Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Opowieści o Kłamcy
Autor Wiadomość
Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-06-07, 21:41   

Hahahah dobre XD

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-04, 21:20   

Pan ?wiek chyba tak?e zdenerwowa? si? na Fabryk?. Ale gdzie? s?ysza?am - niestety nie wiem czy to prawda, ?e zobowi?za? si? napisa? jeszcze 1 tom o K?amcy. Nic dziwnego - ta opowie?? jest wyra?nie niedoko?czona.
ale mi si? ksi??ka bardzo podoba?a, a ?eby przeczyta? 3 tom w wydaniu ksi??kowym musia?am si? nie?le nagimnastykowa?. Kupi? nie mo?na by?o- nak?ad wyczerpany a na Allegro chodzi? po 70 i wi?cej z?otych. I to chyba te? ?wiadczy o tym jak dobra jest ksi??ka.

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 11:14   

Ja ostatnio byłam zajęta "Kłamcą" Jakuba Ćwieka i jak dla mnie 9/10, wczoraj skończyłam trzecią część (buu, skończyło się tak na pół gwizdka , ale ponoć luty-marzec ma wyjść czwarty i ostatni tom :D ).
Całość opisuje wiat, w którym rządzą anioły podporządkowując sobie wszystkie inne mityczne stworzenia, zostawiając nielicznych przy życiu- w tym Lokiego, nordyckiego boga kłamstwa, odwalającego teraz brudną robotę za anioły, które są ograniczone przez liczne zakazy. Oczywiście Kłamca nie ułatwia życia pracodawcom, pakując się ciągle w kłopoty.
Naprawdę świetna seria, pełna czarnego humoru i barwnych postaci, a zwroty akcji mogą naprawdę zaskoczyć, dawno nie miałam w rękach tak dobrze skonstruowanej książki (jedyne, czego mi brakuje to jakiegoś wątku romantycznego, ale bez tego da się żyć :-P )) i już nie mogę się doczekać tego czwartego tomu :-)

M_and_M
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-25, 16:43   

Przyznaje si? bez bicia, ?e przeczyta?am dwa pierwsze tomy. Autorowi mo?na pozazdro?ci? wyobra?ni G?ówny bohater jest genialny, a w drugim tomie jego towarzysz wr?cz mnie urzek?. Szczerze, odk?d przeczyta?am histori? Lokiego ze ?w. Miko?ajem inaczej patrze na ?wi?ta :D Seria godna polecenia.

Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-16, 21:37   

Tak, jezeli kto? lubi b?yskotliwe historyjki to te ksi??ki mo?na poleci? z czystym sumieniem. W ka?dej opowie?ci wyczekiwa?am czym mnie autor zaskoczy - nigdy sie nie zawiod?am. Polecam :-)

monika78
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 09:32   

Czyta?am tylko pierwszy tom, ksi??ka mi si? podoba?a, ale zachwytu brak?o. Dlatego nie si?gne?am po drugi tom, czego? mi w tej ksi??ce brakowa?o, ale sama nie mog? stwierdzi? czego. Mo?e kiedy? si? zdecyduje na lektur? dalszych przygód Lokiego, ale nie w najbli?szym czasie.

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-02, 09:58   

Widzieliście jaki Kubuś prezencik przygotował na Dzień Dziecka?
Otóż wstawił fragment długo wyczekiwanego "Kłamcy 4". Na facebooku zaznaczył że to pierwsza wersja, ale ma gest.

http://carpenoctem.pl/wor...rwszy-fragment/

Obawiałam się, że zapomniałam zupełnie co było w "Ochłapie...", ale czytając ten fragmencik wszystko wróciło :mrgreen:
Co do samego tekstu (b. krótkiego niestety)... zapowiada się dobrze, początek jest super, jednak sama końcówka mnie troszku rozczarowała, mniemam że cała książka będzie wspaniałą rozrywką.

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 18:29   

Pierwszy tom przeczytaÂ?am jakiÂ? czas temu i pomimo, Â?e mi si?? podobaÂ?o to jakoÂ? nie mogÂ?am si?? zebra?? za kolejne. WypoÂ?yczyÂ?am z biblioteki 2 cz??Â??? z braku innych interesujÂ?cych mnie pozycji i po przeczytaniu jestem zÂ?a na siebie, Â?e tak dÂ?ugo zwlekaÂ?am. B??g Marnotrawny wciÂ?gnÂ?Â? mnie od pierwszej do ostatniej strony. MichaÂ? i Gabriel zacz??li mnie intrygowa??. Loki zawÂ?adnÂ?Â? w ko??cu moim sercem. WÂ?tek z podopiecznÂ? MichaÂ?a to strzaÂ? w dziesiÂ?tk??. Nareszcie wyjaÂ?niona rola Pi??rek. No i ten Misiaczek Â?obuziaczek ;-) Mam nadziej??, Â?e wpadnie mi w r??ce niedÂ?ugo kolejna cz??Â???.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-06-12, 21:05   

A to juÂ? wszystko zaleÂ?y od autora. Wg postu powyÂ?ej,praca nad niÂ? wrze, tylko ciekawa jestem, kto to wyda, bo autor nie byÂ? zachwycony FabrykÂ? SÂ???w.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-09-24, 23:32   

pyczunia napisał/a:
Widzieliście jaki Kubuś prezencik przygotował na Dzień Dziecka?
Otóż wstawił fragment długo wyczekiwanego "Kłamcy 4". Na facebooku zaznaczył że to pierwsza wersja, ale ma gest.

http://carpenoctem.pl/wor...rwszy-fragment/

Obawiałam się, że zapomniałam zupełnie co było w "Ochłapie...", ale czytając ten fragmencik wszystko wróciło :mrgreen:
Co do samego tekstu (b. krótkiego niestety)... zapowiada się dobrze, początek jest super, jednak sama końcówka mnie troszku rozczarowała, mniemam że cała książka będzie wspaniałą rozrywką.

A może wiecie na kiedy jest planowana premiera? Już się doczekać nie mogę. Prawie wszystko się w Ochłapie poplątało, że już sama nie wiem jak autor może to dalej poprowadzić :mrgreen:
Spoiler:

Nie jestem też pewna czy wprowadzenie S. to dobry pomysł. Nie powiem, bo nieźle namiesza, ale po co?

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-09-24, 23:38   

Spoiler:

Dla mnie powrót Sygin to jakaś bzdura i to jeszcze w TYM ciele. Btw co ten Ćwiek tak się przyczepił do tej nieszczęsnej aktoreczki? Nie zrozumcie mnie źle - ja lubiłam postać Sygin, w ogóle nie cierpię Jenny i mam nadzieje że skoro już ta Sygin jest to ukręci wywłoce głowę przy okazji, ale generalnie jestem przeciwna przywracaniu bohaterów z zaświatów, zwłaszcza kiedy tak epicko odeszli. nie podoba mi się ten pomysł. Wcale.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-09-25, 11:48   

Skończyłam jak na razie pierwszy tom. Bardzo przyjemnie i szybko mi się czytało, chociaż trochę przeszkadzała mi ta forma opowiadań oraz coś bliżej nieokreślonego (może mała ilość opisów?). Poza tym autor gdzieś coś zepsuł, bo mogłaby to być naprawdę świetna historia, a tak jest po prostu dobra. Zwłaszcza, że wykreował ciekawych bohaterów. Loki jest po prostu świetny, ach Ci nordyccy bogowie... :-P Co do archaniołów, nie wiem czemu, ale w trakcie czytania porównywałam ich do archaniołów Kossakowskiej. I to porównanie wyszło na korzyść Ćwieka. Jakoś bardziej pasuje mi taki rys charakterologiczny..

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-09-25, 12:12   

Ludzie ciągle to robią - porównują anioły Kossakowskiej z aniołami Ćwieka. Ciągle nie bardzo wiem czemu, przecież nie tylko oni piszą o aniołach, a jednak ich się ciągle stawia obok siebie pomimo że te książki są tak bardzo różne. Pewnie że anioły Ćwieka są lepsze :D Ćwiekowy Michał wymiata, gdzie tam do niego ten Kossakowskiej...

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2011-09-25, 13:07   

Sophie napisał/a:
Co do archaniołów, nie wiem czemu, ale w trakcie czytania porównywałam ich do archaniołów Kossakowskiej.
Kometa napisał/a:
Ludzie ciągle to robią - porównują anioły Kossakowskiej z aniołami Ćwieka.

Nie czytałam Kassakowskiej (jeszcze), zatem cieszę się, że podeszłam do Kłamcy "na czysto". :-P
Książki mam własne, zażyczyłam ich sobie na urodziny właściwie w ciemno, nie miałam pojęcia, co zawierają. Chyba w największej części tej decyzji kierowałam się ładnymi okładkami, zwłaszcza blondynem na pierwszej. :-P Po prawdzie słyszałam, czytałam jakieś opinie, ale nie poświęciłam im zbytniej uwagi, więc w zasadzie strzelałam na oślep.
I się nie zawiodłam, kurde! Cykl zaliczam obecnie do moich ulubionych, zajmuje honorowe miejsce na półce, obok naszej fantastycznej Ilony Andrews i Jonathana Carrolla. Lokiego z miejsca polubiłam, podobnie wspomniane już anioły - Michał jest przeboską postacią, a Gabriel nie ustępuje mu pola, i o ile na upartego doszukałam się paru nieścisłości w fabule, to wybaczam ze względu na to trio. :-)
Sophie napisał/a:
coś bliżej nieokreślonego (może mała ilość opisów?)
Tu się zgadzamy, mnie również brakowało chyba tego właśnie. Dużo dialogów, dużo opisów akcji, ale mało kreacji otoczenia.
Spoiler:

Kometa napisał/a:
Dla mnie powrót Sygin to jakaś bzdura i to jeszcze w TYM ciele. Btw co ten Ćwiek tak się przyczepił do tej nieszczęsnej aktoreczki?
To była modelka. :-P
Mnie też to się nie spodobało. Bo co teraz będzie? Kłamca rozdarty między dwiema kobietami (bo nie spodziewam się, żeby Sygin dała za wygraną...)? Swoją drogą, mnie również Jenny nie przypadła do gustu, jest zbyt... arogancka?

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-03-08, 19:29   

Między jedną a drugą książką czytałam sobie powoli opowiadanka z Kłamcy 1. Jedno po drugim z dużymi odstępami czasu. Książka rzeczywiście świetna. Za kreację aniołów i bogów, za dialogi, za niuanse i przenośnie, za symbolikę a przede wszystkim za sarkazm wszem i wszechobecny. Zakończenie każdego opowiadania to majstersztyk. I zgadzam się z przedmówczyniami co do kreacji otoczenia. Za mało, ale co tam. Reszta wspaniała. Teraz będę sobie w ten sposób dawkować Kłamcę 2. Szkoda, że kłamcy 3 nigdzie nie można kupić.

Odpowiedz do tematu