Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania o Magic Breaks
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2013-10-05, 11:17   Rozważania o Magic Breaks

Kolejna, siódma odsłona przygód Kate i Currana będzie nosić tytuł Magic Breaks oraz zostanie wydana najprawdopodobniej latem 2014 roku. Siódma. A u nas cztery. :-(

Ale, ale, ja nie o tym. :-)

Poniżej kilka snippetów z tego tomu (dwójka to mój faworyt, mam słabość do Dereka i Ascanio :-D ):

Snippet 1
Snippet 2
Snippet 3
Snippet 4
Snippet 5

W czwórce... Hugh?

Ponieważ nie przeczytałam jeszcze szóstki, Magic Rises, to miałam zagwozdkę, skąd pochodzi ta usunięta scena. Sophie jednak zapewniła mnie, że w MR nie było żadnego ślubu w zakończeniu, niczego takiego nie pamiętam z poprzednich części, także wybór padł na najnowszy tom. :-)

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2013-10-07, 11:02   

Z tego co zrozumiałem ta wycięta scena, to to jedna z wersji epilogu do Magic Rises, z której autorzy zrezygnowali. I fakt żadnego ślubu nie było

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2013-10-07, 14:36   

Że to jedna z wersji epilogu, to też tak zrozumiałam, nie byłam jedynie pewna, której książki. Przeglądając komentarze do tego snippeta dochodzę jednak do wniosku, że chodzi o Magic Breaks, ponieważ tylko do tej części odnoszą się czytelnicy.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2013-10-29, 17:32   

Podsyłam link do b. interesującego wywiadu z Iloną. Fani pytali, autorzy odpowiadali. :-D Uprzedzam, że znajdziecie tutaj kilka takich ogólnych spoilerków dotyczących naszych wcześniejszych rozważań np. czy matka Kate to na serio trup? Czy Kate i Roland spotkają się Magic Breaks? Co będzie po Magic Breaks? itp.

http://www.reddit.com/r/u...na_andrews_ama/

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2013-10-30, 08:31   

Mam dla Was kilka snippetów oraz krótkich ogłoszeń. :-)
Z ogłoszeń parafialnych:

1) Oficjalna data premiery to 24 lipiec 2014 r.

2) Opis z okładki, o ile się nie zmieni (nie przeczytam go, nie przeczytam go, nie przeczytam go):
Spoiler:

No matter how much the paranormal politics of Atlanta change, one thing always remains the same: if there’s trouble, Kate Daniels will be in the middle of it…

As the mate of the Beast Lord, Curran, former mercenary Kate Daniels has more responsibilities than it seems possible to juggle. Not only is she still struggling to keep her investigative business afloat, she must now deal with the affairs of the pack, including preparing her people for attack from Roland, a cruel ancient being with god-like powers. Since Kate’s connection to Roland has come out into the open, no one is safe—especially those closest to Kate.

As Roland’s long shadow looms ever nearer, Kate is called to attend the Conclave, a gathering of the leaders from the various supernatural factions in Atlanta. When one of the Masters of the Dead is found murdered there, apparently at the hands of a shapeshifter, Kate is given only twenty-four hours to hunt down the killer. And this time, if she fails, she’ll find herself embroiled in a war which could destroy everything she holds dear…

3) Okładka do MB jest już gotowa, ale Ilona nie ujawniła jej, ponieważ, jak stwierdziła, nie ma takiej okładki na świecie, która zadowoliła by wszystkich oraz pozwoliła jej uniknąć całej masy maili i komentarzy osób na to marudzących. Stąd okładka zostanie pokazana na zaprzyjaźnionym blogu 31 października, gdzie każdy będzie mógł sobie na nią w komentarzach popsioczyć. :-P

A teraz garść króciutkich snippetów:
Spoiler:

“A vampire!” Derek shouted.

The window above us and to the left broke. Shards of glass and wood cascaded to the floor. A vampire fell into the room, its mind a hot spark in front of me. It landed on all fours, old, gaunt, and inhuman. A sharp bone crest protruded from its back. Another one.

The vamp shot forward and stopped.

“I’m still… a Master of the Dead,” Ghastek said from a blanket on the floor. “Kill it before I lose consciousness.”

Spoiler:

“My name is Landon Nez,” the man next to me said. “I serve your father.”

Right to the point.

“Hugh d’Ambray is the Preceptor of the Iron Dogs. I’m the Legatus of the Golden Legion.”

Spoiler:

“Don’t die on me.” He kissed my face, pulling off his jacket. “Don’t die on me.”

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2013-10-31, 17:58   

Okładka została już ujawniona i wygląda w ten sposób: KLIK. Jak Wam się podoba?
Moją pierwszą myślą było, że będzie się bardzo różnić od wcześniejszych tomów (tak jak Magic Rises zresztą). Trochę szkoda mi tych poprzednich okładek - rysunek jednak coś w sobie miał, na pewno więcej niż zwykłe zdjęcie po delikatnej obróbce graficznej, i nawet fakt, że były one dość szkaradne, tego nie psuł.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2013-11-03, 09:41   

Okej, dawno mnie nie było więc na początku: Witam wszystkich ;)

A teraz przejdźmy do właściwej treści. Mi się osobiście okładka jako tako podoba, chociaż brakuję mi tamtej dziewczyny. Cóż, trza będzie się z tym pogodzić. Może odnowią okładki wszystkich książek... :lol:

Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać tej części Kate. Ilona i Gordon rzucili tak smakowite kąski, że ręce mnie świerzbią [i będą do lipca przyszłego roku ;(]. To będzie wspaniała książka <marzy>

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2013-11-03, 12:12   

Okładka jak okładka, staram się nie przywiązywać do tego aż tak wielkiej wagi, bo czasami to krew może człowieka zalać, albo paczałki mogą wypaść z negatywnego wrażenia. Nie jest najgorzej, tylko jak dla mnie ta dziewczyna ciut za młodo wygląda. Ponadto nie pamiętam, czy w opisach Zabójcy pojawiała się wzmianka o tym, iż ma kabłąk? Choć i tak to już wersja bliższa "rzeczywistości".

Loleczka napisał/a:
Może odnowią okładki wszystkich książek... :lol:

Coś w tym jest, gdyż dziewczyna z tej okładki pojawiła się już na Magic Rises oraz specjalnym wydaniu Magic Bites.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2014-01-27, 18:50   

TADAM!
Na stronie autorów można przeczytać dwa pierwsze rozdziały Magic Breaks. http://www.ilona-andrews....-breaks-excerpt
I teraz znów jest problem - ciągnie, żeby poczytać, ale jak przeczytam, będzie jeszcze gorzej. Ach, te wybory... Ale będę silna i jeszcze tego nie tknę - premiera 29 lipca 2014, więc może uda mi się do tego czasu wytrzymać, to tylko pół roku.

OPIS:
Spoiler:

No matter how much the paranormal politics of Atlanta change, one thing always remains the same: if there’s trouble, Kate Daniels will be in the middle of it…

As the mate of the Beast Lord, Curran, former mercenary Kate Daniels has more responsibilities than it seems possible to juggle. Not only is she still struggling to keep her investigative business afloat, she must now deal with the affairs of the pack, including preparing her people for attack from Roland, a cruel ancient being with god-like powers. Since Kate’s connection to Roland has come out into the open, no one is safe—especially those closest to Kate.

As Roland’s long shadow looms ever nearer, Kate is called to attend the Conclave, a gathering of the leaders from the various supernatural factions in Atlanta. When one of the Masters of the Dead is found murdered there, apparently at the hands of a shapeshifter, Kate is given only twenty-four hours to hunt down the killer. And this time, if she fails, she’ll find herself embroiled in a war which could destroy everything she holds dear…

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2019-05-09, 21:17   

Słuchajcie... Właśnie sobie czytam "Magia niszczy". I muszę się podzielić swoim rozczarowaniem/niedowierzaniem. Po prostu nie mogę uwierzyć, że przetłumaczyli Sarrat (nazwa miecza) na Królową. Kto wpadł na taki okropny pomysł? :shock:
Generalnie książka super, ale o tym już wiem, bo ją czytałam. Kwestia Sarrat tak mnie jednak wybiła, że musiałam się tym podzielić.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2019-05-18, 21:32   

Sophie napisał/a:
Po prostu nie mogę uwierzyć, że przetłumaczyli Sarrat (nazwa miecza) na Królową. Kto wpadł na taki okropny pomysł?
To straszne, wiem. Aż nie mogłam uwierzyć. Chyba chodziło tłumaczowi o konsekwencję, bo Zabójca też był przetłumaczony, ale ta Królowa to tutaj wybitnie nie pasuje moim zdaniem.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2019-06-01, 17:00   

Przyzwyczajaj się. W następnej części Mercy zamiast Nieludzi będą elfy.

Sophie: Na pewno? :-?

Odpowiedz do tematu