Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diety rozmaite
Autor Wiadomość
Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-16, 18:15   

Cytat:
A co sÂ?dzisz o diecie South Beach?

Ta dieta jest oparta na Indeksie Glikemicznym. Fantastyczna sprawa, jeÂ?li ktoÂ? rozumie co to jest i potrafi zastosowa?? to w praktyce. Niestety jest to doÂ??? trudne. Produkty majÂ?ce niski IG majÂ? teÂ? zazwyczaj wysokÂ? zawartoÂ??? tÂ?uszczu (bo tÂ?uszcz sprawia, Â?e produkt dÂ?uÂ?ej si?? trawi - co przekÂ?ada si?? na wolniejszy przyrost poziomu glukozy we krwi). Na przykÂ?ad ziemniaki gotowane majÂ? duÂ?o wyÂ?szy IG niÂ? frytki, jednak trudno powiedzie??, Â?e frytki sÂ? zdrowsze. Poza tym IG juÂ? od dawna jest krytykowany i uwaÂ?any za niedokÂ?adny. Indeks glikemiczny ocenia jak szybko wzrasta poziom glukozy we krwi po spoÂ?yciu produktu zawierajÂ?cego 50 g w??glowodan??w Â?atwo przyswajalnych (bez bÂ?onnika). Problem w tym, Â?e niekt??re produkty zawierajÂ? maÂ?o w??glowodan??w i nierealne jest, Â?ebyÂ?my zjedli takÂ? iloÂ??? tego produktu, kt??ry zawiera 50 g w??glowodan??w. DoskonaÂ?ym przykÂ?adem jest arbuz, kt??ry ma bardzo wysoki IG. Â?eby zjeÂ??? 50 g w??glowodan??w musimy wpieprzy?? 825 g arbuza. Nikt tyle nie zje za jednym razem. Dlatego wymyÂ?lono bardziej dokÂ?adny wskaÂ?nik - Â?adunek glikemiczny, kt??ry uwzgl??dnia zawartoÂ??? w??glowodan??w w produkcie. Jak wida?? IG nie jest bez wad.

Poza tym nie poleciÂ?abym tej diety, bo nie mog?? poleci?? czegoÂ?, co zabrania spoÂ?ywania owoc??w i pieczywa nawet na kr??tki okres czasu. Nie ma Â?adnego usprawiedliwienia i wyjaÂ?nienia takich wymysÂ???w.

Dieta ta jednak jest w miar?? nieszkodliwa i uczy w miar?? pozytywnych nawyk??w Â?ywieniowych (poza tym gÂ?upim 1 okresem). Jednak to strata czasu i pieni??dzy. DO KOSZA!

tusia13pl 
Weteran

Wysłany: 2010-04-16, 19:52   

Naprawd??? A mi si?? wydawaÂ?o, Â?e jest ona w miar?? dobra, poniewaÂ? tak wÂ?aÂ?ciwie kaÂ?e jeÂ??? zdrowe rzeczy :-P A ta 1 faza to tylko 2 tygodnie, ale wÂ?aÂ?nie to pieczywo mnie odstrasza. Bo ja tak wÂ?aÂ?ciwie opieram swoje posiÂ?ki na nim :-P . Jeszcze to ograniczanie ziemniak??w, bo ja je kocham, ale zamierzaÂ?am si?? jakoÂ? do niej zmobilizowa?? w wakacje, bo obecnie jem obiady w szkole, wi??c nie ma za bardzo mowy o jakiÂ? dietach ;-) . Ale jak tak m??wisz to lepiej dam sobie spok??j. To moÂ?e lepiej powiedz jakÂ? diet?? polecasz :-P .

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-16, 20:40   

Cytat:
Jeszcze to ograniczanie ziemniak??w, bo ja je kocham, ale zamierzaÂ?am si?? jakoÂ? do niej zmobilizowa?? w wakacje, bo obecnie jem obiady w szkole, wi??c nie ma za bardzo mowy o jakiÂ? dietach

To wÂ?aÂ?nie jest zabawne z ziemniakami. Wielu ludzi uwaÂ?a, Â?e ziemniaki sÂ? kaloryczne i zast??puje je ryÂ?em, kt??ry rzekomo jest lepszy. Tymczasem 100 g ziemniak??w to ok. 100 kcal, a 100 g ryÂ?u to 300 kcal.

Cytat:
To moÂ?e lepiej powiedz jakÂ? diet?? polecasz

Dieta Â?r??dziemnomorska i dieta Dash. Â?adna z nich nie jest dietÂ? odchudzajÂ?cÂ?, ale gwarantuj??, Â?e da si?? na nich schudnÂ???, bo wspaniale skorygujÂ? zwyczaje Â?ywieniowe. Poza tym skutecznoÂ??? tych diet jest potwierdzona naukowo.
Poza tym, myÂ?l??, Â?e jak ktoÂ? czuje, Â?e bardzo potrzebuje diety, albo po prostu jej potrzebuje to jednak wizyta u dietetyka b??dzie niezastÂ?piona. Niestety trudno jest znaleÂ??? dietetyka z odpowiednim wyksztaÂ?ceniem i talentem (bo uwaÂ?am, Â?e do tego trzeba mie?? talent) i jest to sprawa bardzo droga.

Madzikprincess
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 20:28   

Lamia - dzi??ki:D PoczytaÂ?am troch?? ten temat i wiele informacji mnie zaskoczyÂ?o (na przykÂ?ad niskokaloryczne ziemniaki). CaÂ?kiem niedawno duÂ?o schudÂ?am i zawdzi??czam to wÂ?aÂ?nie regularnym posiÂ?kom, codziennym spacerku bÂ?dÂ? rowerku, no i zmiana nawyk??w. MusiaÂ?am zrezygnowa?? z mojej miÂ?oÂ?ci - czekolady, ale nie powiem - opÂ?aciÂ?o si??;).
Jestem na siebie zÂ?a, bo nie potrafi?? do ko??ca rzuci?? sÂ?odyczy. Na deser potrafi?? zjeÂ??? opakowanie rodzynek albo moreli. Wmawiam sobie Â?e to zdrowsze niÂ? batonik, cho?? zapewne majÂ? mas?? kalorii.
ah, i pokochaÂ?am owsianki nesVita, wyglÂ?dajÂ? potwornie ale przyjemnie zapychajÂ? brzuch i sÂ? smaczne.

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 22:10   

Cytat:
Na deser potrafi?? zjeÂ??? opakowanie rodzynek albo moreli. Wmawiam sobie Â?e to zdrowsze niÂ? batonik, cho?? zapewne majÂ? mas?? kalorii.

Oj majÂ?, majÂ?; i morele i rodzynki to ok. 280 kcal na kaÂ?de p??Â? paczki (200 gramowej). Jednak zdecydowanie lepiej wybra?? morele. MajÂ? wi??cej skÂ?adnik??w odÂ?ywczych : Â?elaza, witaminy A i karotenu niÂ? rodzynki. ZresztÂ? ja tam rodzynek nie polecam, majÂ? wysoki IG i zazwyczaj sÂ? zapleÂ?niaÂ?e lub jeszcze nie sÂ?, ale juÂ? majÂ? kom??rki pleÂ?ni w sobie (a ja jestem uczulona na pleÂ???, dlatego mnie to wkurza jak nie wiem).

Cytat:
pokochaÂ?am owsianki nesVita

Polecam zakochanie si?? w normalnej owsiance. Te wszystkie gotowce to pÂ?atki owsiane przetworzone, szybciej p??czniejÂ?, ale majÂ? mniej skÂ?adnik??w odÂ?ywczych - bÂ?onnika, magnezu, Â?elaza itd. Poza tym zwykle sÂ? przesadnie dosÂ?adzane. Lepiej kupi?? sobie pÂ?atki g??rskie (nie bÂ?yskawicznie) , troch?? je pogotowa?? (wcale nie trzeba rozgotowa?? na pap??) i wrzuci?? do nich Â?wieÂ?ych owoc??w (truskawek, wiÂ?ni, duszonego jabÂ?uszka). JeÂ?li nosisz to do pracy/szkoÂ?y to zamiast nesvity moÂ?esz sobie kupi?? jogurt naturalny i do niego wsypa?? garÂ??? pÂ?atk??w np. z suszonymi morelami :) Wystarczy mie?? przy sobie Â?yÂ?eczk??. (to drugie Â?niadanie 99% student??w dietetyki, kaÂ?dy z nas ma zawsze przy sobie Â?yÂ?eczk??)

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 22:42   

Lamia napisał/a:
to drugie Â?niadanie 99% student??w dietetyki, kaÂ?dy z nas ma zawsze przy sobie Â?yÂ?eczk??

coÂ? jak my nosimy nasze batony energetyczne, tyle Â?e moÂ?na powiedzie?? o nich wiele, ale na pewno nie sÂ? dietetyczne :-P Ale m??j problem zwykle jest odwrotny do waszego, chodzi o to by dostarczy?? organizmowi potrzebnych kalorii w taki spos??b by nie paÂ??? pod ci??Â?arem tego jedzenia.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-26, 15:33   

UwaÂ?am, iÂ? dieta Dukana, czyli dieta proteinowa jest na prawd?? skuteczna ale tylko wtedy kiedy jest si?? zdeterminowanym i nie podjada. Pewne jest natomiast, ze nie naleÂ?ny ona do diet najzdrowszych ale jeÂ?li trwa tylko np. trzy miesiÂ?ce nie wydaje mi si?? Â?eby mogla wyrzÂ?dzi?? wiele szk??d naszemu organizmowi. Efektu jojo po niej nie ma chyba ze ktoÂ? opuszcza faz?? czwarta. Ja po miesiÂ?cu daÂ?am sobie z niÂ? spok??j bo nie wytrzymaÂ?am a p??Â?niej miaÂ?am efekt jojo w postaci dodatkowych czterech kilo. Obecnie jestem na diecie i staram si?? po prostu nie przesadza?? z obÂ?arstwem. Jem ciemny chleb zamiast jasnego, od czasu do czasu jadam zup?? kapuÂ?cianÂ? a wieczorem nie ,,spoÂ?ywam'' w??glowodan??w. Co do min. dw??ch litr??w pÂ?yn??w dziennie... z tym mam problem. Cz??sto pije tylko dwa kubki kawy i nic wi??cej. Wiem, ze to gÂ?upie ale nie potrafi?? si?? zmusza?? do picia jeÂ?li mi si?? pic nie chce. Kilka razy doprowadziÂ?am do odwodnienia organizmu chociaÂ? nie byÂ?o to na tyle powaÂ?ne, Â?ebym musiaÂ?a jecha?? do szpitala. Teraz dodatkowo do dw??ch kubk??w kawy dziennie pije (na sile) dwa kubki herbaty zioÂ?owej. To na tyle ;-)

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-01, 13:58   

u nas na szkoleniu survivalowym zawsze powtarzali Â?e jeÂ?li nie chce ci si?? sika?? to chce ci si?? pi??, dotyczy to szczeg??lnie wysiÂ?ku w gorÂ?cym i wilgotnym klimacie (szkolenie miaÂ?em na Florydzie), ale stosuje si?? nieÂ?le zawsze kiedy podejmuje si?? jakikolwiek wysiÂ?ek lub jest gorÂ?co i czÂ?owiek si?? poci. WaÂ?ne jest Â?eby pi?? takkie pÂ?yny kt??re nie tylko uzupeÂ?niÂ? ubytek wody, ale teÂ? innych substancji kt??re z niÂ? uciekajÂ?. Dobre sÂ? napoje dla sportowc??w.

Kat70
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-20, 20:44   

Ja odchudzam się chyba od zawsze. Przetestowałam prawie wszystkie zioła, maści diety i ćwiczenia. Trzeba naprawdę być szczęśliwcem, aby schudnąć i już nigdy nie przytyć. Nie okłamujmy się . Aby nie wystąpił efekt jojo, po prostu należy zapomnieć o większości smakowitych dań do końca życia. Aby jednak nie stać się chodzącym zombi, które zazdrości ludziom jedzenia należy zapomnieć o diecie a
zastosować MŻ ( mniej żarcia)oraz długie spacery, wypady w góry, basen, łyżwy, narty, taniec i co tam jeszcze sobie zamarzycie.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-02-24, 22:47   

Postanowiłam zrobić mały eksperyment i dla odmiany zacząć odżywiać się w mirę zdrowo. "W miarę" gdyż zdaję sobie sprawę że prawdziwie zdrowe produkty są niedostępne w supermarketach, a nawet jeśli mój portfel nie przetrwałby tego doświadczenia.

Nie ukrywam że przy tej okazji mam nadzieję na stratę kilku kilogramów.

Niestety dotąd nie stosowałam żadnej diety i nie mam pojęcia od czego zacząć. To znaczy nie chodzi mi o żadną cud dietę, bardziej o produkty które należy wyeliminować żeby sobie sprawę ułatwić. Nie planuję się głodzić. Chcę tylko dokonać zamiany. Chce się czuć lepiej. Dać organizmowi witaminy i choć trochę oczyścić go z tego całego syfu.

Wiem że pieczywo, makarony i ziemniaki idą won. Wiem że owoce i warzywa to podstawa. Ale co z mięsami? Musze jeść mięso, lubię mięso i nie wyobrażam sobie życia bez mięsa. Słyszałam że ryba jest najlepsza i najzdrowsza, ale ja naprawdę mam odruch wymiotny na widok ryby. Nie wspominając o jej jedzeniu.

No i mój największy problem - słodycze. Musze mieć jakiś zamiennik. Żrem słodycze nałogowo, wpieprzam jak małpa kit, drastyczne odstawienie sprawi, że w końcu pęknę i popędzę do pobliskiego sklepu wykupując wszystko co ma w sobie wysoką dawkę cukru.

Napoje. Średnio przepadam za zwykłą wodą. Wole te smakowe, ale nie wiem czy to wtedy nie minie się z celem. I co z herbatami? Szczerze nie lubie gorzkiej, poza tym herbata wysusza z tego co wiem...

Macie dla mnie jakieś światłe rady?

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2012-02-25, 17:11   

Kometa napisał/a:
Wiem że pieczywo, makarony i ziemniaki idą won.

Pieczywo i makarony zwykłe możesz zastąpić razowymi. Ja nie rozumiem co wszyscy mają do Bogu ducha winnych ziemniaków. Same w sobie nie są kaloryczne, a nawet bogate w sole mineralne. To wszelkie sosy i inne omasty nadają im kaloryczności.

Z mięska to drób polecany. Najlepiej pieczony czy grillowany.

Kometa napisał/a:
No i mój największy problem - słodycze. Musze mieć jakiś zamiennik.

Suszone owoce, orzechy.

Co do napoi to woda (zawsze do zwykłej można rzucić plasterek cytrynki), herbatki - zielona czy inne ziołowe.

Cóż teraz pora roku trochę niewygodna. W sezonie letnim przynajmniej dostęp do świezych warzyw i owoców po przystępnych cenach jest.

Najlepiej jeść mniej a częściej, 5 posiłków dziennie.
No i zrezygnować ze smażenia.

Tu można ciekawych rzeczy się dowiedzieć: http://vod.onet.pl/wiem-co-jem,6095,serial.html

Odpowiedz do tematu