Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Invocato Ksiŕga 1
Autor WiadomoŠ
Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│a: 03 Lis 2009
Sk▒d: Z Google
Wys│any: 2011-02-22, 18:19   Invocato Ksiŕga 1

Je┬?li my┬?la┬?e┬? kiedy┬? o za┬?o┬?eniu sobie stryczka, strzeleniu w skro?? b┬?d┬? zanurzeniu si?? w gor┬?cej k┬?pieli z brzytw┬? – zastan??w si?? jeszcze... bo Oni mog┬? nie zd┬?┬?y??. Je┬?li jednak twoja desperacja zwyci??┬?y i wypchniesz krzes┬?o spod n??g, nie zdziw si??, je┬?li przywitaj┬? ci?? strza┬?y i wst??gi ┬?arz┬?cych si?? liter Inwokacji. Wtedy mo┬?esz zacz┬??? si?? ba??, bo oto przybyli ci od Samob??jc??w, a im jest wszystko jedno, czy prze┬?yjesz. Istnieje bowiem pozazmys┬?owa rzeczywisto┬???, dzika i nieustannie g┬?odna, a ty, Samob??jco, jeste┬? w tym ┬?wiecie astralnym mi??sem. Tu nie ma bohater??w – s┬? kule kontra k┬?y i pazury. Tu liczy si?? spryt, si┬?a i do┬?wiadczenie. Nikt nie pochyli czo┬?a nad twoim marnym losem, nikt nie uroni ┬?zy, bo jeste┬? jednym z tysi??cy. Wi??c skoro stryczek zacisn┬?┬? si?? wystarczaj┬?co mocno i trafi┬?e┬? ju┬? do Miasta Samob??jc??w, pami??taj o dw??ch rzeczach. Pierwsza – nie traktuj lekko ┬?adnej modlitwy, bo ma wielk┬? moc sprawcz┬?. Druga – ┬?mier?? dotyka r??wnie┬? nie┬?miertelnych. Inne prawa obowi┬?zuj┬?ce po tamtej stronie znajdziesz na kartach tej historii.

Ksi┬?┬?ka to wspania┬?a opowie┬??? chyba jednak UF z elementami SF, o wyj┬?tkowej, niezwyk┬?ej dziewczynie, kt??ra znalaz┬?a si?? w pozazmys┬?owej rzeczywisto┬?ci Miasta Samob??jc??w . A historie o jej losach, o losach jej zniewalaj┬?cych przyjaci??┬?, jak┬?e wyj┬?tkowych i interesuj┬?cych; mro┬?┬?ca krew w ┬?y┬?ach akcja, niesamowite zdarzenia, dokonywane wybory i odkryte tajemnice sprawiaj┬?, ┬?e czytamy z zapartym tchem.

Ksi┬?┬?ka posiada w sobie bardzo du┬?o ┬?wietnego humoru, tak wi??c polecam na fatalne samopoczucie, natychmiastowa poprawa humoru gwarantowana.

Fragment:

Opar┬?a si?? bokiem o ┬?cian?? i poczu┬?a na skroni jej ch┬???d. Odwr??ci┬? si?? do niej ale nie podnios┬?a oczu.
— Zanim dostaniemy pozwolenie i nacisn?? guzik, uprzedzam ,┬?e to do┬??? osobliwe odczucie — mrukn┬?┬?
— To nie jest m??j pierwszy raz — powiedzia┬?a spokojnie
U┬?miechn┬?┬? si?? p??┬?g??bkiem z┬?o┬?liwie.
— Du┬?o masz ostatnio tych pierwszych raz??w.
— Z chamstwem te┬? spotykam si?? nie po raz pierwszy, wi??c nie sil si?? na oryginalno┬???
Przesta┬? si?? ┬?mia?? i gdyby wzrok dzia┬?a┬? jak trzaska w pude┬?ku od zapa┬?ek, sp┬?on??┬?aby ┬?ywcem. Wida?? nie by┬? przyzwyczajony do takich odzywek

Je┬?eli potrzebujecie wi??kszej zach??ty to podaje link do d┬?u┬?szego fragmentu ;)

Kliknij tutaj

atlanta
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-02-22, 21:57   

O, ja dzisiaj zam??wi┬?am w ksi??garni i jak dobrze p??jdzie to w pi┬?tek zaczn?? czyta??. W pewnym znanym mi gronie ksi┬?┬?ka wywo┬?a┬?a istn┬? sensacj??. Niekt??re dziewczyny ju┬? czwarty raz j┬? czytaj┬? takie s┬? zachwycone :-) Jak przeczytam to co┬? naskrobie :-)

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│a: 03 Lis 2009
Sk▒d: Z Google
Wys│any: 2011-02-22, 22:32   

Ja te┬? ju┬? czyta┬?am ze 4 razy i absolutnie nie jestem zawiedziona ;) Najbardziej podobaj┬? mi si?? riposty Burej, nie ma co dziewczyna nie da sob┬? pomiata?? ^^

[ Dodano: 2011-03-06, 17:29 ]
Hej, jak kto┬? chce to na chomikach znalaz┬?am ksi┬?┬?k?? w postaci pdf'u, TUTAJ wklejam linka ;)

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-08, 19:18   

Baaardzo chcia┬?abym dosta?? w swoje ┬?apy, ale ┬?a┬??? po ksi??garniach i nie mog?? znale┬???... :evil:

Znaj┬?c ┬?ycie je┬?li nie doczekam si?? chomikowej wersji to zostaje zam??wienie przez internet, a ostatnio na stronie empiku by┬?a wyprzedana :-/

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Do│▒czy│a: 29 Sie 2010
Sk▒d: z nicoÂci
Wys│any: 2011-03-09, 07:31   

red_head napisa│/a:
Baaardzo chcia│abym dostaŠ w swoje │apy, ale │a┐ŕ po ksiŕgarniach i nie mogŕ znale╝Š... :evil:

Znaj▒c ┐ycie jeÂli nie doczekam siŕ chomikowej wersji to zostaje zamˇwienie przez internet, a ostatnio na stronie empiku by│a wyprzedana :-/

Mo┐esz ja znale╝Š tu: http://selkar.pl/advanced...ywords=Invocato
JeÂli masz kod rabatowy (ostatnio rozsy│ali z okazji dna kobiet) to przesy│kŕ masz gratis

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2011-03-09, 11:28   

Hlu, nie wprowadzaj ludzi w b┬?┬?d. Kod rabatowy z okazji bojkotowanego przez Ci?? Dnia Kobiet dzia┬?a┬? tylko wczoraj :-P

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-09, 16:10   

Ooooo nie, ju┬? z Selkar nie zamawiam nic!

Jak kupowa┬?am Czarne Kamienie to nie do┬???, ┬?e sz┬?y ponad miesi┬?c, to jeszcze pomylili si?? i wys┬?ali mi podw??jnie ten sam tom zamiast pe┬?nego kompletu, wymiana potem trwa┬?a kolejny miesi┬?c :/

Ale i tak dzi??ki, musz?? poszuka?? na Allegro albo czeka??, a┬? m??j Empik ja sprowadzi :-)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Do│▒czy│a: 29 Sie 2010
Sk▒d: z nicoÂci
Wys│any: 2011-03-10, 08:02   

WereWolf napisa│/a:
Hlu, nie wprowadzaj ludzi w b│▒d. Kod rabatowy z okazji bojkotowanego przez Ciŕ Dnia Kobiet dzia│a│ tylko wczoraj :-P

Za nied│ugo Wielkanoc i pewnie znˇw bŕd▒ jakie kody.

red_head napisa│/a:
Jak kupowa│am Czarne Kamienie to nie doŠ, ┐e sz│y ponad miesi▒c, to jeszcze pomylili siŕ i wys│ali mi podwˇjnie ten sam tom zamiast pe│nego kompletu, wymiana potem trwa│a kolejny miesi▒c :/

Och. przykro mi z tego powodu. Ale wszŕdzie pracuj▒ ludzie. Na kogo musia│o trafiŠ taki "wypadek przy pracy", szkoda ┐e na Ciebie. Ja lubiŕ t▒ ksiŕgarniŕ z kilku powodˇw:
- dobra cena,
- dostawa gratis bo to moje miasto,
- a jeÂli zamawiam to mam na drugi dzie˝, chyba, ┐e sezon "Âwi▒teczny lub szkolny" lub ogˇlnopolska promocja, ┐e a┐ siada serwer.

atlanta
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-16, 15:42   

Ju┬? jestem po lekturze. Przez pierwsze 2-3 rozdzia┬?y mia┬?am mieszane uczucia odno┬?nie ksi┬?┬?ki. Rozdzia┬? Miasto wog??le nie przypad┬? mi do gustu. By┬?am zachwycona pomys┬?em ┬?wiata r??wnoleg┬?ego z astralnymi cia┬?ami jako mieszka??cami a tu autorka w tak okrutny spos??b wszystko chce zachowa?? w tajemnicy do nast??pn??j Ksi??gi. To m??j jedyny ma┬?y minusik odno┬?nie ma┬?o wykreowanego ┬?wiata. Og??lnie to musia┬?am si?? przyzwyczai?? do nietypowego stylu Tomaszewskiej. W miar?? czytania podoba┬?o mi si?? coraz bardziej i uwa┬?am ksi┬?┬?k?? za bardzo dobr┬?. Te wszystkie hieny, o┬?miornice, iskry i nne potwory ┬?ywi┬?ce si?? duszami ludzi by┬?y ┬?wietnie opisane. Pierwsza po┬?owa ksi┬?┬?ki to szybka akcja, du┬?o zabijania i Bura wdra┬?aj┬?ca si?? do sta┬?ej paczki kumpli. Potem klimat nieco si?? zmienia i mamy jakie┬? imprezy, intrygi i romanse. Wszystko przeplatane super dialogami i ┬?wietnym humorem. Czytaj┬?c uwolni┬?a si?? ze mnie masa emocji od ┬?miechu do ┬?ez. Autorka nie zag┬???bia┬?a si?? w uczucia bohater??w i nie rozsipywa┬?a si?? odno┬?nie ich relacji pozwalaj┬?c czytelnikowi na w┬?asne przemy┬?lenia. To sprawi┬?o, ┬?e ca┬?a ekipa ┬?winek wraz z Kaztezem siedzi mi w g┬?owie i nie mog?? ich przegoni??.
Du┬?o niewyja┬?nonych tajemnic czeka na rozwi┬?zanie w Ksi??dze II. Kim s┬? Mnisi, kim jest Bura , co planuje Mag, co to Invocato? Ciekawa te┬? jestem kim by┬? cz┬?owiek z Prologu, kt??ry nam??wi┬? Bur┬? na napisanie Invocato?

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-16, 17:23   

┬?ci┬?gn??┬?am ebooka, kt??rego w ko??cu dorwa┬?am i czeka na przeczytanie w weekend ;-)

je┬?eli jest tak dobra jak piszecie, to szkoda tylko, ┬?e na drug┬? ksi??g?? b??dziemy czeka?? zapewne jeszcze rok... :-/

bizonicatoja
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-03-21, 22:38   

atlanta napisa│/a:
Du┬?o niewyja┬?nonych tajemnic czeka na rozwi┬?zanie w Ksi??dze II. Kim s┬? Mnisi, kim jest Bura , co planuje Mag, co to Invocato? Ciekawa te┬? jestem kim by┬? cz┬?owiek z Prologu, kt??ry nam??wi┬? Bur┬? na napisanie Invocato?

Przeczyta┬?am i mam dok┬?adnie takie same pytania. A skoro je mam, to znaczy, ┬?e ksi┬?┬?ka mnie zainteresowala.
Z pewnoscia si??gn?? po 2 tom, uwa┬?am, ┬?e to ca┬?kiem udany debiut.
Chocia┬? przyznam, ┬?e pocz┬?tek mnie dra┬?ni┬?, zainteresowa┬?a mnie historia, ale za choler?? nie mogam za┬?apa?? kto jest kim i kto co powiedzia┬?, a ┬?e pamieci do imion nie mam, to trzech pan??w na K kompletnie mi si?? poki??ka┬?o :-/
Ksi┬?┬?ka troch?? przypomina mi Fiolet Kozakowej, tylko w odr??┬?nieniu od wspomnianego Fioletu tutaj jest to, czego mi zabrak┬?o u Kozakowej - barwne t┬?o, ca┬?a alternatywna rzeczywisto┬???, kt??rej Agnieszka Tomaszewska po┬?wi??ci┬?a sporo miejsca i kt??ra mnie przekona┬?a.

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2011-06-21, 08:58   

Prawie same dobre opinie o ksi┬?┬?ce, wi??c i ja si?? za ni┬? w ko??cu zabra┬?am, dotar┬?am do po┬?owy... i zaczn?? od minus??w :) Jednym z nich jest posta?? Burej. Mimo posiadania wielu wad, jak ka┬?dy normalny cz┬?owiek, znajduje si?? te┬? niebezpiecznie blisko granicy nazwania jej idealn┬?. Idealne wyczucie chwili do podrzucenia idealnego pomys┬?u, kt??rego rozwi┬?zanie okazuje si?? by?? oczywi┬?cie idealne. Troch?? tego za du┬?o.
By┬?y te┬? przeskoki czasowe, kt??re utrudnia┬?y u┬?o┬?enie sobie pewnego toku wydarze?? w g┬?owie - mog┬?y by?? troch?? zgrabniej i bardziej przyst??pnie dla czytelnika poprowadzone. Co┬? jest te┬? w tej ca┬?ej konstrukcji ┬?wiata, ┬?e czuj?? pewne zgrzyty, ale nie umiem tego do ko??ca nazwa??, mo┬?e dlatego ┬?e za ma┬?o miejsca by┬?o po┬?wi??cone na jego opis, podstawy, zasady, itp?

Ale co z tego, skoro i tak przeczyta┬?am j┬? migiem :) Jest akcja, jest ciekawa fabu┬?a, odpowiednia dawka tajemnicy, rozbrajaj┬?ce dialogi i ┬?adna ok┬?adka ;-) Jednym zdaniem jest przy niej ┬?wietna zabawa i mimo, ┬?e jeszcze nie sko??czy┬?am to ju┬? niecierpliwie czekam na tom drugi, kt??ry autorka ma dopiero zacz┬??? pisa??.

Trzeba by┬?o troch?? si?? te┬? przestawi?? ze stylu innych autor??w na styl Tomaszewskiej, na pocz┬?tku strasznie si?? przez to gubi┬?am, ale nie odbieram tego akurat jako negatyw. Wr??cz przeciwnie, ┬?eby przypisa?? odpowiedniemu bohaterowi czynno┬???, kt??ra jest akurat opisywana trzeba by┬?o uwa┬?nie i ze zrozumieniem ┬?ledzi?? tekst. Aczkolwiek zdarza┬?y si?? zdania takie troch??... nielogiczne. Kilka razy musia┬?am przeczyta?? o co dok┬?adnie chodzi┬?o :)

red_head
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-06-21, 16:01   

A wiadomo co┬? kiedy jest kontynuacja w planach do wydania czy dopiero si?? pisze???

Oksa 
Gawron

Do│▒czy│a: 07 Lut 2010
Sk▒d: a cholera go wie
Wys│any: 2011-06-21, 21:26   

Czyta┬?am na forum paranormal romance, ┬?e ma zamiar zacz┬??? na wiosn?? (t?? oczywi┬?cie :-P ) czy jako┬? tak, wi??c przy dobrych wiatrach ju┬? si?? pisze.

A ja w┬?a┬?nie doko??czy┬?am czyta?? i no c??┬? tak gdzie┬? od po┬?owy ksi┬?┬?ka nie by┬?a tak zajebista jak jej pierwsza cz??┬???, ale mimo to ca┬?o┬??? okre┬?lam jako dobrze wydane pieni┬?dze ;-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: