Seria Królowa Betsy

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

@lma

Seria Królowa Betsy

Post autor: @lma »

Autor: MaryJanice Davidson
TytuÂ?: I cz - NieumarÂ?a i niezam??Â?na
Cykl: Kr??lowa Betsy
Tom: I
TÂ?umaczenie: Ewa Spirydowicz
J??zyk oryginaÂ?u: angielski
Liczba stron: 304
Rok wydania: 2011 (w PL)
Oprawa: mi??kka
Wymiary: 125 x 195 mm
Wydawca: Amber

Obrazek

Opis wydawcy:
Seks w wielkim mieÂ?cie w wampirycznym wydaniu.

Po Â?mierci najgorsza jest Â?wiadomoÂ???, Â?e sp??dzisz wiecznoÂ??? w tandetnych pantoflach. A twoje Blahniki i Jimmy Choo zagarnie wredna j??dza…

Dzie??, w kt??rym umarÂ?am, zaczÂ?Â? si?? kiepsko i z kaÂ?dÂ? chwilÂ? stawaÂ? si?? coraz gorszy…

Jednego dnia wylecie?? z pracy i wpaÂ??? pod samoch??d to doprawdy frustrujÂ?ce. Ale nie to najbardziej przybija Betsy Taylor – byÂ?Â? sekretark??… i Â?wieÂ?o upieczonÂ? wampirzyc??. Jej najwi??kszym problemem nie jest nowy stan ciaÂ?a i ducha, ale fakt, Â?e ma na nogach tanie, paskudne buty…

To jednak dopiero poczÂ?tek kÂ?opot??w. WÂ?r??d wampir??w krÂ?Â?Â? plotki, Â?e wÂ?aÂ?nie ona ma zosta?? nowÂ? kr??lowÂ?. A Betsy odkrywa, Â?e w nowym Â?yciu (po Â?yciu) ma do wypeÂ?nienia niebezpiecznÂ? misj??. A do pomocy – zab??jczo przystojnego i irytujÂ?co staroÂ?wieckiego nieumarÂ?ego…

Ode mnie:
Zanim si??gn??Â?am po tÂ? ksiÂ?Â?k??, dÂ?ugo si?? wahaÂ?am. Wszystko przez por??wnania do "Jak poÂ?lubi?? wampira milionera" (seria "Love at stake") autorstwa Kerrelyn Sparks, kt??ra raczej Â?rednio przypadÂ?a mi do gustu. Jednak gdy przeczytaÂ?am fragmenty tej ksiÂ?Â?ki od razu postanowiÂ?am przeczyta?? caÂ?oÂ???.

Elizabeth Taylor (tak wÂ?aÂ?nie), nazywana po prostu Betsy, to trzydziestoletnia kobieta, byÂ?a modelka o imponujÂ?cym wzroÂ?cie (190cm), pracujÂ?ca jako sekretarka w doÂ??? kiepsko zarzÂ?dzanej firmie. W dniu jej trzydziestych urodzin wszystko si?? sypie. Zostaje zwolniona z pracy z powod??w ci??cia koszt??w, jej ojciec wraz z macochÂ? (MPR - macocha z piekÂ?a rodem) nie mogÂ? przyby?? na jej przyj??cie, w dodatku jej wÂ?asny kot nie przepada za niÂ?. Koniec ko??c??w ginie potrÂ?cona przez samoch??d...
Budzi si??, ku jej zaskoczeniu, w domu pogrzebowym, w trumnie wyÂ?oÂ?onej r??Â?owÂ? satynÂ? (Fuj!), ubranÂ? w brzydki r??Â?owy (!) kostium (Fuj!) a na stopach ma tandetne, tanie i stare pantofle swojej znienawidzonej macochy (Fuj!). To ostatnie boli jÂ? najbardziej, bo nasza bohaterka ma kompletnego hopla na punkcie markowych but??w.
Biedna Betsy uwaÂ?a, Â?e nie jest do ko??ca martwa, czyli, Â?e jest zombie?! Postanawia doko??czy?? sw??j i tak martwy Â?ywot. Jednak kto powiedziaÂ?, Â?e b??dzie Â?atwo? IleÂ? to r??Â?nych metod popeÂ?nienia samob??jstwa podj??Â?a si?? Betsy...
Skok z dachu trzypi??trowego budynku ko??czy si?? rozpÂ?aszczeniem na chodniku, gdzie przypadkiem przejechaÂ?a jÂ? Â?mieciarka...Pr??ba utopienia si?? r??wnieÂ? sko??czyÂ?a si?? kompletnym fiaskiem a trzymanie kabla pod napi??ciem jedynie zniszczyÂ? jej fryzur??. Nie pomogÂ?o nawet wypicie substancji chemicznej, po kt??rej tylko bardziej chciaÂ?o si?? pi??. A n??Â? wbity w serce nie spowodowaÂ? nawet b??lu. Dziewczynie ko??czyÂ?y si?? juÂ? pomysÂ?y na pozbawienie Â?ycia. Przy okazji teÂ? zostaje uÂ?wiadomiona, iÂ? jest wampirzycÂ?. Jednak po kolejnych pr??bach zamach??w na tym razem wampirzy Â?ywot (kt??re i tak ko??czÂ? si?? fiaskiem) postanawia... jakoÂ? Â?y??. Ale co to za Â?ycie, gdy Tw??j wÂ?asny ojciec woli Ci?? unika??, porzÂ?dnie najeÂ??? si?? nie moÂ?na a jacyÂ? dziwni kolesie wmawiajÂ? Ci, Â?e jest kr??lowÂ?? W dodatku pewien przystojny, diabelnie seksowny i okropnie arogancki wampir oferuje si?? jej jako mentor. Tak si?? zaczyna ta komedia o wampirzycy, kt??ra nie jest teÂ? takÂ? zwykÂ?Â? wampirzycÂ?.
Dawno nie Â?miaÂ?am si?? tak czytajÂ?c ksiÂ?Â?k??. Nie wiem czy autorka jest taka zabawna na co dzie??, czy ta ksiÂ?Â?ka jest po prostu efektem zaÂ?ycia jakichÂ? specjalnych Â?rodk??w, ale wyszÂ?o jej to zabawnie. Bo czytajÂ?c tÂ? ksiÂ?Â?k?? nie moÂ?na si?? nudzi??. OczywiÂ?cie, fabuÂ?a jest pÂ?ytka, naiwna i momentami infantylna, ale jest to Â?wietna pozycja na odreagowanie stres??w. Jest to lekka i przyjemna propozycja sp??dzenia wiosennego wieczoru. Paplanina gÂ???wnej bohaterki jest przezabawna, aÂ? chciaÂ?o si?? zapisywa?? jej niekt??re teksty.
Nie pami??tam teÂ? kiedy ostatni raz tak si?? wciÂ?gn??Â?am czytajÂ?c ksiÂ?Â?k??. Niestety moÂ?na teÂ? zanotowa?? momenty nuÂ?Â?ce, kompletnie bez sensu, moim zdaniem niepotrzebne. A gdyby nie momenty i aluzje seksualne ksiÂ?Â?ka nadawaÂ?aby si?? idealnie dla mÂ?odzieÂ?y. CzytajÂ?c miaÂ?am dziwne wraÂ?enie, Â?e to taka Meg Cabot bardziej dla dorosÂ?ych.
Dialogi, zwÂ?aszcza pomi??dzy Betsy i Sinclarem to po prostu rewelacja. MoÂ?na niekiedy boki zrywa??.
Bohaterowie to kompletnie odjechani i nierealni ludzie. Betsy jest rozbrajajÂ?ca ale i niekiedy irytujÂ?ca. Jessica i Marc, wierni przyjaciele Betsy, sÂ? tak samo postrzeleni, obydwoje neurotycy. TrafiÂ? sw??j na swego. Jedynie mog?? si?? przyczepi?? o brak konkretnego czarnego humoru. Bo ten w ksiÂ?Â?ce jest taki, no niemrawy.
"NieumarÂ?Â? i niezam??Â?nÂ?" naleÂ?y przyjmowa?? z przymruÂ?eniem oka, nawet jako parodi??. Cho?? niestety uwaÂ?am, Â?e jest to lektura na jeden raz. Zapewne si??gn?? po nast??pne ksiÂ?Â?ki o Kr??lowej Betsy, ale i z maÂ?ym niepokojem, czy autorka da rad?? pociÂ?gnÂ??? ten temat przy tym samym zabawnym poziomie. Pierwsza cz??Â??? bardzo mi si?? podobaÂ?a, chyba wÂ?aÂ?nie za poczÂ?tki Betsy bycia Â?wieÂ?Â? wampirkÂ? i jej przystosowanie do nowych warunk??w. Jak b??dzie w dalszych cz??Â?ciach? Przekonam si??, gdy si??gn?? po kolejnÂ? cz??Â???, na kt??rÂ? czekam niecierpliwie. Nie mog?? jednak poleci?? ksiÂ?Â?ki tak z czystym sumieniem, ze wzgl??du na jej pÂ?ytkoÂ???.

Ocena ko??cowa: 6,5/10

Kt??raÂ? z Was czytaÂ?a tÂ? cz??Â???? ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 18:24 przez @lma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Ech uprzedziÂ?aÂ? mnie, bo miaÂ?am zaÂ?oÂ?y?? teÂ? ten temat ;-)

Od siebie dodam (poza tym, Â?e zgadzam si?? z powyÂ?szÂ? opiniÂ?), Â?e dokÂ?adnie w ten spos??b traktuj?? t?? seri?? - z przymruÂ?eniem oka, troch?? jak parodi?? i przede wszystkim romans paranormalny. Naprawd?? mi si?? podobaÂ?a i nie Â?aÂ?uj??, Â?e po niÂ? si??gn??Â?am.

Obawiam si?? tylko jednego - seria liczy juÂ? sobie 9 sztuk, a z opinii na amazonie na przykÂ?ad wynika, Â?e z kaÂ?dÂ? cz??Â?ciÂ? byÂ?o raczej coraz gorzej niÂ? lepiej. I kr??cej. KsiÂ?Â?ki sprawiaÂ?y wraÂ?enie bardziej opowiada?? niÂ? powieÂ?ci. Troch?? si?? z tego powodu obawiaÂ?am wchodzi?? w ten temat, ale c??Â? zobaczymy jak to b??dzie. Jest zabawna i szkoda, Â?e najprawdopodobniej nie trzyma p??Â?niej poziomu.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

@lma

Oksa pisze:Obawiam si?? tylko jednego - seria liczy juÂ? sobie 9 sztuk, a z opinii na amazonie na przykÂ?ad wynika, Â?e z kaÂ?dÂ? cz??Â?ciÂ? byÂ?o raczej coraz gorzej niÂ? lepiej. I kr??cej. KsiÂ?Â?ki sprawiaÂ?y wraÂ?enie bardziej opowiada?? niÂ? powieÂ?ci. Troch?? si?? z tego powodu obawiaÂ?am wchodzi?? w ten temat, ale c??Â? zobaczymy jak to b??dzie. Jest zabawna i szkoda, Â?e najprawdopodobniej nie trzyma p??Â?niej poziomu.
No dokÂ?adnie. Po nast??pnÂ? cz??Â??? si??gn?? na pewno, cho??by po to Â?eby si?? przekona?? jak autorka poprowadzi dalej ten temat :-) Cho?? myÂ?l??, Â?e pierwsza cz??Â??? sko??czyÂ?a si?? na tyle ok, Â?e moÂ?na by ja potraktowa?? jako samodzielnÂ? ksiÂ?Â?k?? (a nie seri??).
Co do tego, Â?e mamy tutaj tendencj?? spadkowÂ?... Kurde, patrzyÂ?am na opinie na amazonie i ta ostatnia cz??Â??? ma tak niskÂ? Â?redniÂ?, Â?e strach czyta?? :-/

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Zach??cona Waszymi opiniami teÂ? po to si??gn??Â?am - i nie Â?aÂ?uj??. Zgadzam si?? teÂ? z WaszÂ? ocenÂ?. Szkoda, Â?e wi??cej tom??w na razie nie ma, i juÂ? z przykroÂ?ciÂ? myÂ?l?? o tym, Â?e poziom serii si?? obniÂ?a. C??Â? - takie jest Â?ycie - a szkoda.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

@lma

Mnie w pierwszej cz??Â?ci podobaÂ?o si?? najbardziej sam fakt, Â?e Betsy zostaÂ?a wÂ?pierzem. To byÂ?o takie zabawne i troch?? si?? obawiam jak to b??dzie w dalszych cz??Â?ciach, czy nadal b??dzie zabawnie :-)

Awatar użytkownika
Czarownica

A mnie podobaÂ?a si?? jej filozofia - wampir nie wampir - na modzie trzeba si?? zna??, a juÂ? zwÂ?aszcza na butach. I reakcja jej mamy - teÂ? byÂ?a niezÂ?a.

Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka

@lma

Jej fioÂ? na punkcie but??w byÂ? najlepszy :-) I to jak Â?atwo byÂ?o jÂ? przekona?? do czegoÂ? podsuwajÂ?c pod nos jej wymarzone szpilki :mrgreen:
Mam nadziej??, Â?e w nast??pnej cz??Â?ci pojawi si?? MPR (macocha z piekÂ?a rodem) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Czarownica

TeÂ? mam nadziej??. Ta ksiÂ?Â?ka poprawiÂ?a mi humor i moÂ?e poprawi go jeszcze w przyszÂ?oÂ?ci. Im wi??cej Â?miechu - tym lepiej.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

PrzeczytaÂ?am to w ubiegÂ?ym tygodniu :P
CaÂ?kiem niezÂ?a. JuÂ? dawno si?? tak nie Â?miaÂ?am.
Najlepszy byÂ? ten tekst z Â?aniÂ? i bambi. MaÂ?o si?? wtedy nie popÂ?akaÂ?am :)
Raczej nie sÂ?dz??, Â?eby byÂ?a nast??pna cz??Â???. ChociaÂ? mogÂ?oby to by?? ciekawe doÂ?wiadczenie :P
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

@lma

Blair pisze:Najlepszy byÂ? ten tekst z Â?aniÂ? i bambi. MaÂ?o si?? wtedy nie popÂ?akaÂ?am :)
Hihi to teÂ? byÂ?o dobre :-D Kurcze, dochodz?? do wniosku, Â?e caÂ?a ksiÂ?Â?ka to kopalnia powalajÂ?cych tekst??w, szkoda, Â?e nie zapisywaÂ?am ich.

No prosz??, ile juÂ? os??b przeczytaÂ?o przygody Betsy Taylor :-P

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

Ja nie przeczytaÂ?am, ale ostatnio znalazÂ?am tej audobooka na swojej kom??rce i sobie sÂ?uchaÂ?am w metrze, caÂ?kiem ciekawie i nawet pani czytajÂ?ca nie ma wkurzajÂ?cego gÂ?osu :)
“There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.”

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Zaraz po tej ksiÂ?Â?ce kontynuowaÂ?am trzeciÂ? cz??Â??? Chloe Neill "Twice Bitten", kt??rej bohaterka - Merit - bardzo ale to bardzo przypadÂ?a mi do gustu. I nie mogÂ?am si?? uwolni?? od por??wna??, bo obydwie ksiÂ?Â?ki rozpoczynajÂ? si?? przemianÂ? w wampirzyce, bohaterki okazujÂ? si?? kaÂ?da na sw??j (ale caÂ?kiem podobny) spos??b wyjÂ?tkowe wÂ?r??d nowych pobratymc??w, mamy oczywiÂ?cie o wiele starszego i przystojnego wampira (Ethan - Sinclair). Przez ciÂ?gÂ?e por??wnywanie zachowania Betsy i Merit ta pierwsza zacz??Â?a mnie cholernie irytowa?? i sprawia?? wraÂ?enie jeszcze pÂ?ytszej niÂ? jest. P??Â?niej jednak wr??ciÂ?am sobie do "NieumarÂ?ej..." i fragment??w, kt??re mnie szczeg??lnie rozÂ?mieszyÂ?y i przestrzegÂ?am samÂ? siebie przed podobnym zabiegiem w przyszÂ?oÂ?ci, bo moÂ?na si?? zrazi?? do kolejnych tom??w. A przeczyta?? mam zamiar je na pewno (przynajmniej dop??ki nie b??dÂ? totalnie do dupy, jak przestrzegajÂ? czytelnicy), bo jest to szybka, Â?mieszna i odpr??Â?ajÂ?ca lektura, a i takÂ? trzeba si?? od czasu do czasu "nakarmi??" ;-)
Jeden z moich fragment??w [spoiler]to moment kiedy na ko??cu Betsy wypÂ?ywa na powierzchni?? wody w basenie, a wok??Â? stojÂ? wampiry. Nurkuje z powrotem, ale kiedy wraca oni wciÂ?Â? tam tkwiÂ?. Â?wiry.
I oczywiÂ?cie rozmowa, kt??ra po tym nastÂ?piÂ?a. Â?wietne :mrgreen:[/spoiler]
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

@lma

Oksa pisze:A przeczyta?? mam zamiar je na pewno (przynajmniej dop??ki nie b??dÂ? totalnie do dupy, jak przestrzegajÂ? czytelnicy), bo jest to szybka, Â?mieszna i odpr??Â?ajÂ?ca lektura, a i takÂ? trzeba si?? od czasu do czasu "nakarmi??" ;-)
O, i takie rozumowanie mi si?? podoba :-)

Teraz czytam bardziej "normalnÂ?" ksiÂ?Â?k?? i naprawd?? pÂ?ytkoÂ??? Betsy strasznie razi, chyba bez wzgl??du na to jakÂ? ksiÂ?Â?k?? potem zaczniemy czyta??... Ale komedie lubi?? czyta??, nawet pÂ?ytkie.

A jak widzicie podobie??stwo do "Jak poÂ?lubi?? wampira milionera"? Wydawnictwo tak jakby por??wnywaÂ?o te ksiÂ?Â?ki...

red_head

Post autor: red_head »

No fakt, jeÂ?li chodzi o gÂ???bi??, to basen olimpijski to to nie jest, ale potwierdzam, przyjemnie si?? czyta.

CaÂ?kiem mi si?? podobaÂ?o, duÂ?o humoru i dobre riposty, czasem warto sobie poczyta?? coÂ? tak lekkiego i zabawnego :-)

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

PoszukaÂ?am troch?? w internecie, ale nadal nie ma informacji na temat kontynuacji. Zastanawiam si?? czy to nie byÂ? tylko taki jednorazowy wybieg. Nie powiem, bo ksiÂ?Â?k?? bardzo fajnie mi si?? czytaÂ?o, ale jakÂ? fabuÂ??? moÂ?na by byÂ?o przedstawi?? w drugim tomie?
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”