Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:57
Zastępy Anielskie
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-04, 21:44   

To z niego twardy zawodnik, ja bym pewnie nie wytrzymaÂ?a. a ksiÂ?Â?k?? tak polecacie, Â?e pewnie sama jÂ? przeczytam - zwÂ?aszcza Â?e bardzo podobaÂ? mi si?? "Siewca wiatru".
ale Kometa - czytajÂ?c Twoje recenzje i bez znajomoÂ?ci "Siewcy wiatru" pewnie si??gn??Â?abym po ksiÂ?Â?k??. Fajnie piszesz.

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-09-04, 22:24   

Ano siedz?? jak na szpilkach :-P MiaÂ?em ksiÂ?Â?k?? juÂ? w r??ku ale nawet do niej nie zaglÂ?daÂ?em :mrgreen: :mrgreen:

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-06, 23:29   

CoÂ? mi si?? wydaje, Â?e dziÂ? w ksi??garni widziaÂ?am wydanie w twardej oprawie. Chyba warto sprawdzi??. I wtedy b??dziesz m??gÂ? przeczyta??.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-09-07, 18:24   

Wybacz?? mu, wybacz?? ;-) Ja sobie teraz czytam Siewc??, pierwszÂ? cz??Â??? Zbieracza mam wypoÂ?yczonÂ? z biblioteki i licz?? na to, Â?e zanim sko??cz?? zdÂ?Â?Â? zakupi?? juÂ? drugÂ? :mrgreen:

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-07, 20:07   

WeszÂ?am dzisiaj do ksi??garni, wzi??Â?am 2 tom Zbieracza do rÂ?k, pomacaÂ?am - na pewno twarda oprawa.. Wczoraj nie byÂ?am tego pewna, bo z daleka zerkaÂ?am. A wi??c juÂ? na pewno jest. I kaÂ?dy moÂ?e czyta?? do woli.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-09-07, 20:36   

Eh by?? to owszem jest, tylko w naszym empiku nie ma. A my si?? upieramy kupowa?? u nas bo raz Â?e sobie obr??t robimy, a dwa ze mamy 25% zniÂ?ki. Dlatego czekamy ;) Nasz empik jest maÂ?y i zawsze dostajemy co lepsze rzeczy jako ostatni albo i wcale.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-08, 11:17   

to w kt??rym EMPIKu wy siedzicie. Par?? lat temu troch?? czasu w Wa-wie sp??dziÂ?em ale pami??tam tylko wielkie EMPIKi :-P

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-09-08, 23:00   

Gobur, na ochocie, a dokÂ?adnie EMPiK Foto, ul. Gr??jecka :-P

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-09, 10:00   

fakt, na takie peryferia si?? nie zapuszczaÂ?em :-P , nast??pnym razem to nadrobi?? :-D

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2010-09-09, 18:04   

Gobur, no no, jakie peryferia:p Metro b??dzie za kilka lat :mrgreen:

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-10, 18:45   

Drugiej części jeszcze nie czytałam, ale po Twoim opisie na pewno nie omieszkam. Zresztą i tak miałam w planach. Wizja lejących się po pyskach aniołów, którą "popełniła" Kossakowska zaspokaja moje perwersyjne upodobania i trafia w zwyrodniałe gusta ;-) . Chyba jednak zacznę od przypomnienia sobie Siewcy, bo czytałam go już ładnych parę lat temu i jednak mało pamiętam. Głównie utkwił mi w pamięci sprzyjający klimat powieści :-P i niestety niewiele więcej. Miło wiedzieć, że zbieracz jest lepszy.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-10-04, 19:48   

Z czystej ciekawo?ci, zach?cona komentarzami, si?gn??am po lektur? Zast?pów. Przeczyta?am ?arna, Siewc? i pierwszy tom Zbieracza. Z tych trzech najbardziej spodoba?y mi si? ?arna Niebios. Krótkie historie, w delikatny sposób ze sob? powi?zane daj?ce pocz?tek wydarze? z Siewcy.
?wiat jaki pokazuje nam Kossakowska jest diametralnie inny od standardowego wyobra?enia Nieba i Piek?a. Dobrzy nie s? do ko?ca dobrzy, a ci ?li nie s? tacy ?li.
W pewnym stopniu sposób przedstawienia mieszka?ców Nieba i G??bi przypomina mi sposób przedstawienia bohaterów w serii "Patroli" ?ukjanienki. Tam te? Ci, którzy stoj? po stronie Jasno?ci, robi? to czego mo?na by spodziewa? si? po przedstawicieli Ciemno?ci - zabijaj?. Tyle tylko, ?e dla" wi?kszego dobra".
Tak i Anio?owie Kossakowskiej nie stroni? d przelewania krwi, a pyzate cherubinki z obrazków okazuj? si? szalonymi bestiami.
I w?a?nie ta inno?? mi si? spodoba?a, odrzucenie stereotypów i pokazanie, ?e Ci do których wielu mieszka?ców Ziemi modli si? z pro?b? o rozwi?zanie swych problemów mog? mie? tak jak oni w?asne i to o wiele powa?niejsze, jak np. ocalenie ?wiata przed Antykreatorem.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-08-27, 18:32   

Jak do tej pory przeczytałam tylko Siewcę Wiatru. Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony interesujące postacie, ciekawy pomysł na akcję, ale czegoś mi zabrakło, miejscami nudziło i wydawało się trochę "rozmemłane". Kossakowska ma niezły styl, w jakiś podobny do stylu Grzędowicza (lecz nie tak dobry jak jego), ale niekoniecznie radzi sobie z opisem walki. Ogólnie czytało się całkiem przyjemnie, ale nie wiem, czy sięgnę po kolejne tomy.

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2011-08-28, 00:03   

Sophie, wiesz, mimo wszystko warto, ponieważ Lidia jest uroczą pisarką i nie pisze wcale źle. Ma swój styl i to ją chyba wyróżnia.

Ilir: byłabym wdzięczna, jakbyś napisał dłuższy post :)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2014-04-22, 11:28   

Moje pierwsze spotkanie z Kossakowską skończyło się kiedyś fiaskiem, a dotyczyło Siewcy Wiatru. Historia mnie nie wciągnęła i nawet jej nie doczytałam. Kiedy to samo spotkało mnie z Piekarą, postanowiłam zmienić podejście do tych autorów i zacząć od chronologii. Z Piekarą się powiodło, Mordi to jeden z moich ulubieńców. Tak samo postanowiłam postąpić z anielskim cyklem Mai. Dorwałam Żarna niebios. I historia się powtórzyła. Coś zaskoczyło i wessało mnie na maksa. Irytować może tylko jedno. Krótkie historie. Kiedy się już w jakąś wciągnęłam, następował przeskok i pojawiali się nowi bohaterowie. Wspólna była tylko sama śmietanka. Czyli 7 archaniołów i kilku upadłych, z Luckiem na czele. Ani aniołowie, ani upadli, ani demony i pomniejsze boskie stworzenia nie mają nic wspólnego z biblijnym ich wyobrażeniem. Bardziej przypominają ludzi. Mają swoje wady i przywary, a przede wszystkim tajemnicę, która ich łączy w imię wyższego dobra. Kto widział ćpające anioły, nie wspominając o tym czym tacy mogą się naćpać. Tak same Królestwo i Głębia. Bardziej przypominają ziemię niż pierwowzór. A anielska biurokracja jest taka sama jak ziemska. System zdrowia ma wiele wspólnego z polskim NFZ-em. Język jakim się posługują to czasami prawdziwy majstersztyk. Dowciapne dialogi są atutem tej książki, choć nazwanie Lucka – Lampką w ogóle mi nie podeszło, pewnie przez przygody Eulampii Romanowej zwanej pieszczotliwie przez przyjaciół Lampką. Ale reszta jak najbardziej: Zaginiony Chłopiec, Lilith, Anioł Zagłady, Burza Gradowa, a przede wszystkim Dżibril (świetne zdrobnienie). Poziom poszczególnych opowiadań też jest różny. Zależy od czasu w jakim dzieje się akcja. Czym dalej w przeszłość tym opowiadania są mroczniejsze. Z koeli te teraźniejsze to prawie groteska. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu