Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uroboros
Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2014-04-22, 13:51   Uroboros

Nie mogłam się oprzeć tej wiadomości. Wydawnictwo zaczęło wydawać wielu polskich autorów, ale ta pozycja przebija wszystko:

"Gwiezdny Wojownik" na orbicie. A środku:

- Komandor Jerzy Wysocki – alkoholik, służbista, osobnik niezwykle honorowy – zwłaszcza po alkoholu

- Mechanik Robert „Misiek” Misianowski – seksoholik, pijaczek, cierpi na tajemniczą obsesję na punkcie czerwonych szlafroków

- Nawigator Jose Pikadło – z pochodzenia ognisty Hiszpan, amant, niepoprawny marzyciel, zagorzały przeciwnik wszelkich zobowiązań

- Strzelec wyborowy Natalie Bullet – piękna, niebezpieczna, próżna, ma skłonności do obnażania się w miejscach publicznych

- Lekarz pokładowy Stefan Strzykawka – hipochondryk, fatalista, pesymista

- Naukowiec pokładowy Sandra Gelee – potężnej budowy, wstydliwa, zajmuje się badaniem zachowań owadów w przestrzeni kosmicznej (tak naprawdę nikt nie wie, co robi na statku)

- Księżniczka Sisi – pasażer na gapę, uciekająca panna młoda, egoistka, bulimiczka, posiada wybitne zdolności techniczne

- Komputer pokładowy Zygmunt – trudno cokolwiek o nim powiedzieć poza tym, że lubi się wtrącać

Źródło: https://www.facebook.com/...?type=1&theater

kiedy patrzę na ten obrazek przypomina mi się seria Olgi Gromyko - Kosmorózności:
1) Космобиолухи - 2011 г. (в соавторстве с А. Улановым) (М.: АРМАДА: Издательство Альфа-книга)
2) Космоэколухи - 2012 г. (М.: АРМАДА: Издательство Альфа-книга)
3) Космопсихолухи - 2014, точная дата выхода пока неизвестна

Kiedyś próbowałam domyślić się co znaczy Kosmobioluchi i niestety mi nie wyszło, ale okładki dużo mówią (Kosmo-bio-łuchy, Kosmo-eko-łuchy, Kosmo-psicho-łuchy):

EDIT: Ha teraz wiem więcej, to będzie coś w ten deseń: Kosmobiolodzy , Kosmoekolodzy, Kosmiczni psicholodzy lub psycholodzy (albo od siły psi albo od psychologa). Nie wiem jak jest siła psi po rosyjsku.

Nie znam treści żadnej z książek, ale na pierwszy rzut oka wydają się mieć wiele wspólnego.

Odpowiedz do tematu