Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Nocna Łowczyni
Autor Wiadomość
Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-07-17, 11:03   

Szkoda, szkoda. Postanowiłam, że w wakacje skończę tę nieszczęsną piątą część i jakoś idzie, ale z oporami. W ogóle nie potrafię "zatopić się" w tym świecie. W każdym rozdziale prym wiedzie strona romantyczna tej powieści, czyli oczywiście związek Cat z Bonesem. Nie zrozumcie mnie źle, to było ciekawe wcześniej, ale wtedy wątek był jeszcze w jakikolwiek sposób dawkowany.

Przeglądałam ostatnio Goodreads i nie wiem, czy wiecie, ale autorka planuje co najmniej dziewięć części O_o. Jeśli w szóstej poziom się nie podniesie chociażby do tego, który prezentował tom drugi, to raczej do końca nie wytrwam.

Dwa. Niedawno zauważyłam także, że wydawany jest nowy cykl, tym razem o Vladzie. Będą to pełnowymiarowe powieści, nie opowiadania jak w przypadku Charlesa i przyjaciółki Cat.

Zapowiedz na Goodreads

Przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów z ciekawości i muszę przyznać, że mi się podoba. Nie chcę przedobrzać, ale wydaje mi się, że książka może być tak samo dobra jak pierwsza część Nocnej Łowczyni. Z resztą, Vlad jest jedną z moich ulubionych postaci, więc też inaczej do tego podchodzę i raczej nie wierzę w to, że Frost mogłaby napisać coś gorzej niż piąty tom Nocnej Łowczyni.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-03-27, 19:14   

Witam,
Wiem, że temat jest z zeszlego roku, ale może uda mi się kogoś jeszcze do niego przyciągnąć.
Dla mnie cykl Nocnej Łowczyni zakończył sie na razie na 3 tomach. Uważam, że spokojnie możnaby na tym poprzestać, ale czytałam ze są juz kolejne tomy.
Co mnie urzekło w tych ksiazkach? Świetna akcja, brak oklepanych schematów, dobrze wpasowany watek romantyczny (który dość mocno się rozrasta w tomie 3) i bardzo dobrze pokazane postacie, nie tylko te pierwszoplanowe.
Ksiązki niespodziewanie mocno mnie wciągnęły, tak że pierwsze 3 wręcz połknęłam. Czy przeczytam dalsze?
Zapewne, ale nie teraz. Muszę dać sobie odpocząć, aby sie nie zrazić.

Za to chętnie siegnęlabym po ksiażkę o Vladzie. Jakie jest jej tytuł? Wie ktoś?

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2013-03-27, 19:24   

attra napisał/a:
brak oklepanych schematów,
Ja z kolei uważam tę książkę za strasznie schematyczną, oklepaną, a teraz - po przeczytaniu czwartego tomu, Destined for an Early Grave - w dodatku za totalnie roMDŁAtyczne czytadło. Z tą serią po raz pierwszy spotkałam się parę lat temu i wtedy faktycznie mi się podobały, ale to było dawno i nieprawda. ;-)
attra napisał/a:
Za to chętnie siegnęlabym po ksiażkę o Vladzie. Jakie jest jej tytuł? Wie ktoś?
Pierwszy tom to Once Burned. Drugi nazywa się Twice Tempted i został wydany ledwo parę dni temu. Jeśli przeczytasz, to chętnie przeczytam Twoją opinię. :-)

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-03-27, 19:29   

Moze dlatego dla mnie nie jest oklepana, bo ja jak ognia unikałam Urban fantasy, pranormmalnych romansów itp... Byłam uprzedzona, że nic dobrego z tego co sie teraz ukazuje nie wynika...
Ale po tym jak przeczytalam Grobową wiedźmę siegnęłam tez po Nocną Łowczynie... I przepadłam.
Raczej w malutkich porcjach dawkuję sobie tego typu ksiązki, po to wlaśnie aby ich sobie nie obrzydzić.
Ale Vlad mnie zainteresował... Nie wiesz przypadkiem czy zostały wydane po polsku?
Bo mój angielski jest mocno kiepski narazie :(

Moje czytanie

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2013-03-27, 19:36   

attra napisał/a:
Nie wiesz przypadkiem czy zostały wydane po polsku?
Po polsku zostały wydane tylko trzy tomy Nocnej Łowczyni, podczas gdy ogółem jest ich dwa razy więcej. W dodatku nowe tomy pojawią się najwcześniej w przyszłym roku, o czym wydawnictwo niedawno poinformowało. O jakichś nowych seriach Frost raczej nie ma co marzyć, chyba się nie sprzedają, skoro są tak bardzo spychane w planie wydawniczym. A nawet jeśli zostaną wydane to za kilka lat, najwcześniej.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-05-28, 17:29   

Przeczytałam 5 tom Nocnej Łowczyni... Oczywiście muszę uczciwie powiedzieć, że nie jestem całkiem obiektywna, bo ja po prostu uwielbiam Cat i Bonesa :)
Część 5 jest w moim odczuciu nieco spokojniejsza, po części 4, która była wciąż pełna akcji.
Ale wogóle mi to nie przeszkadza, więcej w 5 tomie jest mowy o związku C&B ich relacjach i uczuciu jakie ich łączy.
No i zakończenie - mnie rozbawiło do łez :) Już niedługo zaczynam się brać za tom 6! :)

Moje czytanie

mikjam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-30, 21:44   

Zdecydowanie mój ulubiony cykl :D Uwielbiam Cat i Bonesa, połknęłam wszystkie części i opowiadania i to już niejeden raz. Ostatecznie książek z serii będzie prawdopodobnie 8, a nie 9. Najlepsze są zdecydowanie części 1-4. Niestety części 5 i 6 nie są już tak rewelacyjne, jak te wcześniejsze. Uwielbiam poczucie humoru aktorki i parę głównych bohaterów i generalnie wszystkie postaci występujące w książkach z Ianem na czele :D

Co do serii o Vladzie to czyta się naprawdę przyjemnie, ale akurat ani Vlad ani Leila nie należą do moich ulubionych postaci z cyklu.

Co do tłumaczeń po polsku, to czytałam kiedyś, że wydawnictwo ma wykupione wszystkie części, ale mieli wydawać w konkretnej kolejności, czyli po 4 części książki o Spad'zie i Mencheresie. Podobno były tłumaczone i miały być wydane właśnie część 4 i te dwie książki, ale potem ucichło. Polecam jednak przeczytanie po angielsku. Niestety umyka duża część dowcipu w tłumaczeniu.

dreamer
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 12:54   

witam wszystkich mam pytanko czy ma ktoś tłumaczenie 6 czesci one grave at a time ??

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2014-10-07, 17:08   

Nawet jeśli ma to nikt go nie udostępni. Tłumaczka sobie nie życzy i nie poszerza grona czytelników. Stracona sprawa. Co prawda Mag znowu zapowiedział wydanie czwartej części po polsku, ale nikt już w to nie wierzy, bo sytuacja powtarza się rok w rok.

dreamer
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-08, 11:54   

masakra :( no nic zostaje mi czytanie po angielsku a to zajmie mi dużo więcej czasu :(

Sophie: Na to wychodzi. Może podzieliłabyś się z nami swoimi wrażeniami z poprzednich tomów, ponieważ Twoje dotychczasowe posty są za krótkie (regulamin, punkt 6), a łatwo mogłabyś to zmienić.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2014-11-27, 15:58   

hlukaszuk napisał/a:
Nawet jeśli ma to nikt go nie udostępni. Tłumaczka sobie nie życzy i nie poszerza grona czytelników. Stracona sprawa.

Ja się nie dziwię, bo pamiętam, że było bardzo nieprzyjemnie z nieuczciwym wykorzystywaniem tłumaczenia Rainee :(
A szkoda, że 6 części w jej tłumaczeniu już nie przeczytam. Tłumaczy lepiej niż oryginały :)

[ Dodano: 2017-01-29, 12:36 ]

„Powstając z grobu” to siódma i ostatnie (w zamyśle) część przygód Cat i Bonesa autorstwa Jeaniene Frost.
Cała seria, to nieliczne książki o wampirach, które nie wkurzają, nie śmieszą, nie irytują.
A główni bohaterowie to nie nastolatkowie błyszczący w słońcu, pełni rozterek rodem z Bravo Girl.
Dlatego mogę śmiało napisać, że dla mnie to najlepsza seria o tematyce wampirze.

Siódma część, to ostatnie spotkanie z głównymi bohaterami, a ich głównym antagonistą jest agent Madigan, który przez lata prowadził makabryczne eksperymenty na ludziach, wampirach i ghulach.
To właśnie z nim będą musieli się zmierzyć Cat i Bones oraz ich przyjaciele i sprzymierzeńcy.

Jak to u Jeaniene Frost bywa, książka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji i takich wydarzeń, których nigdy bym się nie spodziewała.
Mimo, że to już siódma odsłona przygód bohaterów, to autorka pokazała, że ma jeszcze kilka ukrytych asów w rękawie.
Początkowo seria miała liczyć 9 tomów, ale sama autorka przyznała, że ma pomysł na siedem i na tym tomie zakończyła serię.
Za to należy jej się ukłon, bo nie ciągnęła pisania na siłę jak to czasem bywa z popularnymi seriami.

Akcja powieści jest niezwykle dynamiczna. Pełna poczucia humoru i ulubionych postaci.
Autorka w poruszający sposób pożegnała się z wszystkimi bohaterami powieści, pozwoliła czytelnikowi spotkać się z wszystkimi postaciami, które w mniejszym lub większym stopniu zapadły mi w serce.
Tak więc pojawiają się Mencheres i Kira, Spade i Denise, Ian (uwielbiam tego łajdaka ), Vlad i Leila, Tate, Juan, Dave, Cooper, Don, Timmie, Justina, Marie Laveau a nawet Annette.
Niektórzy częściej, niektórzy rzadziej, ale pokazują się wszyscy. Trochę szkoda, że tak mało było w powieści Vlada – jego ciągłe utarczki z Bonesem zawsze mnie zachwycały.

Wszystkie wątki doczekują się rozwiązania, poznajemy wiele faktów z przeszłości Cat, kilka tajemnic doczekuje się wyjaśnienia.
Najbardziej barwną z postaci drugoplanowych okazuje się być Ian i liczę na to, że ten łajdak doczeka się wreszcie swojej powieści (albo kilku).

Powstając z grobu, to bardzo dobre zakończenie serii. To klamra spinająca wszystkie tomy, pokazująca w jakim kierunku będzie teraz toczyło się nie-życie Cat i Bonesa.
To również malutka furtka do nowej serii, z nowymi bohaterami, gdyby autorka miała chęć taką napisać.
Bowiem w powieści pojawia się jedna nowa postać, która wprowadzi ogromne zamieszanie i wg mnie mogłaby mieś swoją własną serię.

Książka pełna jest humoru, emocji, akcji i wspaniałych bohaterów. Cała seria jest świetna i niepowtarzalna.
Tylko żal, że to już koniec, że nic więcej z C&B w rolach głównych już nie przeczytamy.
Ktoś mógłby napisać, że serii o twardych pogromczyniach wampirów jest wiele i będzie to prawda.
Ale niewiele jest takich o oryginalnej fabule, świetnie napisanych, z pełną plejadą cudownych postaci, okraszonych tak pikantnym poczuciem humoru i niespodziewanymi zwrotami akcji.
Nocna Łowczyni, to seria do której wracam co pewien czas i za każdym razem czytam ją z takimi samymi wypiekami na twarzy.
I na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę, bo przygody C&B to świetna i wciągająca historia.

mój blog: http://miszmasz79.blogspot.com

Moje czytanie

Odpowiedz do tematu