Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Opowieści o Kłamcy
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2009-09-12, 18:13   Opowieści o Kłamcy

Autor: Jakub ?wiek
Cykl: Opowie?ci o K?amcy
Liczba tomów: 3
J?zyk orygina?u: Polski
Rok wydania:
- Tom 1 K?amca - listopad 2005
- Tom 2 K?amca 2. Bóg marnotrawny - pa?dziernik 2006
- Tom 3 K?amca 3. Och?ap sztandaru - listopad 2008
Oprawa: mi?kka
Wymiary: 125 x 195
Wydawca: Fabryka S?ów, Wydawnictwo Sp. z o.o.

Tytu?owy K?amca to Loki - nordycki bóg oszustw, adoptowany syn Odyna. Zostaje wyzwolony ze swego wiezienia za spraw? swej ?ony oraz oddzia?ów anio?ów na czele z Michaelem, które przyby?y zniszczy? Valhall? i obali? Odyna. Bo Bóg jest tylko jeden...
Wdzi?czne za pomoc Sygin, anio?y pozwalaj? odej?? wolno Lokiemu i jego ?onie, ale bóg k?amstw nie lubi siedzie? bezczynnie. Zw?aszcza kiedy mo?e ubi? niez?y interes. Odk?d Bóg porzuci? swoje anio?y, skrzydlaci coraz wi?cej kombinuj?. Okazuje si?, ?e K?amca mo?e by? lekarstwem na ich problemy. Bo gdzie anio? nie mo?e tam Lokiego po?le...

Bardzo d?ugo si? broni?am przed si?gni?ciem po t? ksi??k?. Mój kolega mi j? strasznie wciska? co mnie tylko irytowa?o. Jako zatwardzia?a antyfanka fantastyki ( w tamtym okresie ) nie wyobra?a?am sobie, ?e mia?abym przeczyta? co? takiego (zw?aszcza po ?rednim wra?eniu jaki zrobi? na mnie Siewca Wiatru Kossakowskiej). Ale w ko?cu si? z?ama?am i do dzi? dnia bardzo si? z tego faktu ciesze. Ksi??ka okaza?a si? by? ?wietna, napisana z polotem i humorem, z ca?? gam? ?wietnych postaci, z miejsca sta?a si? jedn? z moich ulubionych. Otworzy?a mnie tak?e na gatunek, zapewne ?eby nie K?amca nawet bym nie splun??a w stron? innych ksi??ek spod znaku Fabryki S?ów.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2009-09-14, 11:59   

Zgodz?? si?? z przedm??wczyniÂ?. PrzeczytaÂ?em wszystkie 3 tomy KÂ?amcy. KsiÂ?Â?ka jest Â?wietnie napisana, duÂ?o akcji, bardzo zawiÂ?e sceny i skomplikowane uczucia. Czekam na 4 tom, bo chyba tam najwi??cej b??dzie si?? dziaÂ?o, ale to chyba nie tylko ja :-)

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-02, 10:00   

CzytaÂ?am wszystkie tomy. PomysÂ? powaliÂ? mnie na kolana. Nagromadzenie anioÂ???w, nordyckich i greckich b??stw tworzy mieszank?? wybuchowÂ?, kt??ra wywoÂ?uje uÂ?miech na twarzy i rumie??ce na policzkach. Ale tak czy owak nie zgodziÂ?abym si?? z Ilirem (dobrze odmieniÂ?am?), Â?e to ksiÂ?Â?ka z zawiÂ?ymi scenami i skomplikowanymi uczuciami. Ja to traktuj?? KÂ?amc?? raczej jako lekkÂ? lektur??, przy kt??rej nie trzeba si?? specjalnie wysilic. Choc moim zdaniem to nie wada.

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-11, 18:45   

Właśnie skończyłam 1 tom. Pierwsze wrażenia: na początku drażniły mnie te urywane fragmenty bo nie chwytałam za bardzo o co chodzi a jak już zdawało mi się że zaczynam rozumieć to zmieniała się scena i tak w kółko. Po pewnym czasie się przyzwyczaiłam i nawet autorowi nieźle wyszły te opowiadanka. Co do samego Kłamcy, uważam, że Loki jest nie tyle kłamliwy (bo jakoś dla mnie jak na kłamcę to strasznie mało łgał) co ironiczny.

Ogólnie fabuła mnie wciągnęła więc zaczęłam właśnie Boga marnotrawnego.

Szept 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-04-06, 19:04   

Lekka, do poczytania, gdy chce si?? poczyta?? coÂ?, na czym nie trzeba si?? skupia?? jak na podr??czniku od chemii. MoÂ?e przesadziÂ?am z chemiÂ?, ale tak jakoÂ? mi si?? pomyÂ?laÂ?o.
MiÂ?a lekturka, nie powiem:)
spoiler:
W pierwszej cz??Â?ci szkoda mi byÂ?o Sygin...

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2010-04-06, 19:18   

Szept napisał/a:
W pierwszej cz??Â?ci szkoda mi byÂ?o Sygin...

MogÂ? by?? tycie spoilerki.

A nie powinno xD to znaczy, to jedyna dobra Â?e??ska posta?? tego cyklu - dobra pod wzgl??dem konstrukcji Â?e tak si?? wyraÂ???. Jej watek cho?? poboczny byÂ? jednym z lepszych i Â?adnie si?? zako??czyÂ?. I martwi mnie w zwiÂ?zku z tym zako??czenie trzeciego tomu. Bardzo nie lubi?? gdy autor stosuje takie zabiegi. ZwÂ?aszcza kiedy tak z klasÂ? wykluczyÂ? jÂ? z opowieÂ?ci. Przywracanie jej i to jeszcze w taki spos??b w moim odczuciu byÂ?o kompletnym bezsensem.

To są właśnie rzeczy

Szept 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-04-06, 19:27   

Z drugiej strony Sygin nie byÂ?a postaciÂ? w poprzednich tom??w na tyle waÂ?nÂ?, aby czytelnik bardzo dobrze jÂ? zapami??taÂ? :-)

Co innego, gdyby byÂ?a to posta??, kt??rej byÂ?o peÂ?no i czytelnik jÂ? bardzo, ale to bardzo jÂ? lubiÂ?. Najpierw zabijanie, a potem przywracanie na siÂ?e, to raczej chyba wybieg naprawienia bÂ?edu. I chyba cz??sto pisania na siÂ???. :roll:

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 21:45   

Jeszcze KÂ?amca 2 mi si?? podobaÂ? - przewijajÂ?ce si?? postacie i historyjki przyjemnie si?? czytaÂ?o, a nawet wciÂ?gaÂ?y, jednak w 3 jakoÂ? nie mogÂ?am si?? wczu??. M??czyÂ?am jÂ? ponad 2 tygodnie, ale Â?e nie zdarza mi si?? zostawia?? niedoko??czonych ksiÂ?Â?ek to w nadziei Â?e jeszcze mnie wciÂ?gnie dobrn??Â?am do ko??ca ( odkÂ?adaÂ?am i wracaÂ?am do niej). O lol ale co to byÂ? za koniec Spoiler 3 cz??Â?ci: KÂ?amca w sk??rze Oberona i ciach koniec... ee nie wiem czy coÂ? z tym co ja czytaÂ?am jest nie tak czy oto wÂ?aÂ?nie tak si?? sko??czyÂ?o. Rozumiem Â?e ciÂ?g dalszy apokalipsy b??dzie w nast??pnym tomie, tak?

I zn??w mam pretensje do p. Jakuba- co tak maÂ?o gÂ???wnego bohatera, w sumie fajnie szybko akcje si?? z nim rozwijaÂ?y, ale...

Kometa napisał/a:
Przywracanie jej i to jeszcze w taki spos??b w moim odczuciu byÂ?o kompletnym bezsensem.

Eee przywr??ciÂ? jÂ?? Kurde jak juÂ? wspomniaÂ?am, nie czytaÂ?o mi si?? tej cz??Â?ci tak dobrze jak poprzednie i pewnie teÂ? robiÂ?am to niezbyt uwaÂ?nie i tu moje pytanie w kt??rym miejscu to miaÂ?o miejsce?, spoiler: zmartwychwstaÂ?a? (bo umarÂ?a w szpitalu, prawda? boje si?? Â?e moja skleroza si?? rozwij). B??dzie jeszcze o niej w nast??pnej cz??Â?ci?
Szept napisał/a:
Z drugiej strony Sygin nie byÂ?a postaciÂ? w poprzednich tom??w na tyle waÂ?nÂ?, aby czytelnik bardzo dobrze jÂ? zapami??taÂ? :-)

A ja jÂ? wÂ?aÂ?nie uwaÂ?am za bardzo waÂ?nÂ? posta??, tak si?? poÂ?wi??caÂ?a dla Lokiego, uratowaÂ?a mu Â?ycie- to wcale nie jest maÂ?o istotne a zwÂ?aszcza dla los??w KÂ?amcy (dzi??ki niej moÂ?emy troch?? o nim poczyta?? ;-) ). No i ja wyczuwalam mi??dzy nimi prawdziwÂ? wi??Â?.

Szept 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-04-06, 22:01   

Och, nie twierdz??, Â?e nic istotnego nie zrobiÂ?a. Po prostu byÂ?o jej troch?? maÂ?o. Przynajmniej w por??wnaniu z innymi postaciami np. w 1-ce i 2-ce ;-)

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2010-04-06, 22:12   

pyczunia napisał/a:
Eee przywr??ciÂ? jÂ?? Kurde jak juÂ? wspomniaÂ?am, nie czytaÂ?o mi si?? tej cz??Â?ci tak dobrze jak poprzednie i pewnie teÂ? robiÂ?am to niezbyt uwaÂ?nie i tu moje pytanie w kt??rym miejscu to miaÂ?o miejsce?, zmartwychwstaÂ?a? (bo umarÂ?a w szpitalu, prawda? boje si?? Â?e moja skleroza si?? rozwij). B??dzie jeszcze o niej w nast??pnej cz??Â?ci?

strony 264-265 trzeciego tomu. Trudno stwierdzi?? czy coÂ? jeszcze b??dzie ale przypuszczam, Â?e ta scenka nie byÂ?a ot tak sobie.

To są właśnie rzeczy

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 22:26   

Kometa napisał/a:
strony 264-265 trzeciego tomu. Trudno stwierdzi?? czy coÂ? jeszcze b??dzie ale przypuszczam, Â?e ta scenka nie byÂ?a ot tak sobie.

aaa, o widzisz teraz jak przeczytaÂ?am ten fragment to od razu sobie przypomniaÂ?am :-P (he gÂ?upio zabrzmiaÂ?o). Nie no, w takim wypadku na pewno b??dzie jej kontynuacja, musi... w takim momencie przerwali tÂ? scenk??, Â?e teraz to ja nie mam poj??cia jak mogÂ?am jÂ? tak tylko przepuÂ?ci?? ;-)

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2010-04-07, 10:24   

A ja mam proÂ?b??... robimy spoilery to je oznaczamy jakoÂ? sensownie, ja nie czytaÂ?am tomu trzeciego bo nie udaÂ?o mi si?? kupi?? i nie koniecznie chce czyta?? co kto w nim robiÂ? i dlaczego oraz kto si?? pojawiÂ?... a jak ktoÂ? chce czyta?? to Ok ale moÂ?e jednak zostawi?? tÂ? decyzj?? czytajÂ?cym?
Ja cz??sto czytam spoilery, ale lubi?? mie?? moÂ?liwoÂ??? zadecydowania czy chce to akurat zrobi?? czy nie. Podobnie jak w temacie o Potterze, dlaczego poÂ?owa ludzi stwierdziÂ?a, Â?e skoro oni przeczytali wszystkie cz??Â?ci... to kaÂ?dy przeczytaÂ? i walenie spoilerami, kto gdzie umiera... jest po prostu troch?? nie fajne. Spoko nic nowego si?? nie dowiem ale moÂ?e by czasem si?? zastanowi??...

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 21:02   

Panthera, masz racj??. Sama dopiero przeczytaÂ?am pierwszÂ? cz??Â??? i natkn??Â?am si?? wÂ?aÂ?nie na par?? spoiler??w dalszych cz??Â?ci. PozaznaczaÂ?am par?? tych spoiler??w, ale moÂ?e coÂ? jeszcze przegapiÂ?am.

skrzacik 
Wielbiciel Ciemności
skrzacik le?ny

Wysłany: 2010-05-25, 23:25   

Powiem szczerze Â?e po przeczytaniu wszystkich tom??w pierwszy wypadÂ? dla mnie najlepiej.Tak jakby ??wiek pisaÂ? bez weny?Tak mi si?? przynajmniej wydaje. SÂ?dz?? Â?e b??dzie czwarta cz??Â???.
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2010-06-07, 14:21   

Dla wszystkich wielbicieli KÂ?amcy... i ch??tnych do wspierania naszych w konkursie:

Blog Jakuba ??wieka

do dostania opowiadanie i satysfakcja :)

Odpowiedz do tematu