Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Saga o Wiedźminie
Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-02-01, 13:25   

Osobiście nie chcę kontynuacji Geralta bo uważam, że tej serii już nic więcej nie potrzeba (seria = saga + opowiadania). Ciągnięcie na siłę wiadomo jak się kończy. Nie ma podstaw sądzić, że to będzie wyjątek, a patrząc na ostatni dorobek Sapka tym bardziej.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2012-02-01, 13:46   

Nie wiem co mam myśleć na ten temat. Dla mnie "Wiedźmin" jest już zakończony i nigdy nie przyszło mi do głowy aby autor pisał coś więcej.
Może i z jednej strony chciałabym coś jeszcze z tego uniwersum jednak obawiam się, że kolejne książki mogą nie być tak porywające jak poprzednie.
Jeśli rzeczywiście wyjdzie coś jeszcze to oczywiście przeczytam pomimo, że nie będę na to wyczekiwać z zapartym tchem.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2012-02-01, 14:57   

Myślę, że zbiór kilku opowiadań dałoby się jeszcze jakoś logicznie upchnąć. Z powieścią mogłoby być gorzej. Z kontynuacjami wznawianymi po larach mam raczej negatywne doświadczenia :-? Co nie zmienia faktu, że tuż po wydaniu polecę jak głupi do księgarni i kupię. I pewnie o to w tym wszystkim chodzi ;-)

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-02-01, 16:27   

Kolejna część sagi - niekoniecznie. Książka lub zbiór opowiadań z czasów przed sagą - już bardziej. Ale Wiedźmin to skończona całość - od początku do końca przemyślana i zaplanowana. I wykonana. Ale jeśli kolejny tom się ukaże - nieważne jakie będą o nim opinie - przeczytam go.
Majster napisał/a:
I pewnie o to w tym wszystkim chodzi
Łudzę się nadzieją, że chodzi o coś więcej.

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2012-02-01, 16:35   

Ja? Ja się boję zwyczajnie. Boję się, że owa opowieść będzie bezpośrednią kontynuacją, że koniec będzie inny, bo choć napawał mnie smutkiem, nie chcę, by się zmieniał. Koniec to koniec i nie powinien być ruszany. I nie chodzi tylko o to - inne powieści Sapkowskiego nie umywają się do Wiedźmina, zatem kolejna część w podobnych, osłabionym stylu tylko mu zaszkodzi, mocno, bardzo mocno. Ale z drugiej strony, może najlepiej autor czuł się w świecie Geralta i spółki, dlatego nie idzie mu już tak dobrze? Kto wie...
Sophie napisał/a:
Cytat:
Majster napisał/a:
I pewnie o to w tym wszystkim chodzi

Łudzę się nadzieją, że chodzi o coś więcej.
Cóż, nadal zbija kupę forsy na tym cyklu, zatem może...

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-02-01, 16:46   

Pożyjemy, zobaczymy. Poza tym, może to wszystko okazać się tak dobre, jak części poprzednie. W każdym razie ja tak jak Majster, też polecę do księgarni - i to tylko ze względu na tytuł. A o kontynuacji wiedźmina była tez mowa w wywiadzie radiowym Sapkowskiego.

Sophie: Bo to co podała Kometa, jest właśnie z tego wywiadu dla radia. ;-)

Mila 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2012-02-01, 17:11   

Seria ładnie się zakończyła nie mam pojęcia co autor chce dodać. Troszkę strasznie będzie przeczytać kolejny tom. Mam nadzieję, że wyjdzie dobry. Mimo wszystko mam w planach go przeczytać. :)

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2012-02-01, 17:27   

Byle nie skończyło się jak z Achają - kolejny tom dziejący się 1000 lat później.
Może to rzeczywiście będzie jakiś zbiór opowiadań, jak "Ostatnie" czy "Miecz", a może jakiś prequel? Bądź czasy "młodości" białowłosego.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-02-01, 17:47   

a ja bym poczytała o innych wiedźminach. Chociaż Geralt obrósł własną legendą i jak powszechnie wiadomo na miecze nie miał sobie równych (aż chłopa z widłami było trzeba...), zatem cięzko będzie znaleźć dla niego godnęgo następcę, ale to mogłby być ciekawe.

Jakby nie patrzeć o "kontynuację" pokusił się CD Projekt w grze. I o ile gra jest zajebista o tyle gdyby ktoś by mi dał taką książkę to bym wyśmiała. I Were tu podała dobry przykład z ta Achają - o wiedźmina boje się tak samo jak o nią.

Ale! Może być fajnie z drugiej strony. Jeśli to faktycznie przybierze formę taką jak "ostanie Życzenie" czy "Miecz Przeznaczenia" to mnie w to graj.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-02-01, 20:27   

Kometa napisał/a:
Ale! Może być fajnie z drugiej strony. Jeśli to faktycznie przybierze formę taką jak "ostanie Życzenie" czy "Miecz Przeznaczenia" to mnie w to graj.

Tylko te wszystkie opowiadanie miały swój cel były niejako preludium. Bez nich saga nie była by taka dobra. Jak można dopisać cały Tom opowiadań od tak, żeby się nie zazębiały i wzajemnie nie eliminowały? To bardzo trudne wyzwanie. Nie wiem czy ktokolwiek podołałby takiemu dziełu.

Wszyscy macie rację w jednym. Jak głupcy polecimy to kupić. I nie mam wątpliwości, że chodzi tylko o to.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-02-02, 11:58   

Jeśli to będą opowiadania, to chyba się cieszę, aczkolwiek jest to radość podszyta sporą dozą lęku - o jakość najzwyczajniej w świecie. Zaś kolejny tom, to dla nie rzecz niewyobrażalna. Po prostu nie widzę takiej opcji. Cykl się skończył. Definitywnie.I nie ma tu już nic więcej do opowiedzenia.
A opowieść o kimś innym (tylko o kim?) to już nie jest historia wiedźmina. A przynajmniej nie tego wiedźmina.
Oczywiście, że polecę i kupię. Głupota jest zaraźliwa hehehe. Niemniej jednak coś mię tu cuchnie.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2012-02-07, 17:39   

Cytat:
Kowalski przyznaje - jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata. - Po czym dodaje - nie będzie to żaden prequel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna.

Czyli istnieje szansa na to, iż sam Geralt nie powróci. A książka opowiadać będzie losy innego bohatera cyklu. Może dalsze losy Triss?

http://obliczakultury.pl/...o-nowy-wiedzmin

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-02-07, 17:45   

Czytałam to co powiedział. Może być różnie. Historia może opowiadać o kimś, kogo w ogóle nie było do tej pory w Wiedźminie, ale teraz się pojawi i zaplącze w kałabałę z niektórymi starymi znajomymi. Jeśli będzie trzymał poziom może okazać się nawet ciekawe.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-11-03, 10:19   

Wiedźmin. Sezon Burz
Autor:Andrzej Sapkowski
Wydawnictwo: SuperNova
Rok wydania:2013
Ilość stron: 404

OPIS WYDAWCY:
Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani też o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.
Nie jest to prequel ani sequel, ale rzecz zupełnie osobna. Pojawiają się w niej osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta, bard i poeta, Jaskier, oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale też na scenę wkraczają – dosłownie i w przenośni – postacie z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Powieść zaczyna się wedle reguł Hitchcocka: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie narasta. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z koleżanką po fachu Yennefer, rudowłosą pięknością, zwaną od koloru używanej pomadki Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury. Historia, jak pisze Sapkowski, nie kończy się nigdy...

Moja Opinia:
Nowy Wiedźmin pojawił się w moim życiu jak przysłowiowe Boże Narodzenie w sierpniu - całkiem niespodziewanie i wywołując zachwyt i radość ogromną.
O fabule pisać nie będę, każdy może o niej sam przeczytać.
Nie wiem czy to głód dalszych perypetii i przygód Wiedźmina i reszty postaci sprawił, ale pochłonęłam ją w jeden wieczór.
I tak co my w niej mamy...
Akcja dzieje się gdzieś na przestrzenie opowiadań sprzed Sagi.
Mamy niesamowicie pędzącą akcję, wspaniały humor, "stare" postacie, które trzymają poziom i trochę nowych, które im dorównują.
Mamy zawirowania, przygody niesamowite i to co lubię najbardziej - styl pisania w najlepszym wydaniu pana Sapkowskiego.
Książka mnie wciągnęła i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec, że pan Sapkowski napisze ciąg dalszy...
Bo jak po dobrej przystawce - mam ochotę na kolejne danie.
Jest tu kilka małych smaczków - nawiązań do opowiadań i Sagi, ale zrobionych subtelnie i z wyczuciem.
Geralt nie zmienił się ani trochę, Jaskier - wiadomo :)
Sezon Burz napisany jest w ten sam sposób co Saga, szara -gorzka rzeczywistość przeplatana momentami, gdzie możne pośmiać się do łez.
Śmiało można ja postawić koło Miecza Przeznaczenia i Ostatniego Życzenia.
Ale nie radzę czytać przed zakończeniem Sagi, bo zakończenie Sezonu Burz może coś niecoś zdradzić :)
Ja Wiedźmina kocham miłością wierną i do końca życia. Nie interesują mnie powody powstania Sezonu Burz - jestem za to niewymownie wdzięczna, że pan Sapkowski po 14 latach dał mi znów spotkać się ze swoimi bohaterami i znów zagłębić się w wykreowany przez siebie świat.

Podsumowując:
Sezon Burz to książka dla mnie wspaniała, pędząca akcja, genialnie pokazane przygody Geralta + starych i nowych postaci drugoplanowych. Świetny język i sposób prowadzenia narracji.
I to co lubię u pana Sapkowskiego - zakończenie jak wisienka na torcie, sprawia że się czeka, że może to jeszcze nie koniec historii.
Bo jak ktoś powiedział na kartach tej książki:
" Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy"

205628-352x500.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 79.86 KB

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-11-03, 13:58   

attra napisał/a:
Podsumowując:
Sezon Burz to książka dla mnie wspaniała, pędząca akcja, genialnie pokazane przygody Geralta + starych i nowych postaci drugoplanowych. Świetny język i sposób prowadzenia narracji.
I to co lubię u pana Sapkowskiego - zakończenie jak wisienka na torcie, sprawia że się czeka, że może to jeszcze nie koniec historii.
Bo jak ktoś powiedział na kartach tej książki:
" Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy"

Za ten cytat można oddać wszystko. Już nie mogę się doczekać. Właśnie zdecydowałam się na zakup. Nie wiem tylko, czy wcześniej nie powinnam przeczytać rosyjskich wariacji na temat Wiedźmina wydanych przez Solaris, bo po Sezonie burz mogą okazać się niestrawne. :-/

Odpowiedz do tematu