Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę przeczytać
Autor Wiadomość
Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-04-14, 21:23   

No to nic nowego pod sÂ?o??cem niestety... Pratchetta kolekcjonuje, reszte czytaÂ?am... :-/

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-04-14, 21:45   

Tak si?? spodziewaÂ?am. ale ponownie wr??c?? do klasyki fantastyki - Kuttnera. PisaÂ?am juÂ? o tym w polecanych lekturach. Opowiadania (no niestety) o zwariowanym wynalazcy Gallagherze (miaÂ? dwie osobowoÂ?ci - po pijaku byÂ? geniuszem - na trzeÂ?wo nic nie pami??taÂ?) i o rodzince mutant??w z zapadÂ?ego miasteczka w Stanach za kaÂ?dym razem kiedy je czytam wywoÂ?ujÂ? u mnie salwy Â?miechu. Naprawd?? spr??buj to przeczyta??. Albo cykl o Xanth - teÂ? jest fajny. Z dowcipnych a wcale nie gÂ?upich ksiÂ?Â?ek lubie teÂ? wszystkie opowiadania guslarskie KiryÂ?a BuÂ?yczowa i "poniedziaÂ?ek zaczyna si?? w sobot??" Strugackich. To stare ksiÂ?Â?ki, ale warte przeczytania.

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-04-14, 22:12   

Xanth mam caÂ?y XD

ale BuÂ?yczowa nie czytaÂ?am :D

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2011-04-15, 07:50   

Podpisuje si?? pod "PoniedziaÂ?kiem..." Strugacckich, szczeg??lnie jeÂ?li ktoÂ? miaÂ? przyjemnoÂ??? studiowa?? na uczelni wyÂ?szej i do tego technicznej ;) Ale i bez tego jest to ksiÂ?Â?ka zabawna i peÂ?na abstrakcji :)

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2011-04-15, 07:57   

Zgadam sie Kuttner zdecydowanie poprawia nastr??j, ale dotyczy to opowiada?? Gallagherze i tej rodzince mutant??w. PozostaÂ?ych jego pozycji nie polecam. Co do Xanth to teÂ? m??wi?? zdecydowane nie, niby miaÂ?o to by?? zabawne, a wyszÂ?o przeci??tne, Â?eby nie powiedzie?? nudne. Nie wiem czy humor zgubiÂ? sie w tÂ?umaczeniu, ale mi kompletnie cykl nie podszedÂ?.
J??sli chodzi p poprawianie humoru to wczoraj obejrzaÂ?em Â?wietnie nadajÂ?cy sie do tego film - "Kiss Kiss Bang Bang" - trwale poprawia nastr??j.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-15, 22:39   

Mog? Ci poleci? "Siedem po?arów Mademoiselle" Esther Vilar. Ksi??ka mnie urzek?a. Jest ona krótk? powie?ci?, ale mo?e i Ciebie zainteresuje. Bardzo mi?o j? wspominam i zapewne kiedy? do niej powróc?. Z czystym sumieniem mog? Ci j? poleci?. ;-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-06-14, 21:20   Zapytania

Czy kto? a Was czyta? mo?e ostatni jaki znalaz?am w internacie tom o honor - Mission of Honor?
Nie kojarz? tej ksi??ki, chyba nie zosta?a wydana po polsku. Mo?e w niej jest wreszcie zako?czenie wojny mi?dzy Królestwem a Republik?? Je?li co? wiecie to dajcie zna?.
I mo?e kto? s?ysza?, czy nie maj? sie przypadkiem ukaza? ksi??ki z cyklu "Belizariusz" i "Wojny Vattów". Kupi?am, pocz?tki, przeczyta?am, a teraz cierpi?, bo nic nie s?ycha? o dalszych cz??ciach, a ja na nie tak czekam.
I czeka, te? na ksi??k? - mo?e nie z cyklu "military", ale wydawan? przez IS? " "Zielony je?dziec". Przeczyta?am w Katedrze, ?e maja wyda? drugi tom, a tu ani widu ani s?ychu. Czy kto? z Was co? mo?e wie?
Tak samo jest z cyklem o Serrano - wyszed? pierwszy tom, a potem nic.
Nast?pny przyk?ad - "P?acz nienarodzonych"- jeden tom i potem koniec. I po co ja to kupowa?am - ?eby nie wiedzie? jak si? sko?czy?

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-02-13, 09:44   

Przyglądam się od dłuższego czasu nowej zapowiedzi Fabryki jaką jest Legenda Kella. Ostatnio przeczytałam recenzję kogoś kto to przeczytał. Jeśli recenzja nie jest naciągana to może to być interesująca pozycja wydawnicza. Opis podoba mi się bardziej niż Dziwna sprawa Skaczącego Jacka.

Opis tutaj: http://zabookowany.blogsp...c-recenzja.html

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-02-15, 21:22   

A ja jestem ciekawa czy ktoś czytał:Nieświadomy mag. Królotwórca, królobójca. Tom I, autor - Karen Miller, bo mam niedługo wyjść tom drugi - Przebudzony mag. Królotwórca, królobójca. Tom II
Jeśli ktoś to zna, to prosze o opinię.

Milva
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-12, 17:18   

Z literatury lekkiej i bez większych ambicji, to polecam "Szamanka od umarlaków". Autorka ma na tyle lekkie pióro, że można jej wybaczyć pewną miałkość i wtórność. Czyta się łatwo i szybko, niestety nieco bezrefleksyjnie. Generalnie po jej przeczytaniu nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnego fragmentu który by mi zapadł szczególnie w pamięć, ale samo wrażenie po przeczytaniu całkiem przyjemne. A i momentów przy których się uśmiechnęłam było kilka.
Z gatunku purnonsensownej groteski polecam "Bill Bohater Galaktyki" Harego Harissona i kolejne części przygód Billa.
Z ksiązek rewelacyjnych, i wywołujących u mnie uśmiech na samą myśl o nich, polecam "Narzeczona Księcia" Williama Goldmana.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-03-12, 17:25   

Zainteresowałaś mnie tą "Narzeczoną księcia" - nawet znalazłam ją u siebie w bibliotece, tylko że w dziale dla dzieci i młodzieży. Czy to młodzieżówka? Jakoś mi chęć opadła, nie to że mam coś przeciwko, bo czytuję, ale mam ochotę na coś raczej doroślejszego.

Milva
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-12, 19:49   

Młodzieżówka, ale taka w której dorosły czytelnik znajdzie nawiązania i podteksty dla młodszego czytelnika niewyłapywalne. Bardzo lubię, i co kilka lat wracam, ale fakt, na taką literaturę trzeba mieć melodię.

Oksa: A to git, jak będę następnym razem w bibliotece to wypożyczę ;-)

Odpowiedz do tematu