Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Upadli
Autor Wiadomość
natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 15:14   Upadli

Autor: Kate Lauren
Tytuł: Upadli
Seria: Upadli
Tom: 1
Język oryginału: Angielski
Tytuł oryginalny: Fallen
Rok wydania: 2009
Rok polskiego wydania 19 maja 2010
Wydawca: Mag
Liczba stron: 480

Opis oficjalny: W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego. Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a kazdy ich ruch śledzÂ? kamery.

Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.

Recenzja:
Książka według mnie jest bardzo ciekawa... Według mnie była trochę podobna do książki " Szeptem"... Przedstawiona sytuacja jest bardzo podobna... Dziewczyna z problemami zostaje przez rodziców wysłana do szkoły ( trochę podobnej do jakiegoś więzienia :P) i spotyka tam bardzo tajemniczego chłopaka. Wydaje jej się, że go zna, ale nie może sobie przypomnieć, dlaczego go kojarzy... Czy już go kiedyś spotkała? Przeczytałam ją bardzo, bardzo szybko i była bardzo przyjemna... Nie było momentów, że nie mogłam przerwać, bo co będzie dalej, co będzie dalej, ale przyciągała mnie ta książka od samego początku i polecam j innym... Zwłaszcza tym którzy lubią młodzieżowe książki owiane tajemniczością i wiadomościami z przeszłości, fantastyczne i bez wampirów...

Ocena: 9/10 - Książka była według mnie świetna, ale w każdej chwili mogłabym się od niej oderwać... Fabuła sama w sobie jest bardzo ciekawa, więc czekam na drugą część...

Hazaja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-30, 13:37   

Autor: Lauren Kate
Tytuł: Upadli
Cykl: Upadli
Tom: 1
Tłumaczenie: A. Studniarek
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 604
Rok wydania: 2009
Rok polskiego wydania : 19 maja 2010
Oprawa: miękka
Wydawca: MAG
Cena: 35 zł

Czas w jakim przeczytałam: 1 dzień

Opis wydawcy: Tajemniczy i małomówny Daniel, przyciąga uwag?ęLuce od momentu, kiedy widzi go w swój pierwszy dzień w Sword & Cross - szkoły z internatem w parnej Savannah, w stanie Georgia. Pojawia się on w miejscu, gdzie telefony komórkowe są zabronione, uczniowie noszą urządzenia naprowadzające i wszędzie są kamery, które obserwują każdy ich ruch.

Mimo, że Daniel nie chce mieć nic wsp??lnego z Luce - Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić

Recenzja: Na samym początku, książka mile zaskakuje. A to tym, że wreszcie akcja nie toczy się w zwykłej szkole z lalkami Barbie ale w „poprawczaku”. Właśnie usytuowanie bohaterów w takim otoczeniu, sprawia że powieść aż ciągnie do siebie. Dzięki temu nie zwracamy uwagi na to, że gdzieś już coś podobnego czytaliśmy. Zagłębiamy się głębiej, poznając życie szkoły dla młodzieży z „trudnościami”. Niestety gdzieś w połowie akcji, jednak włącza się czujka …. Ona- jest rozdarta pomiędzy 2 chłopakami, nie wie którego wybrać…. jeden z nich po prostu na chama się do niej zaleca…. drugi udaje niedostępnego. Wygląda schematycznie, nieprawdaż? Ale Kate ten schemat doskonale maskuje rozwojem sytuacji, akurat w tym momencie kiedy zapala się czujka. I z powrotem, wciągamy się w powieść, którą bez problemu sobie wyobrażamy gdyż bohaterowie nie zostali wykreowani na „sztuczne jednostki” ale zwyczajnych, przeciętnych ludzi . Tak samo otoczenie które Kate opisuje w sposób bardzo realistyczny. Po przeczytaniu książki zostaje, jednakże niedosyt i wrażenie, że autorka sama nie wiedziała jak całą końcową sytuację wyjaśnić. Ale jak dla mnie, to nawet dobrze, że nie zdradza nam żadnej znaczącej tajemnicy , zmuszając nas – czytelników, by sięgnąć po 2 tom. Osobiście polecam, gdyż jest to powieść, która na pierwszy rzut oka wydaje się dość schematyczna, lecz gdy już ją przeczytamy te założenie ginie.
Ocena końcowa: 8

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-12-28, 07:08   Cykl Upadli

Autor: Thomas Sniegoski
Wydawnictwo: Jaguar

Nefilim. Upadli. Tom 1

Opis:

Aaron nie jest złym chłopakiem. Po prostu jest inny... Osierocony w dzieciństwie, porywczy i skłonny do niezrozumiałych zachowań. Samotnik i outsider. Po latach tułaczki znalazł wreszcie swoje miejsce w domu Toma i Lori Stanley. Teraz stara się żyć tak samo jak inni ludzie.
Jednak nie jest człowiekiem.
W wigilię osiemnastych urodzin zaczyna śnić. Widzi pole bitwy, chaos, powalane kurzem zbroje, wzniesione miecze. Krew. Słyszy szczęk broni, nienawistne okrzyki, jęki konających.
I łopot ogromnych skrzydeł przysłaniających burzowe niebo.
Zrodzony z anioła i śmiertelnej kobiety, Aaron jest nefilimem. Istotą wstrętną Bogu i ostatnią nadzieją upadłych... Wyrok na niego już zapadł! Tropem Aarona podąża dowódca boskich Potęg, Verchiel.
Cel uświęca środki. W tej wojnie nie będzie jeńców.
Pierwszy tom tetralogii znanego autora komiksów i scenarzysty, Thomasa Sniegoskiego, wciągająca historia walki pomiędzy śmiertelnikami, upadłymi i boskimi Potęgami. Na podstawie serii powstał serial telewizyjny, a książki doczekały się kilku reedycji.

Lewiatan. Upadli. Tom 2

Opis:

Ścigany przez bezwzględnego Verchiela, Aaron wciąż ucieka. Towarzyszy mu były dowódca Potęg, Kamael. Oszalały na tle nefilima z przepowiedni, Verchiel zamordował ojca chłopaka i porwał jego przyrodniego brata, autystycznego Steviego, jednak wciąż nie udało mu się dopaść wybrańca.
Uciekinierzy trafiają do niewielkiej, zamieszkiwanej przez zamkniętą społeczność, mieściny w Maine. Aaron, mimo nagabywań byłego dowódcy Potęg, najchętniej odciąłby się od przeszłych wydarzeń. Mimo iż Verchiel depcze mu po piętach, chłopak ciągle próbuje żyć tak, jak kiedyś. Pewnego dnia Kamael znika bez śladu. Pozbawiony wsparcia, chłopak musi wreszcie stanąć twarzą w twarz ze swym przeznaczeniem i dowiedzieć się prawdy na temat toczącej się w niebie wojny... Wojny, w której stawką jest władza nad ludzkim rodzajem.

Raj utracony. Upadli Tom 3

Opis:

Osiemnastoletni Aaron jest Nefilimem, dzieckiem upadłego anioła i śmiertelnej kobiety. Poza tym jest również tym, na którego czekają strąceni - ostatnią nadzieją popleczników Lucyfera na powrót do niebios... Niestety, Aaron niespecjalnie przykłada się do wypełniania proroctwa. Zależy mu przede wszystkim na odzyskaniu porwanego przez Werchiela Steviego. Gdy trafia do Aerie, utrzymywanej w ścisłej tajemnicy, ostatniej enklawy upadłych, Aaron ma nadzieję na chwilę spokoju. Rychło okazuje się jednak, że mieszkańcy schronienia oczekują od niego zdecydowanych działań. Również Werchiel nie daje o sobie zapomnieć i zastawia pułapkę. Porywa Villmę, wielką miłość Aarona, by użyć jej jako przynęty. Ale to nie wszystko. Gdy Aaron przybędzie na ratunek swojej dziewczynie, stanie oko w oko z Malakiem - potwornym, wyhodowanym przez niebiańskie siły stworzeniem, które okaże się kimś, kogo wybraniec nie będzie potrafił zgładzić.

Dzień gniewu. Upadli Tom 4

Opis:

Nadszedł czas ostatecznego starcia pomiędzy Aaronem, Nefilimem z przepowiedni, tym, który może przynieść upadłym odkupienie, a chorym z nienawiści Werchielem, przywódcą boskich Potęg. Po tym, jak Werchiel odebrał mu wszystko, Aaron wie, że nie ma niczego do stracenia. Tę bitwę na pewno wygra... Jednak los jest przewrotny. Vilma - ukochana Aarona, anielica półkrwi, nie umie zaakceptować nowych umiejętności i przemienić się w Nefilima. Bez pomocy z zewnątrz popadnie w szaleństwo i stanie się zbyt niebezpieczna, by pozostawić ją przy życiu.
Zdekoncentrowany przez Vilmę, Aaron nie spodziewa się, że Werchiel ma dla niego jeszcze jedną, bardzo paskudną niespodziankę. Ostatnią kartą przetargową sadystycznego Werchiela jest ojciec chłopaka - upadły anioł, mordercza siła skazana na bytowanie na dnie piekła.

Moja opinia:

Dlaczego to przeczytałam. Odpowiedź jest taka jak zawsze, bo to było w bibliotece (wszystkie tomy naraz). Kiedyś próbowałam oglądać jedną z części filmu, jaki powstał na podstawie książki, ale mi nie wyszło. Zanudził mnie i nie do oglądałam nawet jednej części do końca. Cóż, pomyślałam - książka pewnie jest lepsza. Może i i lepsza, bo udało mi się ją skończyć. Pierwsza część nawet mi się podobała. Zaciekawił mnie pomysł o dorastających ludziach, którzy w swoje osiemnaste urodziny zaczynają odczuwać skutki ścierania się ich dwoistej natury. To był wstęp do czegoś większego. Niestety drugi tom kompletnie mnie rozczarował. Uważam, że w tej historii w ogóle był zbędny. Nie wniósł nic sensownego do fabuły. Typowy zapychacz. Trzecia cześć już była inna. Ciekawsza, ale też nic specjalnego. Mityczny Raj nie był tym, czego spodziewali się bohaterowie ani ja. Jakoś mnie rozczarował. Zaciekawiła z kolei pewna Nefilimka, która była bardzo potężna, a która odegrała tylko epizodyczną rolę, spłycając całą akcję. Ostatni tom można określić jednym zdaniem „do bani”.
W cyklu zawarte są opinie i zdania upadłych aniołów, i Nefilimów na temat ich egzystencji na ziemi. To czytelnik ocenia, kto jest dobry a kto zły. Bóg się nie miesza w te rozgrywki, więc trudno dojść do jakiś konkretnych przemyśleń, co do całej historii. Pomysł był fajny, ale został zaprzepaszczony. Mimo, że cel został osiągnięty. Ci, co chcieli wrócili do Boga. To jednak pozostaje niesmak, że nie o to powinno chodzić w tej historii.
Czy polecam. Nie . Strata czasu.

Odpowiedz do tematu