Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hurog Duology
Autor Wiadomość
Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2013-06-06, 20:11   Hurog Duology

Hurog Duology:
1. Dragon Bones (2002)
2. Dragon Blood (2003)

Dragon Bones

Opis: Riding into a war that's heating up on the border, Ward, the new lord of Herzog, is sure he's on the fast track to glory. But soon his mission takes a deadly turn. For he has seen a pile of magical dragon bones hidden deep beneath Hurog Keep. The bones could prove to be dangerous in the wrong hands, and Ward is certain his enemies will stop at nothing to possess them.

Dragon Blood

Opis: As the rebellion grows against High King Jakoven, Ward, ruler of Hurog, realizes he must join with the rebels. However, Jakoven can crush his enemies with dragon's blood. The very blood that courses through Ward's veins.

Komentarz do "Dragon Bones":
Przeczytałam jak na razie tylko „Dragon Bones” i muszę przyznać, że się zawiodłam. Niestety przez większość powieści nudziłam się, nic mnie było w stanie mnie szczególnie zainteresować. Dopiero na koniec, w ostatnim rozdziale, może w końcu przedostatniego, coś zaskoczyło. Zostałam tu także zaskoczona, ale niestety tylko tu – reszta wydarzeń była raczej przewidywalna. Bohaterowie nie byli ciekawi, zostali też dość kiepsko zarysowani, a ich zachowania były często dziwne, nielogiczne – chociażby nie rozumiałam niektórych decyzji Warda. Wykorzystane pomysły w większości są oklepane i zwykłe, na palcach jednej dłoni jestem w stanie zliczyć te, które mnie zainteresowały. Poza tym znalazło się tu sporo błędów logicznych.
Bardzo dobrze, że autorka zdecydowała się zmienić swoją drogę i w efekcie stworzyła serię, której akcja miała miejsce w czasach nowoczesnych, czyli Mercy.

Odpowiedz do tematu