Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria o Alex Craft
Autor Wiadomość
attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-03-27, 17:04   

Hello witam wszystkich, jestem tu calkiem nowa i jeszcze sie nie do końca odnalazłam :)
Pierwsze 2 tomy o Alex Craft mogę powiedzieć, że pochłonęłam. Okazało sie to dla mnie bardzo przyjemnym spędzeniem czasu, bo w natłoku literatury o wampirach, wilkołakach i zmiennoksztaltnych mamy tu coś innego i "świeżego"...
Fabuła, postacie i przebieg akcji - przypadły mi do gustu. Tajemnica, zagadka - wciągnęły mnie.
Trochę kręciłam nosem na "trójkąt miłosny", ale skoro jest, to cóż robić - moim faworytem okazuje się Śmierć...
Niestety przeczytałam, ze polskie wydawnictwo nie planuje wydania kolejnych tomów i cóz mówić, nie spodobało mi się to.
Ksiażki są na tyle wciągające, a głowna bohaterka nie jest irytująca jak wiele jej podobnych, że chcialam przeczytać o jej dalszych przygodach, a tu takie rozczarowanie...

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2013-03-28, 07:08   

Jeżeli zadowalają cię tłumaczenia nieoficjalne, to jest dostępna Alex Craft 03 To jest nawet niezłe jak na tłumaczenie nieoficjalne.
Muszę się przyznać, że również mnie mierżą romansidła, a takich tłumaczeń jest w sieci najwięcej. Na szczęście jest też dużo urban fantasy z wątkiem romansowym, te pozycje z pogranicza romansu również są popularne i można sobie coś wybrać do poczytania. Brak wątku miłosnego nie jest dla mnie jakąś zaletą, w sumie życie bez miłości szare jest, ale co za dużo to niezdrowo. Grobowa Wiedźma trzyma proporcje w tym temacie, między innymi dlatego czyta mi ją się nieźle.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-03-28, 11:19   

Zbyt wielkiego wyboru nie mam, bo mój angielski nie jest na takim poziommie żebym mogła czytać w oryginale.
dziekuje za podesłanie linka, napewno skorzystam. Seria o Alex wciagnęła mnie, ciekawe tylko ile docelowo ma byc tomów?
Nie rozumiem dlaczego wydawca sie wycofał po pierwszym tomie...Czyzby książka sie w Polsce nie sprzedawała?

Moje czytanie

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2013-06-11, 20:30   

Wygląda na to, że się nie sprzedawała, a szkoda, bo zgodzę się z hlu, że z tomu na tom jest coraz lepiej. Od dwójki na pewno nie mogłam się oderwać. Przede wszystkim zmieniła mój pogląd na tę serię. Jest głównie akcja, ciągle trzyma w napięciu i fabularnie jest też na poziomie. Jak pisała Sophie, może nie arcydzieło, ale jest to ciekawa pozycja na pewno warta przeczytania.

Spoiler:

Fajny pomysł z krwawymi dłońmi, które można zobaczyć tylko w Fearie. Może nie jest to świeżość dnia, ale ja się z czymś takim jeszcze nie spotkałam. Mam nadzieję, że w przyszłych tomach powróci również postać Króla Koszmarów, bo mnie zainteresował.

Mi akurat charakter Alex w ogóle nie przeszkadzał, a nawet więcej - o wiele bardziej ją polubiłam. Szkoda mi nadal postaci Śmierci, bo jest dla mnie oczywistym, że autorka postawiła go w tym trójkącie miłosnym na pozycji zawalidrogi, który ma wzbudzać zazdrość w "tym drugim" oraz wywołać napięcie w wątku romantycznym. Bohaterka pewnie będzie się motać między jednym a drugim (jej, już nie mogę się doczekać :roll: ), ale według mnie wiadomo z kim skończy. Dupa, jednym słowem. Tzn. nie byłaby dupa, gdyby Śmierć pozostał tym, kim był - niebezpiecznym przyjacielem. W ogóle autorka nieźle dokopała Alex, bo trzeba być prawdziwym literackim sadystą, żeby obdarzyć bohaterkę zdolnościami ograniczającymi jej kontakty z płcią przeciwną do dość niewielkiego grona osób. W liczbie 2 właściwie. A przynajmniej tyle osób na razie poznaliśmy.

Utknęłam na razie w trzeciej części i jakoś nie mogę się zebrać do czytania, myślę, że przez obawę o to właśnie miotanie się bohaterki pomiędzy dwoma amantami. Wyczytałam w opiniach (co było głupotą z mojej strony), że tak się właśnie będzie działo i... utknęłam :-?

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-06-12, 07:32   

Oksa napisał/a:
Wyczytałam w opiniach (co było głupotą z mojej strony), że tak się właśnie będzie działo i... utknęłam :-?

Nie utykaj. Tylko czytaj. To co się dzieje w trójce przekracza wszelkie pojęcie i Śmierć gra główne skrzypce. Alex zawsze będzie się miotać pomiędzy dwoma amantami, ale w trójce to Śmierć dzierży palmę pierwszeństwa. Skoro podobał Ci się pomysł z
Spoiler:

krwawiącymi rękoma to na pewno spodoba ci się inny pomysł związany ze Śmiercią. Poznasz ich naturę. Kim są. Skąd się biorą i oczywiście w pewnym momencie Aleks poniekąd zamieni się ze Śmiercią rolami. Bardzo fajny pomysł na fabułę.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2013-06-12, 08:21   

Muszę przyznać, że też mnie zainteresował. Warto sięgnąć - wiem co piszę, bo ostatnio wszystkie trzy książki pod rząd przeczytałam. Czytaj Oksa, zgadzam się z Hlu.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-11-03, 12:29   

A czy są słuchy, żeby ktoś tłumaczył część 4?

Sophie: Hej, a co to za jednolinijkowiec? Proszę o pisanie dłuższych postów, bo inaczej zacznę gryźć. :twisted:

Co do pytania, to czwarty tom jeszcze nie został w ogóle wydany. Trzeba poczekać do połowy przyszłego roku. ;-)

Moje czytanie

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-11-03, 13:37   

attra napisał/a:
A czy są słuchy, żeby ktoś tłumaczył część 4?

Sophie: Hej, a co to za jednolinijkowiec? Proszę o pisanie dłuższych postów, bo inaczej zacznę gryźć. :twisted:

Co do pytania, to czwarty tom jeszcze nie został w ogóle wydany. Trzeba poczekać do połowy przyszłego roku. ;-)

Jestem chyba strasznie zakręcona. Dlaczego kojarzy mi się sierpień 2013r.? Nie mam pojęcia. Jakoś taka data mi utkwiła w głowie. To straszne, że dopiero w 2014r. Trójka zakończyła się w tak ekscytującym momencie, że ... Z utęsknieniem czekam na czwórkę. A przetłumaczy pewnie ta sama osoba co tłumaczyła poprzednie części.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-11-03, 13:40   

No jednolijkowiec dlatego, że pytanie nie zajęło więcej. Nie wiedziałam, że posty muszą być na określoną ilość linijek/znaków :-(

Też miałam takie przebłyski, że miała wyjść 4 cz. w połowie tego roku, szkoda że jeszcze tyle czekania.
Trzeci tom wyjątkowo mi się podobał, z tomu na tom Grobowa wiedźma robi się lepsza, więc czwórka powinna być wręcz świetna :)

Sophie: Pomyłka bierze się z daty na LC - sierpień 2013. Jednakże książka jeszcze nie jest nigdzie dostępna, a Goodreads mówi o lipcu 2014.

PS. A o jednolinijkowcach jest w Regulaminie. ;-)

EDIT: Book Depository prowadzi przedsprzedaż tego tytułu, według której książka ma się ukazać 30 listopada. Tak czy inaczej jeszcze jej nie ma.

Moje czytanie

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-12-25, 11:13   

Akcja tego krótkiego opowiadania pod tytułem Ruby Red nawiązuje do spraw Briar Darque.
Nie jest bezpośrednio powiązana z historią Alex jednakże czasowo umiejscowiona jest pomiędzy akcją rozgrywającą się w Grave Dance 02 i Grave Memory 03.

Mamy w nim do czynienia z innymi magicznymi umiejętnościami, zaklęciami i służbami zwalczającymi tych co przeszli na "ciemną stronę mocy". Inne spojrzenie na ludzi posiadających magiczne umiejętności.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-12-25, 12:48   

Nie wiedziałam, że coś powstaje ze świata Alex. Szkoda, że ta seria jest tak mało znana w naszym kraju.
Czy to "opowiadanie" ukazało sie wylko po angielsku, czy jest może już coś przetłumaczone na polski?

Moje czytanie

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-12-25, 16:12   

attra napisał/a:
Nie wiedziałam, że coś powstaje ze świata Alex. Szkoda, że ta seria jest tak mało znana w naszym kraju.
Czy to "opowiadanie" ukazało sie wylko po angielsku, czy jest może już coś przetłumaczone na polski?

Nieoficjalne (jeszcze gorące) przetłumaczenie opowiadania (jak i całej serii) znajduje się na forum romansów paranormalnych:

http://www.paranormalroma...y-red,2296.html

Copernicus Corporation zrezygnowało z wydawania tej serii po pierwszym tomie, a szkoda, bo autorka dopiero się zaczęła rozkręcać.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2014-01-17, 17:37   

Też żałuję, że nie będzie dalszych tomów :( Mam nadzieję, że ktoś będzie kontynuował tłumaczenia... Autorka rozkręciła się, tom 3 narobił mi tylko smaka na kolejne.
Raz, że akcja i zagadki robią się coraz lepsze, to jeszcze wątek "miłosny" coraz ciekawszy...
Ehh strach teraz zaczynać czytać jakąkolwiek serię, czy trylogię, bo nie wiadomo czy człowiek się doczeka wydania dalszych tomów.

Moje czytanie

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-01, 12:07   

Na poczatku ksiazki bylam rozczarowana glowna bohaterka, czarownica/wiedzma, ktora moze obudzic zmarlych. Stopniowo akcja sie rozwinela i nabrala tempa. Postacie Smierc i Falin Andrews przypadly mi szczegolnie do gustu :->
Zdecydowanie siegne po druga czesc.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2015-08-21, 20:19   

Grave Memory” za mną.

Poprzedni tom czytałam bardzo dawno temu (patrząc po dacie na forum po „Grave Dance” sięgnęłam ponad trzy lata temu – toż to wieczność), tak dawno, że nawet nie wiem, co się w nim działo – jakieś większe elementy zostały mi jako tako przypomniane, ale jednak jest to nieco za mało, by mieć poczucie znajomości tego uniwersum. Mimo wszystko jako tako udało mi się rozeznać w sytuacji i nie miałam większych problemów z nadążaniem (bo to też nie taki typ książki, który jest narażony na problemy ze zrozumieniem).

Czytając „Grave Memory” miałam wrażenie, jakbym czytała bardziej ponurą, mniej rozbrykaną i mniej szaloną wersję Charley, połączoną nieco z Harrym Dresdenem. To pewnie cecha gatunku, że podobieństwa są nieuniknione, ale nie da się zaprzeczyć, że nie zawsze widać to tak wyraźnie (aczkolwiek, patrząc na daty wydania, Kalayna Price była pierwsza i ewentualnie to Darynda Jones mogła ściągać od tej pierwszej). Takim sposobem bardzo często porównywałam bohaterkę tej serii, czyli Alex Craft, z innymi postaciami. I niestety często wychodziło na to, że Alex przegrywała te starcia. Zresztą cała książka uzyskiwała słabsze noty. Jednym z powodów jest fakt, iż nie przepadam za fae, a tu miały one bardzo silną pozycję fabularną. Ponadto bohaterowie – choć byli nieźle skonstruowani, całkiem ciekawi – musieli ustąpić lepszym. Najbardziej jednak przeszkadzał mi fakt, iż autorka konsekwentnie wikła Alex w trójkąt miłosny, a ja naprawdę, naprawdę nie cierpię trójkątów. Nie rozumiem, jak ktoś może w nich widzieć coś ciekawego – postać tylko miota się między jednym a drugim, rani obu i w dodatku siebie. (Z tego też powodu niekoniecznie podobało mi się zakończenie, jakim uraczyła Czytelników autorka).

Są jednak też zalety. „Grave Memory” było – trzeba przyznać – nawet trochę wciągające. Dobrze i szybko się czytało, sporo się działo, nie zauważyłam większych zastojów w akcji, wszystko płynnie przechodziło dalej. Od tej strony raczej autorce wszystko się udało.

Ogólne wrażenie to: w sumie dość przeciętnie. Zdecydowanie nie jest źle, ale też daleko od wybitności. Jednakże można się pokusić o przeczytanie.

Odpowiedz do tematu