Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Florence+The Machine
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-04-17, 10:44   Florence+The Machine

Florence and the Machine (zapisywane też jako Florence + The Machine) – pseudonim artystyczny brytyjskiej piosenkarki Florence Welch (ur. 28 sierpnia 1986 r. w Londynie) i akompaniującego jej zespołu. Wykonawca muzyki indie rock.

Grupa powstała w 2007 roku, by już rok później wystąpić na bocznych scenach festiwali w Glastonbury czy Reading.

W 2011 roku był nominowany do 53. Nagród Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta (ang. Best New Artist).

Nazwę zespołu należy tłumaczyć jako współpracę Florence Leontine Mary Welch z innymi muzykami, którzy swoją grą uzupełniają jej główny wokal. Obecnie obok niej w składzie grają - Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze) oraz Tom Monger (harfa). Pomysł powołania do życia grupy Florence and the Machine był początkowo swoistym żartem wokalistki. W 2006 roku, zastanawiając się nad nazwą, na godzinę przed koncertem – zaproponowano "Florence Robot is a Machine", lecz zorientowano się, że jest ona za długa. Zespół oficjalnie został założony w 2007 roku, a dotychczasową nazwę grupy skrócono do "Florence and the Machine".
Źródło: wikipedia.pl

Dyskografia:

Lungs (2009)

1. Dog Days
2. Rabbit Heart (Raise It Up)
3. I'm Not Calling You A Liar
4. Howl
5. Kiss With A Fist
6. Girl With One Eye
7. Drumming Song
8. Between Two Lungs
9. Cosmic Love
10. My Boy Builds Coffins
11. Hurricane
12. Blinding
13. You Got The Love

Ceremonials (2011)

lista piosenek w edycji deluxe:
1. Only If For A Night
2. Shake It Out
3. What The Water Gave Me
4. Never Let Me Go
5. Breaking Down
6. Lover To Lover
7. No Light, No Light
8. Seven Devils
9. Heartlines
10. Spectrum
11. All This And Heaven Too
12. Leave My Body

CD 2:
1. Remain Nameless
2. Strangeness & Charm
3. Bedroom Hymns
4. What The Water Gave Me (Demo)
5. Landscape (Demo)
6. Heartlines (Acoustic)
7. Shake It Out (Acoustic)
8. Breaking Down (Acoustic)

Nie będę pewnie prawdziwym typem fana, skoro odkryłam tę piosenkarkę przez "jedynie" serial. Usłyszałam "Cosmic Love" w "Pamiętnikach wampirów" i zaskoczyło. Po przesłuchaniu kilku piosenek kupiłam płytę i przesłuchałam jej już namiętnie kilkakrotnie.
Po kilku razach trochę męczy - przyznaję. Florence ma mocny głos, lecz miejscami bardzo wysoki, więc słuchając jej głośno non stop trzeba po prostu zrobić sobie przerwę :-D

Lubię takie niebanalne połączenia, tu jakieś bębny, tam harfa, piękny wokal i świetne teksty. Niektóre ich utwory wprawiają mnie w niesamowity nastrój, a głos wokalistki zaprasza do śpiewania na cały głos. Przy zamkniętych oknach w domu naturalnie, nie skazujmy całego osiedla na cierpienie :-P

Niektóre piosenki traktuję dość obojętnie, są dobre, ale nie zapadły mi w pamięć aż tak. Moje ulubione z Lungs:

Cosmic Love
Drumming Song
Rabbit Heart (Raise It Up)
i klimatyczne I'm Not Calling You A Liar

Albumu Ceremonials nie przesłuchałam jeszcze całego, ale mam już kilku ulubieńców. Widać również, że ta płyta jest nieco mroczniejsza, tematyka cięższa i bardziej poważna, ale niektóre utwory wprawiają mnie w taki stan, że... odpływam po prostu :)

Spectrum
Seven Devils - utwór, który wykorzystano w trailerze do 2 sezonu "Gry o tron", muszę przyznać, że wpasował się tam cudownie :)
Never Let Me Go

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-04-17, 19:44   

Oksa napisał/a:
Lubię takie niebanalne połączenia, tu jakieś bębny, tam harfa, piękny wokal i świetne teksty. Niektóre ich utwory wprawiają mnie w niesamowity nastrój, a głos wokalistki zaprasza do śpiewania na cały głos. Przy zamkniętych oknach w domu naturalnie, nie skazujmy całego osiedla na cierpienie

Och.. ja też ostatnio wsłuchuję się w głos Florance 8-)
Moja przyjaciółka ma obydwie płyty, a że zwykle nasze uszka są wyczulone na podobne brzmienie, musiałam spróbować ;-)

Najbardziej podoba mi się:

Drumming Song

Heavy In Your Arms

Nie pamiętam, w której części, ale w sadze Zmierch też moje uszko słyszało, niektóre piosenki. Jest to bodajże Howl i Heavy In Your Arms, ale głowy za to nie dam.

Intrygującym zjawiskiem jest tutaj zgranie instrumentów, ale najbardziej podoba mi się sens piosenek. Opowiadają jakąś historię, a mi się to niezmiernie podoba ;-)

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-04-18, 14:10   

Hmm nie pamiętam ich ze Zmierzchu, ale obejrzałam tylko dwie części i to jednym okiem, więc sporo mogło mi umknąć.
"Howl" też jest zajebiste, w sumie mogłoby dołączyć do mojej listy ulubionych, ale jakoś zapomniałam o niej :-P

Bardzo fajnie wychodzą jej też wersje akustyczne, lubię ich posłuchać, kiedy mam ochotę na coś spokojniejszego i tylko wtedy, bo generalnie w muzyce Florence szukam mocy i wersjach akustycznych mi jej brakuje, kiedy mam ochotę powydzierać się do czegoś w tle XD

Drumming Song Live
Rabbit Heart Live
Cosmic Love Live

Ależ mi to "Spectrum" siedzi w głowie... Obsesja normalnie

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-04-18, 17:32   

Jak dla mnie muzyka dobra do posłuchania raz czy dwa. Lubię podobne rzeczy i podobne klimaty, ale to wyjątkowo mi się nie podoba. Głównie za sprawą wokalu - jej głos mnie drażni, ten piskliwy głosik, brrr. Jedynie parę z powyższych piosenek choć trochę mi się podobało: Seven Devils, Heavy In Your Arms i Howl.
Blair napisał/a:
Heavy In Your Arms, ale głowy za to nie dam.
Podałaś link, w którym wyraźnie jest zaznaczone, że Heavy In Your Arms było w Eclipse.

Blair: Oj tam.. oj tam.. XD

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-29, 19:32   

Kiss with the fist - już za tą piosenkę mogłabym ich pokochać, a mają ich tyle więcej, Drumming Song, jest na 2 miejscu mojej prywatnej play listy ;)Sekcja rytmiczna mnie rozwala, to świetna muzyka na doładowanie się energią. niebanalne połączenia, zawsze coś zaskakującego wyłapuję nawet po którymś tam przesłuchaniu. Jestem z tych osób, dla których tekst piosenki musi mieć sens i najlepiej opowiadać jakąś opowieść, a Florence pod tym względem nigdy nie zawodzi.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-05-06, 23:26   

Rany, powiem szczerze, że gdyby był w Polsce koncert, zrobiłabym wszystko, żeby na niego pójść. Wcześniej jakoś nigdy nie słuchałam takiego typu muzyki. Może czasem, kiedy leciało w radiu, a ja jechałam gdzieś samochodem. Tutaj brzmienie od razu do mnie przemówiło. Muzyka po prostu pobudza moją wyobraźnię. Jest prawie tak jak w momentach, gdy czytam książki - widzę te wszystkie wydarzenia :-P
Chyba pomału staję się fanką tego zespołu :mrgreen: .

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-06-07, 16:02   

Ja już trafiłam prosto do szuflady fanki tego zespołu ;-)
Jeśli chodzi o Heavy in your arms, to przesłuchałam ją sobie ostatnio kilka razy, jakoś zapomniałam, że to ze Zmierzchu i już ją słyszałam, i tym razem zaskoczyło. Bardzo mi się spodobała.
Świetny jest też kawałek z "Królewny Śnieżki i Łowcy" - Breath of life http://www.youtube.com/wa...bOcdFxo&ob=av2e
Jeśli ktoś nie oglądał filmu, to polecam inny teledysk, bo sporo jest z niego scen.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-06-08, 00:58   

Oksa napisał/a:

Świetny jest też kawałek z "Królewny Śnieżki i Łowcy" - Breath of life http://www.youtube.com/wa...bOcdFxo&ob=av2e
Jeśli ktoś nie oglądał filmu, to polecam inny teledysk, bo sporo jest z niego scen.

Och, ten kawałek jest jedwabisty! 8-) Mogę wręcz rzec, że to jedna z moich ulubionych pieśni tego zespołu!

Tutaj jest teledysk (oficjalny) i tłumaczenie tekstu, jeśli ktoś jest ciekawy -----> klik!

Co do samego teledysku - przejrzałam go, ponieważ ostatnio mam wielką ochotę na tern film i przeżyłam załamanie, bo większość scen była już użyta przy głównym zwiastunie filmu :cry:

Odpowiedz do tematu