Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki.

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: wiedźma z bagna »

A jak dla mnie, to temat jest zakończony. Tyle tylko, że wątki, z których można by naprawdę wykrzesać coś intrygującego, zostały przez autora spłycone lub pominięte. Główne postacie potraktowane z grubsza i sztampowo, jakby autorowi zabrakło przekonania. Takie fajne pomysły, a takie niedopracowane, aż żal..
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 11:23 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

kuszumai

Post autor: kuszumai »

Dla mnie to by?a taka przeci?tna seria - mo?e i ciekawa, ale brakowa?o jej tej iskry jak u Gromyko albo Ilony Andrews.
Co do nowych ok?adek - brak w nich starej "fabryczno?ci", ale na pó?ce mi?o postawi?. W ko?cu: "musimy zebra? je wszystkie!".

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

Co do ok?adek to teraz trylogia ma si? ukaza? w twardej oprawie. Projekt do "Kuzynek" prezentuje si? tak: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 0488_n.jpg
Nawet niczego sobie w porównaniu do tych a'la paranormal romance. Z ka?ym wydaniem seria dostaje nowy projekt ok?adki :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Przebrn??am przez "Kuzynki". Z wielkim trudem, ale uda?o si?. Historia sama w sobie jest nawet ciekawa. Ale czytanie strasznie mnie m?czy?o. Nawet nie wiem dlaczego. Poza tym ci?gn??o si? niesamowicie - niby do?? cienka ksi??ka, a tu takie zaskoczenie, bo czyta?am i czyta?am, a ko?ca nie by?o wida?. Jednym s?owem: przeci?tna.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Dla mnie nic się nie ciągnęło. Przeczytałam jednym tchem, chociaż pozostał niedosyt. Niedokończony wątek, bezsensowna śmierć, a można by z tego stworzyć powieść. Ale niestety. Chyba Were o tym pisała. Nie będzie dalszego ciągu ani epopei, która by bazowała na wstępnie naszkicowanych postaciach. Szkoda.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 19:33 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Post autor: wiedźma z bagna »

WereWolf pisze:Co do okładek to teraz trylogia ma się ukazać w twardej oprawie. Projekt do "Kuzynek" prezentuje się tak: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 0488_n.jpg
Nawet niczego sobie w porównaniu do tych a'la paranormal romance. Z każym wydaniem seria dostaje nowy projekt okładki :-P
Dobrze, że zdążyłam zgromadzić stare wydanie w całości, co prawda jedna okładka jest z lekka kosmata, ale nie razi na szczęście :-P
Szata graficzna jednak bardziej mi odpowiadała w wersji pierwotnej - ta stylistyka w sepii ma coś w sobie.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 22:29 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Musz? przyzna?, ?e mi jest wszystko jedno - ?adn? szat? stylistyczn? nie jestem zachwycona. Sophie, ka?demu mog? si? zdarzy? trudno?ci z ksi??k?. Najwyra?niej ta ci nie le?y, wi?c nie ma co si? zmusza? do czytania. Podoba?a mi si? ca?a trylogia , cho? nie zgadzam si? ze wszystkimi pogl?dami autora jakie w niej wyrazi?, a i ze s?owami o sp?yceniu musz? si? zgodzi?.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Ja zawsze traktowałam te trzy ksiażeczki jako zarys postaci, wstęp do czegoś większego. Niestety czegoś większego nie będzie. A szkoda, bo czytało się lekko, szybko i przyjemnie. śmierć jednego z bohaterów rozczarowuje, a wątek łowcy wampirów się urywa.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 19:34 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Fabryka Słów wydała kolejne już wznowienie, tym razem w twardej oprawie. Co ciekawe całkiem niedawno cały cykl był wydany (po raz kolejny) w nowych okładkach. Zastanawiam się czy rzeczywiście tak się sprzedaje?

Osobiście czytałam i lubię wszystkie części. Jak tak przyjrzeć się jego twórczości to przychodzi mi na myśl filozofia "praca u podstaw". Jakoś tak ostatnio przyszło mi do głowy po przeczytaniu "Rzeźnika drzew".
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 21:07 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Na Pyrkonie Pilipiuk zapowiedział, że w wakacje skończy kolejny tom. Niedawno zauważyłam, że Fabryka przymierza się do wydania, bo zaczęła wznawiać poprzednie części w kolejnej szacie graficznej. Toż to szok. :evil: Kate czy Gromyko nie wznawiają w ogóle, mimo że nie ma gdzie kupić niektórych części, a w tym przypadku powstaje kolejna odsłona okładek (czwarta czy tam piąta, można się pogubić).

[center]Obrazek[/center]

W lipcu wznowienia, czwórka w listopadzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”