Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o polecenie książki, najlepiej urban fantasy
Autor Wiadomość
Luckey13 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2015-06-25, 23:27   

Garreta czytałem, nawet mi się podobał, choć to bardziej kryminał z magią w tle ;)
A przy okazji przypomniałem sobie o jeszcze jednej, mało znanej i dość trudno dostępnej serii: Traxas mag, coś mniej więcej w klimatach Garreta, tzn styl etc inny, ale podobny świat; czytałem to wieki temu i nie pamiętam dokładnie,ale tak mi się kojarzy.

A Dahaka ciąg dalszy jest w planach, czytałem gdzieś wywiad z Weberem, co prawda w planach bliżej nie określonych, ale jednak :)
A Honor czytałem z 10 razy każdy tom, poza opowiadaniami i pobocznymi - i to NIE jest przenośnia :)

Co do cyklu "Statek" w sumie 2 części mi się podobały, "miasto które walczyło" oraz "Statek który poszukiwał" - na podstawie tego tomu imho wyszedł by znakomity cykl, space opera + archeologia, mniam ;p

Swego czasu lubiłem (i nadal lubię w sumie) też 2 inne książki, "Lord demon" R. Zelaznego w duecie z J. Lindskold oraz "Hiob" Roberta Heinleina, przypomniałem sobie też o jednej z nielicznych sf, które lubię, "stare jest piękne"

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2015-06-26, 08:52   

Jeśli podoba ci sie Weber to jest jeszcze oprócz Honor jego inna seria "Starfire" o ile dobrze pamiętam 5 tomów.
Jeśli szukasz czegoś fajnego to poczytania to przejrzyj tez watek _Military fantasy_ Pewnie znajdziesz tam coś co ci będzie odpowiadało

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2015-06-27, 21:14   

Zelazny to klasyka gatunku. W dodatku cykl Amber jest naprawdę świetny. Ja ze starszych pozycji lubię też bardzo cykl o heroldach z Valdemaru. to właściwie kilka cykli, ale wszystkie są powiązane.

Luckey13 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2015-07-01, 11:46   

Czytałem tak Amber, jak i Cykl o heroldach Mercedes Lackey ;)

Edit: Miało być "heroldaCh", zjadło mi "c":p

[ Dodano: 2015-08-09, 21:57 ]
Podbijam ;)

Odpowiedz do tematu