Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:45
Ulubieni aktorzy i aktorki
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2009-09-12, 18:36   Ulubieni aktorzy i aktorki

Jak w temacie. Tyle tylko, że z uzasadnieniem.

1. Eh orginałem nie będę. Jak większość przedstawicielek płci żeńskiej uległam urokowi Johnnego Depp'a, nie da się ukryć że swoim wyglądem zwraca uwagę i daje się zapamiętać na długo. Jest jedynym aktorem z serii "ślicznych" którego lubię. Całą resztę, z Bradem Pittem na czele bym lała mokrą ścierką. A lubię go nie tylko za powalającą aparycję (jeśli chodzi o facetów to u mnie stanowczo za mało żeby ich lubić), ale przede wszystkim za jego filmy. Facet zawsze wybiera dziwne i pokrętne role, filmy z nim mają klimat. Świetnie gra, trafia do mnie, świetnie się bawię kiedy Depp jest na ekranie. Do moich ulubionych filmów z nim należą: Las Vegas Parano, Edward Nożycoręki, Piraci z Karaibów, Arizona Dream, Co gryzie Gilberta Grape'a, Odważny, Sekretne okno, Charlie i fabryka czekolady i oczywiście Sweeney Todd.

2. Gary Oldman. On ma zawsze świetne role, uwielbiam go za to, kocham jego grę w Leonie Zawodowcu, ten człowiek już sam w sobie ma coś takiego pieprzniętego, w samym swoim spojrzeniu. Fajną też miał rolę w Piątym Elemencie... no i Drakula... Jest zwyczajnie niesamowity. Jedno jedyne mnie rozczarowanie spotkało z jego strony gdy przyszło mu zagrać Syriusza. Jakoś mi się nie podobał w tej roli i ogólnie moim zdaniem do niego nie pasowała.

3. Gary Sinise. świetny, świetny, świetny. Dobry aktor. Ma na konkcie kilka naprawdę dobrych filmów (Forrest Gump, Zielona mila, Okup, Apollo 13 i kilka innych.) i we wszystkich mi się podobał. Poza tym lubię jego manierę mówienia i głos. Podoba mi się w dziwny i pokrętny sposób.

4. Hugh Jackman. Zaczarował mnie swoją rolą Wolverine'a. Był niesamowity. Zagrał go najlepiej jak tylko można go było zagrać, niesamowicie mi sie podobała w X-menach jego gra. Poza tym lubię ten typ faceta.

5. Jean Reno. Wymiata. Uwielbiam go za wszystko. Za jego gre, za to jakim jest człowiekiem... kultowy Leon Zawodowiec, Goście Goście, Jak Kochają Czarownice, Godzilla, Hubert Zawodowiec, Kod da Vinci... nie ważne czy film dobry czy zły, jego rola zawsze świetna. Jest postacią tak charakterystyczną, tak wyrazistą. I oto chodzi. I o to kurcze chodzi...

6. No i świętej pamięci - Heath Ledger. Niektórzy lubią go umieszczać w jednej szufladce ze "ślicznymi", ale zaprotestować przeciw temu muszę ostro i gwałtownie. Orginalny, intrygujący, interesujący - tak. Ale nie "śliczny". Poznałam go oglądając Zakochaną Złośnicę. Do tej pory mam GIGANTYCZNY sentyment do tego filmu, wciąż jest moim ulubionym pomimo, że wyrosłam z tego typu produkcji. Potem był Obłędny Rycerz, Tajemnica Brokeback Mountain, Casanova no i osławiony Batman i jego świetna rola Jokera. Szkoda, że skończył tak jak skończył. Bo był naprawdę dobry.

Jeśli zaś chodzi o aktorki... to tu się czuję trochę rozbita... mam kilka ulubionych, ale nie można powiedzieć o nich żeby były wybitne. Głównie lubię ja za postacie w które się wcielają albo za jakieś drobiazgi... w sumie niewiele z nich zyskało moje uznanie swoją grą.

1. Angelina Jolie. Trzeba jej przyznać - jest trochę zdzirowata, ale co by o niej nie powiedziano ja i tak nie mogę się od niej odczepić. Kocham na nią patrzeć. W moim odczuciu jest piękna i nic nie poradzę na to, naprawdę. Uwielbiam jej kreację Lary Croft pomimo, że filmy nie są wysokich lotów, mogę po sto razy oglądać Kolekcjonera Kości. Szkoda tylko, że w większości przypadków gra w dość płytkich i komercyjnych produkcjach...

2. Helena Bonham Carter. Ją, podobnie jak Deppa lubię za niecodzienną aparycję i pochrzanione filmy xD Zawsze zagra jakąś wiedźmę czy wariatkę, ale prawdziwie i wiernie pokochałam ją po tym jak zagrała Marlę Singer w Podziemnym Kręgu (ekranizacja świetnego Fight Club'u). Jako Marla była R_E_W_E_L_A_C_J_N_A. Jako Bellatrix też była świetna, Lovett - ileż uroku miała ta rola! Kocham bohaterki w które się wciela.

3. Uma Thurman. Za Kill Bill'a i Pulp Fiction. Wiem, że to i tak zausługa Tarantino, ale już zawsze bedę ją uwielbiać za te dwa filmy i nic na to nie poradzę.

4. Famke Janssen. Kolejna piękna kobieta.... Cóż w zbyt wielu rolach jej nie widziałam, w X-menach raczej wypada średnio (choć nie mogę powiedziec że źle, nigdy nie lubiłam postaci Grey, a dzięki Janssen to się zmieniło), ale uwielbiam na nią patrzeć. To jest moim zdaniem najpiękniejsza kobieta świata. Nie jest ewidentanie ładna, ale ma ciekawą twarz, charakterystyczną, jest kobieca ale nie lalkowata. Gdybym była facetem chodziłabym za nią na kolanach i całowała po rękach.

5. Drew Barrymore. Ma fajny łobuzerski styl bycia i prawie zawsze gra niegrzeczne dziewczynki. Najbardziej mnie urzekła w najgłupszym filmie świata - czyli Aniołkach Charliego, w sumie nie wiem dlaczego, bo film był wiecej niż kiepski. Podoba mi sie jej gra i kreowane przez nią postacie. Darzę ją dużą sympatią.

5. Natalie Portman. Ostatnio notowania tej aktorki u mnie lecą na łeb na szyje. Uważam, że im starsza tym gorzej gra. Ale zawsze będę ją cenić za rolę w ukochanym Leonie Zawodowcu. Jeśli zaś chodzi o to co przyniosło jej największą sławę czyli Gwiezdne Wojny, to podobała mi się jedynie jej rola w pierwszej części. W dwóch kolejnych w ogóle.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Pazur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 14:14   

eva longoria super piekna i zabawna,al pacino mogly mnie adoptowac najlepszy aktor wszechswiata aaaaaaaaaaaaaa

Dalhiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-23, 19:32   

Ja najbardziej lubi?? Emily Dechanel. Ona poprostu Â?wietnie gra w KoÂ?ciach. Uwielbiam jÂ?. !! Potrafi naprawd?? wczu?? sie w role...
Z aktor??w Nicholas Cage!!
,, w rolach gÂ???wnych -Nicholas Cage- spiker w reklamie jakiegoÂ? filmu
-O nie.. On w kaÂ?dym filmie wyglÂ?da tak samo!- odwieczne sÂ?owa mojej przyjaci??Â?ki. Gra Â?wietnie noo i co moge powiedzie??... podobajÂ? mi sie z nim filmy :roll:

Pearl
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-23, 21:31   

Dla mnie mistrzem jest Johnny Depp. Uwielbiam go, poniewaÂ? zawsze gra ciekawe (czasem dziwne :-> ), oryginalne role. Filmy z nim sÂ? po prostu Â?wietne. Nie doÂ??? Â?e utalentowany to do tego tajemniczy i mega przystojny. Trudno powiedzie?? kt??ra rola byÂ?a najlepsza jednak najbardziej zapami??taÂ?am go jako pirata Jacka Sparrowa, Edwarda noÂ?ycor??kiego, Ichaboda Crane w JeÂ?dÂ?cu bez gÂ?owy oraz oczywiÂ?cie w filmie Charlie i fabryka czekolady jako Willy Wonka. Podoba mi si?? jego wszechstronnoÂ???, i styl.
Podziwiam r??wnieÂ? Keanu Reeves'a m.in. za role w filmie: Constantine, Adwokat diabÂ?a. Po prostu uwaÂ?am, Â?e ma to "coÂ?" :-D . P

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-10-26, 08:00   

http://www.filmweb.pl/person/Nicolas.Cage

Dla mnie oczywiście Nocolas Cage. Lubię wszystkie jego filmy ale mam swoje ulubione. Oto one:
1. 60 sekund zagrał Randalla
2. Miasto Aniołów zagrał Setha
3. Skarb Narodów (wszystkie części) zagrał Bena Gatesa

Kocham 60 sekund.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-26, 14:38   

Nie mam ulubionych aktorow ale podziwiam gre aktorska Johnny'ego Deppa jak wi?ekszosc z Was. Mam za to kilka ulubionych aktorek do ktorych zaliczaja sie:
1. Angelina Jolie - ta kobieta ma ogromny talent aktorski. Moim zdaniem jej najlepsze filmy to ,,Oszukana'', ,,Gia'' oraz ,,Grzeszna milosc''
2. Jennifer Aniston lubie za jej komedie romantyczne i serial ,,Przyjaciele''
Tak na prawde jest mnostwo aktorek i aktorow ktorych lubie ale gdybym zaczela wymieniac wszystkich z nich to by chyba miejsca zabraklo :-P

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-01, 13:14   

Aktorzy:
numer 1 ever - Sean Connery - za caÂ?oksztaÂ?t
zaraz za nim depczÂ?c mu po pi??tach - Harrison Ford
Kurt Russel - gÂ???wnie za Toombstone
Val Kilmer - za to samo
z mÂ?odszych - Erric Bana - za Blackhawk Down

i special guest star - Sam Elliot - tu gÂ???wnie za Toomstone, Getysburg i We were Soldiers

Z paniami gorzej, chwile si?? musiaÂ?em zastanowi??
Kristen Dunst - chyba gÂ???wnie za Wywiad z Wampirem, chociaÂ? trzeba przyzna?? Â?e potrafi sobie poradzi?? prawie wsz??dzie
Michelle Pfeiffer - za caÂ?oksztaÂ?t, z podkreÂ?leniem Dangerous Minds
Michelle Rodriguez - gÂ???wnie za wyglÂ?d

special guest star - Sigouney Weaver - za caÂ?oksztaÂ?t, ale najbardziej za Gorillas in the Mist: the story of Dian Fossey i oczywiÂ? cie za Alien i Aliens

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 22:37   

Samuel L.Jackson to m??j numer jeden juÂ? od bardzo dawna. Kocham jego gr?? aktorskÂ?. Filmy z jego udziaÂ?em mogÂ?abym oglÂ?da?? codziennie - Negocjator, Shaft, Niezniszczalny, Ja twardziel, Jumper. To moje ulubione. No i ten jego gÂ?os, cudo :-)

Christian Bale w filmach - Shaft, American Psycho, Equailibrium, 3:10 do Yumy

Eric Bana- jak dla mnie najprzystojniejszy aktor :-P Jego boskie nagie ciaÂ?o w Troji :-P mniam :-P

Z aktorkami teÂ? mam problem.
Charlize Theron - pi??kna kobieta i Â?wietna aktorka. Najbardziej podobaÂ?a mi si?? w Â?onie Astronauty.

Nigdy nie lubiÂ?am Sandry Bullock ale uwielbiam z niÂ? dwa filmy - Narzeczony mimo woli i Wszystko o Stevenie. Â?wietne komedie.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-08-23, 09:31   

Kometa napisał/a:
Jest jedynym aktorem z serii "ślicznych" którego lubię. Całą resztę, z Bradem Pittem na czele bym lała mokrą ścierką.

O reszcie aktorów napiszę później, bo trochę tego będzie, ale z tym stwierdzeniem pozwolę sobie już teraz się nie zgodzić :-P

Nie należę do osób ceniących sobie jego "śliczną" buźkę (choć i takich ulubieńców wśród aktorów mam :mrgreen: ), ale za grę aktorską. Do filmów z nim, który sobie najbardziej cenię, a w których stworzył bardzo udane kreacje należą:

- Thelma i Louise (dużo go nie było, ale mimo wszystko wypadł dobrze)
- Wywiad z wampirem (no tu trochę gorzej :-P )
- Siedem lat w Tybecie (świetny, świetny film; bardzo polecam)
- Joe Black (nie wiem ile razy już to oglądałam...)
- Podziemny krąg (no tu musisz się ze mną po prostu zgodzić!)
- Przekręt (i tu w sumie też :mrgreen: )
- Ocean's Eleven i kolejne części
- Troja
- Mr i Mrs Smith (to i powyżej czysto rozrywkowe, ale jednak przyjemnie się oglądało)
- Bękarty wojny

Innych filmów, jak "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Babel" czy "12 małp" nie oglądałam, ale mam zamiar nadrobić to uchybienie, bo też został w nich doceniony.

No... i kłóć się kłóć :mrgreen:

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2011-08-23, 11:06   

Oksa napisał/a:
- Ocean's Eleven i kolejne części
- Troja
- Mr i Mrs Smith (to i powyżej czysto rozrywkowe, ale jednak przyjemnie się oglądało)

Za te filmy nie dałbym złamanego grosza >.> Ani one same ani Pitt w nich mnie nie urzekł.

Oksa napisał/a:
Bękarty wojny

To po prostu dobrze napisana rola. Poza tym Pitt ma już swoje lata i wstyd by było gdyby nie potrafił zagrać przyzwoicie dobrze napisanej roli. Ale i tak Waltz miażdży w tym filmie wszystkich jako Landa i Pitt na jego tle wypada cienko.

Oksa napisał/a:
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

To ciekawy film, z ciekawym scenariuszem, poruszający wiele sfer ludzkiego życia. Smutny, melancholijny, z przesłaniem. Ale znowu Pitt wypadł w nim zaledwie przyzwoicie. Kate Blanchett go znokautowała i jemu zostało już tylko trzymanie pewnego poziomu. Nie powiem - to trudna rola, granie nastolatka zamkniętego w ciele starca, nie należy do łatwych wyzwań, ale nie olśnił mnie. Poradził sobie. I tyle.

Oksa napisał/a:
12 małp

Tu z kolei dobra rola w mocno pochrzanionym filmie. Ale z drugiej strony myślę że nie trudno jest błyszczeć na tle Bruce'a Willisa. Ale tak, tu mi się podobał.

Oksa napisał/a:
Thelma i Louise (dużo go nie było, ale mimo wszystko wypadł dobrze)

Bardzo dawno temu oglądałam ten film, i nie mogę go sobie stamtąd przypomnieć xD Znakiem tego to nie mogło być nic ciekawego.

Oksa napisał/a:
Wywiad z wampirem (no tu trochę gorzej )

Och, proszę cię! Zupełnie jakby postać Louisa nie była denerwująca sama w sobie! A Pitt go pogrążył jeszcze bardziej. Miałam ochotę go bić, potrafił robić tylko miny na granicy płaczu, gdzie raczej należałoby wnioskować, że dręczy go zapalenie okostnej, niż że przeżywa jakieś wewnętrzne rozterki. W tym filmie prawdziwy popis dała mała Kirsten Dunst. I znienawidzony przez mnie Cruise (który grał Lestata, za którym też niewiele przepadam), który pomimo tej niechęci sprawdził że do dziś uwielbiam wykreowaną przez niego postać. Pitt odpada w przedbiegach.

Oksa napisał/a:
- Siedem lat w Tybecie (świetny, świetny film; bardzo polecam)
- Podziemny krąg (no tu musisz się ze mną po prostu zgodzić!)

Nie oglądałam więc się nie wypowiem.

Oksa napisał/a:
Joe Black (nie wiem ile razy już to oglądałam...)

To film kompletnie nie dla mnie. Zbyt rzewny, zbyt płaczliwy i jak dla mnie zbyt banalny w swej formie. Wynudziłam się jak mops, a sam Pitt wzbudził we mnie tą rola podobne emocje jak rolą Louisa (choć przyznać muszę, że w tym filmie poszło mu lepiej).

Oksa napisał/a:
Podziemny krąg (no tu musisz się ze mną po prostu zgodzić!)

A czytałaś książkę? xD Generalnie nie mam w tym filmie do nikogo zastrzeżeń, oprócz tego że film siłą rzeczy "pociął" wątki książkowe, odzierając niektóre wypowiedzi z ich podwójnego znaczenia i tym samym spłycając bohaterów. Pitt, Norton i Carter wycisnęli ze scenariusza i swoich postaci co się dało, ale to nie uratowało książkowych kreacji. Film - dobry. Książka - wybitna. Mniej więcej tak samo postrzegam różnice między kreacją aktorów, a książkowymi pierwowzorami.

Cytat:
No... i kłóć się kłóć

Kłócić się z tobą o to mogę długo i namiętnie, bo ja zwyczajnie nie lubię tego aktora. Nie pasuje mi ani aparycją ani sposobem grania.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-08-23, 11:12   

Hmm myślę, że przez Panią po prostu przemawia bardzo (ale to baaaardzo) głęboka niechęć do tego aktora :-P Tym bardziej, że grał w filmach, które Ci zwyczajnie nie podchodzą.
Ale tłumaczenie, że zagrał dobrze jedynie dlatego, że dobrze została nakreślona postać i rola, no to chyba już trochę na siłę uchybianie jego zdolnościom...

Nie jest moim ulubieńcem, ale doceniam.

EDIT Racja zapomniałam o "Siedem", który obejrzałam z nim jako pierwszy i kilka razy :)

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2011-08-23, 12:07   

Kometa napisał/a:

Oksa napisał/a:
Thelma i Louise (dużo go nie było, ale mimo wszystko wypadł dobrze)

Bardzo dawno temu oglądałam ten film, i nie mogę go sobie stamtąd przypomnieć xD Znakiem tego to nie mogło być nic ciekawego.

A to całkiem normalne, że Pitta się nie pamięta z Thelmy i Louise. Gra on tam z jakieś 10 maks 15 minut jak nie mniej. I gra siebie ;) Ale jest to film, który w końcu wypchał Pitta z małych rólek telewizyjnych na duży ekran. A poza tym, film sam w sobie ciekawy. Bo pierwszy/lub jeden z pierwszych hamerykański film drogi, w którym główne role przypadają kobietą :)

Ja tam lubię Pitta za Siedem, Califormie czy 12 Małp :)oraz w sumie w The Devil's Own

Odpowiedz do tematu