Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żamłoda
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-04-26, 22:31   Żamłoda

No dobrze, musiałam. Nie wiem czy to moja wrodzona słabość do prokuratorów, czy jakieś kolejne głęboko skrywane zboczenie, zabijcie mnie no, ale nie mogę się od faceta odczepić.

Generalnie, rozmaicie skrzywione postaci zawsze mnie intrygowały i fascynowały. Im więcej mają tych złych, ale jakże typowo ludzkich cech, tym bardziej ja będę z uwagą śledzić ich poczynania.

Żamłoda to bez dwóch zdań menda i ćwok, nie zamierzam podważać tej kwestii, ale żyć mi nie daje fakt, że nie wiem skąd mu się to bierze. Już tak mam że do tego typu spraw dorabiam sobie ideologię i po prostu nie wierze w to że ktoś jest zły czy głupi, bo się taki urodził. Coś gdzieś musiało pójść nie tak, a Żamłoda w tej kwestii daje duże pole do popisu. To nie jest typowy czarny charakter, lubujący się w sadyzmie i z premedytacją krzywdzący innych. On się zawziął na jedną konkretna osobę, gdzie to zawzięcie miało podłoże w jego kompleksach i lękach, oraz niemożności zrozumienie jednostki odmiennej. Przecież to jest piękne! Takie prawdziwe i ludzkie! Szczerze mówiąc ten wątek zajął mnie bardziej niż jakiekolwiek inne relacje głównej bohaterki z postaciami o ileż sympatyczniejszymi i ogólnie fajniejszymi.

Trochę mi smutno, że wątek został zakończony. Ja osobiście byłam zafascynowana.

Albo po prostu serio mam niezdrową słabość do wszelkiej maści popaprańców, życiowych nieudaczników, ludzi mściwych i zazdrosnych, o poglądach radykalnych... >.>

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-26, 22:41   

Karo, zatkało mnie ;) Żamłoda ma fankę, u la la! Aż zaczęły mi się tryby w głowie przesuwać, czy by mu jakiejś małej historyjki nie napisać, specjalnie dla ciebie. Ale świetnie go ujęłaś, właśnie tak go widzę. Poza tym, nie zapominajmy, Dora podejrzewa że on sam jest jakimś pociotkiem wiedźmy, ale na tyle dalekim, że nie ma o tym pojęcia, ale czuje coś, czego nie rozumie... Masa ludzi reaguje agresją na sytuacje, których nie rozumie, albo w których czuje się niezręcznie. A że menda to nic, to taki typ polskiego urzędnika, co w twarz ci nie powie "ty ch..." ale zacznie za plecami paragrafy na ciebie zbierać.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-04-26, 23:00   

Jada napisał/a:
Żamłoda ma fankę, u la la!

Tak, wiem, jestem trzepnięta xD

Jada napisał/a:
Aż zaczęły mi się tryby w głowie przesuwać, czy by mu jakiejś małej historyjki nie napisać, specjalnie dla ciebie.

O! Nie pogardzę, bardzo chętnie :)

Jada napisał/a:
Poza tym, nie zapominajmy, Dora podejrzewa że on sam jest jakimś pociotkiem wiedźmy, ale na tyle dalekim, że nie ma o tym pojęcia, ale czuje coś, czego nie rozumie... Masa ludzi reaguje agresją na sytuacje, których nie rozumie, albo w których czuje się niezręcznie. A że menda to nic, to taki typ polskiego urzędnika, co w twarz ci nie powie "ty ch..." ale zacznie za plecami paragrafy na ciebie zbierać.

Mnie tam nie musisz tego tłumaczyć, się wczułam xD Ale serio, uważam ten wątek za wyjątkowo udany.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Odpowiedz do tematu