Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia Achaja
Autor Wiadomość
atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 18:32   

Na Achaje poluj?? juÂ? drugi miesiÂ?c w bibliotece i niestety nie mog?? natrafi?? na 1 tom :-| Wasze opinie nakr??ciÂ?y mnie na przeczytanie tej ksiÂ?Â?ki.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-06-12, 21:03   

To dobrze, bo ksiÂ?Â?ka naprawd?? warta przeczytania.I gorÂ?co ja polecam. Nie wszystkie ksiÂ?Â?ki przypadajÂ? mi do gustu, ale ta przypadÂ?a. Tak Â?e czytaj Achaj??, czytaj.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-06-19, 10:02   

Drugi tom za mną. Całkiem przyzwoity. Dobrze, bo było mniej rozdziałów z Meredithem, Zaanem i Siriusem. Gorzej, bo Ziemiański ma styl Sienkiewicza: długie opisy, a także duuużo przemyśleń bohaterów, dodać do tego miejscowe lanie wody i wychodzi takie coś jak "Achaja". Ale co tam, kolejny tom na pewno przeczytam.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-06-19, 10:23   

I dobrze - jak si?? zacz??Â?o, to trzeba sko??czy?? :-) . A ten cykl na pewno warto sko??czy??, a nawet przeczyta?? kilka razy, tak jak ja zrobiÂ?am. Z tym, Â?e mam swoje ulubione fragmenty i do nich lubi?? wraca?? najcz??Â?ciej.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-06-24, 17:32   

Tom trzeci za mną. Pomimo tego, że irytował mnie strasznie, podobał mi się. (Irytacja pojawiła się dopiero w drugiej połowie, razem z rozwojem całej akcji.) Poza tym Ziemiański pisze stylem Sienkiewicza. To mnie trochę denerwuję, nie przepadam za długimi opisami rozwlekaniem akcji. Tak jak poprzednio, pojawiał się humor. Ciekawe też były nawiązania do wydarzeń z naszej prawdziwej przeszłości i literatury (no wiecie, skojarzenia do Kopernika, Romka i Julki). No cóż, drugi raz "Achai" raczej nie przeczytam, ale nie żałuję czasu nad nią spędzonego.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-06-26, 14:28   

Sophie napisał/a:
No cóż, drugi raz "Achai" raczej nie przeczytam, ale nie żałuję czasu nad nią spędzonego.

A ja wręcz przeciwnie. Seria ta należy do moich ulubionych (z kilku). Jak nie mam co czytać a mnie "ssie" wtedy po nią sięgam. Może dla tego, że "kocham" styl sienkiewiczowski nie tylko w pisarstwie ale i malarstwie choć tam nosi inne imię.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-06-26, 15:05   

hlukaszuk napisał/a:
Sophie napisaÂ?/a:
No c??Â?, drugi raz "Achai" raczej nie przeczytam, ale nie Â?aÂ?uj?? czasu nad niÂ? sp??dzonego.

A ja wr??cz przeciwnie. Seria ta naleÂ?y do moich ulubionych (z kilku).

Ja r??wnieÂ? wracam do Achaii od czasu do czasu. Nie przeszkadzajÂ? mi opisy, denerwujÂ? mnie natomiast niepoko??czone albo nierozwini??te wÂ?tki. CaÂ?a seria teÂ? jakby troch?? niedoko??czona. CoÂ? mi si?? obiÂ?o o uszy, Â?e ma wyjÂ??? jeszcze 4 tom, ale dawno straciÂ?em juÂ? nadziej?? :-(

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-27, 17:41   

Ja tak?e przeczyta?am ju? 3 tomy. Podoba?o mi si? ?rednio, mo?e dlatego, ?e od jakiego? czasu wsz?dzie doszukuj? si? romantyki, a "Achaja", jak zauwa?y?a Sophie, jest napisana stylem a`la Sienkiewicz, czyli walka, d?uga?ne opisy, które skutecznie wybija?y mnie z toru akcji, lekko wznios?e fragmenty.
Dla mnie to ksi??ka na jeden raz, ale cieszy mnie, ?e polski pisarz móg? stworzy? co? tak przemy?lanego i porz?dnego.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-09-24, 23:28   

Może nie tyle ma wyjść czwarty tom, co nowa saga, ale jak szukam informacji to ani widu ani słychu.

Trylogia oczywiście mi się bardzo podobała. Z miejsca polubiłam styl autora. Nie sądzę,żeby opisy były tak znowu przesadzone. Można było się zorientować w fabule. Jedyne co mnie zdenerwowało do stosunek uczuciowy Achai do Biafary i końcówka.

Spoiler:

Ludzie, dziewczyna tyle przeszła i bez godności tak ją ze świata zabrać !! :evil:

Niech mi dają tu jakąś piękną kontynuację, a nie się mizdrzą :lol:

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-09-24, 23:34   

Ja nie wiem co ty chcesz od Biafry xD Lepiej się go nie czepiaj, bo o ile cała trylogia jest dla mnie po prostu dobra, to postać Biafry jest dla mnie zajebista. I nie przyjmuje do wiadomości żadnych argumentów przeciw temu twierdzeniu xD

Spoiler:

Co do zakończenia, to ja uważam je za jedyną rzecz taką typowo życiową w tych książkach. Oczywiście że było mi trochu przykro i w ogóle, ale generalnie uważam je za... hym... właściwe.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2011-09-25, 19:34   

Blair, uważaj na prawdę. Kometa Biafry, będzie broniła swą piersią, niczym lwica swe potomstwo!

Kometa: Ja ci tu zaraz dam i to nie za Biafrę, a za jednozdaniowy post!

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-10-23, 22:17   

Ja zakończenie uważałabym za właściwe, gdyby była kontunuacja! :-P
Co do Biafry - spokojnie nie zabiorę ci go Kometo, może czasem tylko pożyczę :-P
Ogólnie jest w porządku, ale bardzo denerwowało mnie zakończenie.
Cały czas walczył do końca o władzę. Zachowywał się tak, jakby tylko to było dla niego ważne, a ja w końcu zwątpiłam w niego, za co się wstydzę :oops:

Nie musisz się o mnie martwić Ilirze, ostatnio samodzielnie wzięłam się za kopanie schroniu przeciwKometowego XD

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-12-12, 23:51   

W swej głupocie wypożyczyłam z biblioteki tylko pierwszy tom (obawiałam się, że może mi się nie spodobać). Teraz żałuje, bo książka jest świetna i wciągająca.
Nie było momentów nudniejszych i dla mnie mniej ciekawych.
Jak tylko będę mogła przeczytam dwie kolejne części.

Neria
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-06, 19:37   

A ja poluję na nowe wydanie Achai (choć to pierwsze miało piękne obrazki, mam nadzieje że drugie również), coby ją sobie na półeczce postawić. Pamiętam, że pierwszy raz przeczytałam ją w podstawówce, i do teraz jest na liście moich naj :3

Spoiler:

Jeśli o mnie chodzi, zakończenie aż nazbyt proste. Co nie zmienia faktu, że w trzecim tomie, zaraz po bitwie, gdy Achajka tuli bodajże psiaka (niepamiętam, czytałam to parę lat temu) jest piękny uzewnętrzniający opis z którym się głęboko utorzsamiam

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-02-07, 14:40   

Chcieliśmy kontynuacji Achai no to mamy:

http://fabrykaslow.com.pl...id=638#searchkk

Na stronie jest fragment z książki jeszcze przed korektą i bardzo długi wiec go tu nie wrzucałam. Dobre czy nie na pewno kupię.

A tak ma wyglądać okładka:

http://darkcrayon.blogspo...ilustracja.html

Pomyłka nie okładka a ilustracja.

Odpowiedz do tematu