Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Cykl NieÂmiertelni
Autor WiadomoŠ
@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-01, 20:46   

Anne napisa│/a:
Dla mnie jest to kolejne czytad┬?o do poduchy dla ma┬?olat.

Hmm, wiesz, to jest ksi┬?┬?ka dla ma┬?olat, pardon, dla nastolatek... Nie wiem czego si?? tak naprawd?? spodziewa┬?a┬? si??gaj┬?c po t┬? ksi┬?┬?k??.
Ale je┬?li j┬? dosta┬?a┬?, to faktycznie dobrze, ┬?e nie wyda┬?a┬? na ni┬? kasy. Ja sw??j egzemplarz sprzedam, a nast??pn┬? cz??┬??? przeczytam jak ju┬? to na ebooku (albo i wcale).

Bohaterka, m??wi o sobie medium. Zawsze rozumia┬?am "medium" jako osob?? kontaktuj┬?c┬? si?? ze zmar┬?ymi (duchami). A tu autorka doda┬?a widzenie aury i s┬?yszenie my┬?li innych, a nawet poznanie szczeg??┬???w z przesz┬?o┬?ci danej osoby. Za du┬?o tego, stanowczo. Super mix. A wysz┬?o jak wysz┬?o.

Ale a propo. Skoro Ever widzi zmar┬?ych... To opr??cz jednego ducha
SPOILER
Cytat:
swojej siostry

nie przypominam sobie ┬?adnego innego. Chyba ┬?e co┬? przegapi┬?am. Naci┬?gane to strasznie moim zdaniem. Bo jako┬? nie chc?? mi si?? wierzy??, ┬?e nie by┬?o ┬?adnego innego b┬?┬?kaj┬?cego si?? ducha. Autorka jest niekonsekwentna, no chyba, ┬?e w dalszych cz??┬?ciach pojawi si?? wi??cej duch??w, w co w┬?tpi??.
Te┬? irytuj┬?ce by┬?y te tulipany. Na pocz┬?tku jeszcze ok, ale wyst??puj┬?ce w zastraszaj┬?cej ilo┬?ci niestety denerwowa┬?y.

Ksi┬?┬?ka nie jest z┬?a, ale nie jest te┬? dobra.
W skali od 1 do 6 oceniam j┬? na tr??jk??. Raczej nie zechc?? do niej wr??ci??, tak wi??c w moim przypadku jest to ksi┬?┬?ka na jeden raz, ale wa┬?ne ┬?eby to nastolatkom si?? spodoba┬?a (ale w granicach rozs┬?dku, jeden Zmierzch ju┬? mamy :-? )

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-03-02, 09:45   

Nie spodziewa┬?am si?? niczego po tym tytule ale nie s┬?dzi┬?am, ┬?e b??dzie to a┬? tak przewidywalna ksi┬?┬?ka. Naprawd?? mia┬?am nadziej??, ┬?e co┬? mnie w niej zaskoczy pomimo, ┬?e mia┬?am ┬?wiadomo┬???, ┬?e ta ksi┬?┬?ka b??dzie podobna do wiadomo czego.
Co do medium to wydaje mi si??, ┬?e to jest lekkie naci┬?gniecie. To, ┬?e kto┬? widzi jednego ducha nie oznacza, ┬?e zaraz jest jakim┬? medium. Autorka przesadzi┬?a w tej kwestii.

Tulipany... lubi?? tulipany ale faktycznie w w tej ksi┬?┬?ce troch?? za du┬?o ich by┬?o i w pewnym momencie zaczynaj┬? irytowa??. Jak ju┬? napisa┬?a @lma, na pocz┬?tku nie przeszkadzaj┬? ale im dalej tym robi si?? to bardziej irytuj┬?ce.

Zapewne si??gn?? po drugi tom z ciekawo┬?ci. Mo┬?e b??dzie lepszy. Na pewno go nie kupi?? poniewa┬? szkoda mi kasy na t┬? seri??.

Onyks 
Weteran

Do│▒czy│a: 21 Sty 2010
Sk▒d: Szczecin
Wys│any: 2010-03-02, 10:37   

By┬?am bardzo ciekawa tajemnicy Damena, ale rozwiazania kt??re tam pad┬?y nie s┬? dla mnie. Tulipany r??wnie┬? mnie dra┬?ni┬?y, a nawet nie tulipany, tylko wyci┬?ganie ich zza ucha i fakt, ┬?e nikt si?? nie zastanawia┬? skad on je bierze. Chodz┬?ca kwiaciarnia.^^ Nie bardzo zrozumia┬?am co si?? sta┬?o z Drin┬? i dlaczego. Jakie┬? to takie m??tne - jak dla mnie - ca┬?a ta nie┬?miertelno┬???, za┬?wiaty, moce magiczne. Mo┬?na przeczyta??, ale na tym si?? ko??czy.

Ja niestety kupi┬?am i troch?? mi ┬?al bo zastanawia┬?am si?? jeszcze nad czym┬? innym, ale c??┬? tak bywa. Oddam 12 letniej kuzynce. Mam nadziej??, ┬?e przynajmniej jej si?? spodoba.

Luna
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-02, 12:33   

Ksi┬?┬?eczka czyta┬?a si?? szybko, ale te┬? uwa┬?am, ┬?e ko??c??wka fatalna. A zapowiada┬?o si?? ca┬?kiem ciekawie. A tu taki banalny happy end. Poza tym wyja┬?nienia tajemnic by┬?y niedoprecyzowane i nielogiczne.

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-02, 16:03   

Sko??czy┬?am ju┬? czyta??... Jak dla mnie ksi┬?┬?ka ta zapowiada┬?a si?? ca┬?kiem fajnie... Ale by┬?a bardzo podobna do innych kt??re ju┬? czyta┬?am... Ca┬?y czas pojawia┬?y si?? te same fakty co w innych ksi┬?┬?kach ( Dziewczyna z k┬?opotami lub po przeprowadzce jest ma┬?o lubiana znajduje najlepszego faceta na ┬?wiecie i happy end...) Gdybym wcze┬?niej przeczyta┬?a t┬? ksi┬?┬?k?? to pewnie by┬?abym ni┬? oczarowana, a tak uwa┬?am, ┬?e by┬?a deczko nudna, ale i tak ( w pewnym stopniu) ciekawa...

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-02, 18:08   

Tysiek napisa│/a:
Chodz┬?ca kwiaciarnia.^^

Ha ha, dobre ;-) Ale fakt, ┬?e nikt si?? jako┬? nie zastanowi┬? sk┬?d on te tulipany wyci┬?ga... 8-)
Tysiek napisa│/a:
Oddam 12 letniej kuzynce. Mam nadziej??, ┬?e przynajmniej jej si?? spodoba.

I zrobi┬?a┬? dobry uczynek. A kuzynce my┬?l??, ┬?e si?? spodoba.

Jak ju┬? wspomina┬?am ksi┬?┬?ka nie jest z┬?a, ale dobra te┬? nie.
Szkoda, ┬?e autorka nie skupi┬?a si?? tylko na nie┬?miertelnych - ich historii, pocz┬?tkach, eliksirze (tak? to eliksir by┬?? :-P ). Ale nie, autorka doda┬?a jeszcze super umiej??tno┬?ci, jakby sama nie┬?miertelno┬??? by┬?a ma┬?o atrakcyjna.
My┬?l??, ┬?e sama historia ma jaki┬? potencja┬?, ale autorka przedobrzy┬?a. I to BARDZO.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Do│▒czy│a: 19 Sty 2010
Sk▒d: z bajki
Wys│any: 2010-03-02, 18:29   

Czyli kupi?? czy nie? Bo ja sama ju┬? nie wiem. A mo┬?e po prostu po┬?ycz?? od kole┬?anki, ┬?eby jak co┬? to kasy nie marnowa??.

@lma
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-03-02, 19:31   

Ja radzi┬?abym u┬?miechn┬??? si?? ┬?adnie i szeroko do kole┬?anki :mrgreen: :lol:
Szkoda troch?? pieni┬?┬?k??w na t┬? ksi┬?┬?k??.

Sagi 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 08 Sie 2010
Sk▒d: mam wiedzie?
Wys│any: 2010-09-11, 17:09   

Przeczyta┬?am dwie cz??┬?ci i mam mieszane uczucia. Pierwsza cz??┬??? jest ca┬?kiem fajna i mi┬?o si?? j┬? czyta ale sama fabu┬?a przypomina mi dosy?? jedn┬? z historii ze ┬?wiata nocy. Druga cz??┬??? mnie rozczarowa┬?a, jej zako??czenie by┬?o po prostu s┬?abe i ciesz?? si?? ┬?e pos┬?ucha┬?am @lmy i po┬?yczy┬?am od kole┬?anki te ksi┬?┬?ki bo raczej szkoda na nie kasy wydawa??.

Blair 
Junior Admin

Do│▒czy│a: 26 Mar 2011
Sk▒d: I tak nie trafisz
Wys│any: 2011-04-21, 21:51   

Przeczyta┬?am pierwsz┬? i mnie dos┬?ownie porwa┬?o. Co┬? w takiej samej tematyce, ale jednak innego... Si??gn??┬?am po drug┬?. Zacz??┬?o wia?? nud┬? i pisaniem na "musa". Postanowi┬?am si?? nie zra┬?a??, bo pierwsza by┬?a na prawd?? dobra,wi??c da┬?am autorce szanse i przeczyta┬?am kilka pierwszych rozdzia┬???w trzeciego tomu. Od┬?o┬?y┬?am. Na razie mam ciekawsze rzeczy do roboty.
Mog┬?o by?? tak dobrze ... ... ;(

TrudeDie 
Wielbiciel CiemnoÂci
Zmy?lona

Do│▒czy│a: 29 Sty 2011
Sk▒d: Z umys?u
Wys│any: 2011-06-21, 12:34   

Zacz??┬?am czyta?? drugi tom i... nigdy nie sko??czy┬?am. Akcja zrobi┬?a si?? przera┬?aj┬?co NUDNA!. Moim zdaniem, Noel pisa┬?a to na si┬???, zatracaj┬?c przy okazji t┬? lekko┬???, kt??r┬? odczuwa┬?am w pierwszym tomie.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: