Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:54
Seria Patroli
Autor Wiadomość
wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-06, 21:40   Seria Patroli

Siergiej Łukjanienko- kolejny rosyjski autor fantastyki (z zawodu psychiatra :-P ). Osobiście uważam, że wart polecenia.
W skład tej serii wchodzą:Nocny patrol, Dzienny patrol, Patrol zmroku, Ostatni patrol oraz część pisana jako kontynuacja cyklu przez Władimira Wasiliewa - Oblicze Czarnej Palmiry (wg mnie najsłabsza).
Klimat iście słowiański, sowicie zakrapiany wódeczką, w którym nurzają się Inni. Inni czyli nie tacy zwykli ludzie (magowie, wampiry, wróżki, zwierzołaki i inne typy). Jedni stoją hipotetycznie po stronie Światła, drudzy po stronie Ciemności, jednak, prowadząc nas przez meandry Zmroku, autor pokazuje, że nie ma bieli i czerni, są tylko różne odcienie szarości.
Po odwiecznej walce, obie strony zawarły kruchy rozejm, na straży którego stoją właśnie patrole. Obie strony namiętnie wychwytują wszelkie potknięcia i słabości wroga, a każdy prowadzi swoją własną grę.
Cykl wzbudza różne emocje wśród różnych odbiorców. Myślę, że warto przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie :-) .

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-09-06, 22:01   

Czyta?am "Nocny Patrol", ale pozosta?ych ju? nie. U mnie w bibliotece tego nie ma (a? dziw, bo w sumie te ksi??ki zaczynaj? by? klasyk?), a Nocny Patrol kupi?am na wyprzeda?y ksi??ek. Bardzo podoba?a mi si? ksi??ka, chocia? czasami faktycznie trudno j? dobrze zrozumie?. Alkohol tam si? przelewa, jak to oczywi?cie w kraju s?owia?skim.
Ogólnie mog? poleci?.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-09-06, 22:14   

Loleczka, istnieje opcja, że, aby dobrze zrozumieć te książki, trzeba czytać w stanie upojenia alkoholowego :lol: . Wtedy jest się w podobnym stanie świadomości co bohaterowie :lol:

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wysłany: 2010-09-06, 22:32   

Te? prawda :-D Ale wtedy, chodzi?abym ca?y czas pijana :-D
Podoba?a mi si? wizja wampirów w tej ksi??ce, zw?aszcza ich sposób wabienia ludzi. Naprawd? ciekawy. Jeszcze si? z takim nie spotka?am.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-06, 22:47   

A ja ogl?da?am te? film zrobiony na podstawie ksi??ki. I nawet mi si? podoba?. Co prawda, troch? zmienili fabu??, ale ogólnie mo?e by?.

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-06, 22:56   

Ogl?da?am film pt. "Stra? Nocna" i "Stra? Dzienna", i do momentu powstania tego tematu nie wiedzia?am, ?e jest on nakr?cony na podstawie ksi??ki :oops: A ?e wersja filmowa podoba?a mi si?, wi?c b?d? musia?a si?gn?? po ksi??ki :mrgreen:

AISA 
Moderator

Wysłany: 2010-09-06, 23:03   

Tak czytam opis tej ksi??ki i tre?? wydawa?a mi si? znajoma a pewna by?am ?e ksi??ki takowej nie czyta?am... A tu pare postów ni?ej sie okazuje ?e to stra? nocna i dzienna i wszystko jasne :mrgreen:
He he ja te? nie wiedzia?am ?e te filmy s? na podstawie tej ksi??ki nakr?cone.
Je?li filmy by?y ?wietne to ksi??ka musi by? o niebo lepsza...

natka8
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-07, 21:16   

Czyta?am wszystkie cztery patrole i bardzo mi si? podoba?y. Siergieja ksi??ki do polecenia to jeszcze Brudnopis i Czystopis....
W sumie to wszystkie jego ksi??ki dziej? si? na pograniczu fantastyki i SCI - Fi ( Tak to si? pisz? ?? ) w zale?no?ci od tego co si? wybierze...

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2010-09-09, 20:39   

Osobi?cie czyta?am tylko Brudnopis i przyznam zupe?nie szczerze, ?e ja to nawet czapk? przed autorem zdj?? mog?, o ile na g?owie takow? bym mia?a, w ge?cie w pe?ni uzasadnionym i szacunkiem nape?nionym, o.
Zako?czywszy powy?sz? przemow? serdecznie polecam zebranym Brudnopis, a sama poszukam Partoli. ^_^

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-09-09, 20:51   

Poszukaj, poszukaj - warto. Co naj?mieszniejsze, ja sama zacz??am je czyta? od "Czarnej Palmyry", czyli wcale nie od ksi??ki ?ukianienki. dopiero potem dorwa?am oryginalnego autora.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-11-02, 18:39   

Przeczytałam tylko "Nocny Patrol" i jak na razie nie planuję kolejnych. Ogólnie rzecz biorąc, książka ciekawa i wciągająca, lecz jak na mój gust zbyt przygnębiająca (zwłaszcza 3 część). Podobał mi się pomysł z Patrolami. W niektórych momentach nie całkiem rozumiałam, po co autor tak je konstruował, ale sam pomysł ciekawy. Mam lekki niedosyt, jeśli chodzi o bohaterów, nie do końca spełnili moje oczekiwania. Nie przykuli mojej uwagi.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-05, 11:16   

przeczytałem, ale mi nie leżą jakos bardzo nie lezy. Niby fajne, ale brakuje mi czegoś, szczególnie w dalszych tomach, jakieś to potem jest przekombinowane, nijakie. Poza tym bohaterowie też jacyś płascy trochę, niby taki swiat że mają być dobrzy albo źli, ale czy tak do końca musi być? Tu tylko szefowie mają jakiś charakter. Ale i w tym charakterze są tacy sobie. Do tego akcja jest dość przewidywalna. Powiedział bym że książka na C, da się przeczytać ale wrócić do tego nie wrócę

Odpowiedz do tematu