Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomnik Cesarzowj Achai
Autor Wiadomość
Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2013-03-31, 21:05   

Skończyłam drugi tom „Pomnika cesarzowej Achai”. Z początku miałam poważne problemy z wciągnięciem się – prawdopodobnie po części było to winą tego, iż z poprzedniego tomu pamiętałam bardzo niewiele, niemal żadnych wydarzeń, nie mówiąc już o bohaterach, więc musiałam odkopać potrzebne informacje z pamięci – na szczęście jednak po bodajże dwustu lub trzystu stronach to się zmieniło, ponieważ zaczęło mnie wciągać, zainteresowało. Z początku tylko trochę, jednak uczucie to stale narastało, im byłam dalej tym bardziej byłam zaciekawiona akcją – chociaż „moje wciągnięcie się” nie osiągnęło szczególnie wysokich wartości, wystarczyło, bym czytała „Pomnik cesarzowej Achai 2” z przyjemnością.
W tym tomie całkowicie już zaakceptowałam Polaków w roli odkrywców drugiej półkuli, a sam pomysł zaczął mi się naprawdę podobać – po części pewnie dlatego, iż autor przestał się naśmiewać z wojska. Jednak innych rzeczy, które przeszkadzały mi w poprzednich tomach, dalej nie kupuję – nade wszystko istnienia tych nieszczęsnych Gór Pierścienia, co jest pomysłem całkowicie absurdalnym i niemożliwym, geograficznie jest to zupełnie nierealne, co już opisałam, więc nie będę powtarzać. W tym tomie doszła jeszcze jakaś dziwna łatwość w porozumiewaniu się ludzi operujących różnymi językami. Gdyby to była jedna czy dwie osoby, to bym nawet tego nie zauważyła, ale tych domyślnych wyszło dość spore grono – dodatkowo przydałoby się tu jakieś inne wyjaśnienie niż „rozumieli się dobrze, gdyż wykonywali podobne zajęcia” albo „rozumiał, czego chcą, ponieważ był tak wprawiony w obsłudze klientów”, albo też „rozumiał, bo ich twarze/ton wszystko mówiły”. Można to wykorzystać góra parę razy w jakichś prostych sytuacjach, ale bez przesady. W dodatku w przynajmniej jednym (choć pewnie więcej, ale już tego nie roztrząsałam) momencie autor chyba zapominał, że bohaterowie nie znają nawzajem swoich języków, więc powinni mieć jednak jakieś problemy w porozumiewaniu. Mignęły mi też momenty, które chyba miały zostać wycięte, ale umknęły w procesie redakcyjnym, w efekcie czego na przykład bohaterowie są zaskoczeniu tym, co zostało wspomniane kilkanaście stron wcześniej. Ot, moja zwykła czepliwość.
W dalszym ciągu mam wiele zarzutów w stosunku do bohaterów, a w szczególności bohaterek, tworzonych przez autora (aczkolwiek wyjątkowo zdarzyło mi się kilku z nich polubić) – w większości jest to ten sam typ, postacie nie różnią się od siebie jakoś szczególnie. Brakowało mi również opisów, gdyż nie pojawiały się niemal żadne. Opisy lokalizacji się zdarzały, jednak na chociaż pobieżne przedstawienie wyglądu postaci próżno było czekać.
Mimo wszystko jednak nie było źle. Podobało mi się.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-10-17, 13:24   

Już są pierwsze wieści o 3 części.

Szkic okładki:

Cieszycie się? Bo ja tak. To już bliżej niż dalej. :-D

Data premiery: 2014. Czy pierwsza czy druga połowa roku to na razie zagadka.

Źródło: fejs: https://www.facebook.com/...&type=1&theater

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2013-10-17, 18:44   

No wreszcie, doczekać sie trudno ;-) Zagadka goni zagadke a rozwiązanie daleko przed nami. Naprawdę jestem ciekawa tego tomu i czy on będzie ostatni? I kim są Inzynierowie????

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-10-18, 07:56   

Czarownica napisał/a:
Naprawdę jestem ciekawa tego tomu i czy on będzie ostatni?

Na pewno nie ostatni. Z wywiadu jaki przeprowadziła Kometa z autorem jasno wynikało, że będzie jeszcze czwarty, a czy czwarty będzie ostatni tego już nie wiadomo. :-P

Czarownica: zapomniałam o tym wywiadzie :-(

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2013-10-21, 20:19   

z tego c zrozumiałam to cały cykl w uniwersum achai ma się przedstawiać tak:

I. Achaja:
- Achaja tom 1
- Achaja tom 2
- Achaja tom 3

II. Pomnik Cesarzowej Achai:
- Pomnik C.A. tom 1
- Pomnik C.A. tom 2
- Pomnik C.A. tom 3
- Pomnik C.A. tom 4

III. Nieznany tytuł kolejnych książek z uniwersum Achai:
- tom 1
- tom 2
- tom 3

Przynajmniej tak deklaruje autor na spotkaniach i w wywiadach

A okładka fajowa, chyba najfajniejsza z achajowych

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-10-30, 11:19   

JUŻ JEST
i WIADOMA DATA PREMIERY:
STYCZEŃ 2014

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2015-02-19, 21:02   

Najpierw miały być trzy tomy, teraz są cztery, a końca nie widać i coraz bardziej mnie ciekawi, co autor wymyśli?
Szczególnie po zakończeniu tomu czwartego. Jak myślicie
Spoiler:

co jest w Księdze Przejścia. bo już zaczynam podejrzewać, że to może "Kapitał" :-) To pewnie głupi pomysł, ale jak o społeczeństwie na styl chiński i północnokoreański przeczytałam, to tak mi się skojarzyło

A może ktoś wie, kiedy ma być tom piąty?

PowialoChlodem 
Redaktor
Córka Dziadka Mroza

Wysłany: 2015-02-21, 22:43   

ma być pięć. Ziemiański wspominał o tym w wypowiedzi dla Radia Aktywnego, ale jego powieści żyją swoim życiem, więc może rozrosnąć się jeszcze bardziej...
więcej o tym piszę u siebie na blogu
http://powialochlodem.blo...li-rzecz-o.html

Dziękuję

Odpowiedz do tematu