Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FANTASTYKA ??
Autor Wiadomość
GamerFA 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2018-02-22, 23:38   FANTASTYKA ??

Cześć
Jakie ekranizacje książek z działu Fantastyka polecacie??

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2018-02-23, 13:03   

Temat rzeka, ale żeby być na czasie to "Modyfikowany węgiel" na Netflixie (Altered Carbon)i nieco starsze też z netflixa "Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently`ego", szczególnie pierwszy sezon

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2018-03-05, 06:50   

Modyfikowany Węgiel zekranizowali? Chyba będę musiał zaprenumerować Netflixa. Książkę (a w zasadzie kilka bo wyszły chyba 3 czy 4 w PL) czytałem kilka lat temu i bardzo mi się podobały, jedyna ich wada to lewackie odchylenie jak dla mnie.
Z oczywistych rzeczy do polecenia to Gra o Tron. Z mniej oczywistych to seriale Amerykańscy Bogowie oraz Legion, (ale to ekranizacja komiksu), przy czym te pozycje mają swój klimat, a mówiąc potocznie są nieco porąbane. Przy Amerykańskich Bogach, jeśli nie czytałeś wcześniej książki, zaczynasz się orientować o co chodzi gdzieś tak od 3 odcinka - łatwo się zrazić na początku.

Wolf 

Wysłany: 2018-03-07, 14:39   

Majster napisał/a:
Modyfikowany Węgiel zekranizowali?.

Tak, jest jeden sezon i odpowiada to 1 tomowi, czyli to zamknięta całość. Z tego co wiem Netflix planuje 2 sezon, któy pewnie bedzie odpowiadał 2 tomowi :) Co do wrażeń to serial mi się podobał i po obejrzeniu postanowiłem przypomnieć sobie książkę - bo nie pamiętałem szczegółów. Na razie (ok 30% przeczytane)muszę stwierdzić że dosyć wiernie trzymali się książki - mam na myśli wierność na poziomie scen a nie tylko ogólnej akcji. Sam Netflix się chwalił że to ich najdroższy serial SF
Co do obejrzenia to jeśli założysz sobie konto na Netfixie to pierwszy miesiąc masz darmowy w ramach okresu próbnego. Jest kilka wartych obejrzenia filmów i seriali np Łotr1 z swiata gwiezdnych wojen czy 2 sezony Expanse, a to przykłady tylko z fantastyki. Z fantasy jest np. Bright z Willem Smithem, albo serial Grimm

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2018-03-14, 11:48   

Mam telefon w Playu i z tej okazji dostałem roczny gratisowy abonament Showmaxa. Trochę mały wybór, ale sama idea iTV mnie przekonała - nie lubię nagrywać filmów, jeszcze bardziej nie lubię reklam. Co z tego, że mam na kablówce ze 200 kanałów TV jak większość interesujących filmów/programów leci nocą albo jak jestem w pracy i do tego jeszcze jest naszpikowana reklamami. Gdyby Showmax miał szerszą ofertę i lepszą stronę to pewnie bym był zadowolony, a tak muszę przetestować jeszcze Netflixa i Amazon. Jedno jest pewne, gdzieś tak latem kończy mi się umowa na kablówkę i na pewno jej nie przedłużę, zostawię tylko dostęp do netu i jakąś iTV - pewnie właśnie Netflixa.

Wolf 

Wysłany: 2018-03-29, 14:01   

Majster napisał/a:
Gdyby Showmax miał szerszą ofertę i lepszą stronę to pewnie bym był zadowolony, a tak muszę przetestować jeszcze Netflixa i Amazon. Jedno jest pewne, gdzieś tak latem kończy mi się umowa na kablówkę i na pewno jej nie przedłużę, zostawię tylko dostęp do netu i jakąś iTV - pewnie właśnie Netflixa.

Z mojego doświadczenia Netflix jest z tych platform najlepszy. Amazona co prawda przeglądałem tylko u kumpla, ale spora część materiałów na tej platformie nie miała polskich napisów. Podobnie jak ty mam zamiar jesienią zrezygnować z N-ki jak tylko skończy mi sie umowa.

Iza1234 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2018-07-20, 08:53   

A co jeszcze polecacie? Może coś w stylu? Czy opłaca się inwestować w pakiet Ultra?

Wolf 

Wysłany: 2018-07-27, 13:17   

Iza1234 napisał/a:
A co jeszcze polecacie? Może coś w stylu? Czy opłaca się inwestować w pakiet Ultra?

Wg mnie nie, ale to zalezy jak ogladasz, pakiet standard to równoczesne oglądanie na dwóch urzadzeniech i jakość HD. Ultra to 4 urzadzenia i UHD. Póki nie masz duzej rodziny i nie ogladasz telewizji z metra czy dwóch to Standard wystarcza. Musisz też pamietać że duża część starszych materiałów i tak nie jest nadawana w UHD
Co do drugiej częsci pytania to w jakim stylu? Netflix ma naprawdę duży zakres pozycji do wyboru w różnych gatunkach. Nizej wymienie kilka tytułów które mi sie spodobały (nie liczac tych wczesniej wymienionych)
Santa Clarita Diet, Lucifer, Dobre miejsce, Sense8 - szeroko rozumiana fantastyka
Elementary, Jednym strzałem, Nigdy tu nie wracaj - kriminał/sensacja
i np Glow - serial obyczjowy o początkach kobiecego wrestlingu w amerykańskiej telewizji. Oglądnąłem to przypadkiem bo wrestlingu nie lubie, ale serilal mi sie spodobał
Zmierzam do tego że kazdy znajdzie coś dla siebie

Odpowiedz do tematu