Ksi??niczka
Tom: 2
Liczba stron: 272(wydanie I), 296(wydanie II)
Rok wydania: Wydanie I - czerwiec 2004, Wydanie II - kwiecie? 2007
Wymiary: Wydanie I - 125 x 195 mm, Wydanie II - 123 x 195 mm

Opis:
Wampir wytwarza wokó? siebie specyficzn? atmosfer?. Co? subtelniejszego ni? zapach, co ?owca wampirów wyczuwa szóstym zmys?em, zmys?em polowania. Ten zmys? sprowadzi? do Krakowa a? dwóch ?owców. Czy mo?na otrzyma? z?oto innym sposobem ni? przez alchemi?, nauk? doskona?ych? Mo?na. Cena jest jednak wysoka. Mistrz S?dziwój j? zna, zna tajemnic? Bractwa Drugiej Drogi. Czy b?dzie musia? zgin???
Monika polubi?a szko??. W?ród kole?anek wzbudza sympati?, ale szepcz?, nazywaj? j? Ksi??niczk?; jest taka od nich ró?na. Wida?, ?e ze Stanis?aw? i Katarzyn? ??czy j? jakie? porozumienie.
Czy mo?na otrzyma? z?oto innym sposobem ni? przez alchemi?, nauk? doskona?ych? Mo?na. Cena jest jednak wysoka. Mistrz S?dziwój j? zna, zna tajemnic? Bractwa Drugiej Drogi. Czy b?dzie musia? rozsta? si? z ukochanym miastem?
A inspektor policji ma trudny orzech do zgryzienia. Martwy cz?owiek, przyszpilony do pod?ogi szpad?, ?lady trucizn, r?kawica... Jakby tego by?o ma?o, co i raz pojawiaj? si? kolejne trupy, odci?te d?onie, po?amane japo?skie miecze ze sklepu z pami?tkami... I praktykant m?drala, wymiotuj?cy nawet na widok mumii.
Zadanie inspektora: jak po??czy? to wszystko w sensown? histori??

Tytu?: Dziedziczki
Tom: 3
Liczba stron: 320(wydanie I), 304(wydanie II)
Rok wydania: Wydanie I - 2005, Wydanie II - kwiecie? 2007
Wymiary: Wydanie I - 125 x 195 mm, Wydanie II - 130 x 205 mm

Opis:
Przyjaciele rozdzielaj? si?. Laszlo i Arminus wyje?d?aj? do Norwegii, tropi? najstarszego architekta ?wiata, którego podpis widnieje na najs?ynniejszych zabytkach. Alchemik planuje wypraw? na Tajwan.
Stanis?awa, Katarzyna i Monika buduj? nowy dwór w Kruszewicach. Trzy pi?kne dziewczyny jak magnes przyci?gaj? k?opoty.
A teraz jedna z nich stanie przeciwko przyjacio?om.

Przygody kuzynek Kruszewskich, wampirzycy Moniki i mistrza S?dziwoja to powie?? przygodowa z elementem fantastyki. Nie ma tu, co prawda innych wymiarów czy fantastycznych stworze? typu elfy, anio?y czy nadprzyrodzonych mocy (nie licz?c nie?miertelno?ci). Alchemia i staro?ytna wiedza przeplata si? z najnowsz? technologi?. Obok przepisu na kamie? filozoficzny, przepis na domowe piwo warzone tak jak przed wiekami. Chemiczne receptury obok nowoczesnych systemów informatycznych. I przekonanie, ?e ?adna z tych dziedzin nie ma dla naszych bohaterów najmniejszych tajemnic. Odnajduj? si? jednakowo w odleg?ej przesz?o?ci i tera?niejszo?ci.
Akcja rozgrywa si? na naszym rodzimym podwórku, tj. w Krakowie.
Co najciekawsze Andrzej Pilipiuk w powie?ci odwo?uje si? do mitów s?owia?skich przez co mo?emy pozna? jak ma si? nasza kultura to tego typu historii.
Ksi??ki mog? szczerze poleci?, najlepiej przeczyta? od razu ca?? trylogi?. Powie?ci s? bardzo przyjemne, czyta si? je ?atwo, wci?gaj? i z wielk? ch?ci? przeczyta?am ci?g dalszy. W?a?ciwie ma si? wra?enie, jakby to by?a normalna, tradycyjna obyczajowa powie??, mimo ?e tematyka nie jest "tradycyjna". Nie brakuje tu humoru, ci?tych ripost.

Kuzynki Kruszewskie pojawiaj? si? równie? w dwóch tomach przygód Pana Samochodzika: Pan Samochodzik i Sekret Alchemika S?dziwoja oraz Pan Samochodzik i Wynalazek In?yniera Rychnowskiego, które wyda? Pilipiuk pod pseudonimem Tomasz Olszakowski.
Jednak?e kuzynki Kruszewskie pojawiaj?ce si? w tych dwóch ksi??kach to tak naprawd? pierwowzory i zarysy postaci wyst?puj?cych w trylogii.
Akcja w Panu Samochodziku i Sekrecie Alchemika S?dziwoja mocno przypomina t? z Kuzynek. Ale niech nikt si? nie zdziwi, ?e te kuzynki u Pana Samochodzika to nie do ko?ca takie same postacie, jakie autor wykreowa? w trylogii. Jest mi?dzy nimi sporo ró?nic.
Co ciekawsze ksi??ka Pan Samochodzik i Sekret Alchemika S?dziwoja ma dwa ró?ne zako?czenia. Ró?nica polega na jednym tylko zdaniu, ale zmienia to istotnie sens wydarze?.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-10-03, 22:41   

Nie czyta?am tych ksi??ek o Panu Samochodziku. ale lubi? Trylogi? o kuzynkach, wi?c pewnie si?gn? i po tamte ksi??ki. Co prawda, nie przemawia do mnie "szlachecka" filozofia Pilipiuka, ale traktuj? j? z przymru?eniem oka, skupiaj?c si? na pozytywach ksi??ek. Dzi?ki za informacje.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-04, 06:57   

Przygody Pana Samochodzika czytałam tylko te napisane przez Nienackiego. Ale czytałam Kuzynki, Księżniczka i Dziedziczki. Bardzo mi się podobały. Rozczarowało mnie to, że Pilipiuk uśmiercił Alchemika. Nie mogłam w to uwierzyć. Lubię książki Pilipiuka a szczególnie sagę Oko Jelenia. W końcu chociaż raz w powieści s-f bohaterami są Polacy.

Noir
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 19:54   

T? trylogi? przeczyta?am przez przypadek(b??d mamy w bibliotece :-P Ona straci?a a ja zyska?am kolejne ksi??ki, które mog?am doda? do "jednych z lepszych przeczytanych")
Ksi??ki czyta?am ju? dawno ale pami?tam ?e mi si? spodoba?y. Dwoma pierwszymi tomami by?am zachwycona ale w trzecim co? mi zabrak?o. Uwielbia?am Katarzyn? Kruszewsk?.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-14, 08:54   

Lubię wszystkie książki Pilipiuk. Odpowiada mi jego styl a przede wszystkim humor. Poglądy jak najbardziej. Wszyscy takie mamy w Polce B. Nic nowego. Tutaj tak jest. Jak bym widziała własne podwórko w krzywym zwierciadle. Może dlatego tak bardzo podobają mi się jego książki. Kuzynki, Dziedziczki, Księżniczka przeczytałam właśnie w takiej kolejności. Podobały mi się. Nie mogę darować tylko tego, że Pilipiuk uśmiercił Alchemika. Miałam ochotę na kolejną przygodę z jego udziałem. Wątek łowcy wampirów też kończy się tak jakby miało być coś dalej. Po prostu pełny niedosyt. To samo dotyczy Dziennika Norweskiego. Jeszcze większe rozczarowanie zakończeniem. Po prostu niedokończona książka. Mam wrażenie, że autorowi zabrakło pomysłu na finisz. Mam nadzieję, że najfajniejsze Oko jelenia zakończy lepiej niż poprzednie serie. Mimo takich wpadek z zakończeniem powiem jedno lubię tego autora. Z kolei Jakub Wędrowycz zawsze potrafi poprawić humor.

Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 21:35   

Prze?ama?am si? do polskich autorów, si?gn??am po Kuzynki i... Nie zawiod?am si?! Po?kn??am nast?pne 2 cz??ci. Bardzo ciekawe, ?rednio zabawne, ale z pewno?ci? wyj?tkowo obfite w informacje... Jak kr?ci? bimber? Nak?oni? nierobów do pracy? ?y? d?u?ej ni? przeci?tny cz?owiek? I najwa?niejsze, jak sobie poradzi? z wizytacjami, np. podczas prowadzenia lekcji?
;-)
Wszystko w zasi?gu r?ki, wystarczy si?gn?? po Pilipiuka ;-)

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-01-13, 14:18   

Cały cykl ma specyficzny klimat, roztaczana jest aura przeszłych czasów i to w taki sposób, że zazdrościłam bohaterkom ich długowieczności.
Do tego same kuzynki Kruszewskie i księżniczka Monika, to kobiety niebywale inteligentne w taki sposób, że człowiek czuje się niedouczonym nieukiem.

Opisy ważenia piwa czy bimbru, lub opis broni, to wszystko w brew pozorom jest wciągające i ciekawe. Do tego łowcy wampirów, golem, Wyznawcy Drugiej Drogi i bardzo przyziemne sprawy takie jak ukrycie swojego prawdziwego wieku.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-15, 17:18   

no i nawi?zania do drugiego z niez?ych cykli tego autora, Jakub W?drowycz który egzorcyzmuje mumie obudzona przez alchemika, albo towa?ycho które zastanawia si? czy nie wynaj?? go do przep?dzenia w?a?cicielek maj?tku - bezcenne :-P

Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-16, 21:43   

Dzi?ki tej ksi??ce zrobi?am nalewk? z pigwy :mrgreen: i nie tylko. Ksi??ki czyta si? z przyjemno?ci?. Kobiety du?o ponad przeci?tn? ale bez zad?cia. Du?o wiadomo?ci które "wpadaj?" do g?owy bez zm?czenia materia?u ;-) . Zagonienie nierobów do pracy - bezcenne

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2011-04-14, 20:55   

Przeczytałam, a i owszem, bez oporu, z przyjemnością nawet. Mam cały zestawik na półce, ale nie sadzę żebym kiedyś do niego wróciła. Wole Wędrowycza. Jest żwawszy, dowcipniejszy i jakby pełniejszy. Cala trylogia o kuzynkach napisana jest bardzo zgrabnie, ale jak dla mnie brak w niej głębi, brak emocji. Nie żeby tam zaraz jakichś historii miełosnych, ale takich naturalnych - strach, ciekawość, fascynacja, oczekiwanie. Są jakby spłaszczone. Jest to fajna opowieść, jednak tylko opowieść - mnie nie wciągnęła, pozwoliła sympatycznie spędzić? czas.
Jestem wymagająca - i owszem- ale przecież trzeba się cenić :-P

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-04-14, 21:02   

wiedźma z bagna napisał/a:
Jest to fajna opowieść, jednak tylko opowieść - mnie nie wciągnęła, pozwoliła sympatycznie spędzić czas.

Owszem, dlatego nie stoją u mnie na półeczce. Pilipiuk jest autorem "długodystnsowym". Tak go postrzegam. Zanim dojdzie do sedna długo koło niej chodzi. Ciągle mam nadzieję, że te trzy książeczki są tylko preludium do epopei. Wątek alchemika, łowcy wampirów można by pociągnąć i jakoś w to wszystko uwikłać nasze trzy panie. Tak, że czekam z niecierpliwością, ale jak na razie ani widu ani słychu.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2011-04-14, 21:06   

Dalszych cz??ci to bym si? raczej nie spodziewa?a. A je?eli ju? to bez S?dziwoja, gdy? jego ocalenie by?oby mocno naci?gane.
Gdzie?, kiedy? (chyba na forum Pilipiuka) czyta?am, i? je?eli mia?oby co? powsta? to akcja dzia?aby si? pomi?dzy drug? a trzeci? cz??ciom. Cho? nigdy nic nie wiadomo...

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-04-14, 21:11   

WereWolf napisał/a:
Gdzieś, kiedyś (chyba na forum Pilipiuka) czytałam, iż jeżeli miałoby coś powstać to akcja działaby się pomiędzy drugą a trzecią częściom. Choć nigdy nic nie wiadomo...

Szkoda. Naprawdę szkoda. Pilipiuk już tak ma. W dzienniku norweskim także pozostawił najfajniejszy wątek nie dokończony. To mnie jednak nie pociesza. Bo miałam nadzieję, na akcję rozgrywającą się w naszych czasach. To naprawdę mogło by być ciekawe. Szczególnie, że na rynku brakuje polskich książek fantasy osadzonych w dniu dzisiejszym.

Odpowiedz do tematu