Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia Zimnego Ognia
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-04-21, 20:03   Trylogia Zimnego Ognia

Ukazała się w tych dniach nowa książka C.S. Friedman "Uczta dusz"
A mnie przypomniała się inna jej trylogia -Zimnego Ognia

Trylogia Zimnego Ognia to najbardziej znana z powieści autorki, wielowątkowa saga, podejmująca tematykę odkupienia, problemu odpowiedzialności człowieka i ludzkości za dawne winy. Fabuła koncentruje się wokół historii ludzkiej kolonii na planecie Ernie, na której istnieje aktywna forma energii znana...
Na dalekiej północy budzi się pradawne zło. Demoniczni wysłannicy Władcy Ciemności przybywają do krain zamieszkanych przez ludzi, niosąc śmierć i przerażenie. Nadchodzi czas mroku, czas wojny, czas bohaterów...

Rewelacyjna kontynuacja Świtu Czarnego Słońca.
Usiłując odnaleźć i zniszczyć źródło zrodzonego z fae zła, które gwałtownie umacnia swe panowanie nad światem zwanym Erną, Damien Vyrce, kapłan-wojownik, odnowił niebezpieczne przymierze z Geraldem Tarrantem, nieśmiertelnym czarodziejem zwanym Łowcą. Wraz z Hesseth, kobietą z tubylczego plemienia Rakhów, podejmują niebezpieczną podróż przez ocean na wschodni kontynent Erny...

Już od przeszło tysiąca lat ludzie na Ernie z trudem współistnieją z fae - zdradziecką siłą natury, która żywi się ludzką psychiką. Adepci i czarodzieje, korzystający z mocy fae, nieświadomie sprawiają, że demoniczne stwory rosną w siłę i to bardzo szybko. Teraz jeden demonów Iezu imieniem Calesta, wypowiada wojnę całej ludzkości. Tylko Damien Vryce, kapłan-wojownik jedynego Boga, oraz jego dziwny sprzymierzeniec, nieśmiertelny czarnoksiężnik Gerald Tarrant, mogą pokrzyżować plany Calesty. Pod warunkiem jednak, że znajdą sposób, aby unicestwić Iezu, co nie powiodło się do tej pory żadnemu śmiertelnikowi. Stojąc w obliczu wroga, który może okazać się niezwyciężony, Damien i Tarrant muszą zaryzykować wszystko, co im drogie, a koleje potyczki zaprowadzą ich w piekielne otchłanie, gdzie rodzą się demony... I jeszcze dalej. W tej bitwie stawką jest nie tylko ich życie, lecz przede wszystkim dusza Człowieka.

Moja opinia
Książki kupiłam dość dawno temu. Ale wrażenia jakie na mnie wywarła złe nie było i pamiętam je do dzisiaj. Połączenie Sf z fantasy, dobrze wykreowani bohaterowie, akcja która wciąga i zaskakuje. Uważam, że to pozycja którą warto poznać.

Odpowiedz do tematu