Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia Achaja
Autor Wiadomość
Neria
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-07, 18:37   

OH MY GOD JA JĄ CHCĘ @_@

... No dobra, po przeczytaniu fragmentu nie jestem pewna, czy po prostu zapomniałam styl Ziemiańskiego, czy nie... Ale nie mam ochoty czytać o Kai. Chce Achai! D:

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-02-28, 19:39   

Jest już okładka i data wydania. Mam nadzieję, że to będzie początek kwietnia.

A więc ilustrację dano na okładkę. Podoba mi się. Pasuje do wznowionej Achai. Cóż ja mam pierwsze wydanie.

Neria
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-04, 00:13   

Pierwsze wydanie Achai było najlepsze, bo miało cudne obrazki :P
Ta okładka mi się nie podoba. Jest dziwna i nie pasuje do starej trylogii - w końcu akcja dzieje się jakieś 600 (czy 300? nie pamiętam) lat później, a mimo to wygląda na to, że broń niewiele się zmieniła. Albo tylko ja mam wrażenie, że ta spluwa którą trzyma (zapewne) Kai jest niemalże identyczna do tej: stąd albo (na upartego) i stąd? Niedopracowanie, i to bardzo wyraźne.
A propos, mam pytanie do posiadaczy nowego wydania Achajki... Czy w nowej edycji też są obrazki? :P

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-03-05, 07:11   

W czasach Achai broń palna była nowinką, nowością. To Achaja i Biafia zdali sobie sprawę z tego jaką przewagę taka broń daje w walce. Pozostałe kraje jej nie miały. Także, zawsze mija trochę czasu zanim nowa broń wyprze starą. Co prawda wydaje się, że powinni ją już udoskonalić. Trudno powiedzieć, może rysownik chciał jakoś nawiązać do poprzedniej epoki. Można to będzie dopiero ocenić po przeczytaniu.

Neria
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-05, 22:31   

No wiesz, tam jest jakiś fragment o łodzi podwodnej, w tym udostępnionym przez wydawnictwo fragmencie, więc sądzę, że broń powinna być nieco bardziej dopracowana.
Tak czy inaczej, mogę się wam pochwalić (i jednocześnie coś dodać od siebie :3), że udało mi się namówić mamę, by mi kupiła serię o Achai (możliwe że uda się kontynuację :3), jako że będzie mi to potrzebne to stworzenia mojej matury ustnej z polskiego <3

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-03-06, 07:56   

Neria napisał/a:
No wiesz, tam jest jakiś fragment o łodzi podwodnej, w tym udostępnionym przez wydawnictwo fragmencie, więc sądzę, że broń powinna być nieco bardziej dopracowana.

A co powiesz o Nautilusie. Niby technologia zaawansowana, ale kałasznikowa nie mieli. Może być coś takiego jak steampunk, inny rozwój technologi w alternatywnym świecie. Pewne, rzeczy są zaawansowane w inny sposób niż w prawdziwym świecie, inne zajeżdżają średniowieczem. Ja na tę książkę czekam z niecierpliwością i na pewno kupię. To jedna z moich ulubionych serii.

Odpowiedz do tematu