Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-15, 18:42
[img] - Kometa - Rysunkowo :P
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-09-05, 03:43   [img] - Kometa - Rysunkowo :P

Na wstępie od razu napiszę, że już od bardzo dawna nie rysuję. To co tu za chwile zobaczycie poniżej to moje rysunki z przełomu gimnazjum i liceum. Mają plus-minus siedem lat, dziś już prawdopodobnie nie potrafiłabym niczego takiego narysować. Wstawiam je bo obudziliście we mnie nutką sentymentu swoją dyskusją o rysowaniu w innym temacie :)

Poniżej rysunek który popełniłam w pamiętniku mojej przyjaciółki i do którego sama często się wpisywałam. Ta dwójka na nim to para moich bohaterów z opowieści którą dzielnie pisałam przez całe gimnazjum i która nigdy nie doczekała się zakończenia. Jednak do tej pory są bliscy mem sercu i mam do nich ogromny sentyment :)

Ponownie rysunek z pamiętnika. Nie wiedzieć czemu moja przyjaciółka lubiła te infantylne rysuneczki. To mi wygląda na etap fascynacji mangą Chobits - zalatuje mi tym stylem. Wysoce prawdopodobne, że zrysowała pozycją z jakiegoś mangowego kadru - zbyt to proporcjonalne jak na moją twórczość dowolną.

Poni?ej kolejna moja bohaterka. Opowieść z nią wciąż mam nadzieję jeszcze ożywić, ale jej rola zostanie znacznie umniejszona. Tutaj z resztą z tego co pamiętam miała to być jej starsza wersja bo w opowieści pojawia się we wdzięcznym wieku lat 16.

To z okresu mojego szału na mangę Battle Angel Alita. A szał w sumie trzyma mnie do tej pory tyle że już nie daje mu upustu w takiej formie. Wariacje na temat bohaterki mangi - tytułowej Ality. Swoją drogą polecam tytuł bo to naprawdę dobra manga. Jeden rysunek niedokończony... i już taki pewnie zostanie.

Tu z kolei odbiła się na mnie inna maga - Angel Sanctuary. Wiem - proporcje. Masakra, ale jakoś lubię ten rysunek ^^

Poniżej zrysowane. Rysunek w oryginale popełniła Aoi Nanase --> http://www.passing-fancy.com/AngelDust01.jpg. Kiedyś strasznie mi się podobały te jej słodziutkie dziewczątka, dziś mi się ulewa na ich widok, ale tak właśnie uczyłam się rysować.

Za cholerę nie pamiętam a propos czego był ten rysunek :/

A tak... Pamiętacie tę dwójkę na początku? To jest własnie ta dziewczyna. Od razu mówię że pozycja, a zwłaszcza sukienka zostały zrysowane z okładki któregoś tomu mangi Mars. Strasznie mi się podobała i musiałam ją w nią ubrać :) Jak widać rysunek został już poprawiony cienkopisem i wygumkowany, czekał tylko na pokolorowanie.

Pamiętniczek ponownie. MHrok.

I znowu pamiętnik.

Oooo... pamiętam to opowiadanie, wszystkie moje postacie tam dostały imiona pierwiastków XD Nie pytajcie. Na rysunku Terb i Kiur, bardzo się starałam pamiętam i bardzo mi zależało żeby wyszło ładnie, ale spieprzyłam postać z tyłu i cisnęłam rysunkiem w kąt.

To co tu widzicie zostało narysowane również w pamiętniku mojej szanownej przyjaciółki. Narysowane zostało po lekcji matematyki, na której to dostałam złą ocenę i miało przedstawiać mnie rozładowująca swoje emocje na tej podłej nauczycielce tegoż czarownego przedmiotu. W dymku było dużo brzydkich słów więc darowałam wam tę lekcję łaciny chodnikowej. W mojej klasie rysunek zrobił furorę, ludzie go sobie nawet kserowali. Jeden kolega nawet twierdził że mu się przyśnił ^^

To poniżej to latorośl tej dwójki z samego początku. Na życzenie kolegi została narysowana w bardziej skąpym stroju niż planowałam i znacznie chojniej obdarzona przez naturę. Rysunek również wielokrotnie kserowany. W stroju widać moją fascynacje anime Vision of Escaflowne. Zdaje się ze tez z tego anime pożyczyłam sobie technikę "kocich oczu". Sprawdziła się jeśli chodzi o podkreślanie przynależości bohatera do innego gatunku ;)

O a tu proszę całkowita wariacja odnośnie jednej z bohaterek Vision of Escaflowne. Nawet pokolorowałam ale jak widzicie nie zawracałam sobie głowy takimi rzeczami jak gra świateł, co przy tej świeczce byłoby całkiem uzasadnione. Rysunek jest płaski. Eh. Ale nigdy nie zgłębiłam tajników cieniowania.

Musiało mi się bardzo nudzić...

No i na sam koniec. Ponownie Alita, jeden ze szkiców które uważałam za bardziej udane. Do tego stopnia, że niedawno postanowiłam spróbować pokolorować go z programem graficznym. Dopiero uczę się to robić, a samo "dzieło" jest niedokończone więc proszę się nie krzywić. Szczerze mówiąc to idzie mi koszmarnie >.>

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2010-09-05, 10:27   

?wietne!
Rysujesz o niebo lepiej ode mnie. Cho? w?a?ciwie porównywanie nie ma sensu... nasza kreska bardzo si? ró?ni. (Pomijaj?c to, ?e sze??-siedem lat temu to mog?am co najwy?ej drzewo narysowa?, bo tylko to wychodzi?o mi jako tako :P)
Ale nie zmienia to faktu, twoje i tak podobaj? mi si? bardziej od moich! <3 Zw?aszcza "wy?adowywacz" po matematyce oraz ostatnia Alita. :D

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-09-05, 10:31   

Jej, ?wietnie malujesz. Sama zawsze chcia?am, wi?c twoje rysunki wzbudzaj? moj? zawi?? :-P . Narysuj co? teraz i wstaw.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-09-05, 11:18   

Rysunki ?wietne, przyznaj si? do jakiej szko?y plastycznej chodzi?a?...
jej i widz? ?e mamy podobny stosunek do pa? z matematyki ja mojej te? nie znosi?am ;-)

Mila 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-09-05, 18:10   

Powiem Ci, Â?e masz talent dziewczyno :-D Strasznie mi si?? podobajÂ? twoje rysunki. Pierwszy rysunek najbardziej wpadÂ? mi w oko. Ostatni teÂ? fantastyczny. Og??lnie wszystkie sÂ? zajebiste, ale pierwszy i ostatni najbardziej mnie zauroczyÂ?y :-D .

Sagi 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-09-06, 07:33   

Â?wietne rysunki, fajnie Â?e umiesz rysowa?? r??Â?norodnie a nie wszystko na jedno kopyto. Najbardziej podobajÂ? mi si??: pierwszy, goÂ??? ze skrzydÂ?ami, Alita w sukni i ostatni (to pewnie dlatego Â?e kiedyÂ? sama miaÂ?am bzika na punkcie Battle Angel :-P a Tobie Â?wietnie si?? udaÂ?o odwzorowa?? Alite :-D )

Dia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-06, 20:03   

Fajny, taki mangowy styl (kt??rego ja za Chiny nie mog?? opanowa??/ nie Â?ebym chciaÂ?a) :) Naprawd?? mi si?? podobajÂ?. Moje ulubione to: czwarty od g??ry i ostatni:) Szkoda Â?e juÂ? nie rysujesz, wida?? Â?e masz talent kt??ry warto by byÂ?o rozwija?? :-D

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-09-10, 12:40   

Fajnie Ci to wychodziÂ?o, ale rzeczywiÂ?cie w niekt??rych miejscach kulejÂ? proporcje :-P Jak miaÂ?am naÂ?cie lat miaÂ?am doÂ??? podobny styl (tylko nigdy nie kolorowaÂ?am) i teÂ? lubiÂ?am rysowa?? gÂ???wnie anime (z mangÂ? akurat miaÂ?am jeszcze maÂ?o do czynienia). RzeczywistoÂ??? niestety nie chciaÂ?a si?? ugiÂ??? i wyszkicowa?? pi??knie przez m??j oÂ???wek :roll:

PS. teÂ? uwielbiam Vision of Escaflowne!! :mrgreen:

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-10, 17:13   

No nieÂ?le Kometa. Talent,Â?wietny. TeÂ? nienawidze matmy. Obrazki extra. Widze , Â?e mangowe te rysunki. Naprawde Â?wietnie. ;-)

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-13, 21:35   

Niewątpliwie ładnie rysować umiesz (jak widzę jesteś wszechstronnie uzdolniona, może jakieś jeszcze talenty?)

Najbardziej podobają mi się te z pamiętnika, ale może też to dlatego, ze lubię patrzeć na rysunki z różnymi "bazgrołkami" zajmującymi całe kartki :-P

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2010-09-14, 13:52   

Wczoraj wieczorem, podczas porzÂ?dkowania mojego regaÂ?u spadÂ? mi na gÂ?ow?? przyrzÂ?d od dawna przeze mnie nie widziany i uznany za zaginiony w akcji. PrzyrzÂ?d ten to nic innego jak m??j ulubiony oÂ???wek automatyczny z czas??w liceum. Razem z oÂ???wkiem posypaÂ?y mi si?? na gÂ?ow?? inne drobne przedmioty w tym trzy opakowania grafit??w o r??Â?nej twardoÂ?ci oraz paczka w??gli (za choler?? nie mogÂ?am sobie przypomnie?? skÂ?d jÂ? miaÂ?am - nigdy nie rysowaÂ?am w??glami).

SpojrzaÂ?am na to z rozczuleniem i wznioÂ?le uznaÂ?am za znak. Niewiele myÂ?lÂ?c odebraÂ?am mojemu bratu przemocÂ? blok rysunkowy i gumk?? do Â?cierania, wÂ?adowaÂ?am si?? razem z lampkÂ? na moje pi??trowe Â???Â?ko i przystÂ?piÂ?am do rysowania.

Szczerze m??wiÂ?c byÂ?am onieÂ?mielona. Przez pierwszÂ? godzin?? tylko bazgraÂ?am bez sensu r??Â?ne k??Â?ka i tr??jkÂ?ty, kt??re lepiej bÂ?dÂ? gorzej imitowaÂ?y ludzkÂ? sylwetk??. WciÂ?Â? nie wiedziaÂ?am co wÂ?aÂ?ciwie chc?? narysowa??. I nagle trzask! OlÂ?nienie, przebÂ?ysk wizji i zacz??Â?am rysowa?? na powaÂ?nie.

I jestem mile zaskoczona efektem. Tak widz?? bÂ???dy, wciÂ?Â? problem z proporcjami, te r??ce, a zwÂ?aszcza dÂ?onie jakieÂ? takie zaprzeczajÂ?ce prawÂ? anatomii, ale! NajwaÂ?niejsze - nie cofn??Â?am si??. Ten rysunek nie uwaÂ?am za gorszy, widz?? w nim niedociÂ?gni??cia, ale baÂ?am si?? Â?e b??dzie duÂ?o gorzej. Jestem caÂ?kiem z siebie zadowolona :)

A oto i rzeczone dzieÂ?o:

C??Â?, pierwotnie miaÂ?o ono wyobraÂ?a?? Kate Daniels, ale ostatecznie nie wyszÂ?o :P

To są właśnie rzeczy

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2010-09-14, 13:53   

destrakszyn napisał/a:
Rysujesz o niebo lepiej ode mnie

Rysowa?am, u?ywajmy czasu przesz?ego :) Ale i tak dzi?kuj?. Co nie zmienia faktu ?e ?wiczenie czyni mistrza i na pewno jeszcze mnie przegonisz ;)

tusia13pl napisał/a:
Narysuj co? teraz i wstaw.

Szczerze mówi?c to boj? si? bra? o?ówek do r?ki. Chyba bym si? rozp?aka?a gdybym nie by?a w stanie narysowa? cho? w po?owie tak dobrze jak kiedy?. Moja kole?anka z pracy, która sko?czy?a kilka szkó? plastycznych twierdzi, ?e to nie kwestia "oka" a "r?ki". Oko wyrobione nie traci zmys?u twórczego dalej widzi i "wie" co chce narysowa?. To r?ka traci wpraw? i wypacza rysunki. Dlatego rozpacz tym wi?ksza, bo widzimy jak ko?lawo rysujemy, a niewiele mo?emy z tym zrobi?. Prawdopodobnie ?wiczenie r?ki musia?abym zacz?? niemal od zera. To raczej przybijaj?c perspektywa >.>

AISA napisał/a:
przyznaj si? do jakiej szko?y plastycznej chodzi?a?...

Przyznaj? ?e do ?adnej. Zwyczajnie ju? od dziecka bazgra?am, ale prze?om nast?pi? kiedy zacz??am si? interesowa? mang? i anime. Zacz??o si? od przerysowywania ulubionych postaci a potem rysowa?am ju? w?asne.

EDIT:

Wczoraj wieczorem, podczas porz?dkowania mojego rega?u spad? mi na g?ow? przyrz?d od dawna przeze mnie nie widziany i uznany za zaginiony w akcji. Przyrz?d ten to nic innego jak mój ulubiony o?ówek automatyczny z czasów liceum. Razem z o?ówkiem posypa?y mi si? na g?ow? inne drobne przedmioty w tym trzy opakowania grafitów o ró?nej twardo?ci oraz paczka w?gli (za choler? nie mog?am sobie przypomnie? sk?d j? mia?am - nigdy nie rysowa?am w?glami).

Spojrza?am na to z rozczuleniem i wznio?le uzna?am za znak. Niewiele my?l?c odebra?am mojemu bratu przemoc? blok rysunkowy i gumk? do ?cierania, w?adowa?am si? razem z lampk? na moje pi?trowe ?ó?ko i przyst?pi?am do rysowania.

Szczerze mówi?c by?am onie?mielona. Przez pierwsz? godzin? tylko bazgra?am bez sensu ró?ne kó?ka i trójk?ty, które lepiej b?d? gorzej imitowa?y ludzk? sylwetk?. Wci?? nie wiedzia?am co w?a?ciwie chc? narysowa?. I nagle trzask! Ol?nienie, przeb?ysk wizji i zacz??am rysowa? na powa?nie.

I jestem mile zaskoczona efektem. Tak widz? b??dy, wci?? problem z proporcjami, te r?ce, a zw?aszcza d?onie jakie? takie zaprzeczaj?ce praw? anatomii, ale! Najwa?niejsze - nie cofn??am si?. Ten rysunek nie uwa?am za gorszy, widz? w nim niedoci?gni?cia, ale ba?am si? ?e b?dzie du?o gorzej. Jestem ca?kiem z siebie zadowolona :)

A oto i rzeczone dzie?o:

Có?, pierwotnie mia?o ono wyobra?a? Kate Daniels, ale ostatecznie nie wysz?o :P

To są właśnie rzeczy

Mila 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-09-14, 14:59   

Â?adne co ty m??wisz. Strasznie mi si?? podoba ;)

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-09-14, 15:35   

No bardzo ?adnie! Ju? nie b?d? tak skromna :-P bo bardzo ?adnie rysujesz i w ogóle to masz talent. Tylko w oczy mi si? te buty rzuci?y! bo wydaje mi si?, ?e Kate to trampki nosi?a...

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-14, 16:37   

og??lnie wszystko spoko, tylko wyglÂ?da troch?? jakby miaÂ?a skr??conÂ? kostk?? xP

Odpowiedz do tematu