Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:54
Wrota
Autor Wiadomość
wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-03, 21:58   Wrota

Czytając tę książkę (pierwszy tom) w pociągu wzbudzałam niezdrowe zainteresowanie pasażerów :mrgreen: chichocząc iście szatańsko. Obawiam się, że część z nich miała pewne wątpliwości co do poczytalności mojej osoby, a część podejrzewała o odurzenie jakimiś środkami, tudzież przypadłość zwaną pomrocznością jasną.
Balsam dla duszy nie książka. Powinni ją przepisywać zamiast antydepresantów. I ja też chcem takiego faworyta!!!!! Mózgojadka też mogiem mieć. Kocham go. Głównie za zestawienie kolorystyki paskuda (różowy jest :-P ) ze sposobem żywienia (wysysa mózgi :-P ), przepity głos i wygłaszane komentarze.
Bohaterką jest królewna Salianka - dziewczę młode i do chwili rozpoczęcia książki w zasadzie bezrozumne. Świadomość królewna zyskuje po śmierci ojca, kiedy jako jego następczyni zostaje kolejną strażniczką Wrót (a Wrota prowadzą do piekieł :-P ) . Co prawda Salianka początkowo skupia się głównie na napawaniu się pozyskaną osobowością, kontemplowaniu świata i ukrywaniu się przed piorunami, jednak niedługo. Jej "ambitne" plany przerywa bohaterska akcja księcia Gawarka, młodzieńca spragnionego chwały i podziwu. I robi się ciekawie... I wesoło :-P .
Chcę trzeci tom!!!!

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-03, 22:06   

Milena Wójtowicz ma stron? na facebooku.
Jej nius z wtorku - zacz??a pisa? Wrota 3.
ale ja lubi? te? jej "Podatek"
A sporo jej opowiada? jest dost?pnych na jej oficjalnej stronie - http://www.wojtowicz.s-f.org.pl/opowiadania.html

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-03, 22:13   

No właśnie.... Zaczęła... A zanim skończy i wydadzą... Może by się kujnąć jakimś wrzecionem? Człowiek się wyśpi, a jak się ocknie (opcja z przystojnym i bohaterskim księciem mile widziana, byleby był inteligentny i z odpowiednim poczuciem humoru), to wszystkie interesujące serie będą wydane do końca i cichutko będą czekać na przeczytanie przy z deczka zakurzonym łóżku.
Muszę to rozważyć...

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-03, 22:22   

Kiedy wysz?y Wrota, co par? dni sprawdza?am na stronie autorki kiedy b?d? nast?pne, jakie ma plany itp. A? w ko?cu prawie przesta?am sprawdza?, bo ona zaj??a si? chyba g?ównie opowiadaniami i t?umaczeniami.
Wi?c teraz si? ciesz?, ?e w w ogóle zacz??a - a do nas to trafi - ho ho, nie wiadomo kiedy.
A wrzeciono i ksi??? - to nie taki z?y pomys?, byle to nie by? Gawarek.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-03, 22:27   

:shock: Bosze!!! Chroń przed Gawarkiem!!!! Dorota, Ty to potrafisz człowieka zestresować :shock:

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-09-21, 09:11   

Jestem złaaaaaaaa! Wściekła! I w ogóle do dupy!!! Ale o tym za chwilę :-P

Otóż jestem po lekturze pierwszego tomu i jakby nie patrzył, jako antydepresant nadaje się idealnie. Podobało mi się w tej powieści wszystko - oryginalni bohaterowie i fabuła, brak utartych schematów, szybka akcja i cudowny sposób napisania książki. Naprawdę, jeśli ktoś sobie życzy to pewnie znajdzie coś, do czego można się przyczepić, nieściosłości, zarzuty odnośnie kiepskiego humoru, czy co tam jeszcze przyjdzie komuś do głowy. Ja się tylko pytam, po co tak poważnie? Kiedy czytanie tego to taka przyjemność ;-) Jest lekko, zabawnie i ciekawie.
Spoiler:

Tylko nie mogę babie [autorce] wybaczyć, że uśmierciła mi Virvena :cry: Bardzo podobał mi się duet, jaki tworzył z Salianką, a czasem i z psem (bez skojarzeń). Mam wrażenie, że bez Ulka/Gawarka i Virvena, mimo wielu innych świetnych bohaterów, dla mnie to już po prostu nie będzie to samo... No i bez Wrót w łepetynce... Gawarek miał swój urok, taki bufonowaty książę, niepewny co jest dobre, a co złe (a raczej nie chcący nad tym głębiej pomyśleć), ale jego dialogi z Salianką wywoływały u mnie banana na twarzy.

Zabieram się do czytania drugiej częśći, a jeśli chodzi o 3, to raczej nie mam nadziei. "Podatek" też jest podobno dość słaby, więc nie wiem, może przeczytam z ciekawości.

Odpowiedz do tematu