Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
E-booki i audiobooki
Autor Wiadomość
Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-28, 13:09   

co do Kindli ja najpierw miaÂ?em maÂ?ego Kindle WiFi a teraz uÂ?ywam wi??kszego Kindle DX. MaÂ?y ma t?? wad?? Â?e jeÂ?li masz ksiÂ?Â?ki w innych formatach niÂ? jego (na przykÂ?ad w PDF) to musisz je przerabia??. SÂ? do tego programy i zwykle dziaÂ?aja nieÂ?le, ale zdarza si?? Â?e przeformatowany tekst wyglada dziwnie. DuÂ?y jest droÂ?szy, ale ma wiekszy ekran i czyta PDF, tyle Â?e nie mieÂ?ci si?? w kieszeni (i czasami sÂ? problemy z zabezpieczonymi PDF). Mam teÂ? smartfona a najstarsza ma I Pada ale czytanie na nich jest o wiele bardziej m??czÂ?ce dla oczu wi??c rzadko to robi??, wÂ?aÂ?ciwie tylko wtedy gdy potrzebuje koloru.

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2011-03-28, 14:42   

red_head - m??wimy tutaj o ekranie LCD/Almond/whatever versus epapierze. I moÂ?e si?? tobie zdaje, Â?e oczy m??czÂ? si?? podobnie ale wierz mi jest spora r??Â?nica dla oczu i zdrowia gdy czytasz z czegoÂ? typu kindle, kt??ry jest stworzony po to by czyta?? z tego ksiÂ?Â?ki a z kompa/kom??rki/pada, kt??re sÂ? raczej stworzone pod multimedia. Tw??j wyb??r ale nie polecaÂ?abym tego innym jako eczytnika, bo wieloma rzeczami moÂ?e ten tw??j tab jest ale nie jest stworzony strikte do czytania. Poza tym dziwnie mi si?? zdaje, iÂ? eczytnik wyjdzie kogoÂ? taniej niÂ? Tab, jakiejkolwiek firmy.
Owszem moÂ?na go do tego uÂ?ywa??... ale twoje zdrowie, tw??j wyb??r i tyle.

ps wiem jaki jest komfort czytania z wyÂ?wietlacza typu Samsung Galaxy bo moja kom??rka ma dokÂ?adnie taki sam jak jest w Tabie i jakoÂ? sobie Â?rednio chwal?? na dÂ?uÂ?szÂ? met??. Pewnie kilka linijek tekstu super, wi??cej nie dzi??kuje.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-03-31, 19:01   

A tak a propos samej sytuacji prawnej Â?ciÂ?gania ebook??w (i nie tylko) z sieci - bardzo ciekawy artykuÂ?, kt??ry mnie akurat w pewnych miejscach nieÂ?le zaskoczyÂ?. Polecam lektur?? podobnym mi ignorantom ;-) http://www.trochetechniki...913,page,1.html

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-03-31, 20:30   

No ciekawe, ciekawe. Troch?? trudno mi w to uwierzy??, mam pewne wÂ?tpliwoÂ?ci... MoÂ?e to przez wszechobecne "Â?ciÂ?ganie jest nielegalne". Tu teÂ? jest coÂ? na ten temat (w komentarzach pod artykuÂ?em od Oksy jest podany jako lepiej opisany poradnik) http://forum.pcformat.pl/...-co-nam-grozi-t Powiem szczerze, Â?e jeszcze nie przeczytaÂ?am, ale na pewno kiedyÂ? to zrobi??. To tyle jeÂ?li chodzi o offtop.

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2011-04-13, 14:55   

Mam pytanie - zamawiaÂ? ktoÂ? kindla (najlepiej 3G) z amazona do Polski? JeÂ?li tak to czy moÂ?e podzieli?? si?? wraÂ?eniami?

Ola
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-16, 10:34   

Wolf napisał/a:
Mam pytanie - zamawiaÂ? ktoÂ? kindla (najlepiej 3G) z amazona do Polski? JeÂ?li tak to czy moÂ?e podzieli?? si?? wraÂ?eniami?

WraÂ?eniami z zamawiania czy uÂ?ywania?

Ja sama mam eClicto, ale niedawno zamawiaÂ?am Kindle 3G dla rodzic??w. Samo zam??wienie jest proste, a Kindle byÂ? u rodzic??w w przeciÂ?gu kilku dni. A urzÂ?dzenie jest rewelacyjne. Jako, Â?e mam por??wnanie to mog?? Â?miaÂ?o powiedzie??, Â?e lepsze od eClicto (kt??re swojÂ? drogÂ? teÂ? jest super). Rodzice teraz myÂ?lÂ? czy nie kupi?? drugiego ;-) troch?? si?? baÂ?am jak to b??dzie, bo moi rodzice oboje sÂ? w wieku 50+ i cz??sto majÂ? problem z poradzeniem sobie z nowinkami technicznymi, jednak szybko si?? z Kindlem oswoili i opanowali jak go uÂ?ywa??.

mikjam
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-29, 23:11   

Wolf napisał/a:

Ja zamawiałam Kindle Touch, ale bez 3G. Generalnie bardzo polecam firmę Amazon za bardzo szybką i sprawna obsługę. Nie chcę się powtarzać tutaj (pisalam o tym w temacie http://forum.fan-dom.pl/v...1236&start=15), ale w skrócie zepsuł mi się pierwszy kindle i w tempie natychmiastowym, bez żadnego marudzenia wysłali mi nowy towar i zwrócili koszty przesyłki zepsutego. Do tego bardzo cenię sobie możliwość kupowania książek w dowolnej chwili. No i urządzenie wytrzymuje bardzo długo - przy intensywnym używaniu nawet do 3 tygodni. Naprawdę jestem bardzo zadowolona.

A co do audiobooków - niestety są one dosyć drogie, a szkoda... Osobiście uwielbiam audiobooki, często kupuję np. newsweeka w tej postaci. Mogę wtedy słuchać książki/czasopisma jadąc w tramwaju, idąc gdzieś, sprzątając mieszkanie czy szykując obiad. Przy ilości czasu, który poświęcam na pracę, na czytanie zostaje naprawdę niewiele czasu, a audiobooki pozwalają mi słuchać książki w dowolnej sytuacji.

Odpowiedz do tematu