Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia Achaja
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2010-12-11, 00:28   

Ja lubi? jego ksi??ki bo kiedy je czytam to czuje ?e autor pisa? je przede wszystkim dla siebie, dobrze si? przy tym bawi?c. Oczywi?cie ?e szlag mnie trafia? na jego wyobra?enie kobiety silnej i wyzwolonej, ale? ile mog? czyta? z drugiej strony o samotnych intelektualistkach, czy rozchwytywanych karierowiczkach, które nie maj? czasu na romanse lub maj? ich tyle ?e same si? gubi?, czy wreszcie o dziewiczych, niewinnych nastolatkach wzdychaj?cych do swego nieprzyzwoicie cudownego ch?opaka. To prawda ?e posta? Achai czy jej kole?anek przyprawia?a mnie o pasj?, ale by?o z nimi tyle momentów akcji i tle zabawnych styuacji ?e naprawd? zbyt d?ugo si? nad tym nie zastanawia?am tylko lecia?am z lektur? dalej.

Poza tym kocham te ksi??ki za Biafr? ;) jest bezb??dny xD

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

variola 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-11, 11:19   

a mi Achaja bardzo si? podoba?a wszystkie cz??ci s? ciekawe. Koniecznie trzeba przyzna?, ?e zaskakuj?ce i dobrze napisane (bez grafoma?stwa). Historia jest niezwykle wci?gaj?ca i zadziwia nag?ymi i wartkimi zmianami akcji. Polecam je?li kto? lubi Fantazy a do?? ma romansów i przewidywalnej fabu?y.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-12-11, 19:31   

Gobur napisał/a:
wiecie, trochę mnie dziwi że tak się zachwycacie. Mnie się podobała pomimo różnych bagów, szczególnie z zakresu wojskowości, ale jestem facetem. A przedstawienie większości kobiet jest tam takie że zawsze wydawało mi się iż większość pań będzie zgrzytało zębami i toczyło pianę z ust. :-P

Jako kobieta żadnych bagów nie dostrzegłam. Dlaczego? Bo nie mam pojęcia o wojsku. Jak tłumaczyłam Nadworną to nie wiedziałam jak wojsko dogania wroga żeby połączyć się z sojusznikiem - czy na wprost czy na przełaj - bo w słowniku to to samo. Pewnie te bagi tak mi się podobały. Jak formowały szyk, jak wchodziły klinem, jak robiły jeża itp. Mi to się kojarzyło z Helladą i Rzymem. A że lubię historię więc dla książki duży plus.
Po drugie. Nigdy nie chciałam być księżniczką a rycerze (samotnym, bez księżniczki na karku). Więc Achaja, jako "upadła" księżniczka dająca wciry wszystkim na około bardzo mi się podobała. A że wiecznie goła i pijana. Hm.. Wcale nie przeszkadza a dodaje smaczku. Bo cóż z takiego Don Kichota (nie znam pisowni) co to by walczył z wiatrakami ale ślubów czystości przestrzegał. Nie, taki typ rycerza to nie dla mnie. Ale szermierz natchniony to poezja.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-11, 19:44   

szermierz natchniony to kolejny bug, autor chyba obejrza? film o Miyamoto Musashi (bo jakby przeczyta? jego "Ksi?g? Pi?ciu Pier?cieni - Go Rin No Sho to by takich bzdur nie pisa?) i go ponios?o. Mo?e nie przeszkadza to jako? bardzo, sporo ludzi albo na to nie zwróci uwagi, albo zignoruje, ale mo?na by by?o przed pisaniem ksi??ki co? o tym przeczyta?. To samo z militariami. Autor przeczyta? o strukturze armii greckiej, macedo?skiej i rzymskiej, ale jak zacz?? opisywa? jak to dzia?a to si? zupe?nie pogubi?. Ale skoro wam sie to podoba to nie jest tak ?lem bo nie ka?dy musi zaliczy? moje zaj?cia :mrgreen:

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-12-11, 19:47   

Gobur napisał/a:
Ale skoro wam się to podoba to nie jest tak źle bo nie każdy musi zaliczyć moje zajęcia :mrgreen:

I całe szczęście bo na pewno bym oblała.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2010-12-13, 07:01   

A mi w Achai brakuje 4 tomu, który by zgrabnie po??czy? wszystkie rozwini?te i niezako?czone w?tki. Seria wygl?da tak, jakby w pewnym momencie znudzi?a si? autorowi, b?d? jakby znalaz? sobie ciekawsze zaj?cie :-D . A szkoda.

Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-12, 18:09   

Mam nadzieje ?e autorowi zechce si? jeszcze kiedy? wróci? do tej postaci. Ciekawe jakby wygl?da?o ?ycie Achai po powrocie do ?ycia po 200-300latach. Chocia? du?ych zmian by nie by?o, ludzko?? zawsze prowadzi jakie? wojny wi?c wyszkolonej najemniczce nigdy pracy by nie zabrak?o.

variola 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-21, 14:25   

najnowsze info:

Fabryka S?ów
Jest potwierdzenie informacji z pi?tku! Andrzej Ziemia?ski Achaja cz??? 1, 2, 3... I? ...I ju? wiadomo, ?e to nie koniec! Jeden z najs?ynniejszych cyklu w polskiej fantastyce dojrza? do kontynuacji. Laureat najwa?niejszych nagród polskiej fantastyki powraca!

Achaja 4, 5 i 6! Ju? niebawem :) Rozros?a si? ta trylogia :P

ale fajnie ciekawe co nowego wymy?l? dla Alchajki czy odrodzi si? w dzisiejszych czasach albo w przysz?o?ci??? Nie mog? si? doczeka?

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-03-21, 14:53   

A więc jednak wątek wirusa powróci. Zawsze mnie intrygowały przebłyski jakie wywoływał wirus w umyśle maga. Achaja w nieskończenie wielu wcieleniach. Nie wiem czy to będą dobre historie ale niedokończony wątek w końcu powróci. I czy Achaja znów trafi na takiego Biafrę.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-03-21, 16:59   

hlukaszuk napisał/a:
I czy Achaja znów trafi na takiego Biafr?.

O nie, Biafra by? jedyny w swoim rodzaju. Mnie osobi?cie b?dzie go bardzo brakowa?, by? moim ulubie?cem je?li chodzi o te ksi??ki i bez niego to ju? nie b?dzie to samo. Ale generalnie bardzo si? ciesz? z powrotu do Achai, pami?tam jak dobrze si? bawi?am przy tych ksi??kach. Pytanie tylko brzmi, czy te kolejne b?d? tak dobre jak trzy pierwsze.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-03-22, 06:20   

Kometa napisał/a:
Pytanie tylko brzmi, czy te kolejne b?d? tak dobre jak trzy pierwsze.

Dobre pytanie! Miejmy nadzieje, ?e Ziemia?ski stanie na wysoko?ci zadania, a nie chce tylko nabi? sobie kabz?. Bo rzeczywi?cie wiele niedoko?czonych w?tków a? si? prosi o sfinalizowanie, mo?na bazuj?c na nich napisa? ca?kiem zgrabny 4 tom. Jak b?dzie - zobaczymy, czekam niecierpliwie.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-03-22, 17:34   

Musz? przyzna?, ?e i ja czekam z niecierpliwo?ci?. I bardzo mnie ciekawi w jakich czasach b?dzie umiejscowiona akcja. Mam nadzieje, ?e "Achaja", to b?dzie o Achai, a nie o jaki? nowych bohaterach. Ale jak nie b?dzie Biafry to ju? nie to. Chyba, ?e powstanie posta? kogo? do niego podobnego.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-04-14, 21:07   

Ciekawe, jak szybko się ukarze. Myślę, że nie powinniśmy zbyt długo czekać. Fabryka wznowiła w całkiem nowej szacie graficznej Achaję. Może jak skończy całe wznowienie, przynajmniej padnie jakiś termin. Nowe okładki są bardzie nachalne, powodują większe emocje. Biją po oczach. Ale czy są lepsze od starych. Chyba tak. Chociaż nie do końca jestem przekonana.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-06-11, 20:43   

Przeczytałam pierwszy tom. I pomimo wszystko bardzo pozytywnie. Świetnie przedstawiony świat, gdzieniegdzie humor i całość składa się do kupy. Miejscami trochę zbyt wyraziście przedstawione sytuacje, ale oto właśnie chodziło. Trochę dłużyły mi się wszystkie fragmenty z Zaanem, jednak nie aż tak bardzo by zmienić moje spojrzenie na "Achaję". Tom drugi na pewno przeczytam, mam nadzieję, że niedługo. :-P

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-06-11, 20:43   

Przeczytałam pierwszy tom. I pomimo wszystko bardzo pozytywnie. Świetnie przedstawiony świat, gdzieniegdzie humor i całość składa się do kupy. Miejscami trochę zbyt wyraziście przedstawione sytuacje, ale oto właśnie chodziło. Trochę dłużyły mi się wszystkie fragmenty z Zaanem, jednak nie aż tak bardzo by zmienić moje spojrzenie na "Achaję". Tom drugi na pewno przeczytam, mam nadzieję, że niedługo. :-P

EDIT:
Drugi tom za mną. Całkiem przyzwoity. Dobrze, bo było mniej rozdziałów z Meredithem, Zaanem i Siriusem. Gorzej, bo Ziemiański ma styl Sienkiewicza: długie opisy, a także duuużo przemyśleń bohaterów, dodać do tego miejscowe lanie wody i wychodzi takie coś jak "Achaja". Ale co tam, kolejny tom na pewno przeczytam.

EDIT:
Tom trzeci za mną. Pomimo tego, że irytował mnie strasznie, podobał mi się. (Irytacja pojawiła się dopiero w drugiej połowie, razem z rozwojem całej akcji.) Poza tym Ziemiański pisze stylem Sienkiewicza. To mnie trochę denerwuję, nie przepadam za długimi opisami rozwlekaniem akcji. Tak jak poprzednio, pojawiał się humor. Ciekawe też były nawiązania do wydarzeń z naszej prawdziwej przeszłości i literatury (no wiecie, skojarzenia do Kopernika, Romka i Julki). No cóż, drugi raz "Achai" raczej nie przeczytam, ale nie żałuję czasu nad nią spędzonego.

Odpowiedz do tematu