Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
E-czytniki
Autor Wiadomość
attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-05-22, 09:23   

Aaaa juz rozumiem. Martwiłam się, że mój czytanik Prestigio trzyma 5 godzin... Ale ciągłego czytania - bez odstawiania go i wyłączania.
Takie czyatnie jak opisałaś, no to 2-3 tygodnie :)

Uff poprawił mi sie nastrój :)

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2013-05-23, 07:24   

attra napisał/a:
Uff poprawił mi sie nastrój :)

No niestety muszę ci trochę napsuć krwi ;-) Ekrany typu, trochę podobne do tych stosowanych w ramkach na zdjęcia, pobierają prąd przy "przewracaniu strony", czyli najdokładniej byłoby podać ilość stron możliwych do odczytania "od ładowania do ładowania" baterii. Reszta urządzenia pobiera znikome ilości energii, może troszkę wi-fi i ma mały wpływ na nasze rozważania. W mojej praktyce starcza to na przeczytanie 3-5 książek, co ostatnio zajmuje mi ok. 2 tygodni. Idealnie np na urlop, szczególnie przy zmniejszaniu i restrykcyjnej kontroli wagi bagażu przez linie lotnicze ostatnimi czasy. Gdybym miał czas non-stop, to przeczytałbym te książki w 2 dni, i wtedy mógłbym twierdzić, że baterie starczają na 2 dni. No może z uwagi na energię niezużytą przez wi-fi, procesor itd była by to jedna książka więcej. Z mojego punktu widzenia, sprawa długości pracy czytnika była 2-rzędna, najważniejsza była dbałość o oczy gdzie ekrany tego typu są bezkonkurencyjne - przynajmniej na razie, bo męczą wzrok na poziomie drukowanego papieru. Długość pracy na bateriach to poboczna korzyść. To tyle. Mam nadzieję, że nie popsułem ci humoru za bardzo.

attra 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-05-23, 09:25   

Hej,
No nie popsułeś mi humoru wogóle :-)
Jestem przekonana, że Kindle to świetne czytniki.
Mój czytnik spełnia swoje zadanie, jest taki jakiego potrzebowałam i chciałam. Ma to na czym mi zależy. Dla mnie długość wytrzymywania baterii to ważna kwestia, bo sporo jeżdżę pks i pkp. Ja na swoim czytanik czytam średnio 1,5 / 2 ksiażki zanim padnie mi bateria. Objętość książki na czytaniku, to jakieś średnio 300 - 400 stron.
Tak jak napisaleś kwestia urlopu i ograniczenia wagi bagażu, ale przede wszystkim mozliwość sprawdzenia czy dana ksiażka podoba mi się na tyle, żeby kupic jej wersję papierową.

Pozrawiam!

Moje czytanie
http://miszmasz79.blogspot.com/

mikjam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-29, 22:54   

Ja mam Kindla, którego po prostu uwielbiam. Mam na nim na razie ponad 500 książek i artykułów naukowych i wciąż jest na nim pełno miejsca. A ja mam zawsze wszystko pod ręką. Zawsze strasznie moje ramiona cierpiały, gdy nosiłam w torbie po 4 książki i stertę stron z artykułami. A teraz jedno male urządzenie załatwia wszystko! Kindle wytrzymuje mi ponad miesiąc, a przy bardzo intensywnym czytaniu ok 3h. Poza tym uwielbiam to, że czytając po angielsku wystarczy zaznaczyć słówko i mam od razu jego opis i znaczenie.
Poza tym muszę powiedzieć, że bardzo zaskoczyło mnie nastawienie do klienta firmy Amazon. Mój pierwszy Kindle po ok. 8 miesiącach używania i po ściągnięciu nowej aktualizacji kompletnie się zawiesił - przestał działać. Napisałam do konsultanta z Amazonu, który poinstruował mnie najpierw co mogę zrobić, żeby zaradzić problemowi, a gdy nic nie pomogło, przyjął zgłoszenie reklamacji. Nowego Kindle'a dostałam 5 dni później, dali mi miesiąc na oddanie zepsutego, a na koniec zwrócili koszty przesyłki. Naprawdę byłam pod wrażeniem tej obsługi!

Tiss 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2013-05-30, 20:29   

Mój Kindle jest w użyciu prawie codziennie, bateria trzyma ok. miesiąca

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2013-06-03, 08:01   

mikjam napisał/a:
...Naprawdę byłam pod wrażeniem tej obsługi!...

Bo czytnik jest traktowany jako środek do sprzedawania jak największej ilości książek (z Amazonu), sam w sobie czytnik jest ponoć deficytowy. Zysk przynoszą sprzedane książki ;-) , czyli na kliencie bez sprawnego Kindla nie da się zarobić.
W sumie największe zdziwienie przy Kindlu mogą budzić pewne zapisy w regulaminie Amazonu, zdaje się, że książki tam kupione nie są własnością kupującego a są jedynie "dzierżawione" na warunkach Amazonu. Firma postępuje ok. ale pewne zapisy w regulaminie są dla mnie pokręcone.

Odpowiedz do tematu