Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:57
Cykl Nocarz
Autor Wiadomość
Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-16, 13:49   

Cytat:
W og??le bod wzgl??dem postaci kobiecych ksiÂ?Â?ka jest straszna. WÂ?aÂ?ciwie mamy tam tylko dwie panie i obie nudne, szablonowe i pozbawione charakteru.

WÂ?aÂ?nie. Straszna kicha z tymi kobiecymi postaciami. Aranea to poraÂ?ka. Nie wiem z jakiej racji zostaÂ?a Lordem. Icta to takie ciepÂ?e kluchy.
Cytat:

A poza tym.... i tak wi??kszoÂ??? ksiÂ?Â?ek o wampirach to bzdury.

:evil:

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-16, 14:03   

Mnie ta seria nie przypadÂ?a jakoÂ? strasznie do gustu... Nie Â?eby byÂ?a zÂ?a, bo jest lepsza niz wi??kszoÂ??? z tego co teraz wychodzi. Ale i Nocarze i Renegaci mnie nie pasujÂ?. Nocarze to ciepÂ?e kluchy, zero profesjonalizmu. A Renegatom za blisko do terroryst??w Â?eby mi si?? spodobali... Poza tym jak juÂ? kiedyÂ? pisaÂ?em nie przepadam z wampirami... Cho?? ch??tnie czytam o nich :-P Jednak za dÂ?ugo w WoDzie graÂ?em wilkoÂ?akiem ;-)

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-01-16, 21:35   

Lamia napisał/a:
Cytat:

A poza tym.... i tak wi??kszoÂ??? ksiÂ?Â?ek o wampirach to bzdury.

:evil:

Lamia?

Kometa: A chcesz Â?omot za tego posta? Dam ci osta zobaczysz, Â?ebyÂ? potem nie byÂ? zdziwiony xD

bizonicatoja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 20:42   

PodobaÂ? mi si?? sam pomysÂ? - wampiry w sÂ?uÂ?bach specjalnych itd. Natomiast straszliwie razi mnie w tej ksiÂ?Â?ce silenie si?? na jakÂ?Â? analiz?? psychologicznÂ?, jakieÂ? rozterki duchowe. By?? moÂ?e rozterki tak, ale spos??b opisu nie. CzytajÂ?c drugÂ? cz??Â??? czuÂ?am si?? troch??, jakbym coÂ? dla Â?rednio rozgarni??tych nastolatk??w czytaÂ?a, wÂ?aÂ?nie przez te opisy cierpie?? i dylemat??w wszelakich. Ale nie mog?? zaprzeczy??, ksiÂ?Â?ki Â?atwo wchodzÂ?, trzeciÂ? cz??Â??? przeczytaÂ?am w 1 dzie??, woÂ?Â?c m??Â?Â? pomiedzy stanowiskami geodezyjnymi do pomiaru :-D

skrzacik 
Wielbiciel Ciemności
skrzacik le?ny

Wysłany: 2010-05-25, 23:12   

To Â?e seria przypadÂ?a mi do gustu wida?? po moim opisie.OczywiÂ?cie podobaÂ?y mi si?? wszystkie cz??Â?ci, ale jak bym miaÂ?a wybiera?? to Renegat. Szczeg??lnie szkolenie...Vesper zabiÂ? mnie swoim humorem i ludzie w pracy dziwnie si?? na mnie patrzyli na przerwie jak Â?miaÂ?am si?? w gÂ?os. Co do Ultora beznadziejna posta?? ,ale w kaÂ?dej ksiÂ?Â?ce jest ktoÂ? taki. Ostatnio przeczytaÂ?am nowÂ? pozycj?? M.kozak "Fiolet" nie wydawanÂ? co prawda przez FS, ale ksiÂ?Â?eczka miÂ?o mnie zaskoczyÂ?a,polecam :-)
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-26, 12:15   

Cytat:
To Â?e seria przypadÂ?a mi do gustu wida?? po moim opisie.

Hehehe.... To najlepszy cytat nie tylko z Renegata, ale caÂ?ego cyklu. Boskie.
SwojÂ? drogÂ?, wcale nie uwaÂ?am, Â?e Nocarz to jakaÂ? wyjÂ?tkowo humorystyczna ksiÂ?Â?ka. TrafiÂ?o si?? kilka mocnych tekst??w, ale tak jakby przypadkiem. Jak dla mnie ksiÂ?Â?ka byÂ?a raczej sztywnawa.
Za to zgadzam sie, Â?e Ultor jest beznadziejny. On i Aranea to jakieÂ? totalne poraÂ?ki charakterologiczne. Nudne i sm??tne.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2010-05-26, 14:25   

Wiecie co, musz?? sie do czegoÂ? przyzna?? ... serie czytaÂ?am jakieÂ? pi razy oko p??Â? roku temu... tz. Nocarza i Renegata...
i dopiero tydzie?? temu zobaczyÂ?am, Â?e do tego jest jeszcze Nikt :mrgreen:

CaÂ?y cykl jest na prawd?? niezÂ?y ... inny od tego co jest na rynku i w tym jego siÂ?a.
Nie jest "komiczny" ale czyta sie go lekko i naprawd?? przyjemnie, z kaÂ?dÂ? strona chcÂ?c wi??cej.

agaos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 09:37   

Mi, osobiÂ?cie, bardzo si?? podoba praktyczne podejÂ?cie p.Kozak, tzn. wampiry sÂ? szybkie, silne itd., wi??c zatrudnijmy je do pracy w sÂ?uÂ?bach specjalnych i niech sÂ?uÂ?Â? i broniÂ?...
A nowa ksiÂ?Â?ka p.Kozak Fiolet doÂ??? zaskakuje, temat "inwazja z kosmosu" juÂ? mocno wytarty jest, a jednak autorce udaÂ?o si?? przedstawi?? go doÂ??? niezwykle, przyznaje, Â?e poczÂ?tkowo po opisie "najeÂ?dÂ?cy" nie wiedziaÂ?am czy Â?mia?? si?? czy pÂ?aka?? ale ostatecznie ksiÂ?Â?ka mnie wciÂ?gn??Â?a i uwaÂ?am, Â?e warto przeczyta??...

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-04, 21:39   

Wrażenia w zasadzie mam podobne jak Kometa. Zdumiała mnie tylko i rozczarowała nieziemsko Aranea. Po Lordzie Renegatów spodziewałam się znacznie więcej. Wg mnie to miała być wyrachowana suka, z intelektem jak brzytwa, bezwzględna i obdarzona niesamowitą charyzmą. A tu co??? Się pytam - jakim cudem tyle czasu ona tymi wampirami dowodziła, hę?
A Vespera nawet lubię - za zasady, którym stara się być wierny. Nie jest to jednak typ faceta, który rzuca kobiety na kolana.
Jednak cykl ma swój klimat i warto przeczytać całość. Jest to typowa literatura akcji osadzona w świecie pogranicza fantasy. Bo tak naprawdę z fantasy mamy tu tylko wampiry. Wampiry, które zorganizowane są w typowo militarne oddziały przechodzące wojskowy trening i posługujące się nowoczesną bronią. Przeprowadzane przez nie działania oparte są na wojskowej strategii. Pomysł jest ciekawy. Ewolucja postaci przez kolejne 3 tomy intrygująca. Czyta się świetnie :-D

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-13, 15:42   

Cykl Nocarz czytałam jakoś przed wakacjami. Wszystkie części hurtem na e-booku. Przeczytałam i o nich zapomniałam. Kupować nie zamierzam bo nie mam zamiaru czytać ich jeszcze raz (tylko wtedy kupuję), ale podobały mi się. Sięgnęłam po nie, ponieważ zawsze mnie ciekawi co może napisać Polak w strefie fantazy i do tego wpleść w polskie realia. Udało się a to już coś. Jest takich parę na rynku.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-11-15, 23:03   

Czytałam i mi się podobało. Może bez euforii i zachwytu, ale dobrze się czyta. Podobają mi się polskie wampiry w oddziałach specjalnych - jako pomysł :-) . Nie mam tak jak Kometa, że mnie Vesper wkurza jakoś specjalnie, nawet go lubię, Nex i Strix coś w sobie mają, jednak brakuje mi w tym cyklu postaci, która by mnie porwała, zafascynowała...
Postacie kobiece to w ogóle tragedia w trzech aktach :evil:
Aranea - Lord Renegatów -phi, ja się pytam jak taka kundzia mogła zostać przywódcą czegokolwiek (przybytku rozkoszy chyba).

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-18, 12:22   

Si?gn??am po pierwsz? cz??? i nie wytrwa?am do ko?ca.. W ogólnie mi si? nie podoba?o. Niby pomys? ciekawy, ale mi styl pisania pani Kozak nie przypad? do gustu. W?tpie ?ebym doko?czy?a czytanie.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 18:10   

No nie wiem... Kolejna cz??? o wampirach wcale mnie nie zach?ca, bo ju? mi si? temat przejad?. Jednak akcja dzieje si? w Polsce to ma jaki? plus. Ciekawie by?oby wyobrazi? sobie Warszaw? i wampiry do tego.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-12-19, 10:38   

Hmmm... ta akurat książka o wampirach niewiele ma wspólnego z tym trendem, który aktualnie zalewa rynek księgarsko-czytelniczy. Nie znajdziesz tu wielkich rozterek seksualno-miłosnych, ani uwielbienia dla rasy. To raczej typowa książka akcji ;-) . Dobrze napisana (jeśli chodzi o warsztat literacki), z kilkoma ciekawymi pomysłami i nieźle skonstruowanymi pod względem psychologicznym postaciami.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 11:46   

No chyba, ?e tak. Je?eli nie ma w niej
Cytat:
wielkich rozterek seksualno-mi?osnych, ani uwielbienia dla rasy
to ch?tnie po ni? kiedy? si?gn?. :-D

Odpowiedz do tematu