Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milena Wójtowicz
Autor Wiadomość
Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-10-19, 21:43   Milena W??jtowicz

Czy ktoÂ? z Was lubi ksiÂ?Â?ki tej autorki. Ja za niÂ? przepadam. CzytaÂ?am wszystko , co zostaÂ?o wydane i ciÂ?gle cierpi?? na pewien niedosyt. Np. opowiadanie "Gdzie odeszÂ?y bazyliszki" - aÂ? si?? prosi o ciÂ?g dalszy. autorka co prawda obiecuje, Â?e to doko??czy, ale nie wiadomo kiedy. A juÂ? chciaÂ?oby si?? zÂ?apa?? caÂ?oÂ??? w rÂ?czki.
Ale mi podobajÂ? si?? teÂ? jej wczesne opowiadania, publikowane chyba w Nowej Fantastyce i Fahrenhaicie.
ZresztÂ?, moÂ?na si?? teÂ? z nimi zapozna?? na oficjalnej stronie Mileny W??jtowicz
http://www.wojtowicz.s-f.org.pl/opowiadania.html
Mi szczeg??lnie przypadÂ?y do gustu opowiadania o Tygrysku i Iskierce.
Mam teÂ? nadzieje, Â?e niebawem ukaÂ?e si?? jakaÂ? nowa jej ksiÂ?Â?ka, kupi?? jÂ? i sp??dz?? miÂ?y wiecz??r, przerzucajÂ?c kartki, kt??re jak zwykle poprawiÂ? mi humor.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-20, 06:44   

Do niedawna myślałam, że ta autorka napisała tylko Podatek. Dlaczego? W mojej bibliotece znalazłam tylko jedną pozycję tej autorki. Podatek bardzo mi się podobał. Dobra fantasy wpasowana w realia dzisiejszej Polski no i oczywiście główna bohaterka, która odkrywa dopiero po 20 latach kim tak naprawdę jest. Jeszcze raz muszę to napisać. Super. Bardzo lekko i przyjemnie się czyta tak jak wiedźma.com.pl. Niedawno w necie zaczęłam szukać innych książek tej autorki. Chyba dzięki forum o Mercy. Ktoś wspomniał, że autorka napisała jeszcze jakieś książki. Poszperałam i ściągnęłam sobie: Załatwiaczkę i Wrota tom I II, Bardzo czarna dziura i Najwspanialsi z wspaniałych. Jestem w trakcie czytania Załatwiaczki. Tytuł jakoś nie zachwycał. Treż fajna ale nie tak jak Podatek. Podatek znacznie lepszy. Jaka będzie reszta nie wiem. Opis wrót na książce niezbyt mi się podoba ale skoro podobał mi się podatek muszę przeczytać inne książki tej autorki aby wyrobić sobie zdanie o jej dorobku. Zawsze tak robię. Życzcie mi powodzenia w czytaniu.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-11-15, 20:10   

Też pytanie Dorotko...
Czytając Wrota momentami niemal ukwiczałam się ze śmiechu :-P . Świadoma tego, jakie szkody przynosi mi czytanie Wrót w otoczeniu osobników ponoć tego samego gatunku, Wrota 2 starałam się czytać w odosobnieniu, coby nie wzbudzać niezdrowej sensacji :-P .
Uwielbiam mózgojadka - szczerze mówiąc nawet rozważam hodowlę ;-) .
I domagam się takiego Faworyta!!! - a co 8-)
Podatek niezły - ale Wrotom nie dorównuje. Załatwiaczka natomiast tak się przy tej pracy męczyła, że zmęczyła i mnie :-/
Opowiadania zdecydowanie cudownie pokrętne :-P
Więcej chcę, więcej ni ma - olaboga czemu??

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-09-27, 20:27   

Brak nie tylko następnych Wrót - choć kiedyś autorka pisała, że powstaną. Brakuje też dokończenia jej opowiadania "Skąd odeszły bazyliszki' (dostępne na stronie Fahrenheit - nr 56),a bardzo na te bazyliszki liczyłam. Można wejść przez adres http://www.wojtowicz.s-f.org.pl/opowiadania.html - dostępne są tam też inne opowiadania). Niestety, coś się nic nowego nie ukazuje - choć chyba było jakieś opowiadanie w Magazynie wydawanym przez Fabrykę - ale pewności co do tego nie mam.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-09-27, 20:45   

A ja dzisiaj sobie zajrzałam na jej fejsbuka, no i kolorowo to nie wygląda. Właściwie to pytała fanów o zdanie odnośnie kolejnej książki. Z jej wypowiedzi wynika jakaś niemoc twórcza do książek typu wrota czy podatek - jakiś melancholijny nastrój ją dorwał.

No masakra jakaś! Tak skończyć tom 2 bez zadatków ani planów na trzeci!? Arrrrrrrrrrrgh
Dwójkę oceniam tak jak mi się wydawało, że ocenię. Niby wszystko pięknie ładnie, trzymająca w napięciu i zabawna. Ale to już nie to co pierwszy tom. Brakowało mi wiadomo kogo i jakoś Ci bohaterzy, których królewna napotykała na swojej drodze nie Ci sami... (żaba!) Chociaż przyznaję, że Plaskat bardzo w moich oczach urósł. Jak dla mnie jest też przykładem ładnie poprowadzonej przemiany bohatera, a przynajmniej w stosunku do Salianki, bo gdzie tam, żeby nagle odnalazł sumienie :-P zresztą te książki każą się nad istotą dobra i zła porządnie zastanowić. Ileż tam jest wariatów siejących zamęt w imię dobra i "złych" pomagającym innym...

Znowu jestem zuaaaaaa! Pewnie trójki szybko (o ile w ogóle) nie będzie :-(

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2011-09-27, 21:30   

Jakiś czas temu Wójtowicz mówiła, że tę trójkę pisz, nawet jakieś wyrywki wszwiała gdzieś w necie. Ale ona chyba tak ma, że się lubi poopier...., pomarudzić i się pozastanawiać nad egzystencją w szerszym wymiarze (w końcu filozofka).
Dodatkowo chyba łatwiej i szybciej się zarabia na tłumaczeniach. Jestem zUa, bardzo zUa.
A jakby Plaskat stał się szlachetny, to chyba bym się już całkiem popłakała...

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2012-12-14, 20:39   

Już nie pamiętam, czy za pierwszym razem zetknęłam się z samą "Załatwiaczką" czy z jakimś pojedynczym opowiadaniem w jakimś czasopiśmie. W każdym razie skreśliło to panią z listy do czytania. A szkoda.
Jakieś dwa tygodnie temu na kiermaszu w "kociej sprawie" zakupiłam sobie "Podatek" z myślą, że jeśli będzie tak zły jak pamiętam to komuś dam w prezencie a kasa idzie w końcu na dobrą sprawę.
I muszę przyznać, że wielkie moje zdziwienie było. Książka zabawna, lekka i przyjemna, postacie zabawne i zróżnicowane. Historia ciekawa bo i nie wiadomo co zaraz z krzaków wyskoczy czy z zakamarków Urzędu wypełznie :) Tak więc zastanawiam się czy sięgnąć po "Wrota" jak namierzę. Hmm.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-12-15, 10:53   

Ja osobiście poza "Wrotami" nie czytałam nic więcej Wójtowicz i trochę też od tego uciekam. Bardzo wiele osób, które czytały obydwie pozycje twierdzi, że "Wrota" są lepsze i jakoś tak nie chcę się zmęczyć "Podatkiem", jeśli rzeczywiście okaże się jakoś znacząco gorszy.

A "Wrota"? Polecam oczywiście ;-) Podobało mi strasznie, szczególnie pierwsza część. Niestety muszę Cię uprzedzić, że dwójka kończy się w sposób sugerujący zdecydowanie istnienie 3 części, która autorce w ogóle coś nie idzie... Przeczytać jednak i tak warto.

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2012-12-15, 11:31   

OK. Czyli jak namierzę u znajomych lub w bibliotece to biorę :)Dzięki za cynk z 3 częścią przynajmniej nie będę rozczarowana.

keram
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 15:44   

Autorki tej czytałem tylko Wrota i tylko pierwszy tom. Gdzieś czytałem kiedyś (może na jej FB też), że pytała czytelników czy w którychś Wrotach wymienia imię babci Salinki, bo nie pamiętała, a potrzebuje tego do trzeciego tomu. Być może coś tam pisze...

Podatek miał więcej słabych recenzji niż dobrych i jakoś mnie ominęło czytanie tego.

Czytałem też jedno opowiadanie, ale nie pamiętam tytułu. O dziewczynie, która wędrowała szukając swojego celu w życiu. Całkiem fajne było. Może znów sięgnę po jakieś jej opowiadanie.

Odpowiedz do tematu