Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
A gdyby była ekranizacja...
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-04-29, 13:51   A gdyby była ekranizacja...

Nasza ulubiona (a przynajmniej mam taką nadzieję xD) zabawa w dobieranie aktorów na wypadek ewentualnej ekranizacji. Myślałam czy nie podnieść poziomu trudności i nie wymagać od was przebierania w naszych rodzimych, polskich aktorach, ale świadoma porażki zarzuciłam ten pomysł.

No to jak? jakie są wasze typy do obsadzenia głównej trójki?

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-04-29, 14:28   

No dobra, ja zacznę. Wpisałam w Google Grafika hasło "Miron" i oto co mi wyskoczyło: http://twoje-seriale.pl/w...10/10/miron.jpg Facet nazywa się Marcin Krajewski i grał w polskich serialach typu "Pierwsza miłość". Podrasować go, przefarbować na czerń, zmienić spojrzenie na twardsze i proszę bardzo (za stronę aktorską nie odpowiadam, nigdy go nigdzie na oczy nie widziałam, ponieważ poziom aktorski oraz fabuła polskich seriali mnie odrzucają).
Nie jestem fanką takich tematów, zwłaszcza, gdy światło dzienne ujrzał dopiero pierwszy tom. Nie znamy jeszcze bohaterów na tyle coby nadać mu jakiś konkretniejszy wygląd, w każdym razie ja tak mam. Ot, segregacja ze względu na kolor włosów i szczękę.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-29, 18:44   

Ja już obstawiałam, mam taki tajny folder zatytułowany "pierzaści chłopcy", gdzie zbieram zdjęcia inspirujące i przydatne do robienia opisów, zwykle na 1 postać składa się wygląd kilku osób ;) Miałam od zawsze 2 typy jeśli idzie o Mirona. Ale niestety Andy nie żyje a Cornell się postarzał, nie mają dla mnie litości, ale powiedzcie same, czy to nie byłaby piękna wersja naszego diabła?

http://www.worleygig.com/..._cornell_99.jpg
i
http://p2.filmtok.pl/p2.f...7b1009ae53c.jpg

Za to Joshua, ech, zawsze widziałam go jak młodą wersję Aleksandra Skarsgaarda
http://skarsgardfans.com/..._true_blood.jpg
A że i on zmężniał ostatnio i stracił ciut chłopięcości (choć nadal jest boski ;))
proponuję Matthew: Ciut rozjaśnić włoski i szkła kontaktowe założyć... Ma ten chłopięcy, nieśmiały urok, zwłaszcza na tym zdjęciu:
http://shechive.files.wor...jpg?w=500&h=375

Największym wyzwaniem była by chyba jednak Dora, Kogo widzicie w jej roli? Bo ja miałabym cholerny kłopot z obsadą w tym wypadku, chyba tylko w Coco widzę jakiś rys podobieństwa
http://www.bemodels.pl/pu...df3f174489a.jpg

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-04-29, 18:51   

Chłopcy na tip top, ale Dora mogła by być ciekawsza. Niby pasuje, ale trochę mi brakuje na twarzy charakterku.
Ja się zastanawiałam nad Zakościelnym (lub kimś w jego typie) w roli Mirona. ale Joshui nie umiem sobie wyobrazić. Blondyn , i na luzie, i uduchowiony i piękny - trudna sprawa.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-29, 19:08   

Zobaczymy po kolejnych tomach, mam nadzieję, że im więcej danych tym lepiej się w głowie kształty ułożą ;) A z Dorą to naprawdę wyzwanie

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-30, 07:27   

Wyzwanie stanowi nie tylko Dora jeśli brać pod uwagę polskich aktorów. Bez urazy Dorotko, ale nie cierpię Zakościelnego. Ja w ogóle mało kogo cierpię plejady gwiazd polskich seriali. Nie mogę patrzeć na umiejętności aktorskie , a raczej ich brak, występujących tam ludzi (oczywiście z pewnymi wyjątkami). Nie widzę nikogo do roli Dory, Mirona i Joshui. Może to i dobrze. Nie umiemy kręcić filmów. Po co psuć książkę. Co z tego, że Żebrowski jako Wiedźmin był świetny skoro reszta to niewypał, totalna klapa itd itp.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-30, 07:39   

To prawda, Hluk, zabawa ma sens jeśli karkołomnie zakładamy wielką, jeśli nie hollywoodzką prodakszyn to choć europejską. U nas pustka i bida, a kolejnego gniota w stylu ekranizacji Wiedźmina widzowie by nie znieśli, a przecież te kilka lat temu poziom naszego kina był i tak lepszy niż teraz. PO Kacu Wawa i Wyjeździe integracyjnym nie odważyłabym się podpisać żadnej umowy z polskim producentem. Inna rzecz, że w fantastyce jednak trochę efektów być musi, a u nas z tym kiepsko. Już widzę naniesione kule energii i Joshuę w kostiumie z plastiku, świecącego odbitą jarzeniówką, albo dziwnym światłem naniesionym w poprodukcji.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-05-04, 18:40   

Ostatnio trochę polskie seriale oglądałam i mogłam aktorów podziwiać.

Może ktoś z nich by pasowało :-)

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-05-04, 19:09   

Ten młody czerniawy, nie pamiętam jak go zwą, ten co go D. na przedostatnim zdjęciu wstawiła, to już nawet jakiegoś diaboła grał - w sztuce chyba jakowejś i nawet mu to nieźle wychodziło, z tego co pamiętam - w sensie klimatu oddawanego na pysku, szachrajstwa w gałkach ocznych i wyrachowania swoistego.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-05-04, 19:22   

o dzizas, byle nie Krawczyk, to drewno jakich mało! To już z polskich niechby i Sambor Czarnota był, widziałam go w teatrze i ma tą iskrę bożą ;D Ale serio, nuda na tym naszym podwórku aktorskim :-/

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-05-04, 19:53   

Szkoda, że nasz "lew salonowy" ma już 5 krzyżyk za sobą i nigdy nie była aktorką.

Ta Pani gra obecnie policjantkę w serialu, ale czy sprostała by roli Dory:

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-05-04, 19:56   

No tyż mówię, że raz mu wychodziło (o ile to o niego chodzi) i to dawno temu (może w szkole jeszcze był?), a czy co jeszcze robił to nie wiem, bo ja jestem atelewizyjna.
Zakościelnym stanowczo mówię nie, a ogólnie rzecz biorąc mówię nie wszelkim pomysłom na polską ekranizację.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-05-04, 19:57   

duży plus za włosy, mają naprawdę śliczny odcień i jeśli farbowane, to super naturalnie dobrany odcień, szkoda tylko, że ona jest strasznie malutka, taka z metra cięta ;) a tu 180 to nie przelewki!

Wiedźmo, z moim szczęściem Mirona grałby Karolak, Joshuę Szyc a Dorę laska która grała Helę w opałach (nie pamiętam nazwiska)więc zgadzam się z tobą - nie polskim ekranizacjom

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-05-04, 20:04   

Buehehe Karolak mię rozbawił.... Sam sex i machiaveliczny urok.
Izia Scorupco - ha diva nad divy, parszywa lelija, omdlewająca w słońcu południa hehehe
A Szyca to już całkiem nie skomentuję, bo jakby nie ma co...

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-05-04, 20:15   

wiedźma z bagna napisał/a:
Buehehe Karolak mię rozbawił.... Sam sex i machiaveliczny urok.
Izia Scorupco - ha diva nad divy, parszywa lelija, omdlewająca w słońcu południa hehehe
A Szyca to już całkiem nie skomentuję, bo jakby nie ma co...

Nie Iza Scorupco, a Anna Guzik, sprawdziłam ;) Taki serial był, Hela w opałach, Guzik grała Helę ona jest taka postawna babka o nazwijmy to rustykalnej, słowiańskiej urodzie ;)

Odpowiedz do tematu