Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Łowcy Gildii
Autor Wiadomość
red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-17, 13:45   

@lma napisał/a:

Najprawdopodobniej w przyszÂ?ym roku (a moÂ?e jeszcze w tym) Wydawnictwo Dw??jka Bez Sternika zacznie wydawa?? jej innÂ? seri?? "Psy-Changelings" ;-) Przynajmniej takie sÂ? plany.

:-D
Na pewno zaopatrz?? si?? wtedy w ksi??garni, mam nadzieje, Â?e si?? nie zawiedziemy ;-)

Trzeci tom nazywa si?? chyba MaÂ?Â?onka ArchanioÂ?a a ja sama zaliczam si?? do niecierpliwie oczekujÂ?cych na to tÂ?umaczenie os??b :-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-19, 18:59   

red_head napisał/a:
Trzeci tom nazywa si?? chyba MaÂ?Â?onka ArchanioÂ?a a ja sama zaliczam si?? do niecierpliwie oczekujÂ?cych na to tÂ?umaczenie os??b

To tak jak ja :-P
Ostatnio wszedÂ? pierwszy rozdziaÂ? na chomikuj i zapowiada si?? caÂ?kiem ciekawie . Na oficjalnym blogu autorki przeczytaÂ?am ,Â?e podpisaÂ?a juÂ? zgod?? na czwartÂ? cz??Â??? ,ale nie wiadomo ,kiedy ma zamiar jÂ? napisa?? :lol:

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2011-03-22, 11:57   

Druga część jest odzwierciedleniem stanu Eleny, która mimo, że ma doświadczenie łowcy to jest słaba niczym dziecko.
Również odnoszę takie wrażenie, że "Pocałunek Archanioła" to jakby wstęp do kolejnej części, gdzie łowczyni wreszcie może nie dorówna wszystkim, ale nie będzie już musiała być pod ochroną siódemki.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-24, 15:46   

Na poczÂ?tku "MaÂ?Â?onki ArchanioÂ?a " wchodzi wÂ?tek ,Â?e
Spoiler:

wsz??dzie zapanuje okropna pogoda co b??dzie odzwierciedleniem powrotu staroÂ?ytnego . Raphael b??dzie si?? martwiÂ? ,iÂ? jego matka si?? obudziÂ?a .

Uff...Wybaczcie ,ale zacz??Â?am po angielsku i wprost nie mogÂ?am si?? powstrzyma?? .
Jednak dla zbulwersowanych - to pierwszy rozdziaÂ? :P

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-03-24, 18:17   

Blair na biaÂ?o niestety wszystko wida??, wi??c lepiej jest skorzysta?? z funkcji spoiler czyli [spoiler] i koniec spoilera tak samo tylko / na poczÂ?tku.

PrzeczytaÂ?am drugÂ? cz??Â??? i musz?? przyzna??, Â?e mi si?? podobaÂ?a :shock: Na pewno na tyle, Â?eby by?? ciekawÂ? kolejnego tomu i go przeczyta??. PochÂ?on??Â?am jÂ? w dwa wieczory, wi??c byÂ?a wciÂ?gajÂ?ca. Troch?? bardziej bym si?? cieszyÂ?a gdyby cz??Â??? scen erotycznych zastÂ?piÂ?a akcja albo treningi Eleny, ale c??Â? nie moÂ?na mie?? wszystkiego :-P
Bohaterka dopiero co si?? przebudziÂ?a, wi??c szkoda, Â?e jest sÂ?aba, ale jest to jak najbardziej uzasadnione i nie mam do niego zastrzeÂ?e??. Najciekawszymi scenami byÂ?y te z udziaÂ?em czÂ?onk??w Si??demki, wi??c mam nadziej??, Â?e w nast??pnej cz??Â?ci b??dzie ich jeszcze wi??cej.
Mi??dzy ElenÂ? i Rafaelem czasem byÂ?o troch?? cukierkowo, ale na szcz??Â?cie nie mdlili mnie za bardzo, a dziewczyna zachowaÂ?a sw??j charakterek ;-)
Og??lnie byÂ?o naprawd?? spoko, wi??c polecam.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 09:29   

Pierwsza czesc bardzo mi sie podobala a druga skonczylam czytac ponad tydzien temu i przyznam, ze byla taka sobie, chwilami nawet nudnawa. Caly czas czekalam na jakies ciekawe/ bardziej efektowne zakonczenie ktorego sie niestety nie doczekalam. Ale trzecia czesc, jak tylko clamare przetlumaczy, oczywiscie przeczytam:)

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-09-19, 09:46   

Jakoś tak z rozpędu przeczytałam 4 część "Archangel's blade" po angielsku, jest ona o wampirze Dymitrze. Ciekawa byłam jego historii, bo wydał mi się całkiem interesujący, a poza tym wiedziałam jak się zakończy 3 część. Ech, jakoś mnie już zupełnie zniechęcił ten tom do jakiegokolwiek zapoznawania się dalej z tą serią. O Elenie i Rafaelu było jeszcze całkiem całkiem, szczególnie drugi tom, ale w czwórce mam wrażenie, że fabuła i akcja toczyły się jedynie po to, żeby opisać jak Dymitr i Honor będą się za przeproszeniem pieprzyć. Poniżej spoiler, ale nie zdradza tego, co się dzieje z Eleną i Rafaelem.
Spoiler:

Gdzieś tak od połowy książki można było się już domyślić, że Honor jest czymś w rodzaju reinkarnacji żony Dymitra, bo tyle odnośników i opisów ich małżeńskiego życia mogło oznaczać tylko jedno. No i sama Honor cały czas mu przypominała zamordowaną żonę. Ale sorry, jak koleś by mi powiedział, że mu przypominam jego byłą tylko ona miała w sobie więcej ducha... to bym mu siłę tego ducha bardzo szybko pokazała obitym nosem o zatrzaśnięte drzwi :-? Biedny Illium znowu został wykorzystany jako narzędzie do tego, żeby Dymitr mógł napiąć muskuły i oznajmić dziewoi, że należy do niego. No nie ma serca autorka dla Błękitnego Dzwoneczka.

Było to bardzo rozczarowuja książka. Ale myślę, że dam jednak szansę 3 części. Chociaż dzięki czwórce widzę jeszcze wyraźniej wady poprzednich tomów.

Trudno, jak mnie wkurzy, to więcej nie czytam :-P

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-04-16, 21:02   

Przeczytałam trzecią część - "Małżonkę Archanioła", ale po częściach z przerwami, bo nie miałam na to za dużo czasu, a po połowie to za bardzo też mnie do tego nie ciągnęło :-/ Moim zdaniem najlepsza była druga część - dla mnie - dlatego, że chyba autorka zastosowała tam najwięcej zwrotów akcji, które tylko wzbudzały moją ciekawość.

Oksa napisał/a:
Spoiler:

Gdzieś tak od połowy książki można było się już domyślić, że Honor jest czymś w rodzaju reinkarnacji żony Dymitra, bo tyle odnośników i opisów ich małżeńskiego życia mogło oznaczać tylko jedno. No i sama Honor cały czas mu przypominała zamordowaną żonę. Ale sorry, jak koleś by mi powiedział, że mu przypominam jego byłą tylko ona miała w sobie więcej ducha... to bym mu siłę tego ducha bardzo szybko pokazała obitym nosem o zatrzaśnięte drzwi Biedny Illium znowu został wykorzystany jako narzędzie do tego, żeby Dymitr mógł napiąć muskuły i oznajmić dziewoi, że należy do niego. No nie ma serca autorka dla Błękitnego Dzwoneczka.

Spoiler:

Nie wiem, nie wiem Oksa. Poczułam się poważnie zniechęcona, bo po kilku podobnych książkach mam ich już dość a Dzwoneczek to mój ulubiony Aniołek. Chyba na razie odpuszczę sobie czwartą część.

Poczułam też lekką dezorientację - czy trzy pierwsze części nie miały być "trylogią" o Elenie i Raphale, a następne opowiadaniami o jego siódemce? Pytam, bo podobno piąta część ma być o mhrocznym przybocznym vel szpiegu Raphaela. Czy będą się tam znajdowały jakieś wątki o Archaniele i Łowczyni? :shock:

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-17, 09:10   

Ja się za parę dni, jak złapię oddech przy pracy i będę mieć parę wolnych wieczorów, zabieram za Ostrze Archanioła. Oczywiście bardzo mądrze przeczytałam sobie Wasze spojlery, ale coś tak podejrzewałam, że nie każdy tom będzie się kręcił wokół Rafaela i Eleny, pewnie to i dobrze, bo książki chociaż dobre i wciągające, męczą już maglowaniem tematu tej parki- przeglądając Ostrze sama się zorientowałam, że jest o Dimitrim, ale boję się, że zaczynają się popłuczyny po poprzednich tomach, tym bardziej, że Oksa też o tym pisze- więc jakby ktoś jeszcze czytał, to dajcie znać czy warto :-)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-20, 10:15   

Czy warto?

Ostrze Archanioła jest utrzymane w takiej samym stylu jak poprzednie części tylko to inna para przeżywa rozterki miłosne na tle zbrodni popełnianych jak zawsze przez wampiry i anioły. Jeśli komuś podobał się styl pisania autorki ta część również się spodoba. Dla mnie może być. Jeden raz dam rady to przeczytać, ale nie więcej. Taką samą opinię mam także do poprzednich części. Po prostu dla mnie za dużo jest tu seksu a za mało intrygi.

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-20, 12:19   

to znaczy jak już czytam, to staram się cały cykl, ale podobało mi się coraz mniej z kolejnymi tomami, czyli najbardziej mnie cieszył pierwszy- nie umiem obiektywnie ocenić, czy zmienił się styl i tym podobne i teraz się zastanawiam, bo skoro Ostrze odbiega 'jakością' od załóżmy pierwszych dwóch, to nie wiem, czy jest sens się męczyć z takim tomiszczem :-/

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-20, 12:28   

Właśnie dlatego przeczytałam, bo zaczęłam serię. Czytałam w formie elektronicznej, w miejscu i czasie kiedy nie mogłam czytać w formie papierowej. W innym wypadku dalej by czekało na przeczytanie. Jedynka była inna od kolejnych i naprawdę mi się podobała. Tego czegoś zabrakło w późniejszych tomach. Pozostałe reprezentują taki sam poziom. Jedyny atut Ostrza Archanioła, że Elena i Rafael to epizod, a reszta taka sama jak 2 i 3 z serii. Także, jeżeli masz fajniejsza książkę odłóż to na później. Moja opinia może być subiektywna, ponieważ nie przepadam za romansami paranormalnymi.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-04-23, 10:40   

Hmm, ja przeczytałam dwie pierwsze części i do trzeciej mnie nie ciągnie. O ile pierwsza nawet,nawet - bo i cóś się działo i napięcie, i jakowaś intryga, i bohaterka się stawia wszystkim dookoła, to druga juz znacznie straciła na wartości - jak dla mnie. A po tym co napisała hlu, trzeciej raczej nie przeczytam. Dochodzę do wniosku, że nie dokończyłam czytania tylu serii (bo np. przestali tłumaczyć i wydawać u nas), że i ten przypadek zniesę.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-04-28, 23:02   

Spróbowałam przeczytać "Ostrze", ale szczerze - od deski do deski się nie dało. Jeśli w kolejnych częściach autorka będzie podstawiała w książkach inne pary, to jestem całkowicie pewna, że będzie wychodził cały czas ten sam schemat :

Mała intryga + wiele przeszkód = BIG LOVE

Sięgnęłam po to, ponieważ postać Dimitriego troszkę mi się spodobała, a ta książka bardzo przybliża jego losy oraz tajemniczą przeszłość. Prawda jest taka, że autorka całkowicie skupiła się na wątku, w którym bohaterowie przekonują się do siebie i walczą o swoje uczucie. Dwa słowa - nic nowego lub też wiało nudą.

Jak wcześniej napisała Hlu - mało intrygi. Jeszcze w pierwszej, nawet w drugiej części o Elenie można było się doszukać akcji, tajemnicy, zagadki. A tutaj? Wszystkie te przymioty zeszły na plan drugi, ustępując miejsca scenom ... nie dla dzieci :roll:

hlukaszuk napisał/a:
ponieważ nie przepadam za romansami paranormalnymi.

Nie ma co się dziwić. Jak przeczytasz jedną taką książkę, to reszta będzie i tak taka sama. Zmienią się tylko bohaterowie i miejsca akcji :roll:

Wielka siódemka Raphalea jest godna uwagi, a mnie zaczęła interesować już od początku. Teraz jednak zastanawiam się, czy nie lepiej by było, gdyby autorka nie zakończyła trzeciej części jakoś bardziej spektakularnie i dała sobie spokój z następnymi.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2014-08-29, 11:08   

Właśnie skończyłam pierwszy tom, czyli „Krew aniołów”. Tematyka nieszczególnie mnie kręci, ale tytuł ten akurat był w bibliotece, więc go zgarnęłam, choć nie spodziewałam się wiele. I w sumie się nie zawiodłam, a nawet powiem, że książka nie była tak słaba, jak sądziłam. Wiedziałam, że to najpewniej jakiś paranormal romance z aniołami w tle, ale okazało się, że całkiem zjadliwy – bardzo się cieszę, że autorka nie uraczyła czytelników rozwlekłymi opisami zmagań miłosnych głównych bohaterów, a w zasadzie ograniczyła się do wspomnienia, że faktycznie, coś takiego miało miejsce, ale absolutnie nie wdawała się w szczegóły. Mogłaby jeszcze ograniczyć podchody bohaterów, ponieważ trwają one dobre pół książki, a nie-romansowy wątek nawet się wtedy jeszcze nie zaczyna – dopiero gdzieś koło połowy postacie robią pierwszy krok ku rozwiązaniu sprawy, która miała być głównym wątkiem tej powieści, czyli złapaniu oszalałego archanioła. Pierwsze prawie dwieście stron jest skupione przede wszystkim na relacji protagonistów – nie jest też zaskoczeniem to, co ich połączy. Ogólnie „Krew aniołów” nie jest szczególnie zaskakująca. Nie jest też zbyt wiarygodna, rzuciło mi się w oczy wiele nieścisłości, mniej lub bardziej przeszkadzających.
Krótko mówiąc, książka ta to lekkie czytadło, niewymagające, krótkie, szybkie do przeczytania. A także przykład niewłaściwej korekty - ogrom literówek, chaos w przecinkach (w tym wielokrotnie pojawiające się "angielskie przecinki", czyli przecinki postawione w miejscach, w których znajdowały się w oryginale, choć w języku polskim być ich tam nie powinno).

Odpowiedz do tematu