Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Terra Nova
Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-12, 14:03   Terra Nova

Na TVP 1 tydzień temu w środę pojawiły się pierwsze dwa odcinki serialu. Obejrzałam je przez zupełny przypadek. Nawet mi się spodobały. Dokładnie to spodobała mi się fabuła. Akcja serialu zaczyna się roku 2149. Ziemia jest wyeksploatowana do granic możliwości, a ludziom grozi wyginięcie z powodu zanieczyszczeń oraz przeludnienia. Można mieć tylko 2 dzieci. Grupa naukowców odkrywa przypadkowo dziurę w czasoprzestrzeni, która pozwala na przeniesienie się w czasie 85 milionów lat wstecz. Mało było jak to jest zgodne z dotychczasowa teorią na temat nienaruszalności przeszłości, która jest drastycznie zmieniana przez przesiedleńców. Ale co tam, pomyślałam, że może wyjaśni się później. Przenieść się w przeszłość mogą tylko "wybrańcy losu": wylosowani w loterii albo zgłoszeni w zapotrzebowaniu przez przesiedleńców osoby z konkretnym zawodem (specjaliści z danej branży). Szansę na lepsze życie otrzymuje rodzina Shannonów, która udaje się w podróż w czasie, aby zamieszkać w osadzie nazwanej Terra Nova. Samo przejście już jest świetne, bo dwoje z rodziny robi to nielegalnie. Ponadto niedaleko osady, w zakazanym miejscu (nie wolno tam chodzić),są narysowane dziwne symbole. Do tego "obok" Terra Nova działa inna konkurencyjna grupa. Jaki to ma cel? To wszystko mnie zainteresowało. Naprawdę świetnie zapowiadający się serial. Jakież było moje rozczarowanie po wczorajszych kolejnych dwóch odcinkach. Wszystko co było interesujące się nie pojawiło. Przygody były denne a bohaterowie małostkowi. Po prostu wiedziałam co się stanie i jaka kwestia zostanie wypowiedziana.
Zaczęłam oglądać więc pewnie obejrzę kolejne odcinki, Nie mogę jednak darować zmarnowanego potencjału na dobry serial s-f.

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2012-04-13, 09:09   

Serial po dobrym początku miał przeciętny środek i dobra końcówkę.
Niestety wyniki oglądalności spowodowały to ze nie zamówiono 2 sezonu. W ostatnich 2 odcinkach dostajemy parę odpowiedzi, ale pojawiają sie nowe pytania, które miały być chyba motorem 2 sezonu. W moim odczuciu, drugi sezon zapowiadał się ciekawiej od pierwszego, niestety nie przekonamy się o tym.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 13:07   

Jak dla mnie serial bardzo fajny, zwlaszcza poczatek. Takiego serialu jeszcze nie bylo i pewnie dlatego mi sie tak spodobal. Jestem baaardzo zla, ze nie bedzie drugiego sezonu:/ Nie znosze niezakonczonych seriali.

Odpowiedz do tematu