Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria Królowa Betsy
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-06-21, 21:38   

A bardzo prosz?? oto informacje o kontynuacji (i to bliskiej) http://www.wydawnictwoamb...2a-i-bezrobotna

Ja si?? obawiam tego, o czym wypisujÂ? w komentarzach na amazonie - seria si?? strasznie stacza po 3-4 tomach

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 11:34   

Oksa napisał/a:
A bardzo prosz?? oto informacje o kontynuacji (i to bliskiej) http://www.wydawnictwoamb...2a-i-bezrobotna

Dziwne uczucie. Wydawnictwo daÂ?o urywki opinii i recenzji z pierwszego tomu... I dali z mojej recki aÂ? dwa zdania... Hmm, tak maÂ?o os??b przeczytaÂ?o t?? ksiÂ?Â?k???

Ja b??d?? czyta?? t?? seri?? p??ki nie poczuj??, Â?e si?? juÂ? stacza. Pierwsza cz??Â??? byÂ?a Â?miechowa, wi??c Â?al mi porzuca?? na razie t?? seri?? ;-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-06-23, 12:25   

Nie wiem czy maÂ?o, ale jak mi ja poleciÂ?yÂ?cie, to przeczytaÂ?am. I drugi tom teÂ? przeczytam.
To chyba miÂ?e, Â?e wydawnictwo daÂ?o Twoje zdanie, prawda?

Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie!

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 14:29   

Czarownica napisał/a:
To chyba miÂ?e, Â?e wydawnictwo daÂ?o Twoje zdanie, prawda?

Owszem, miÂ?e. Ale wsp??Â?pracowa?? ze mnÂ? to juÂ? nie chcÂ? :-P

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 15:21   

TeÂ? mam zamiar czyta?? dalej tÂ? seri??, przy pierwszej cz??Â?ci si?? uÂ?miaÂ?am i zrelaksowaÂ?am, mam nadziej??, Â?e druga teÂ? b??dzie utrzymana w podobnym stylu- bez Â?adnego zb??dnego melodramatyzmu ;-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-08-29, 11:54   

Jestem świeżo po przeczytaniu drugiej części i powiem, że się nie zawiodłam ;-)
Nie brakowało mi niczego co tak mi odpowiadało w pierwszej części, a autorka pięknym prawym sierpowym obroniła u mnie tytuł "najbardziej płytkiej serii", co nie jest aż takie złe :-P
Betsy była sobą, choć przybyło jej problemów, ale nie zabrakło świetnych tekstów. Ernie był znów wyciągnięty jak nie z tycha czasów, a powalająca Jessica była...sobą.
Trzymam kciuki za następną część :-D
Czy ktoś orientuje się ile ma ich być?

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 13:57   

Też już czytałam drugą część - płytkie, głupie i naiwne, ale bardzo zabawne i jak dla mnie to świetnie się czyta, więc na pewno przeczytam i trzecią i każdą kolejną część, która wyjdzie :)

A tak btw jestem fanką Sinclaira :-P

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2011-11-01, 22:33   

Przeczytałam drugą część i czekam już na trzecią http://katedra.nast.pl/ks...i-niedoceniona/
Tylko dobiła mnie wiadomość, że tego cyklu po angielsku pojawiło się już 10 tomów, jedenasty ma wyjść w czerwcu 2012 roku, a planowane są jeszcze prócz tego dwa następne. kiedy to się u nas ukaże :-(

kara663 
Weteran
vampiria

Wysłany: 2011-11-01, 22:59   

Dość szybko im idzie wydawanie tego, przeca niedawno wydali 2 tom a już 3 lada dzień się pojawi. Myślę, że tym razem wydawcy docenili książkę i się przyłożą do tłumaczeń ;-)

Mi się bardzo spodobała ta seria. Nie umiem konkretnie powiedzieć co mnie tak do niej przywiązało, może to humor, może główna bohaterka albo (bardziej prawdopodobnie) główny bohater :-D Naprawdę mam nadzieje, że pośpieszą się z tym tłumaczeniem tomów, jednak najbardziej boję się ich liczby. Nie chce by wyszło coś naciąganego i by zniszczyli tak dobrą serię jak to miało już nieraz miejsce :-(
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-12-25, 17:19   

Ostatnio skończyłam czytać trzecią część i muszę Ci powiedzieć wampirio, że jeszcze nie zdążyłam się zawieść :-P

Jest całkiem niezła. Nie brakuje akcji, bohaterowie są świetni, a Betsy pozostaje... sobą. Do czasu. Nie ma się jednak czym martwić, bo później i tak znów jest sobą ;-)
Powiem wam, że czytam te książki, a później na nie patrzę i zastanawiam się : Dlaczego to u licha mi się podoba? Gdyby ktoś wcześniej mi powiedział, że tak chętnie będę sięgać po tomy tej serii to wyśmiałabym go w twarz.
Seria kojarzy się z takim "Zmrokiem", który eufemistycznie rzecz nazywając, nie podobał mi się.

A tutaj?

Może po prostu cofam się w rozwoju? Nie wiem, naprawdę nie wiem, ale czytam!

kara663 napisał/a:
jednak najbardziej boję się ich liczby. Nie chce by wyszło coś naciąganego i by zniszczyli tak dobrą serię jak to miało już nieraz miejsce

Niestety wiem, o czym mówisz. Już nie raz zdarzyło mi się, że po prostu dawałam sobie spokój z serią, bo tak podupadła, że szkoda było czytać. Jednak na razie wolę nie martwić się na zapas ;-)

kara663 
Weteran
vampiria

Wysłany: 2011-12-25, 19:22   

Ja też już mam za soba tom trzeci, ale nie miałam motywacji do pisania, ani chęci, do tego byłby post pod postem :-P Niedoceniona, tak jak poprzedniczki podobała mi się. Zaś nie umiem konkretnie powiedzieć za co, ale podobała ;-) Choć było zbyt dużo ckliwych scen jak na mój gust, a i intryga niezbyt im wyszła. Praktycznie cała książka kręciła się tym razem wokół relacji Sinclaira i Betsy. Czasem było to nudne, ale sytuację ratowali Laura, George i Szatan :-P Więc w gruncie rzeczy wyszło na plus. Martwie się tylko dalej tą ilością :-?

Blair napisał/a:
Powiem wam, że czytam te książki, a później na nie patrzę i zastanawiam się : Dlaczego to u licha mi się podoba? Gdyby ktoś wcześniej mi powiedział, że tak chętnie będę sięgać po tomy tej serii to wyśmiałabym go w twarz.

Wiem, wiem, też tak mam, ale czasem trzeba sie odmóżdżyć, a te książki nadają się do tego wręcz idealnie :-P
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Odpowiedz do tematu