Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:54
Wylęgarnia. Śmierć
Autor Wiadomość
Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-09-14, 22:00   Wylęgarnia. Śmierć

"Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze"
Miroslav Żamboch

okładka

Kim ty w ogóle jesteś? Pieprzony Bond w spódnicy?
Marika Zahaňská to młoda, wysportowana i niezwykle seksowna kobieta.
Pracuje jako asystentka w wyższej szkole i – nie licząc problemów uczuciowych czy pojawiającego się czasami debetu na koncie – prowadzi stosunkowo spokojne życie.
Do czasu.
W ciemnej uliczce gdzieś za Książęcą w Pradze natknie się na uzbrojonego bandytę i młodego człowieka, który pomoże jej wydostać się z tarapatów. W ciągu zaledwie kilku godzin wplącze się w niebezpieczną grę, którą prowadzą między sobą wywiad amerykański, poszukujący walizek nuklearnych i czesko-rosyjska mafia atakowana przez tajemniczych najemników.
Wyjaśnienie zagadki, śmierć albo życie, znajduje się właśnie w Pradze.

"Wylęgarnia 2. Królowa Śmierci"
Miroslav Żamboch

okładka

Myślałeś, że Praga, to miłe miasto w sercu Europy?
Taaa… właściwie to całkiem spokojne miejsce…
Rytualne morderstwa, znaleziska archeologiczne, moc, która wykrzywia rzeczywistość i deformuje podstawy wszechświata.
Ktoś musiał posprzątać ten bajzel.
Marika Zahaňská – młoda, wysportowana i diabelnie seksowna. Wyjątkowo precyzyjna maszyna do zabijania. W drugim tomie Wylęgarni staje na czele grupy profesjonalnych przestępców.
Ich życie należy do niej. A jej słowo jest świętym prawem.

źródło: www.fabryka.pl

Czytał ktoś?

Sophie: Kto mi uciął moją opinię? o.O

bouda 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-09-20, 22:40   

Przeczyta? si? da?o nawet p?ynnie ale nie powala

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-09-21, 19:58   

Nie powala, ale jak dla mnie jest ciekawa. Miejscami nudna, ale bior?c pod uwag? ca?okszta?t da si? prze?y?. Marika jest troch? dziwna, cho? nie wiem dlaczego tak mi si? zdaje.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-09-21, 23:52   

A mnie za to powali?y na gleb? Wasze posty. No prosz? was, je?li macie temat skwitowa? dwoma niepe?nosprytnymi zdaniami to lepiej nie piszcie wcale.

Ja z trudem przebi?am si? przez pierwsz? cz???. Akcja jest mocno ?rednia, a bohaterowie nie przypadli mi do gustu. Marika jest bardzo p?ask? postaci?, zarysowan? powierzchownie, niby taka Bóg wie jaka, a jaka, a jak przychodzi co do czego to okazuje si? totalnie nijaka. W dodatku te koszmarne ilustracje... by?o kilka niez?ych akcji, ale to akurat nie z udzia?em g?ównej bohaterki. Przez drug? cz??? nie przebrn??am.

Tak btw, mam obie cz??? w ?wietnym stanie do sprzedania, reflektuje kto? mo?e?

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Noir
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-27, 16:16   

Ksi??ka mo?e nie zachwyca, ale jest dosy? ciekawa niestety tylko pierwsza cz???. Posiada odpowiednia dawka poczucia humoru potrzebn? aby o?ywi? ksi??k?, akcja wyst?powa?a dosy? cz?sto i g?sto. Bohaterka mnie nie nudzi?a. Im dalej czyta?am tym Marika bardziej si? rozwija?a, odkrywa w sobie nowe mo?liwo?ci, nie jest bierna co mnie denerwuje w bohaterach. Chocia? wi?cej mi sprawia?o przyjemno?ci czytanie o losach Filipa i Barnaby bo s? bardziej interesuj?cymi bohaterami.
Drug? cz??? bardzo ?a?uje ?e przeczyta?am bo zepsu?a mi opinie o ksi??ce jako ca?o?ci i ocena spad?a o kilka stopni. W tej cz??ci wszystko zacz??o si? komplikowa? zamiast zrozumienia co? kto? jak? pogubi?am si? kompletnie i z ksi??ki akcji sta?a si? miernym sf, nawet pe?na reanimacja by nie pomog?a.
Wielkim minusem ca?o?ci s? w?tki zwi?zane z fizyk?, których po prostu ni w z?b nie umia?am zrozumie? i poj??.

Niestety nie jestem a? tak wielk? fank? ?eby to kupi? :-P

Odpowiedz do tematu